Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Indie - zobacz Radżastan

Wybieramy się na wycieczkę do Radżastanu, najbardziej barwnego stanu w Indiach, w którym podziwiamy piękne, kolorowe miasta z oryginalną zabudową, potężne twierdze, tradycyjne wioski oraz dziką przyrodę.

Podczas podróży zobaczymy bogato zdobione domy w kolorowych miastach, interesującą architekturę w odwiedzanych wioskach i wnętrza pięknych pałaców w potężnych fortach.

Wybierzemy się także na safari do Parku Narodowego Ranthambore, gdzie będziemy mogli spotkać tygrysy i podziwiać dziką przyrodę.

Atrakcje

 • kolorowe miasta: Jaipur, Jaisalmer, Jodhpur,
 • noclegi w historycznych pałacach,
 • Park Narodowy Ranthambore: tygrysy i safari,
 • zwiedzanie Delhi,
 • poznawanie codziennego życia mieszkańców.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie jest wymagane przygotowanie fizyczne do wyprawy.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Radżastan to najbardziej barwny stan w Indiach, położony na pustyni Thar, godny odwiedzenia, gdy zdecydujemy się na wycieczkę do Azji. Uwagę turystów przyciągają miasta Jaipur, Jaisalmer oraz Jodhpur, które nazywane są odpowiednio “różowym”, “złotym” i “niebieskim” miastem.

Podczas pobytu w Radżastanie możemy podziwiać historyczne, bogato zdobione domy kupców, potężne forty i tradycyjne wioski.

W trakcie wycieczki do Indii warto też skupić się na życiu niezwykle gościnnych mieszkańców, ich wielowiekowej tradycji i zwyczajach.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Przelot z Warszawy do Delhi, z przesiadką na jednym europejskich lotnisk.

Dzień 2

Po wylądowaniu jedziemy do hotelu, gdzie możemy odpocząć. Wyruszamy na odkrywanie zakątków Old Delhi. Na liście miejsc do zobaczenia: Czerwony Fort, Meczet Jamia, sikhijska gurudwara i inne świątynie. Po południu wybierzemy się na przejażdżkę rikszami po wąskich ulicach Chandni Chowk. Możemy także udać się na przechadzkę mniej turystycznymi dzielnicami Delhi, w których poznamy codzienne życie i tradycje.

Dzień 3

Jedziemy do Mandawy, gdzie możemy zobaczyć historyczne domy kupców, tzw. havele. Będziemy mogli podziwiać wnętrza wybranych domów: Hanuman Pasad Goenka, Jhunjhunwala oraz Murmura.

Dzień 4

W drodze do Gajner zatrzymamy się w forcie w Bikaner, w którego skład wchodzą bogato zdobione pałace. W Gajner zwanym często Klejnotem Pustyni Thar zobaczymy dawny pałac, który obecnie pełni funkcję hotelu wypełnionego dziełami sztuki.

Dzień 5

Wyruszamy do Złotego Miasta, Jaisalmer. Po drodze zatrzymamy się przy świątyni Karni Mata, zamieszkałej przez szczury, uznawane za święte oraz przy Forcie w Nagaur.

Dzień 6

Eksploracja Jaisalmer, miasteczka wybudowanego z żółtego piaskowca. Po południu wybierzemy się na safari, podczas którego możemy mieć okazję do jazdy na grzbiecie wielbłąda. Podczas przejazdu między wydmami odwiedzimy tradycyjną wioskę i spotkamy się z jej mieszkańcami. Na nocleg wracamy do Jaisalmer.

Dzień 7

Przejazd do Jodhpur - Niebieskiego Miasta.

Dzień 8

Jedziemy do wioski, którą zamieszkuje ludność plemienia Bishnoi, poznajemy jej tradycje i wierzenia. Po południu odkrywamy zakamarki Fortu Mehrangarh.

