Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Poznaj Japonię! 23 dni podróży po Azji

Zwiedzanie Tokio, Yokohamy, Kioto, Okinawy i wielu innych mniejszych i większych miejscowości, czyli Japonia w 23 dni. Wyjątkowa podróż do Azji dla wszystkich, którzy chcą ją poznać od strony kultury, tradycji i kuchni. Zajrzymy do najbardziej zaawansowanych technologicznie miast japońskich i tylko tu zobaczymy taki kontrast, ale też współistnienie zupełnie różnych i pozornie niepasujących elementów.

Atrakcje

 • przejazdy Shinkansenem,
 • noclegi w kapsule, ryokanie i Buddyjskim Klasztorze,
 • zwiedzanie Sapporo i malowniczego Otaru,
 • wioska Ajnów Poroto Kotan,
 • dzielnica portowa w Hakodate,
 • przejazd najdłuższym na świecie podmorskim tunelem kolejowym Seikanem,
 • świątynie Hasedera i Kotoku-in w Kamakurze,
 • Chinatown w Yokohamie,
 • największy na świecie targ rybny Tsukiji,
 • kompleks świątyń, święty most Shinkyo i mauzoleum Ieyasu Tokugawy w Nikko,
 • udział w przedstawieniu Trzy Mądre Małpy,
 • zwiedzanie Tokio,
 • Park Narodowy Fudżi-Hakone-Izu,
 • święta wyspa Miyaijama,
 • Park Pokoju i Muzeum w Hiroszimie,
 • ogród Korakuen w Okayamie,
 • starówka w Kurashiki,
 • Zamek Białej Czapli w Himeji,
 • eksploracja Kioto i Fushimi Inari-Taisha,
 • wizyta w Osace,
 • zwiedzanie Nary,
 • ogród Kenroku-en i dzielnica samurajów w Kanazawie,
 • wyprawa do Takayamy,
 • kompleks świątyń buddyjskich Koya i cmentarz Okunoin,
 • zwiedzanie Naha,
 • 3-dniowy wypoczynek w hotelu przy plaży na Okinawie,
 • poznawanie egzotycznej lokalnej kuchni,
 • niezwykła japońska tradycja i kultura,
 • atrakcje dodatkowe przewidziane na różnych etapach podróży.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Brak wymagań co do poziomu zaawansowania lub sprawności uczestników wyprawy.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Japonia to kraj leżący na czterech głównych wyspach i aż 6848 mniejszych. Słynie nie tylko z wyjątkowej kultury, kuchni i tradycji, ale też z nowoczesności i technologicznego postępu. Cesarz, gejsze i samuraje żyją obok barwnych subkultur młodzieżowych, biznesmenów i wynalazców.

W tym państwie znajdziemy najludniejsze na świecie miasta, najpiękniejsze ogrody, największe skrzyżowania. Nic nie jest przeciętne, dlatego wszystko zostaje w pamięci zwiedzających, sprawiając, że ciągle chce się więcej i więcej.

Plan wyjazdu

Program ramowy może ulec zmianie w zależności od warunków i rozkładu lotów.

Dzień 1: Wyruszamy do Sapporo

Całą grupą spotkamy się w Warszawie w hali odlotów na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. Fryderyka Chopina, skąd udamy się do samolotu, który zawiezie nas do Sapporo.

Dzień 2: Sapporo i Otaru

Po przylocie zakwaterujemy się w hotelu, a potem wybierzemy na wycieczkę do Otaru. Jest to miasteczko znajdujące się w pobliżu Sapporo. Znajdziemy w nim pięknie zachowaną malowniczą, zabytkową starówkę, która leży nad rzeką Otaru. Wieczorem będziemy mogli pospacerować po Sapporo znanym jako miasto będące gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich z 1972 roku.

