Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Azja: Korea Płd. i Tajwan - poznawanie przyrody, religii i kultury

2 tygodnie aktywnych wakacji w wyjątkowych krajach kontynentu Azjatyckiego. Korea Południowa oraz Tajwan w malowniczych i arcyciekawych odsłonach. Bogactwo kulturowe i przyrodnicze oraz interesujące społeczności.

Atrakcje

 • buddyjskie i konfucjańskie świątynie,
 • wodospad wpadający do morza,
 • muzea i Parki Narodowe,
 • malownicze plaże,
 • krater wulkanu,
 • wyspa Jeju (1 z 7 cudów świata),
 • jaskinia Manjang,
 • Taipei 101,
 • lokalni Aborygeni.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Azja oferuje nam mnóstwo wyjątkowych kierunków eksploracji. Podczas wyprawy poznamy Tajwan, którego stolicą jest Tajpej oraz Koreę Południową ze stolicą w Seulu.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Lot z Warszawy do Seulu.

Dzień 2

Lądowanie w stolicy Korei Południowej. Transfer do hotelu i spacer po gwarnym Seulu. Znajdziemy się w epicentrum miejskiej dżungli - Cheonggyeochen. Jest to ciekawy przykład rewitalizacji autostrady na urokliwy strumyk z deptakiem. Udamy się do dzielnicy Myeon-Dong, która uznawana jest za mekkę zakupoholików.

Dzień 3

Wizyta w Pałacu Królewskim Gyeongbok. Następnie udamy się do Muzeum Narodowego, gdzie poznamy bliżej historię Kraju Porannej Świeżości. Kolejnymi przystankami będą: dzielnica Bukchon Hanok oraz pałac Changdeok z pięknym ogrodem Huwon (Sekretnym Ogrodem).

Dzień ukoronujemy wizytą w konfucjańskiej świątyni Jongmayo i relaksem na ulicy artystów.

Dzień 4

Transfer do Strefy Zdemilitaryzowanej (DMZ) oraz linii demarkacyjnej na granicy z Koreą Północną. Odwiedzimy Panmunjeom - miejscowość, gdzie podpisano traktat pokojowy, który zakończył wojnę koreańską.

Możliwe jest wystąpienie sytuacji, w której strefa DMZ jest zamykana. Wtedy udamy się do tzw. trzeciego tunelu, który przygotowywany był przez Koreę Północną w celu inwazji na Koreę Południową. Później czeka nas koreański grill oraz wódka suju.

Dzień 5

Transfer na wybrzeże Półwyspu Koreańskiego. Odwiedzimy miejscowość Sokcho: lokalny targ i buddyjską świątynię nad brzegiem morza. Popołudniowy relaks się na plaży, a na kolację świeżo złowione ryby.

Dzień 6

Zwiedzanie Parku Narodowego Sokcho, a jeśli dopisze pogoda, udamy się kolejką górską na punkt widokowy z imponującą panoramą na góry i morze. Odwiedzimy jedną z najstarszych w tym regionie świątynię buddyjską z olbrzymim posągiem Buddy. Dla osób chętnych przewidziany spacer (ok. 2 h) do tzw. ruchomej skały.

Transfer do Seulu i wejście na wieżę telewizyjną Seul Tower, która znajduje się na szczycie Góry Namsen. Stamtąd podziwiać będziemy stolicę w promieniach zachodzącego słońca.

Dzień 7

Przejazd na lotnisko i lot do stolicy Tajwanu: Tajpej. Po zakwaterowaniu w hotelu wyruszamy na zwiedzanie miasta. Budynek Taipei 101 (509 m wysokości), z którego rozpościera się niesamowity widok na miasto. Chwila czasu na zakupy, a wieczorową porą odwiedzimy targ nocny z lokalnymi przysmakami.

Dzień 8

Odwiedziny w Narodowym Muzeum Pałacowym, gdzie ujrzymy kolekcję dzieł wywiezionych z Pekińskiego Zakazanego Miasta przez siły wojskowe Czang Kaj-szeka.

