Chiny - wyprawa szlakiem filmu Avatar

12 dni spędzonych aktywnie w sercu Chin. Wszystkie najważniejsze atrakcje kraju, w tym park, w którym nakręcono przebój kinowy “Avatar”. Niesamowita wyprawa pełna walorów edukacyjnych i krajoznawczych.

Atrakcje

 • Wielki Mur Chiński,
 • miasto Lijiang (Lista UNESCO),
 • Rezerwat Krajobrazowy Wulinguan,
 • posąg Buddy z Leshan (Lista UNESCO),
 • Instytut Pandy Wielkiej,
 • Winda Stu Smoków,
 • Ryżowe Tarasy Grzbietu Smoka,
 • najdłuższy szklany most świata,
 • transport: łodzią, szybkimi pociągami, kolejkami górskimi,
 • lokalna kultura, tradycje i specjały.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Chiny to Chińska Republika Ludowa i państwo o największej liczbie mieszkańców (ponad 1,4 mld osób). Numer 3 pod względem zajmowanej powierzchni na świecie. Graniczy z 14 krajami.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Lot z Warszawy do Chengdu.

Dzień 2:

W godzinach przedpołudniowych lądowanie w Chengdu. Po odwiedzeniu hotelu i lunchu w lokalnej restauracji wybieramy się do Ośrodka Hodowli Pand. Edukacyjna wizyta w Instytucie Badań i Hodowli Pandy Wielkiej, gdzie uzyskamy wiele ciekawych informacji na temat tych uroczych zwierząt.

Następnie udamy się do świątyni i teahouse’u Wenshu. Wieczorem czeka nas lokalna, syczuańska kolacja (Syczuan uchodzi za rejon o najostrzejszej kuchni Chin, a jego słynnym towarem eksportowym jest pieprz).

Dzień 3:

Poranny transport na lotnisko i lot do położonego nad rzeką Jinsha, Lijiang, miasta kwiatów, którego początki datuje się na X w. Spotkamy się z lokalnym przewodnikiem i udamy się na lunch. Następnie zwiedzimy Stare Miasto pełne wąskich uliczek wyłożonych kostką brukową i przyozdobionych kwiatami w donicach.

Ze Wzgórza Lwa ujrzymy panoramę miasta, a w oddali ukaże nam się masyw Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka. Dzień zakończymy kolacją w lokalnej restauracji.

Dzień 4:

Rano udamy się do przedsionka Himalajów: najwyższego pasma górskiego płd strony rzeki Jinsha. Pasmo ma 35 km długości i ponad 12 km szerokości. Obejmuje 13 szczytów, z których najwyższy znajduje się na wysokości 5596 m n.p.m. Kolejką linową i pomostami dostaniemy się na wysokość 4686 m n.p.m.

Kolejnym punktem programu będzie wioska Baisha, znana z zabytkowych, religijnych fresków dynastii Ming i Qing. Udamy się do Parku Stawu Czarnego Smoka oraz Muzeum Kultury Naxi z tradycyjnymi strojami oraz zabytkowymi skryptami.

Dzień 5:

Dzień rozpoczniemy wizytą w niewielkim miasteczku Shuhe, gdzie mieszkańcy należący do grupy etnicznej Naxi wciąż kultywują stare zwyczaje. Następnie przelot do Kunming i kolejny lot do Guilin.

Dzień 6:

Udajemy się do malowniczych, 500-letnich Tarasów Ryżowych Grzbietu Smoka powiatu Longsheng. Możemy w tych okolicach napotkać liczne mniejszości etniczne: Miao, Yao, Zhuang i Dong.

Na szczególną uwagę zasługują kobiety z Yao o charakterystycznych, długich, kruczoczarnych włosach. Obcinają je tylko raz w życiu - po narodzinach dziecka. Odwiedzimy pola ryżowe i plantację herbaty Liusanjie.

Dzień 7:

Podróż łodzią po rzece Li (wraz z lunchem na łodzi).

Zakwaterowanie w hotelu w Yangshuo. Wyprawa rowerowa pośród wapiennych pagórków i tropikalnej zieleni.

