Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Azja Południowa - fascynująca wyprawa do Kambodży

Podróż do Kambodży, podczas której staniemy się świadkami rustykalnego i miejskiego życia. Podczas wyprawy poznamy tradycje i lokalną kuchnię, a także nauczymy się więcej o życiu w indochińskich, monsunowych warunkach.

Wylot w każdą środę - możliwość ustalenia terminu indywidualnie.

Atrakcje

 • eksploracja Siem Reap, targu Phsar Leu,
 • kompleks świątynny Angkor, Angkor Thom, Angkor Wat,
 • ceremonia duchowego oczyszczenia,
 • osady na palach nad jeziorem Tonle Sap,
 • świątynia Prasat Chhrey, Beng Mealea,
 • warsztaty w Rehash Trash.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Kambodża przez lata nie była popularnym celem podróży do Azji. Dopiero ostatnio atrakcje Kambodży zostały wyeksponowane, a ukryte w gęstej dżungli ruiny khmerskich miast i świątyń stały się celem wyjazdów. Tajemnic tego kraju, które wciąż nie są odkryte, jest wiele, a kultura Kambodży jest równie godna poznania, jak i jej kuchnia oraz mieszkańcy.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Przylatujemy do Siem Reap. Jedziemy do centrum i odpoczywamy po podróży. Czas wolny w mieście możemy także spędzić na spacerze, zwiedzaniu na własną rękę czy wizycie na targu.

Zakwaterowanie w hotelu Damrei Angkor Hotel 4*. W programie przewidziano kolację.

Dzień 2

Przejeżdżamy do parku archeologicznego, w którym znajdziemy kompleks świątynny Angkoru, a także ruiny stolicy imperium Khmerów, Angkor Thom. Miasto pochodzi z XII wieku i w okresie świetności stanowiło pełną życia metropolię.

W programie zwiedzania Angkoru znajdzie się Brama Południowa, Świątynia Bayon, Baphuon, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla, Ta Prohm. Odwiedzone obiekty dadzą nam szersze spojrzenie na wygląd minionego już imperium Khmerów. Zaskoczą kompozycją monumentalnych zabytków, które pochłaniane są przez dżunglę.

Po odpoczynku i posiłku przemieszczamy się do Angkor Wat, czyli najbardziej znanej świątyni Kambodży, która wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jej bogate zdobienia nawiązują do wierzeń Khmerów, a cały teren świątynny to aż ponad 80 ha.

Na miejscu będziemy mogli wziąć udział w ceremonii oczyszczenia duchowego, która przeprowadzana jest przez miejscowych mnichów. Ma ona na celu nałożyć na uczestników błogosławieństwa powodzenia, długiego życia i bezpiecznej podróży.

Zakwaterowanie odbędzie się w hotelu Damrei Angkor Hotel 4* Posiłki przewidziane w programie to śniadanie i obiad.

Dzień 3

Rano jedziemy na południe, do Soutr Nikum, a konkretniej w kierunku jeziora Tonle Sap. Sam akwen jest niezwykły, gdyż poziom jego wody ulega dużym wahaniom, a to z kolei sprawia, że nadbrzeżne budowle osadzane są na wysokich palach. Jednym z największych skupisk ludzi żyjących w ten sposób jest miejscowość Kompong Khleang. Stamtąd udamy się w stronę Beng Mealea.

Polną drogą przespacerujemy się do niewielkiej świątyni o nazwie Prasat Chhrey. Nie jest ona znaną turystyczną atrakcją, co sprawia, że klimat na miejscu zdaje się tajemniczy i surowy. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie ruin Beng Mealea, które pochodzą z XI w.

Zakwaterowanie w Damrei Angkor Hotel. W programie śniadanie i obiad.

Dzień 4

Dzień poświęcamy na poznawanie Siem Reap, a także okolic miasta. Naszym środkiem transportu będą skutery albo (dla chętnych) kambodżańska wersja tuk-tuka. Trasa rozpocznie się od centrum Siem Reap z wieloma pubami, targami i restauracjami. Prawdziwym sercem miasta jest jednak targ Phsar Leu, który swoim rozmiarem dwukrotnie przewyższa miejski Stary Rynek.

Na miejscu przekonamy się o ogromie specjałów, jakie dostać można na miejscu, a także zakupimy lokalne produkty, które przygotowane zostaną dla nas w tradycyjny sposób.

Skręcimy też w uliczki Siem Reap, udamy się do pobliskich wiosek, gdzie zastaniemy uprawy ryżu, warzyw, lotosu, a także hodowle zwierząt. Dowiemy się, jak zarzucać i korzystać z sieci rybackich. Podczas wycieczki poznamy prawdziwe życie kambodżańskiej wsi.

