Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Ajurweda w Indiach Płd.

Marzysz o chwili relaksu połączonego z masażem i sesją jogi? Wyjazd do Indii Południowych to doskonała okazja na odpoczynek, obcowanie z przyrodą oraz spróbowanie lokalnej kuchni.

Podczas wyprawy dotrzesz do najpiękniejszych zakątków na południu Indii - Kumarakom oraz Cochin. Możesz podziwiać malownicze widoki na pola ryżowe i rozlewiska Kerali. Poznasz Ajurwedę - indyjski system medycyny. A to wszystko w 10 dni. Nie zwlekaj i leć po przygodę do Indii!

Atrakcje

 • bogata kultura i tradycja Indii,
 • degustacja lokalnej kuchni,
 • indyjski masaż,
 • sesja jogi,
 • pokazy tańca Kathakali,
 • wycieczka do górskiej miejscowości Thekkady,
 • rejs po jeziorze Periyar,
 • Cochin - zwiedzanie miasta.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Oferta wycieczki skierowana jest dla wszystkich!

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Republika Indii to kraj położony na obszarze Azji Południowej. Graniczy z takimi państwami, jak Bangladesz, Pakistan, Myanmar, Chiny, Nepal oraz Bhutan. Indie mają dostęp do Morza Arabskiego oraz Oceanu Indyjskiego.

Indie to państwo kontrastów, gdzie na krótkim dystansie możemy dostrzec bogactwo i biedę, okazałe wieżowce oraz slumsy. Państwo indyjskie słynie z bogatej kultury, wyjątkowej roślinności oraz aromatycznych przypraw.

Plan wyjazdu


Dzień 1 (Warszawa - Cochin)

Wylot z Lotniska im. F. Chopina w Warszawie do Cochin.

Dzień 2 (Cochin)

Przylot do Cochin, malowniczego miasta znajdującego się na południowo-zachodnim wybrzeżu Indii, w jednym z najgęściej zaludnionych regionów, Kerali. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.

Dzień 3 (Cochin)

W godzinach porannych wyruszymy na zwiedzanie Cochin. Dotrzemy do żydowskiej synagogi, kościoła św. Franciszka oraz Pałacu Holenderskiego w Mattancherry. Odwiedzimy również Bazylikę Santa Cruz, zbudowaną w 1557 r. przez Portugalczyków, która jest najstarszym europejskim kościołem na terenie Indii.

Atrakcją wieczoru będzie pokaz tańca Kathakali, który jest połączeniem tańca, aktorstwa, malarstwa, muzyki i literatury. Taniec swoją formę czerpie z mitologii hinduskiej - eposów Mahabharta i Ramayana.

Dzień 4 (Cochin - Thekkady)

Transfer do Thekkady, miasta leżącego nieopodal Kardamonowych Gór, Rezerwatu Tygrysów i Parku Narodowego Periyar. Ta okolica jest wyjątkowa ze względu na walory przyrodnicze. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w Hotelu Spice Village.

Dzień 5 (Thekkady)

W godzinach porannych wyruszymy na wodne safari po jeziorze Periyar. Będziemy mogli podziwiać bogatą i zróżnicowaną florę i faunę regionu Kerali. W porze popołudniowej dotrzemy na lokalną plantację przypraw.

Dzień 6 (Thekkady - Kumarakom)

Z rana wybierzemy się na sesję jogi oraz masaż całego ciała. Następnie pojedziemy do Kumarakom, wioski nad jeziorem Vembanad. Ziemie na tym terenie są wyjątkowo urodzajne ze względu na bliski dostęp do wody. Popołudnie możemy poświęcić na relaks lub eksplorację wioski.

Dzień 7 (Kumarakom)

Rejs po rozlewiskach Kerali. Odpoczniemy w podróży wśród barwnej tropikalnej roślinności z widokiem na pola ryżowe. Będziemy mogli podejrzeć codzienne życie mieszkańców okolicznych wiosek. Podczas rejsu zjemy lunch.

Dzień 8 (Kumarakom)

Dzień rozpoczniemy od sesji jogi i masażu całego ciała. Następnie czas wolny, który możemy przeznaczyć na zajęcia indywidualne lub rozrywkę.

Dzień 9 (Kumarakom - Cochin)

Przejazd na lotnisko w Cochin. Wylot do Warszawy.

Dzień 10 (Warszawa)

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Podczas wycieczki noclegi przewidziane są w 5* hotelu w 2-osobowych pokojach.

Pogoda

Pogoda w Indiach:

Na obszarze Indii Południowych występuje klimat monsunowy. Wyróżniamy tu trzy pory roku: chłodną, deszczową i gorącą. Indie są położone na terenie aktywnym sejsmicznie, co prowadzi do częstych trzęsień ziemi.

Do najcieplejszych miesięcy zaliczamy okres od kwietnia do czerwca, najzimniejszy jest styczeń. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi ok. 25°C.

Cena zawiera

Atrakcje:

masaż ogólny i sesja jogi w Thekkady oraz Kumarakom,

pokaz tańca w Kathakali,

rejs łodzią w Periyar,

całodniowy rejs z lunchem do Kumarakom.

 • noclegi (7),
 • transfer z/na lotnisko,
 • przejazdy samochodem po mieście,
 • bilety lotnicze oraz pomoc i odbiór na lotnisku,
 • opiekę przewodnika,
 • opłaty administracyjne - podatki,
 • śniadanie.

Cena nie zawiera

 • wydatków osobistych podczas wycieczki,
 • biletów wstępu do zabytków zwiedzanych na trasie,
 • opłat za filmowanie lub fotografowanie,
 • napiwków dla bagażowych, kierowców i przewodników (koszt ok. 5 USD na dzień od osoby),
 • wizy do Indii (dostępna u organizatora wycieczki, ok. 50 USD).

Ceny

Koszt 10-dniowej wyprawy do Indii Południowych wynosi 1450 EUR + 4810 PLN przy minimalnej liczbie 8 uczestników + wiza + bilety wstępu + napiwki.

Ważne informacje

Wizę do Indii można uzyskać za pośrednictwem organizatora wycieczki lub w Konsulacie Indii w Warszawie. Koszt wizy wynosi ok. 50 USD. Uzyskany dokument wystawiany jest na okres 30 dni od przekroczenia indyjskiej granicy. Przed podróżą paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu z Indii.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Indie - ciekawostki

Wycieczka organizowana jest dla minimalnej liczby 8 osób.

Walutą obowiązującą na terenie Indii jest rupia indyjska (INR). 1 rupia to 100 pais. Na awersie indyjskich banknotów znajduje się Mahatma Gandhi.

Liczba ludności w Indiach wynosi ok. 1 329 160 000 osób.

Językiem obowiązującym w Indiach jest hindi, jednak w większych ośrodkach turystycznych bez problemu możemy porozumiewać się w języku angielskim.

Religią dominującą w Indiach jest hinduizm, wyznawany przez niemal 80% społeczeństwa. Hinduizm narodził się w średniowieczu, ok. VII w. Najważniejszą zasadą religii monoteizm, czyli uznawanie jednego boga, jednak pod wieloma postaciami.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

8 - 25 sierpień 2022

od6 950 PLN

/ os.

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 3 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Panama, Panama

14 - 28 luty 2022

od8 890 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.