Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Mongolii

Wyprawa po najpiękniejszych atrakcjach Mongolii. Przemierzysz Pustynię Gobi, mongolskie stepy i zobaczysz stolicę kraju, Ułan Bator. Poczuj się jak prawdziwy nomad, jadąc przez bezkresne tereny państwa w centralnej Azji i nocując w typowych dla Mongolii namiotach, jurtach.

Atrakcje

 • kontakt z kulturą ludów koczowniczych,
 • wizyta w mongolskich termach,
 • skarby natury, od pustyni, po doliny rzek i wulkany,
 • noce spędzone w jurtach,
 • buddyjskie świątynie i odwiedziny u szamana,
 • stanowiska, na których odnaleziono szczątki dinozaurów,
 • Gobi, druga największa pustynia na świecie.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa nie wymaga żadnego przygotowania fizycznego.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Mongolia to kraj położony między Rosją i Chinami. Nie należy do turystycznych pereł Azji, średnio odwiedza ją 0,5 mln odwiedzających rocznie. To sprawia, że Mongolia pozostaje nieodkryta i jest idealnym miejscem dla osób uciekających od tłumnie odwiedzanych atrakcji.

Plan wyjazdu

Terminy i punkty programu mogą ulec zmianie.

Dzień 1:

Podróż samolotem do stolicy Mongolii.

Dzień 2:

Po przybyciu do miasta, ruszamy poznać najważniejsze zabytki Ułan Bator. Zobaczymy buddyjskie centrum religijne Gandan, monumenty poświęcone Czyngisowi, Kubiłajowi i Ugedejowi oraz siedzibę mongolskiej Wysokiej Izby na Placu Czyngisa.

Nie pominiemy Pałacu Zimowego VIII Bogd-gegeena, w którym rezydowali rządzący mongolskim imperium, o których więcej dowiemy się w Muzeum Historii Mongolii. Będziemy podziwiali występ z tradycyjnymi piosenkami, słynącymi z długiego śpiewu, wychodzącego dosłownie prosto z gardła. Po dotarciu do hotelu chwila relaksu.

Dzień 3:

Ruszamy do Rezerwatu Baga Gadzryn Czuluu, by zobaczyć gatunek olbrzymich owiec argal. Potem źródła, do których podróżowali miejscowi nomadzi oraz relikty klasztoru buddyjskiego, stworzonego przez Dandzana Rawdż. Założył on również pierwszy teatr w kraju. Odwiedzimy miejsca, w których pasły się tabuny koni Czyngis Chana. Na noc pojedziemy do Baga Gadzryn Czuluu i będziemy spać w jurtach.

Dzień 4:

Prawie cały dzień poświęcimy na wyprawę po pustyni Gobi. Na koniec dojedziemy do Płonących Klifów, gdzie odnaleziono szczątki dinozaurów. Na noc zameldujemy się w oazie Bajandzag, leżącej na dawnym szlaku między Tybetem i Mongolią. Spać będziemy w jurtach, otoczeni drzewami saksaułowymi.

Dzień 5:

Rano zobaczymy kanion Gurwan Sajchan, Trzech Piękności Gobi. Będzie opcja, aby poznać go bliżej, w trakcie krótkiego trekkingu. Udamy się na Chongoryn Els, liczącą 100 km wydmę. Przed nami egzotyczna wyprawa na grzbietach wielbłądów. Pod koniec dnia będzie szansa zdobycia szczyt najdłuższej w Mongolii łachy piasku. Kolejna noc w jurtach.

Dzień 6:

Pustynnymi drogami dojedziemy do świątyni Ongijn, jednej z największych na Gobi. Kompleks klasztorny obecnie jest częściowo zrujnowany. Zobaczymy mini muzeum oraz jeden z odbudowanych budynków tego świętego przybytku. Zanim położymy się w jurtach, każdy będzie miał szansę na przejście się po oazie.

Dzień 7:

Opuszczamy Gobi i udajemy się na stepy. Docieramy do wpisanego na listę UNESCO parku narodowego, położonego nad rzeką Orchon. Resztę dnia spędzimy, podziwiając piękno natury parku. Noc tradycyjnie spędzimy w jurtach, tym razem z małą niedogodnością: brakiem pryszniców.