Po powrocie do Siem Reap odwiedzimy restaurację Pou Kitchen, gdzie zjemy khmerskie potrawy. Następnie zwiedzimy Les Artisans d’Angkor, Chantiers Ecoles. Jest to rzemieślnicze centrum, które skupia młodzież. Tworzy się tam rzeźby, ozdobne tkaniny, a także sprzedaje je.

Udamy się też do Rehash Trash, które jest lokalnym warsztatem. W tym wyjątkowym miejscu odpadki i niepotrzebne przedmioty przerabiane są na rzeczy codziennego użytku. Służy to też oczyszczaniu okolicy ze śmieci. Weźmiemy udział w warsztatach dotyczących ekologicznej twórczości.

Przejeżdżamy do wytwórni likieru Sombai, który uznawany jest za lokalny przysmak. Na miejscu możliwość spróbowania aż 11 różnych smaków trunku.

Zakwaterowanie w Damrei Angkor Hotel 4*. Posiłki przewidziane w programie: śniadanie i obiad.

Dzień 5

W godzinach porannych czas wolny. Transfer na lotnisko. W programie przewidziano śniadanie.

Zakwaterowanie

Podczas wyjazdu zakwaterowanie realizowane będzie w hotelu Damrei Angkor Hotel 4*, w pokojach 2-os. typu superior. Jest to program standardowy.

Istnieje możliwość podniesienia standardu do opcji first class lub też deluxe class (hotele 5* lub butikowe).

Pogoda

Klimat w Kambodży w okolicach Siem Reap należy do ciepłych i typowych dla tej części świata. Temperatury roczne oscylują w granicach 25-30°C. Największe opady (pora deszczowa) przypadają na okres od maja do października w czasie monsunu letniego. Deszcze padają wówczas codziennie i są wyczuwalnie wręcz gęste.

Cena zawiera

 • realizację programu wycieczki,
 • transfery lokalne w samochodach wyposażonych w wi-fi, wodę i ręczniki,
 • posiłki wg programu,
 • usługi lokalnego anglojęzycznego przewodnika,
 • bilety i wejściówki do miejsc objętych programem.

Cena nie zawiera

 • kosztów wizy do Kambodży,
 • dodatkowych posiłków,
 • wydatków własnych,
 • biletów lotniczych,
 • dopłat w terminach wymienionych w sekcji "Ceny",
 • napiwków.

Ceny

Koszt wyjazdu dla jednej osoby na 5 dni wynosi 1995 PLN w terminie od 01.10.2019 do 30.04.2020.

Koszt wyjazdu dla jednej osoby na 5 dni wynosi 1895 PLN w terminie od 01.05.2020 do 30.09.2020.

Koszt wyjazdu dla jednej osoby na 5 dni wynosi 1995 PLN w terminie od 01.10.2020 do 31.10.2020.

Koszt wyjazdu dla jednej osoby na 5 dni wynosi 2090 PLN w terminie od 01.11.2020 do 30.04.2021.

W terminach 22.12.2019, 01.01.2020, 22.01.2020 i 29.01.2020 obowiązuje dopłata w wysokości

890 PLN

W terminach 30.12.2020, 10.02.2021 i 17.02.2021 dopłata wynosi

950 PLN

Ważne informacje

Aby móc cieszyć się pobytem na terenie Kambodży, konieczne jest posiadanie ważnej wizy. Możliwe są one do wyrobienia w trybie ambasadowym (najbliższa placówka znajduje się w Berlinie), a także elektronicznie lub nawet po przyjeździe.

Kambodża - szczepienia

Wyjazd do Kambodży wiąże się z koniecznością posiadania ważnych szczepień na błonicę, tężec, krztusiec, WZW typu A i B, dur brzuszny, wściekliznę, japońskie zapalenie mózgu.

Kambodża znajduje się w części świata zagrożonej malarią. Aby uniknąć ryzyka zarażenia się, zalecamy odpowiedni ubiór chroniący skórę przed ukąszeniami insektów, a także stosowanie odpowiednich repelentów.

Organizator

Organized by tourasia

Lider na rynku pod względem doświadczenia i praktyki wyjazdów do Azji. Oferujemy ponad 1000 różnych wariantów podróży!

Wyprawa do Azji

Program realizowany jest w j. angielskim. Za odpowiednią dopłatą, możliwość wyjazdu w j. francuskim lub hiszpańskim. Grupy wyjazdowe zawierają od 1 do 16-18 osób, a ich skład jest międzynarodowy.

Pogoda na terenie całych Indochin bywa zmienna, dlatego konieczne jest wzięcie na wyjazd ubrań, które będą odpowiednie dla różnych warunków. Szczelne ubrania będą szczególnie potrzebne w deszczowej porze lub też nad brzegami rzek (ze względu na wiatr).

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.