Dzień 9

Jedziemy do małego miasteczka Bundi. W zależności od dostępnego czasu możemy odpocząć w Nimaj nad jeziorem Chhatrasagar. Wioska ta kiedyś pełniła funkcję posiadłości myśliwskiej. W Bundi urzeknie nas charakterystyczna zabudowa, która przenosi nas w czasy maharadżów.

Dzień 10

Wyruszamy na spotkanie z tygrysami do Parku Narodowego Ranthambore. Po zakwaterowaniu w lodge’y wybierzemy się na safari, podczas którego możemy zobaczyć krokodyle, leopardy, pytony i hieny.

Dzień 11

Po porannym safari jedziemy do Jaipuru, Różowego Miasta pełnego zabytków i dzieł sztuki. Po zakwaterowaniu i chwili wytchnienia zobaczymy atrakcje turystyczne: Pałac Miejski, Obserwatorium Astronomiczne, Hawa Mahal (Pałac Wiatrów). Wieczorem dla chętnych zorganizujemy wyjście na zakupy na lokalny bazar, na którym można nabyć piękne rękodzieło i niepowtarzalne tkaniny.

Dzień 12

Jedziemy do Fortu Amber, gdzie zobaczymy piękne dziedzińce i pałace. Jeśli dopisze nam szczęście, bramy fortu przekroczymy na grzbiecie słoni. Wracamy do jaipuru i mamy do wyboru dwie możliwości spędzenia wolnego czasu. Pierwsza z nich to spotkanie ze słoniami, podczas którego możemy je karmić, malować i nauczyć się ich języka - jest to związane z dodatkową opłatą.

Alternatywę stanowi wycieczka do wioski Samode, w której odpoczniemy od hałasu i możemy obserwować spokojne, codzienne życie mieszkańców.

Dzień 13

Jedziemy do Delhi. Po zakwaterowaniu mamy czas wolny.

Dzień 14

Kolejny dzień w Delhi, podczas którego możemy odpocząć lub wybrać się na zakupy. Za dodatkową opłatą wycieczka do Agry i podziwianie kompleks Taj Mahal.

Dzień 15

Jedziemy na lotnisko - lot powrotny do Warszawy.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy na nocleg zatrzymujemy się w pokojach 2-osobowych w 4-5* hotelach lub w havelach, historycznych rezydencjach lub pałacach.

Pogoda

Najlepsza pogoda w Indiach w Radżastanie sprzyjająca podróżom trwa od października do marca. W dzień temperatury są niewysokie, a nocami jest chłodno. Od kwietnia do maja rozpoczynają się upały, a temperatury w maju dochodzą do 40°C. Pora deszczowa w Delhi i Taj Mahal trwa od czerwca do września, natomiast w Radżastanie praktycznie nie ma opadów.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze Warszawa-Delhi-Warszawa,
 • zakwaterowanie,
 • śniadanie i kolacje,
 • pełne wyżywienie w Parku Narodowym Ranthambore (śniadanie, obiad i kolacja),
 • transfery prywatnymi autami,
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników,
 • opłaty za wstęp do odwiedzanych obiektów,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż.

Cena nie zawiera

 • opłaty za wizę do Indii (60 USD),
 • obiadów,
 • napojów (również do posiłków),
 • napiwków (ok. 5 USD dziennie),
 • wpłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN/os.,
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego - 600 USD (opcjonalnie).

Ceny

Koszt wyjazdu na 15 dni: 5850 PLN od osoby + 1470 USD + wiza + napiwki + TFG.

Ważne informacje

Wjazd do Indii umożliwia nam promesa wizowa, na podstawie której na lotnisku otrzymamy właściwą wizę. Należy też posiadać przy sobie paszport z min. 6-miesięcznym okresem ważności.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Indie - ciekawostki przed wyprawą

Walutą Indii jest rupia indyjska (INR).

Główna religią w Indiach jest hinduizm.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

6 - 23 listopad 2020

+ 1 więcej

od6 950 PLN

/ os.

Lima, Peru

16 - 27 lipiec 2020

+ 4 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Rangun, Birma

22 listopad - 6 grudzień 2020

+ 1 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.