Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Dla grup, na zamówienie - podróż do Indii (loty, 9 nocy, śniadania)

Przeżyj niesamowitą podróż do Indii! W ciągu 10 dni zwiedzisz stolicę Indii, New Delhi, zobaczysz najpiękniejszy na świecie budynek, Tadż Mahal, zwiedzisz najromantyczniejsze miasto w Indiach, Jaipur, spróbujesz lokalnej kuchni oraz poznasz bogatą kulturę i tradycję tego kolorowego kraju!

Atrakcje

 • New Delhi - zwiedzanie stolicy,
 • Tadż Mahal,
 • Agra - stolica mongolskich cesarzy,
 • Jaipur - Różowe Miasto (obiekt UNESCO),
 • wizyt w Pushkar, ośrodku pielgrzymkowym,
 • Udaipur - miasto jezior,
 • przejażdżka na słoniach,
 • rejs po jeziorze w Udaipur,
 • kuchnia orientalna.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa do Indii skierowana jest do wszystkich!

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Indie to kraj znajdujący się w Azji Południowej. Republika Indii sąsiaduje z takimi państwami, jak Chiny, Nepal, Bangladesz, Pakistan czy Bhutan.

Półwysep Indyjski ma dostęp do Morza Arabskiego, Oceanu Indyjskiego oraz Zatoki Bengalskiej. Stolicą Indii jest New Delhi. Na terenie Indii znajdują się dwa łańcuchy górskie: Himalaje i Karakorum.

Indie są częstym kierunkiem podróży w celach kulinarnych oraz turystycznych. Kraj słynie z aromatycznych przypraw, orientalnej kuchni oraz kolorowych strojów.

Plan wyjazdu


Dzień 1 (Warszawa - New Delhi)

Spotykamy się na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, skąd wylecimy do stolicy Indii, New Delhi.

Dzień 2 (New Delhi)

Po przylocie zakwaterujemy się w hotelu i będziemy zwiedzać miasto. Delhi to miasto słynące z kolorów, wyjątkowej architektury, przydrożnych straganów oraz aromatycznych przypraw.

Dzień 3 (New Delhi)

Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od Starego Delhi. Zobaczymy meczet Jama Masjid, następnie przemieścimy się rikszą do miejsca z lokalnym bazarem. Centrum miasta słynie z dużego natężenia ruchu ulicznego. Po drodze będziemy podziwiać Czerwony Fort, najpopularniejszy budynek pod względem architektury w Delhi.

Po południu dotrzemy do nowoczesnej części miasta, zaprojektowanej przez sir Edwina Lutyensa w pierwszej połowie XX w. Po indyjskich budowlach administracyjnych widać duży wpływ rządów brytyjskich, które trwały tu do 1947 r.

W nowej części stolicy zobaczymy bramę India Gate oraz pałac prezydencki. Dotrzemy też do wieży Qutub Minar, o wysokości ok. 72 m, która jest doskonałym przykładem architektury indo-islamskiej.

Dzień 4 (New Delhi - Agra)

W godzinach porannych odwiedzimy Agra, stolicę mongolskich cesarzy, która leży nad rzeką Yamuna. Miejsce to jest dość częstym kierunkiem turystycznym ze względu na dużą liczbę budowli z okresu panowania Mogołów. Zobaczymy też grobowiec Akbara.

W godzinach popołudniowych wizyta w XVI-w. forcie Agra. Zobaczymy dziś jeden z symboli Indii - Tadż Mahal - najbardziej okazały i majestatyczny budynek w Indiach, ufundowany przez Shah Jahan ku pamięci żony.

Dzień 5 (Agra - Fatehpur Sikri - Jaipur)

Przejazd do Jaipur z przystankiem w Fatehpur Sikri, Stolicy Duchów, która w XVI w. była stolicą imperium mogolskiego w czasie rządów Akbara. Zobaczymy marmurowy meczet i grób Salim Christi oraz kompleks budynków mieszkalnych cesarza Akbara.

Celem dzisiejszej podróży jest Jaipur, stolica Radżastanu, nazywana również Różowym Miastem, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przespacerujemy się po ulicach tego kolorowego miasta oraz odwiedzimy pałac Maharadży Sawai Jai Singha II.

Dzień 6 (Jaipur - Amber Fort)

Wizyta w Amber Fort, zwiedzanie Obserwatorium Astronomicznego, okolicznego fortu i miejskiego pałacu.  Największą atrakcją dnia będzie przejażdżka na słoniach. Ostatnim punktem dzisiejszej wycieczki będzie Pałac Wiatrów, skąd rozpościera się widok na całe miasto.