Dzień 3: Shiraoi i Hakodate

W tym dniu poznamy lud Ajnów i jego historię dzięki wizycie w Poroto Kotan. To żywe muzeum w Shiraoi. Ajnowie to tubylcy zamieszkujący wyspy japońskie na długo przed pojawieniem się na nich przodków Japończyków. Dowiemy się, jak wyglądała tradycyjna ajnuska wioska i zobaczymy ekspozycję przedstawiającą ten lód i jego kulturę.

Ponadto będziemy mieli okazję obejrzeć koncert wykonany przez potomków ludu Ajnów, którzy aktualnie są już mocno zasymilowani z Japończykami. W wiosce zobaczymy też pomnik dedykowany Bronisławowi Piłsudskiemu. Był on bratem Józefa Piłsudskiego zesłanym na Daleki Wschód. Miał on wielki wpływ na postępy badań nad folklorem Ajnów.

Następnie udamy się do Hakodate, by wieczorem pospacerować po Motomachi. To zabytkowa dzielnica portowa, w której średnio od połowy XIX w. uwielbiali osiadać cudzoziemcy przybyli do Hakodate. Zwiedzimy tu ratusz, zabytkową cerkiew oraz zobaczymy konsulat brytyjski.

Dzień 4: Przejazd do Tokio

Będziemy mieli możliwość przejechania Shinkansenem po jednej z najnowszych linii, którą otworzono w 2016 roku. Przeprawimy się podmorskim tunelem kolejowym Seikanem, najdłuższym tego typu na świecie. Mierzy on 54 km i łączy Honsiu z Hokkaido, dwie największe wyspy Kraju Kwitnącej Wiśni. Potem wsiądziemy do pociągu, który zawiezie nas do Tokio, gdzie spędzimy kilka najbliższych nocy.

Dzień 5: Kamakura i Yokohama

Kamakura jest dawną stolicą szogunatu i znajduje się na liście UNESCO. Zobaczymy w niej świątynię Hasedera ze statuą bogini współczucia i miłosierdzia Kannon. Statua jest drewniana i wysoka na 9 m. Odwiedzimy też świątynię Kotoku-in, w której znajduje się 11-metrowy posąg Buddy.

Ponadto przespacerujemy się po ulicy handlowej Komachi, by następnie pojechać do Yokohamy. Tutaj zwiedzimy najważniejszą w kraju dzielnicę portową. Pójdziemy też do gwarnego dystryktu Chinatown.

Dzień 6: Tsukiji i Nikko

Z rana udamy się na Tsukiji, który jest uważany za największy na świecie targ rybny i jednocześnie najstarszy targ rybny w Tokio. Potem koleją pojedziemy do Nikko. Jest to urocze górskie miasteczko, w którym znajdziemy kompleks chramów (świątyń) Tosho-gu oraz mauzoleum wzniesione na cześć szoguna (sioguna) Ieyasu Tokugawy. Mauzoleum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zobaczymy również jeden z symboli Japonii, czyli święty most Shinkyo. Ponadto obejrzymy słynące z alegoryczności buddyjskie przedstawienie Trzech Mądrych Małp. Znajdziemy też chwilę na spokojne spacery po urokliwych uliczkach Nikko.

Dzień 7: Rozpoczynamy zwiedzanie Tokio

Tokio zaczniemy zwiedzać od najczęściej uwiecznianego na zdjęciach skrzyżowania obok stacji metra Shibuya. Zobaczymy też pomnik psa Hachiko. Potem pojedziemy do Meiji-jingu, mauzoleum, w którym znajdują się prochy cesarza Meiji. Jest on znany z tego, że wprowadził Kraj Kwitnącej Wiśni w nowoczesność. Zmarł w 1912 roku. Meiji-jingu to również świątynia ślubów, którą uwielbiają nowożeńcy.

Następnie udamy się do Harajuku, dzielnicy słynącej z kolorowej sztuki ulicznej, miejsca spotkań wielbicieli Cosplay oraz wielu barwnych subkultur występujących w Japonii. Pójdziemy też na spacer po alejach Omotesando oraz po ulicy mody, gdzie znajdziemy drogie i eleganckie butiki. W Oriental Bazaar kupimy tradycyjne rękodzieło japońskie, które dostaniemy w przystępnych cenach.

