Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Azja - Indonezja, Jawa, Borneo, Celebes: wyspy na wakacje z trekkingiem w tle

Podróż do Indonezji to nie lada gratka dla osób lubiących obcowanie z naturą, egzotyczną kulturą i tradycjami. Wybierz się razem z nami na wyprawę po wyspach Indonezji, gdzie zobaczysz na żywo orangutany, nosacze i różne gatunki tropikalnych ptaków, buddyjskie świątynie oraz rajskie plaże.

Atrakcje

 • hotel blisko plaży,
 • Kraton - XVIII w. Pałac Sułtanów,
 • Taman Sari - wodny zamek z dawnymi sułtańskimi ogrodami,
 • Borobudur i Prambanan - świątynie wpisane na Listę UNESCO,
 • Tanjung Harapan - ośrodek dla porzuconych orangutanów,
 • nocleg na łodzi.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Republika Indonezji to państwo rozrzucone po wyspach w Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii. Indonezja położona jest między oceanami Indyjskim i Spokojnym.

Na mapie Indonezji znajduje się ponad 13 tys. wysp. Najpopularniejszymi wyspami Indonezji są m.in. Jawa, Bali, Borneo i Celebes.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Spotykamy się w Warszawie na lotnisku. Czeka nas lot z przesiadką do Denpasara na Bali w Indonezji. Po wylądowaniu pojedziemy do małej miejscowości Lovina na północy wyspy. Będziemy nocować niedaleko plaży.

Dzień 2

Dzień poświęcamy na odpoczynek i relaks w Lovina. Osoby chętne mogą wybrać się na przejażdżkę po wyspie, zobaczyć jedną z balijskich świątyń. Podczas pierwszego obiadu na wyspie spróbujemy wyjątkowej ryby z grilla podawanej na balijskiej plaży.

Dzień 3

Wypoczęci i gotowi na nowe przygody przemieścimy się do portu, gdzie wsiądziemy na prom na wyspę Jawa. Dziś zobaczymy wyjątkowy czynny kompleks wulkaniczny Ijen, znajdujący się we wschodniej części wyspy.

Dzień 4

Z samego rana po śniadaniu spróbujemy wejść na wulkan Ijen, po czym zejdziemy do kaldery, gdzie do dzisiaj tradycyjnymi metodami wydobywana jest siarka. Późnym popołudniem dotrzemy w okolice wulkanu Bromo.

Dzień 5

Świt przywita nas zapierającym dech w piersiach widokiem na wulkan Bromo. Wejdziemy na zbocze góry znajdującej się przy wulkanie. Dziś czeka nas długa podróż do Jogjakarty.

Dzień 6

Wczesnym rankiem wyruszymy na zwiedzanie największych atrakcji i zabytków Jogjakarty. Odwiedzimy Kraton, XVIII-w. Pałac Sułtanów, składający się z sal tronowych, komnat ceremonialnych, pawilonów dla gości oraz meczetów.

Obejrzymy malownicze dawne ogrody sułtańskie wokół Taman Sari, nazywanego “Wodnym Zamkiem”. Późnym popołudniem zwiedzimy fabrykę batiku, z którego produkcji słynie Jogjakarta.

Wieczorem czeka nas niesamowity spektakl w tradycyjnym teatrze cieni Wayang Kulit.

Dzień 7

Dziś odwiedzimy słynną buddyjską świątynię na wzgórzu z VIII-IX w. - Borobudur, która została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1991 r. Odzwierciedlać ma ona wizję buddyjskiego porządku świata. Borobudur jest jednym z największych obiektów kultury buddyjskiej na świecie.

Po lunchu odwiedzimy kolejny obiekt znajdujący się na Liście UNESCO, Prambanan. Zaliczana do najpiękniejszych hinduistycznych zabytków świątynia na Jawie pochodzi z IX w. Przez miejscowych nazywana Roro Jonggrang (Świątynia Smukłej Dziewicy).

Wieczorem wrócimy do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 8

O świcie wyruszamy na lotnisko i lecimy do Pangkalan Bun, leżącego po indonezyjskiej stronie Borneo. Po przylocie przetransportujemy się na przystań w Kumai, gdzie będzie czekał na nas klotok, drewniana łódź, która podczas pobytu na wyspie Borneo będzie naszym drugim domem.