Dzień 7 (Jaipur - Pushkar)

Transfer do Pushkar, miejsca pielgrzymkowego o dużym znaczeniu religijnym dla mieszkańców Indii. Na miejscu zakwaterujemy się na kempingu w namiotach o wysokim standardzie.

Wieczorem możemy przespacerować się wzdłuż jeziora Puszkar oraz zwiedzić lokalny rynek, zobaczymy również świątynie Brahmy. Osoby chętne mogą skorzystać z przejażdżki na wielbłądach (wycieczka fakultatywna).

Dzień 8 (Pushkar - Eklingji - Nagada - Udajpur)

Wizyta w najbardziej romantycznym mieście w Radżastanie, Udaipur, na obszarze, którego będziemy podziwiać malownicze jeziora oraz marmurowe pałace. Dotrzemy dziś również do Nagada. Po przyjeździe na miejsce zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek i czas wolny.

Dzień 9 (Udajpur)

Zwiedzanie miasta, odwiedziny w świątyni Jagdish i Pałacu Miejskim. Wieczorem planujemy rejs łodzią po jeziorze Pichola.

Dzień 10 (Udajpur- New Delhi)

Przejazd na lotnisko i wylot do New Delhi. Po przylocie do stolicy transfer międzynarodowy do Warszawy.

Dzień 11 (Warszawa)

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Noclegi przewidziane są w hotelach lub hostelach w pokojach 2-osobowych.

Pogoda

Pogoda w Indiach:

Indie w dużej części leżą w strefie klimatu zwrotnikowego. Na obszarze Karakorum, Dekany i Himalajów występuje klimat podzwrotnikowy. Południe kraju ze względu na linię brzegową znajduje się w układzie klimatu monsunowego. Indie ze względu na położenie są narażone na trzęsienia ziemi.

Średnia roczna temperatura powietrza dochodzi do ok. 25°C. Do Indii najlepiej jechać w okresie od stycznia do kwietnia oraz od września do grudnia.

Cena zawiera

Atrakcje:


 • przejażdżka na słoniach w Jaipur (w zależności od dostępności) lub jeepem,

 • jednorazowe wejście do wybranego zabytku,

 • rejs do Udaipur.

 • noclegi (9),
 • przelot na trasach: Warszawa - Dehli, Dehli - Warszawa,
 • wyżywienie (śniadania oraz śniadanie, obiad i kolacja w Puszkarze),
 • przejazdy lokalne oraz międzymiastowe samochodem,
 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • opłaty administracyjne - podatki.

Cena nie zawiera

 • wizy do Indii,
 • wydatków osobistych,
 • przelotów na trasie lokalnej na trasie Udajpur - Delhi liniami Air India (koszt ok. 110 EUR za osobę w klasie ekonomicznej),
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (koszt 13 PLN za osobę),
 • opłaty za fotografowanie i nagrywanie,
 • zwyczajowych napiwków.

Ceny

Koszt 10-dniowej wyprawy do Indii wynosi 2626 EUR + 4990 PLN za osobę przy minimalnej liczbie 8 uczestników + wiza 50 EUR + przeloty wewnętrzne 110 EUR składka na TFG 13 PLN.

Ważne informacje

Pobyt na terenie Indii jest możliwy po uprzednim uzyskaniu wizy. Wizę do Indii można uzyskać w Konsulacie Indii w Warszawie lub za pośrednictwem organizatora wyprawy. Koszt wizy do Indii wynosi 50 EUR. Dokument ma ważność 30 dni od przekroczenia granicy Indii.

Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z podróży.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Indie - ciekawostki

Wyprawa dla minimalnej liczby 8 osób.

Walutą, która obowiązuje w Indiach jest rupia indyjska (INR). 1 rupia indyjska to 100 pais (w przeliczeniu INR = 0,0053 PLN).

Mieszkańcy Indii w niemal 80% są wyznawcami hinduizmu. Religia ta powstała w ok. VII w. w średniowieczu. Główną zasadą hinduizmu jest monoteizm.

W Indiach językiem obowiązującym jest hindi. Ze względu na duży ruch turystyczny w większych ośrodkach i resortach możemy porozumiewać się w języku angielskim.

W 2018 roku zanotowano, że liczba ludności w Indiach to ok. 1 329 160 000 mieszkańców.

Flaga Indii nazywana Tirangą składa się z 3 poziomych pasów, w kolorach: szafirowym, białym oraz zielonym. Kolory te symbolizują kolejno: pokój i prawdę, płodność i religijność oraz rycerskość.

Sprawdź podobne wyjazdy

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 3 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Panama, Panama

14 - 28 luty 2022

od8 890 PLN

/ os.

Thimphu, Bhutan

10 - 23 luty 2022

+ 1 więcej

od3 295 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.