Kolejnym punktem programu będzie dzielnica Shinjuku, gdzie znajduje się najbardziej ruchliwa stacja metra świata. Odwiedzimy słynną japońską dzielnicę czerwonych latarni Kabukicho, a panoramę Tokio będziemy podziwiać z wysokości 243 metrów jednego z najwyższych pięter ratusza.

Chętni za dodatkową opłatą obejrzą Przedstawienie Robotów ukazujące w eklektycznym kabarecie światła i tańce wykonywane nie tylko przez tancerzy, ale też przez dinozaury, samurajów i roboty. W cenie przedstawienia znajduje się wybrany napój: woda mineralna, piwo, sake lub napoje gazowane.

Dzień 8: Dalsze eksplorowanie Tokio

Najważniejsza osoba w Japonii, czyli Jego Wysokość Cesarz, zamieszkuje w pałacu, którego zewnętrzne mury obejrzymy. Potem udamy się do dzielnicy Asakusa będącą jedną z najcenniejszych oraz najstarszych dzielnic miasta. Przespacerujemy się po Nakamise, pasażu handlowym, gdzie będziemy mogli zrobić zakupy oraz sfotografować się na tle najwyższej budowli w Tokio, Skytree, który ma aż 634 m wysokości.

Dla chętnych, którzy wniosą dodatkową opłatę, odbędzie się rejs po rzece Sumidzie. Ze statku będziemy mieli idealny widok na nowoczesne tokijskie wieżowce. Popłyniemy na sztuczną wyspę Odaiba, z której będziemy podziwiać panoramę Tokio z symbolem miasta, wieżą wysoką na 333 m, Tokio Tower i Mostem Tęczowym. Zobaczymy też replikę amerykańskiej Statui Wolności.

Kolejną atrakcją będzie przejazd Yurikamome, widokową kolejką, z której popatrzymy na dzielnicę biznesową. Urządzimy sobie spacer przez dystrykt Akihabara słynący z handlu, elektroniki i nowości technologicznych. To tutaj co wieczór rozświetlają neony, króluje manga i anime.

Odwiedzimy też Maid Cafe, jedną z najpopularniejszych tokijskich kawiarni, gdzie obsługują kelnerki w strojach z epoki wiktoriańskiej. Rachunek za posiłki i napoje każdy reguluje we własnym zakresie.

Tej nocy, jeśli wcześniej zgłosiliśmy to organizatorowi wycieczki, będziemy mogli spać nie w zwykłym hotelu, a w typowo japońskiej atrakcji, czyli w kapsule.

Dzień 9: Park Narodowy Fudżi-Hakone-Izu

Korzystając z lokalnego pociągu, Shinkansenu i autobusu pojedziemy do Parku Narodowego Fudżi-Hakone-Izu. Zakwaterujemy się w ryokanie, tradycyjnym japońskim hotelu łączącym funkcje gospody i łaźni z gorącymi źródłami.

Chętni będą mogli odbyć godzinny rejs po jeziorze Ashi i przespacerować się jego brzegiem. Przy dobrej pogodzie uda nam się zaobserwować najwyższy szczyt Japonii, wulkan Fudżi, który jest niekwestionowanym symbolem kraju oraz źródłem inspiracji wielu artystów. Góra Fudżi jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ryokanie na kolację spróbujemy japońskiego zestawu kaiseki.

Dzień 10: Z Odawary do Hiroszimy i Miyajima

Z dworca w Odawarze udamy się do Hiroszimy, by stamtąd lokalnym pociągiem oraz promem wyruszyć na położoną na Morzu Wewnętrznym świętą wyspę Miyajima. Leży ona na południe od Honsiu. Na Miyajimie znajdziemy Itsukushima, zabytkową świątynię związaną z religią shinto. Jest ona wpisana listę UNESCO. Zobaczymy monumentalną cynobrową bramę tori zanurzoną w wodzie. Miejsce to należy do najpiękniejszych w kraju.