Podczas rejsu do ośrodka Tanjung Harapan znajdującego się na obszarze Parku Narodowego Tanjung Puting zjemy lunch przygotowany przez lokalnego kucharza. W wyjątkowych okolicznościach dzikiej przyrody skosztujemy kuchni indonezyjskiej.

Ośrodek Tanjung Harpan, do którego dotrzemy to centrum rehabilitacyjne dla porzuconych orangutanów. Zwierzęta w naturalnych dla siebie warunkach są uczone samodzielnego życia w dżungli.

W południe będziemy kontynuować nasz rejs i przy okazji poszukamy nosaczy żyjących tylko na Borneo. Tę noc spędzimy na łodzi.

Dzień 9

Dziś dopłyniemy do wąskiego kanału prowadzącego do ośrodka Camp Leakey, gdzie orangutany są wypuszczane na wolność. Przy okazji odwiedzimy też Pondok Tanguy, kolejny ośrodek dla orangutanów, gdzie zwierzęta te niedawno udało się uwolnić.

Kolejna część dnia upłynie nam pod znakiem trekkingu przez deszczowe lasy Parku Narodowego Tanjung Puting. Zachwycimy się wyjątkową indonezyjską florą i fauną. Kto wie, może uda nam się zobaczyć na żywo dzikie gibony, orangutany lub makaki?

Późnym popołudniem dotrzemy do miejsca, gdzie karmione są małe orangutany. Kolację zjemy na łodzi, a nocleg spędzimy w drewnianych chatach.

Dzień 10

Z samego rana wyruszymy w powrotny rejs do Kumai. Na miejscu przemieścimy się na lotnisko, skąd czeka nas lot do Makassar, na wyspie Celebes. Po wylądowaniu udamy się w rejon Toraja, znanego z unikalnych tradycji pogrzebowych.

Dni 11-13

Przed nami 3 intensywne dni, które poświęcimy na zwiedzanie okolic Toraja. Zobaczymy targi bawołów przygotowanych na ofiarę za zmarłych oraz tradycyjne miejsca pochówku.

Czeka nas kilkugodzinny trekking przez małe indonezyjskie wioski oraz dżunglę. Ostatniego dnia wrócimy do Makassar.

Dzień 14

Wylatujemy z Makassar do Denpasara. Dziś po raz ostatni spędzimy noc nieopodal plaży. Wieczorem odbędzie się pożegnalna kolacja.

Dzień 15

O świcie czeka nas lot powrotny do Polski z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Zakwaterowanie

Będziemy nocować w hotelach 3*, na łodzi oraz w ecolodge. Istnieje możliwość wynajęcia 1-osobowego pokoju w hotelu przy dopłacie 520 USD (oprócz łodzi).

Pogoda

Na terenie Indonezji obowiązują dwa sezony: suchy, w okresie od maja do września oraz mokry, od października do kwietnia. Niezależnie od sezonu temperatura panująca w Indonezji wynosi od 25 do 28°C, przy wilgotności ok. 60-90%. Pogoda w Indonezji jest zależna od wybranego regionu.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • śniadania,
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji,
 • transport lokalnymi środkami transportu,
 • opieka pilota wycieczki na Borneo i Celebes.

Cena nie zawiera

 • przelotów na trasie Warszawa-Denpasar-Warszawa (koszt ok. 3500 PLN),
 • przelotów na 3 trasach wewnętrznych (łącznie ok. 400-570 USD),
 • dodatkowych posiłków,
 • napiwków,
 • ubezpieczenia.

Ceny

Koszt 15-dniowego wyjazdu do Indonezji wynosi 2390 USD od osoby + loty.

Ważne informacje

W Indonezji walutą narodową jest rupia indonezyjska. Na terenie Indonezji obowiązuje język indonezyjski, jednak w ośrodkach uczęszczanych przez turystów bez problemu możemy się porozumiewać w języku angielskim.

Organizator

Organized by Adventure Club

Nasze wyjazdy kierujemy do prawdziwych pasjonatów podróży, pragnących poznać ludzi i ich kulturę.

Indonezja - ciekawostki

Indonezja jest krajem 6 razy większym od Polski, a gęstość zaludnienia na wyspie wynosi 124 os./km².

Sprawdź podobne wyjazdy

Kuta, Indonezja

27 grudzień 2020 - 10 styczeń 2021

od1 730 USD

/ os.

Auckland, Nowa Zelandia

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.