Dzień 8:

Zobaczymy dawną stolicę niezwyciężonego imperium mongolskich chanów, czyli Karakorum, z ruinami rezydencji władców. Przestąpimy progi pierwszej buddyjskiej świątyni w Mongolii, Erdene Dzuu. Pod koniec dnia zameldujemy się w kurorcie Cencher.

Dzień 9:

Czas na odpoczynek po podróży. Skorzystamy z basenów w uzdrowisku. Będzie opcja relaksu podczas mongolskiego masażu. Spróbujemy również lokalnych przysmaków, jak kumys i potraw na bazie mleka od jaków.

Dzień 10:

Cecerleg to najbardziej urokliwe miasteczko w kraju, cel dzisiejszej wycieczki. Zobaczymy Muzeum Krajoznawcze i brzegiem rzeki Czuluut dotrzemy do dawnego wulkanu Chorgo, którego szczyt zagwarantuje nam niezapomniane widoki na okolicę.

Dzień 11:

Dzień przeznaczony na realizację własnych planów. Osobom nielubiącym lenistwa proponujemy wyprawę na grzbietach koni. Pojedziemy Trasą Fotografów, od położonego w górach zbiornika Terchijn Cagaan Nuur do term w Dżargalant. Inną opcją będzie przejazd zaprzęgiem ciągniętym przez jaki lub plener zdjęciowy w ubiorach mongolskich. Śpimy w jurtach przy termach.

Dzień 12:

Pierwszym przystankiem będzie Uuszigijn Uuwer, słynące ze starych kamiennych posągów święte miejsce dla starożytnych mieszkańców tej części Azji. Nocleg w tradycyjnych namiotach nad brzegiem jeziora Chubsuguł.

Dzień 13:

Poznajemy okolice jeziora. Łodzią dopłyniemy do wioski Caatanów, nomadów hodujących na wyspie renifery. Będziemy gościć w ich tradycyjnych namiotach, urcu. Należy pamiętać, że Caatani prowadzą koczowniczy tryb życia i w chwili pobytu może nie być ich na wyspie. Później czekają nas spacery nabrzeżem zbiornika i nocleg.

Dzień 14:

Rozpoczniemy wysyłkę bagaży do stolicy Mongolii, zostawiając sobie artykuły najpilniejszej potrzeby. Wypoczniemy nad brzegiem zbiornika, dla chętnych piesze lub konne wycieczki i wizyta u szamana. Dzień zakończymy tradycyjnym mongolskim pokazem śpiewu.

Dzień 15:

Ruszamy do Moron, skąd samolotem dotrzemy do Ułan Bator. Będzie czas na zakup pamiątek.

Dzień 16:

Powrót do kraju.

Zakwaterowanie

Praktycznie przez cały wyjazd noce spędzamy w jurtach. Uczestnicy będą mogli korzystać z dostępu do prysznica, za wyjątkiem noclegu wśród ludów koczowniczych. W stolicy Mongolii zakwaterowanie w hotelu 3*.

Pogoda

Lat w Mongolii jest upalne, temperatury sięgają powyżej 30°C. Najgorętsze miesiące należą również do najbardziej deszczowej pory roku.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • noclegi,
 • transport samolotem między Moron i Ułan Bator,
 • transport busami terenowymi,
 • rejs łódką i inne przejazdy,
 • posiłki poranne,
 • opiekę opiekę pilota mówiącego w jęz. polskim,
 • ubezpieczenia NNW, KL i bagażu.

Cena nie zawiera

 • opłaty za wizę,
 • lokalnych opłat (w tym napiwków),
 • biletów za wejście do atrakcji turystycznych,
 • opłat za lunche i kolacje,
 • opłaty za jedynki w hotelu lub namiotach,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Ceny

Koszt wyjazdu 6500 PLN + 1780 EUR za osobę.

Opłata za wizę

65 EUR

Lokalne opłaty (w tym napiwki) i bilety za wejście do atrakcji

250 EUR

Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

13 PLN

Opłata za jedynkę w hotelu lub jurtach

450 EUR

Ważne informacje

W trakcie wyjazdu pilot może pomóc w wyborze lokali do spożycia lunchów i kolacji.

Opłaty za napiwki i wstępy do atrakcji uiszcza się na miejscu.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Czy wiesz, że:

Prawie połowa ludności Mongolii mieszka w Ułan Bator, stolicy Mongolii?

Sprawdź podobne wyjazdy

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Erywań, Armenia

8 - 17 październik 2022

+ 4 więcej

od2 950 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.