Dzień 11: Park Pokoju, Ogród Korakuen w Okayamie i Kurashiki

Odwiedzimy Park Pokoju upamiętniający ofiary ataku atomowego na Hiroszimę i Nagasaki. Miał on miejsce 6 sierpnia 1945 roku. Park ten jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się w nim Atomic Bomb Dome, czyli zniszczony pawilon wystawowy, który jako jedyny budynek w rejonie nie został całkowicie zrujnowany przez wybuch.

Zwiedzimy Muzeum Pokoju z ekspozycją dotyczącą wydarzeń z tamtego okresu. Jest ona bardzo przejmująca dla każdego, kto ją ogląda.

Z dworca kolejowego w Hiroszimie pojedziemy Shinkansenem do Okayamy. Na wyspie na jeziorze Ashi znajduje się ogród Korakuen, który został założony w 1686 roku. Pokrywają go połacie zbóż, trawy i ryżu, a także uprawy herbat. Przy alejkach rozstawione są pawilony, w których odbywają się ceremonie picia herbaty. Korakuen to ogród krajobrazowy uważany za jeden z trzech najpiękniejszych w kraju.

Odwiedzimy też Zamek Wron w pobliżu. Jest to jeden z dwóch zamków o czarnej fasadzie. Wszystkie inne są białe. Pociągiem przeprawiamy się do Kurashiki. Zwiedzimy przepiękną starówkę z czasów Edo nad rzeką Takahashi. Słynie ona z wieloletniej tradycji uprawiania i eksportowania ryżu. Aktualnie Kurashiki to tekstylna stolica Japonii. Znajdują się tu bardzo ciekawe galerie sztuki artystów z Japonii.

Dzień 12: Himeji i początek zwiedzania Kioto

Shinkansenem pojedziemy do Himeji, gdzie zwiedzimy Zamek Białej Czapli wpisany na listę UNESCO. Następnie udamy się do dawnej stolicy Japonii, Kioto. Większość zabytków znajdujących się w tym mieście jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

W pierwszej kolejności zobaczymy świątynię Kiyomizu-dera będącą jedną z najpiękniejszych w Kioto. Przejdziemy się po kameralnych ulicach dzielnicy Higashiyama-ku. W czasie wolnym będziemy mogli kupić lokalne rękodzieło, a chętni przebiorą się w stroje gejsz lub samurajów, przespacerują się po uliczkach i wezmą udział w sesji zdjęciowej.

Pójdziemy do dawnego dystryktu gejsz, Gion. Mieszczą się w nim domy spotkań, machiya i pracują gejsze. Za dodatkową opłatą weźmiemy udział w spektaklu, w którym obejrzymy taniec gejsz, ceremonię parzenia herbaty, teatr lalek, pokaz ikebany. Wieczorem przespacerujemy się po barwnym dystrykcie Pontocho. Kiedyś były tu domy gejsz. Aktualnie zabytkowe budynki zostały przekształcone w restauracje oraz galerie.

Dzień 13: Dalsza wycieczka po Kioto, Fushimi Inari-Taisha oraz Osaka

Najpierw zwiedzimy Świątynię Złotego Pawilonu, Kinkaku-ji. Jej pierwotny budynek pochodzi z XIV wieku. Świątynia jest jednym z przykładów architektury zen. Następnie udamy się do Nijo-jo, zamku szoguna, który słynie ze śpiewających podłóg. Potem wyprawimy się do Fushimi Inari-Taisha. Tam obejrzymy Świątynię Tysiąca Bram Tori wpisaną na listę UNESCO.

