Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Bhutanu

Fascynująca podróż do Azji, do tajemniczego Bhutanu, podczas której mamy możliwość obejrzenia najbardziej świętych dla mieszkańców miejsc, bogato zdobionych klasztorów i wzięcia udziału w tradycyjnych festiwalach.

Czeka nas mnóstwo wycieczek do zjawiskowych świątyń, przejazdów przez lokalne wioski, podczas których porozmawiamy z mieszkańcami, a także lekkich trekkingów wśród tropikalnej przyrody.

Atrakcje

 • przejazdy lub wędrówki po najpiękniejszych dolinach: Phobjikha, Gangtey, Tang, Haa,
 • trekkingi wśród niezapomnianych krajobrazów,
 • spotkania z mieszkańcami lokalnych wiosek,
 • wizyty w świątyniach i dzongach,
 • udział w festiwalach (w zależności od terminu).

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie jest wymagane przygotowanie fizyczne - odbędzie się kilka trekkingów “na lekko”.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Wybierając się w podróż po Azji południowo-wschodniej, warto odwiedzić Bhutan, który zachwyca mnóstwem atrakcji turystycznych, zjawiskowymi widokami na Himalaje i piękną, różnorodną przyrodą.

Podczas pobytu koniecznie trzeba zobaczyć klasztory w malowniczych miejscach, odwiedzić mieszkańców lokalnych wiosek i wysłuchać ciekawostek o Bhutanie, a także uczestniczyć w tradycyjnych festiwalach organizowanych o różnych porach roku.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylatujemy z Warszawy.

Dzień 2

Lądujemy w Delhi lub Kalkucie i kontynuujemy podróż samolotem do Paro. Z Paro jedziemy do Thimphu, stolicy Bhutanu. Trasa wiedzie przez Dolinę Paro i wzdłuż rzeki Pa Chu. Po drodze zatrzymamy się w świątyni Tachogang Lhakhang. Nocleg i kolacja w hotelu w Thimphu.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjdziemy na miasto. Wejdziemy do Biblioteki Narodowej, szkoły malarstwa oraz do Muzeum Tekstyliów i Muzeum Folklorystycznego. Zobaczymy też Taschichodzong, dawniej fortecę, a obecnie siedzibę władz.

Pojedziemy do Memorial Czorten, w którym znajduje się stupa (czorten - ogólnie budowla, w której znajdują się relikwie) upamiętniająca króla Bhutanu. Z tarasu widokowego czortenu możemy podziwiać panoramę miasta. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu jedziemy do Punakha Dzong, który był kiedyś siedzibą władz. W drodze przez przełęcz Dochu-la (3088 m n.p.m.) możemy podziwiać himalajskie szczyty. Po południu wybierzemy się na trekking po polach ryżowych. Naszym celem będzie wejście na wzgórze, gdzie znajduje się świątynia Chimi Lhakhang. Kolacja i nocleg w Punakha.

Dzień 5

Śniadanie i wyjazd do Trongsa, gdzie można podziwiać dzong Trongsa. W trakcie 4-godzinnej jazdy zatrzymamy się na przełęczy pele (3420 m n.p.m.) i przy stupie Chendebjee. Kolacja i nocleg w Trongsa.

Dzień 6

Po śniadaniu pojedziemy do Bumthang. Przejazd będzie trwał 3 godziny, a trasa przebiega przez piękne widokowo doliny: Chokhor, Tang, Ura i Chhume. W trakcie drogi zatrzymamy się Jakar Dzong i na przełęczy Yotong (3400 m n.p.m.).

W Bumthang pójdziemy do świętego miejsca Kurjey Lhakhang, zobaczyć odcisk ciała Padmasambhava w skale, do świątyni Jambay Lhakhang i Tamshing Lhakhang. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie i przejazd do doliny Tang, gdzie spotkamy się z mieszkańcami i wejdziemy do wioski Ugyencholing (2850 m n.p.m.). W Pałacu Tang Ugyencholing możemy podziwiać przedmioty należące do rodziny pisarki Kunzang Choden.

Po obiedzie, który zjemy w wiejskim domu, wrócimy do Bumthang. W drodze zatrzymamy się na chwilę nad jeziorem Mebar Tsho, uznanym za święte miejsce i mające związek z Tertonem Pema Lingpa. Wieczorem przejdziemy się uliczkami Bumthangu i zjemy kolację w lokalnej restauracji.

