Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Chiny niczym z "Avatara" - wyprawa na zamówienie

Niesamowita 13-dniowa wyprawa do Azji. Chiny Południowe odkryją przed nami swoje tajemnice. Zobaczymy Góry Avatara, będące pierwowzorem Pandory z filmu “Avatar”, znajdujące się w Parku Narodowym Zhangjiajie.

Czekają nas wyprawa na Górę Tianmen - najbardziej przerażający szlak na świecie, piękne pola ryżowe i rzeka Li. Odpoczniemy po pasjonujących przeżyciach na bajecznych plażach Sanya Bay na tropikalnej wyspie Hajnan.

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • Kanton – stolica chińskiej kuchni i ważny port,
 • Wyspa Shamian,
 • bajkowa sceneria gór Zhangjiajie - Yuanjiajie, Dziesięciomilowa Galeria,
 • Winda Bailong - “Winda Stu Smoków”,
 • Góra Tianmen - najbardziej przerażający szlak na świecie,
 • tarasy ryżowe i rejs po rzece Li,
 • wzgórze Fubo nazywane Wzgórzem Ujarzmiającym Fale,
 • wypoczynek na plażach Wyspy Hajnan.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa jest objazdowa, z wycieczkami pieszymi i trekkingiem. Poziom zaawansowania jest podstawowy, przyda się umiejętność znoszenia wysokich temperatur i wilgotnego klimatu.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Południowa część Chin w większości pokryta jest wyżynami. Doliny znajdujące się między nimi są najgłębszymi wąwozami na świecie. Są tutaj również koryta wieku rzek – południowych dopływów Jangcy, Yuan Jiang i Mekongu. W tej części kraju znajduje się Region Autonomiczny Kuangsi, Czuang, skupisko największej mniejszości narodowej w Chinach, Zhuangów. Południe obejmuje fragment wybrzeża chińskiego i Wyspę Hajnan.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa – Guangzhou

Spotykamy się na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie, w hali odlotów. Stamtąd polecimy do Guangzhou, czyli Kantonu.

Dzień 2: Guangzhou

Po przylocie pojedziemy do dawnego Kantonu, obecnie współczesnej metropolii, która przez stulecia była miejscem narodzin rewolucji i najważniejszych zmian w Chinach, a także słynnej na całym świecie kuchni kantońskiej. Odwiedzimy wyspę Shamian, obecnie atrakcję turystyczną, w przeszłości spełniającą rolę ważnego portu handlowego.

Obejrzymy pochodzące z połowy XIX w. rezydencje i świątynie, będące enklawą kultury zachodu. Następnie pojedziemy do hotelu.

Dzień 3: Guangzhou – Zhangjiajie

Tego dnia czeka nas transfer na lotnisko, a następnie lot z Guangzhou do Zhangjiajie, gdzie znajduje się Park Narodowy Zhangjiajie. Park powstał w 1982 r. jako pierwszy leśny park narodowy w Chinach. Pojedziemy do hotelu położonego w malowniczej okolicy Zhangjiajie, w odległości ok. 40 minut drogi.

Dzień 4: Zhangjiajie

Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Parku Narodowego Zhangjiajie. Miejsce to znane jest na całym świecie z powodu wyjątkowo malowniczych pionowych skał oraz faktu, że stało się pierwowzorem gór Hallelujah w filmie “Avatar”. Park Narodowy Zhangjiajie obejmuje las subtropikalny. Znajduje się w nim 191 gatunków drzew i mnóstwo najróżniejszych kwiatów m.in.: orchidei, azalii i lotosów.

Pobyt na terenie rezerwatu jest okazją do podziwiania m.in. chronionego obszaru krajobrazowego Yuanjiajie, szczytów gór Tianzi oraz słynnej Dziesięciomilowej Galerii. Windą Bailong nazywaną także windą Stu Smoków dostaniemy się na naturalną platformę, która stoi naprzeciwko gigantycznych skał wyrastających z głębokiej doliny.

Z podłoża pokrytego szczelnie podzwrotnikową, soczyście zieloną roślinnością wyrastają wznoszące się kilkaset metrów do góry wąskie, zaokrąglone szczyty, których w okolicy jest ponad 3 tys. To największe skupisko tego typu formacji skalnych na Ziemi. Po obiedzie odwiedzimy Górę Tianzi, która słynie z morza chmur i bajecznych wschodów słońca. Następnie pojedziemy do hotelu.