Kolejnym krokiem będzie wycieczka do Osaki. Tam odwiedzimy dystrykt Namba, czyli dzielnicę rozrywki. Wieczorem pójdziemy wzdłuż Dotonbori pełnego billboardów, neonów, restauracji i teatrów.

Dzień 14: Nara

Nara jest dawną stolicą Japonii wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdują się w niej najpiękniejsze zabytki kraju. Zobaczymy chram Todai-ji, który słynie jako największa drewniana konstrukcja świata. Jest w niej monumentalny posąg Buddy wykonany z brązu. W parku w Narze będziemy podziwiać również inne obiekty sakralne. Następnie wrócimy do Tokio.

Dzień 15: Kanazawa

Z Tokio wyprawimy się do Kanazawy, gdzie zaczniemy zwiedzanie od jednego z najpiękniejszych ogrodów krajobrazowych znajdujących się w Kraju Kwitnącej Wiśni, Kenroku-en. Został on zaprojektowany na podstawie chińskich ogrodów i założony w XVII w. Później udamy się do Nagamachi, dzielnicy samurajów. To zabytkowy dystrykt, w którym zwiedzimy jedno z typowych samurajskich domostw.

Dzień 16: Takayama

Takayama to miasto leżące w centrum wyspy Honsiu. Jest ono znane z tego, że znaczna część mieszkańców, zgodnie z rodzinnymi tradycjami, ciągle zajmuje się rzemieślnictwem albo produkcją sake. Zwiedzimy jeden ze sklepów, w których można kupić ten narodowy napój Japończyków. Potem pójdziemy na spacer po pięknej uliczce Kamisanomachi.

Chętni zwiedzą muzeum japońskich wozów festiwalowych Kusakabe. Potem przejedziemy do miejscowości Koya-cho, gdzie mieści się ogromny kompleks świątyń buddyjskich wpisanych na listę UNESCO. Jest to siedziba Sekty Prawdziwego Słowa założonej w IX wieku. Tym razem przenocujemy w buddyjskim klasztorze.

Dzień 17: Cmentarz Okunoin

Tego dnia zwiedzimy zabytkowy cmentarz Okunoin. Pochowano na nim założyciela sekty Shingon, Kukai. Shinkansenem pojedziemy do Fukuoka, największego miasta wyspy Kiusiu.

Dzień 18: Archipelag Okinawy

Z Fukuoka samolotem przeprawimy się do Nahy na archipelagu Okinawy. To największe miasto na tych wyspach. Po zakwaterowaniu przespacerujemy się ulicami. Zwiedzimy zamek Shurijo z listy UNESCO, charakterystyczny pałac z XIV w., a wokół niego rozpościera się bujny park. Rezydowali w nim władcy Królestwa Riukiu. Pójdziemy też do jednej z lokalnych restauracji, gdzie spróbujemy okinawskich przysmaków.

Przy ulicy Heiwa Dori jest bazar, na którym będziemy mogli kupić pamiątki: przyprawy, węże morskie uprzednio wysuszone albo zatopione w alkoholu, rękodzieło, cukier z trzciny uprawianej na Okinawie, lokalne alkohole, ubrania w stylu tropikalnym (Kariyushi), produkty wykonane ze szkła, miniaturowe banany charakterystyczne dla wyspy Shima, japońskie instrumenty muzyczne, np. sanshin z trzema strunami.

Dzień 19-21: Odpoczynek i relaks na Okinawie

Przez 3 doby będziemy przebywać w hotelu leżącym przy plaży na Okinawie, by wypocząć i zrelaksować się. Dla chętnych istnieje możliwość zwiedzenia skansenu, w którym zobaczymy tradycyjną zabudowę okinawskiej wioski, uprawiania sportów wodnych, wycieczki do jednego z największych oceanariów świata, czyli Okinawa Churaumi Aquarium.

Dzień 22: Zakończenie wyprawy po Japonii

Po wykwaterowaniu udamy się na lotnisko w Naha i wylecimy do Europy.

Dzień 23: Warszawa

Lądowanie w Warszawie.