Czas wolny w centrum Yangshuo do rozdysponowania między degustacje lokalnych specjałów, zakupy, relaksacyjne masaże lub udział w lokalnej dyskotece. Dzień zakończymy udziałem w Impression of Liu Sanjie - przedstawieniu na świeżym powietrzu.

Dzień 8:

Transport do Guilin i następnie szybkim pociągiem do Changsha. Ostatni przejazd tego dnia do hotelu w Zhangjiajie.

Dzień 9:

Przejazdy parkowymi busami. Wyprawa ku Górze Syna Niebios, zwanej także Cesarską Górą. Jest to najczęściej filmowany szczyt świata. Często otoczony chmurami lub spowity mgłą. Zdobędziemy Szczyt Cesarskiego Pędzla.

Czeka nas przejazd Windą Stu Smoków (Bai Long - uchodzącą za najpiękniejszą windę świata). Podróż trwa tylko minutę, ale wznosi nas na wysokość 330 m i gwarantuje niezapomniane widoki i przeżycia. Ujrzymy także wyjątkowy łuk skalny - Pierwszy Most Pod Słońcem (w “Avatarze” - Montas Volans).

Następnie udamy się pociągiem w głąb Galerii Dziesięciu Mil (Ten Li) charakteryzującej się naturalnymi rzeźbami skalnymi i bogatą florą. Ujrzymy górę Tianzi, posiadającą znaczenie sakralne.

Dzień 10:

Podróż kolejką linową (uznawaną za najdłuższy wyciąg pasażerski świata w wysokich górach) na Górę Tianmen. Na szczycie możliwość spaceru szklanym chodnikiem z wyjątkowym widokiem dookoła i pod nami.

Podróż do Wielkiego Kanionu i spacer najdłuższym na świecie mostem ze szkła (430 m). Transport na lotnisko i lot do Pekinu.

Dzień 11:

Odpoczynek i wspólny lunch. Przejazd do symbolu Chin - Wielkiego Muru Chińskiego w Mutianyu, na który dostaniemy się kolejką górską. Jest on największą budowlą świata (zachowało się ok. 2400 km spośród ponad 7600 km Muru). Pożegnalna kolacja i wieczorny transfer na lotnisko na lot powrotny do Polski.

Dzień 12:

Lądowanie w Warszawie.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 2- i 3*, w kolejno odwiedzanych miastach. Pokoje 2-os.

Cena zawiera

 • koszty przelotów wewnętrznych,
 • opłatę za bagaż podróżny,
 • zakwaterowanie w hotelach,
 • wyżywienie (śniadanie i obiadokolacje),
 • wizę do Chin,
 • lokalny transport klimatyzowanym busem,
 • bilety wstępu do miejsc i atrakcji wymienionych w programie,
 • opiekę polskiego pilota-przewodnika,
 • ubezpieczenia podróżne: KL (wraz z Assistance) i NNW.

Cena nie zawiera

 • kosztu przelotów na trasie: Warszawa – Chengdu, Pekin – Warszawa,
 • dodatkowych wydatków własnych,
 • kosztów wycieczek fakultatywnych,
 • napiwków dla lokalnej obsługi, bagażowych, lokalnych przewodników.

Ceny

Cena wyjazdu na 12 dni dla 1 osoby to 11800 PLN + koszty przelotu - od 3000 PLN.

Ważne informacje

Wyjazd przewidziany dla grupy od 6 do 12 osób. Poziom trudności wycieczki: łatwy (dla każdego).

Organizator

Organized by MK Tramping

Jesteśmy dla tych, którzy pragną realizować swoje marzenia, a nie mają możliwości lub chęci zrobić tego na własną rękę.

Sprawdź podobne wyjazdy

Hawana, Kuba

18 listopad - 3 grudzień 2020

+ 1 więcej

od4 490 PLN

/ os.

Santiago de Compostela, Hiszpania

7 - 11 październik 2020

od3 800 PLN

/ os.

Kibati, Kongo, Demokratyczna Republika Konga

10 - 18 październik 2020

od3 900 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.