Obejrzymy widowiskową zmianę warty przy mauzoleum. Następnie przejazd pociągiem do Huian i wizyta na lokalnym targu. Przy odrobinie szczęścia obejrzymy tańce tajwańskich Aborygenów.

Dzień 9

Park Narodowy Taroko z wiszącymi mostami i pagodami. Podziwiać będziemy wyjątkową florę i faunę wyspy Tajwan. Zwiedzimy Świątynię Wiecznej Wiosny i Jaskinię Jaskółek. Czeka nas lunch w restauracji prowadzonej przez lokalnych Aborygenów.

Powrót pociągiem do Taipei i wizyta w Longshan: najstarszej buddyjskiej świątyni na Tajwanie. Wieczorny relaks na nocnym targu ulokowanym przy świątyni.

Dzień 10-11

Przejazd na lotnisko i lot na Jeju, tropikalną wyspę w Korei Południowej, znaną z pięknych plaż i wulkanicznych formacji. Wyspa została wpisana na listę 7 cudów świata.

Zwiedzimy jaskinię Manjang - najdłuższy na świecie tunel w lawie. Później wizyta w muzeum poświęconemu nurkującym kobietom. Następnie wyprawa na krater wulkanu Seongsan liczącego sobie 5000 lat. Zapoznanie z mieszkańcami wyspy z charakterystycznych wiosek.

Dzień 12

Wyprawa na wygasły wulkan Góra Halla z malowniczymi widokami na okolicę. Wspólny lunch, a następnie relaks na słynnej plaży Jungmun. Wizyta w buddyjskiej świątyni Yakchoensa i podziwianie wpadającego do morza wodospadu Jeongbang.

Dzień 13-14

Chwila na odpoczynek, następnie przelot do Incheon: podmiejskiej dzielnicy Seulu. Tam nocleg. Poranny transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 3- i 4*.

Pogoda

Latem, zarówno w Korei Południowej, jak i na Tajwanie, należy spodziewać się opadów deszczu. Sierpień jest najcieplejszym miesiącem w Korei. Średnia temperatura w Seulu wynosi  wtedy 25,9°C (przy średniej temperaturze 11,9°C w ciągu całego roku). W Taipei sierpień to średnio 28,1°C (na tle całorocznej średniej 22°C).

Cena zawiera

 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • koszty zakwaterowania (12 noclegów),
 • lokalny transport (pociąg, bus, taksówki, metro),
 • bilety wstępu,
 • koszty 3 lotów wewnętrznych (Seul – Taipei, Taipei – Jeju, Jeju – Seul),
 • wyżywienie (obejmuje: śniadania, 3 lunche i 1 kolację).

Cena nie zawiera

 • przelotów na trasie: Warszawa – Seul – Warszawa (ok. 3000 PLN od osoby),
 • ubezpieczenia
 • pozostałej części wyżywienia (koszt to ok. 300 EUR).

Ceny

14 dni wyprawy w cenie 2400 EUR (jest to cena gwarantowana dla min. 6-os. grupy). Do tego loty z i do Polski: ok. 3000 PLN + wyżywienie: 300 EUR.

Pokój 1-os. za dopłatą

400 EUR

Ważne informacje

W razie napiętej sytuacji na granicy między Koreą Południową a Koreą Północną, może wystąpić drobna zmiana planu wycieczki i wprowadzenie atrakcji zastępczych. Dotyczy to tylko jednego dnia wyprawy.

Organizator

Organized by Adventure Club

Nasze wyjazdy kierujemy do prawdziwych pasjonatów podróży, chcących zrozumieć i zbliżyć się do ludzi innych kultur.

Azja - warunki wyjazdu

Wyjazd odbędzie się przy zebraniu grupy min. 6 osób.

Sprawdź podobne wyjazdy

Sydney, Australia

20 sierpień - 9 wrzesień 2020

od14 575 PLN

/ os.

Windhuk, Namibia

7 - 22 sierpień 2020

od2 580 EUR

/ os.

Tbilisi, Gruzja

2 - 17 sierpień 2020

+ 1 więcej

od1 350 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.