Dzień 8

Po śniadaniu czeka nas 6-godzinna wyprawa do Gangtey i Phobjikha - najpiękniejszych dolin Bhutanu. Zobaczymy klasztor Gangtey i przejdziemy doliną wśród lasów, łąk i osad. Nocleg w hotelu w Gangtey.

Dzień 9

Śniadanie i podróż powrotna do Paro. W drodze zobaczymy Simtokha Dzong nazywany Pałacem Głębokiego Znaczenia Tajemnych Mantr. Po obiedzie wybierzemy się do bliźniaczych świątyń Kyichu Lhakhang a następnie do ruin fortu Drukgyal Dzong, który został wybudowany w połowie XVII w.

Dzień 10

Po śniadaniu wyruszymy w kilkugodzinną podróż do doliny Haa. W drodze zobaczymy trzy świątynie wybudowane przy ujściu rzeki (Chuzom), miniemy klasztor Dobje Dzong, który kiedyś pełnił funkcję więzienia i spotkamy się z mieszkańcami lokalnych wiosek. Nocleg w Haa.

Dzień 11

Po śniadaniu pojedziemy na Przełęcz Chele La (3988 m n.p.m.) i jeśli dopisze pogoda, zobaczymy himalajski szczyt Mount Jhomolhari (7314 m n.p.m.). Drogę powrotną możemy pokonać na rowerach (opcja dla chętnych). Wybierzemy się na wędrówkę przez rododendronowy las, w którym można spotkać jaki i dojdziemy do klasztoru Kila Goemba.

Następnie pojedziemy do 3-poziomowej świątyni Dumtseg Lhakhang. Każdy z tych poziomów oznacza odpowiednio Piekło, Ziemię i Niebo, a ściany zdobią ręcznie malowane freski. Na koniec udamy się do Rinpung Dzong. Kolacja i nocleg w hotelu w Paro.

Dzień 12

Śniadanie i wycieczka do Taktshang, klasztoru zwanego “Tygrysim Gniazdem”. Wejście do tego świętego miejsca będzie poprzedzone 2,5-godzinnym trekkingiem. Przed powrotem do hotelu zatrzymamy się jeszcze w jednej z najstarszych świątyń, Kyichu Lhakhang. Kolacja i nocleg.

Dzień 13

Po śniadaniu jedziemy na lotnisko i lecimy do Delhi lub Kalkuty. Stąd loty do Warszawy.

Dzień 14

Lądowanie w Warszawie.

Zakwaterowanie

Noclegi podczas wyprawy mamy zapewnione w hotelach 3-4* w pokojach 2-osobowych.

Pogoda

Okres wiosenny w Bhutanie trwa od marca do maja, temperatury w tym okresie nie są wysokie i nie ma dużej ilości opadów deszczu. W maju temperatury rosną i odczuwana jest wyższa wilgotność powietrza. Lato, które trwa od czerwca do sierpnia, to pora monsunowa - występują wtedy intensywne opady deszczu.

Jesienią (wrzesień-listopad), pogoda jest łagodniejsza i sprzyja podróżowaniu po Bhutanie. Zima trwa od grudnia do lutego i wtedy możemy spodziewać się opadów śniegu. Najwyższa średnia temperatura powietrza to 17°C (lipiec), a najniższa 6°C (styczeń).

Cena zawiera

 • bilety lotnicze międzynarodowe (Warszawa-Delhi/Kalkuta-Warszawa),
 • loty po Azji - z/do Paro,
 • przejazdy klimatyzowanymi autami,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje),
 • opłaty za wizę do Bhutanu,
 • e-Visę do Indii,
 • opiekę pilota i anglojęzycznych przewodników,
 • opłaty za wstęp do obiektów i atrakcji turystycznych,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż.

Cena nie zawiera

 • napojów (również do posiłków),
 • wpłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN/os.,
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego - 780 USD.

Ceny

Koszt wyjazdu na 14 dni: 7790 PLN + 2790 USD od osoby.

Ważne informacje

Należy zabrać ze sobą paszport (ważność dokumentu min. 6 miesięcy), a także posiadać wizę do Bhutani i Indii - w cenie wyprawy.

Walutą Bhutanu jest ngultrum (BTN). Wymiana waluty (najlepiej mieć dolary amerykańskie) możliwa jest na lotnisku, w bankach i hotelach.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Wyprawa do Azji

Istnieje możliwość wydłużenia pobytu o wypoczynek na Andamanach - należy to jednak ustalić przed wyjazdem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Brikama, Gambia

1 - 9 marzec 2022

od4 900 EUR

/ os.

Manila, Filipiny

24 kwiecień - 11 maj 2022

+ 2 więcej

od6 950 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.