Zakwaterowanie

Nocujemy w hotelach 3- lub 4* w 2-osobowych pokojach z łazienkami. W Tokio jedną z nocy można będzie spędzić w kapsule, jeśli przynajmniej miesiąc przed wycieczką zgłosimy taką chęć organizatorowi wycieczki.

W Parku Narodowym Fudżi-Hakone-Izu przenocujemy w ryokanach w 2-, 3- lub 4-osobowych pokojach ze wspólnymi łazienkami przy onsenie.

W Koya przenocujemy w Klasztorze Buddyjskim w pokojach 2-, 3- albo 4-osobowych również ze wspólnymi łazienkami.

Za dodatkową opłatą istnieje możliwość wynajęcia pokoju 1-osobowego.

Pogoda

Japonia jest krajem wyspiarskim, więc jej klimat charakteryzuje się wilgotnością oraz dużymi różnicami w temperaturach zarówno między porami roku, jak i między położeniem: północą i południem.

Na północy zimy są śnieżne i zimne, więc ten region świetnie sprawdzi się na wyjazd narciarski. Na południu zima jest łagodna i bezśnieżna, a temperatury oscylują w okolicach 10°C. Lato zazwyczaj jest upalne, a w okresie od sierpnia do września mogą pojawiać się tajfuny z silnym wiatrem i intensywnymi opadami.

Dlatego też najbardziej polecane terminy wycieczek przypadają na miesiące wiosenne i jesienne, kiedy to pogoda jest zwykle ładna, bez większych deszczy i z umiarkowaną temperaturą.

Cena zawiera

 • przeloty międzykrajowe i wewnątrzkrajowe,
 • noclegi,
 • śniadania w hotelach (bufet) lub w pociągach (zestaw bento),
 • transport w czasie wycieczki za pośrednictwem komunikacji miejskiej, pociągów, superekspresu Shinkansen, taksówek, autobusów,
 • ubezpieczenie bagażu, NNW i KL,
 • opiekę polskojęzycznego pilota podczas wyprawy.

Cena nie zawiera

 • pakietu, który jest obowiązkowy i obejmuje wysyłkę bagażu, napiwki i bilety wstępu (54000 JPY lub 69000 JPY wpłacane pilotowi w Japonii),
 • obiadokolacji (3000 JPY za jedną wpłacane przed wyjazdem),
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN od osoby),
 • atrakcji dodatkowych,
 • wydatków własnych,
 • ewentualnej dopłaty do 1-osobowego pokoju (900 EUR lub 1150 EUR).

Ceny

Koszt wyjazdu na 23 dni: 3750 EUR +  6500 PLN od osoby.

Przedstawienie Robotów w Tokio

85 EUR

Rejs po Sumidzie i wizyta na sztucznej wyspie Odaiba

45 EUR

Rejs po jeziorze Ashi

60 EUR

Spacer w stroju gejszy lub samuraja oraz sesja zdjęciowa

70 EUR

Spektakl w Gion

30 EUR

Muzeum tradycyjnych wozów festiwalowych Kusakabe

10 EUR

Ważne informacje

W czasie wycieczki mamy zapewnioną opiekę polskojęzycznego pilota, jednak podczas transferów z lotniska do hotelu i odwrotnie możliwe, że będzie z nami przewodnik anglojęzyczny.

Dzień i program wycieczki po Naha może przesunąć się w zależności od godzin lotów.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Bagaż w podróż do Azji

W czasie wycieczki planowana jest wysyłka bagażu, więc należy zabrać ze sobą dodatkową torbę podręczną, w którą spakujemy rzeczy potrzebne na okres jednej doby, a podczas podróży z Sapporo do Tokio - na dwie doby.

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Brikama, Gambia

1 - 9 marzec 2022

od4 900 EUR

/ os.

Manila, Filipiny

24 kwiecień - 11 maj 2022

+ 2 więcej

od6 950 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.