Dzień 5: Zhangjiajie

Po śniadaniu odkryjemy dziewiczą scenerię Jeziora Baofeng. Zlokalizowane jest ono wysoko w górach, uchodzi do niego jeden z najczystszych wodospadów górskich, otoczone jest bujnymi zielonymi drzewami i krzewami.

Po obiedzie zobaczymy Górę Tianmen, która jest uważana za symbol i duszę Zhangjiajie, a także za jedno z najpiękniejszych miejsc w Chinach. Na terenie parku m.in. Brama do Nieba oraz najdłuższa na świecie kolejka linowa. Wielką popularnością cieszy się trasa otwarta w 2011 r.

Prowadzi wzdłuż stromej ściany klifu, a turyści pod stopami mają szklane platformy i ponad 1400-metrową przepaść. Po emocjonującym dniu wypoczniemy w hotelu.

Dzień 6: Zhangjiajie – Changsha – Guilin

Pojedziemy do Changsha i zwiedzimy uniwersytet Yuelu, który jest uznawany za jeden z czterech najbardziej prestiżowych i najstarszych uniwersytetów w Chinach. Zobaczymy również słynną pomarańczową wyspę z głową Mao, która znajduje się pośrodku rzeki Xiang, blisko centrum miasta. Nazwa Orange Island wzięła się od mnóstwa drzewek pomarańczowych rosnących wzdłuż wyspy.

Następnie pojedziemy pociągiem do Guilin, miasta, które, z uwagi na położenie wśród krasowych gór o niesamowitych kształtach uważane jest za jedną z największych atrakcji turystycznych w Chinach. Odpoczniemy w hotelu, gdzie zjemy kolację.

Dzień 7: Guilin – Yangshuo

Po śniadaniu czeka nas rejs statkiem wycieczkowym po rzece Li wśród przepięknych krasowych wzgórz. Zjemy obiad na pokładzie statku, a po rejsie pojedziemy do Yangshuo. Pospacerujemy tam po uważanej za najstarszą, wielokulturowej ulicy West Street, mającej 517 m długości oraz 8 m szerokości. Zjemy kolację w lokalnej restauracji.

Dzień 8: Yangshuo – Longsheng

Tego dnia czeka nas podróż do Longji Titian, gdzie będziemy podziwiać niezliczone tarasy ryżowe, wspinające się na wysokość 800 m n. p m. Stanowią one szczyt osiągnięć inżynierskich i uważane są za najpiękniejsze tarasy ryżowe w Chinach. Będziemy mieć okazję odwiedzenia lokalnych wiosek zamieszkanych przez mniejszości narodowe. Zjemy kolację w lokalnej restauracji i przenocujemy w Longsheng.

Dzień 9: Longsheng – Guilin – Sanya

Kontynuujemy wizytę w regionie Longsheng. Następnie wrócimy do Guilin. Zobaczymy wzgórze Fubo, nazywane też Wzgórzem Ujarzmiającym Fale, które ma 120 m długości, 60 m szerokości i 213 m wysokości. Ze wzgórza roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę. Następnie pojedziemy na lotnisko i polecimy do Sanya na wyspie Hajnan, gdzie zameldujemy się w hotelu i zjemy kolację.

Dzień 10: Sanya

Sanya to znane uzdrowisko i kąpielisko morskie, w którym znajdują się liczne sanatoria, luksusowe hotele, muzeum muszli morskich oraz park motyli. W Sanya jest również mierząca 108 metrów wysokości statua bogini Guanyin, będąca jednym z najwyższych wolno stojących posągów na świecie.

Dzień 11: Sanya

Kontynuujemy zwiedzanie Sanya i korzystanie z urokliwych plaż Sanya Bay.

Dzień 12: Sanya – Guangzhou

Żegnamy się z Sanya i jedziemy na lotnisko, skąd polecimy do Guangzhou. Wieczorem lot do Polski.

Dzień 13: Warszawa

Wracamy do Warszawy.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 3- i 4* w pokojach 2-osobowych.

Pogoda

W Chinach Południowych panuje klimat zwrotnikowy i podzwrotnikowy monsunowy. Latem na wybrzeżu Morza Południowochińskiego często zdarzają się burze i tajfuny. Średnie temperatury w lecie wynoszą 27-30°C natomiast w zimie 10-17°C. Najpopularniejszy turystycznie region - wyspa Hajnan ma typowo tropikalny klimat.

W wiecznie zielonych lasach monsunowych można spotkać słonia indyjskiego, mundżaka oraz gibony huloki. Z drapieżników występują tu tygrysy i lamparty, a z gadów kobra królewska i pyton tygrysi.

Pogoda w Parku Narodowym Zhangjiajie bywa zmienna. Najzimniejszymi miesiącami w Zhangjiaje są grudzień i styczeń, ale wtedy też istnieje najmniejsze ryzyko opadów. Okres od maja do sierpnia to czas najwyższych temperatur i intensywnych deszczy. Najlepszym czasem na zwiedzanie Zhangjiajie są miesiące kwiecień i wrzesień.

Całe południowe Chiny to rejon aktywny sejsmicznie.

Cena zawiera

 • przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Guangzhou – Warszawa (z przesiadką w porcie europejskim),
 • zakwaterowanie w hotelach 3/4* w pokojach 2-osobowych,
 • śniadania i obiady lub kolacje z wliczoną jedną szklanką napoju,
 • opiekę polskojęzycznego pilota oraz lokalnych przewodników,
 • przejazdy mikrobusem oraz przeloty wewnętrzne,
 • bilety wstępu,
 • przejazdy pociągiem zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż),
 • koszt wizy do Chin.

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.,
 • zwyczajowych napiwków w wys. ok. 4 USD dziennie,
 • dopłaty sezonowej w wys. ok. 600 PLN.

Ceny

Koszt wyprawy do Chin dla 1 osoby wynosi: 5890 PLN + 1850 USD.

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Ważne informacje

Obywatele polscy udający się do Chin muszą mieć ważną wizę pobytową lub tranzytową.

We wszystkich punktach granicznych pobierane są odciski palców od przyjeżdżających cudzoziemców w wieku 14-70 lat.

Przed podejściem do okienka kontroli paszportowej trzeba skorzystać z urządzenia do samodzielnego oddania odcisków palców i pobrać wydruk z potwierdzeniem (dotyczy to również osób poniżej 14 i powyżej 70 r.ż., takie osoby odbierają tylko wydruk potwierdzający brak konieczności pozostawienia odcisków palców).

Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy ponad termin upływu ważności chińskiej wizy. Od turystów indywidualnych chińskie urzędy konsularne mogą wymagać okazania biletu powrotnego. Nie ma obowiązku posiadania określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu.

Obowiązkowe szczepienia przy podróży z Polski nie są wymagane. Zalecane są jednak szczepienia przeciwko następującym chorobom: wirusowe zapalenie wątroby typu A, wirusowe zapalenie wątroby typu B, tężec i błonica, dur brzuszny oraz japońskie zapalenie mózgu.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Chiny - ciekawostki

W Chinach nie spotyka się szczególnych restrykcji związanych ze zwiedzaniem przez turystów miejsc kultu. W klasztorach buddyjskich, świątyniach taoistycznych i meczetach islamskich należy zachowywać się z szacunkiem właściwym miejscom religijnym i respektować obowiązujące tam zalecenia, np. nie fotografować wnętrz zwiedzanych obiektów.

Cudzoziemiec musi mieć przy sobie paszport z ważną chińską wizą – jest on niezbędny przy meldowaniu się w miejscu czasowego pobytu, zakupie biletów na wszystkie rodzaje środków komunikacji, wejściu na lotniska i wymianie pieniędzy w banku.

Przed udaniem się na wycieczkę do Chin najlepiej zrobić kserokopię pierwszej strony paszportu oraz strony, na której znajduje się ważna wiza chińska. Taką kserokopię najlepiej nosić przy sobie w innym miejscu niż paszport.

Waluta Chin to yuan (CNY), który dzieli się na dziesięć jiao, a ten na dziesięć fenów. 1 CNY = ok. 0,55 PLN.

Sprawdź podobne wyjazdy

Erywań, Armenia

8 - 17 październik 2022

+ 2 więcej

od2 950 PLN

/ os.

Addis Abeba, Etiopia

14 - 23 październik 2022

+ 1 więcej

od6 360 PLN

/ os.

Thimphu, Bhutan

4 - 17 październik 2022

od7 790 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.