Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Austrii i Słowenii na rafting

Wyprawa na słoweńskie nurty rzeki Soca, a także austriackiej Salzy. Nasza trasa raftingowa będzie zróżnicowana i oprócz emocji czysto sportowych dostarczy wiele zabawy. Zjemy i napijemy się pysznych lokalnych specjałów, odwiedzimy najpiękniejsze zabytki w okolicy, a także spędzimy czas w malowniczej scenerii na świeżym powietrzu.

Atrakcje

 • spływ rzeką Salzą i Socą + kanion Salzy,
 • 5 dni intensywnego pływania,
 • szkolenie dotyczące procedur bezpieczeństwa oraz techniki wiosłowania,
 • zwiedzanie Mostu Napoleona, mauzoleum w Kobaridzie,
 • wizyta w lokalnej mleczarni,
 • zróżnicowane trasy raftingowe, piękne widokowe odcinki,
 • wodospad Virje,
 • dodatkowe zipline i kanioning,
 • wjazd gondolką na szczyt Kanin.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Warunkiem koniecznym uczestnictwa w wyjeździe jest umiejętność pływania wpław. Doświadczenie w spływach raftingowych nie jest wymagane, choć na pewno warto je mieć. Poza tym w spływie mogą wziąć udział osoby o przeciętnej kondycji, znaczna sprawność fizyczna nie jest wymagana.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Nasze spływy odbywać się będą na dwóch rzekach. Pierwsza z nich, słoweńska rzeka Soca wypływa ze zboczy Alp Julijskich i dopływa aż do Zatoki Weneckiej. W przeszłości było to miejsce wielu militarnych sporów, ale dziś znajdziemy tu jedynie spokój i przepiękne widoki ze skalistymi szczytami ciągnącymi się aż po horyzont.

Salza znajduje się w środkowej części Austrii i stanowi jeden z najpopularniejszych spotów raftingowych w kraju. Tutaj również doświadczymy pięknych widokowych tras, lecz krajobraz będzie nieco różnił się od tego nad Socą. Salza pokaże nam miejscami swój charakter, ale dostarczy również wiele dawek endorfin i satysfakcji.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Niedziela

W zależności od tego, jaką opcję dojazdu wybraliście, spotykamy się w Katowicach ok. 8.30, na dworcu autobusowym w Wiedniu ok. 16.15, albo na lotnisku ok. 16.30. Do miejsca noclegu dotrzemy ok. 21.

Dzień 2: Poniedziałek

Rano (ok. godz. 9.30) odbędzie się spotkanie, podczas którego rozdany zostanie sprzęt w postaci pianek, butów, kasków i kamizelek. Zaraz potem pójdziemy nad wodę na szkolenie obejmujące technikę wiosłowania i zasady bezpieczeństwa. Dalej ruszymy na spokojną część Soca, która dostarczy nam emocji bystrzami, a także malowniczym położeniem. Znajdziemy się w okolicach miasta Kobarid.

Następnie zobaczymy Most Napoleona rozciągający się nad rzeką, a także pójdziemy na pobliskie wzgórze kryjące mauzoleum. Jest to świetny punkt widokowy. W Kobaridzie z kolei zobaczymy lokalną mleczarnię, przy której można kupić świeże sery i miejscowe wino.

Dzień 3: Wtorek

Rano zbieramy się ok. godz. 10. i wychodzimy nad rzekę. Tym razem naszym celem będzie nieco bardziej spieniony odcinek rzeki Soca. W tym konkretnym fragmencie rzeka zwęża się, więc znajdziemy trochę przeszkód do pokonania. Trasa kończy się obok Boki, majestatycznego wodospadu, który mierzy 106 m. Pełnię jego piękna i ogrom można zobaczyć z widokowej platformy, ok. 15 minut pieszo od parkingu.

Dzień 4: Środa

Dzień wyzwań - najtrudniejszy podczas całego spływu. Wychodzimy na najtrudniejszy fragment rzeki Soca, gdzie nurt będzie dużo bardziej rwący, a my manewrujemy pomiędzy sporymi głazami. Paradoksalnie jest to najpiękniejszy odcinek, jaki przyjdzie nam zobaczyć, a to ogromna gratyfikacja za wysiłek włożony w omijanie przeszkód.

Po południu z Bovca możemy przejechać się na spacer nad Virje - wodospad, w którym możemy zażyć naturalnej kąpieli w czystym basenie, który znajduje się na dole wodospadu. Trasa w obie strony to ok. 2 godz.

Dzień 5: Czwartek

Dziś, po kilku dniach sportowych emocji, czekają nas dodatkowe aktywności. Na pierwszy ogień pójdzie zipline. Nie byle jaka, bo najdłuższa tego typu instalacja w Europie, system 10 tyrolek nad kanionem Ucja, których długość to łącznie prawie 4 km. Zjazdy odbywają się w towarzystwie instruktorów.

Drugim punktem programu będzie kanioning, czyli wędrówka w rzece drążącej kanion. Podczas trasy przeszkody będziemy pokonywać skacząc, ześlizgując się i zjeżdżając na linach. Miejscem zabawy będzie wąski i malowniczy kanion Susec.

Obie powyższe aktywności wymagają dopłaty (w wysokości 50 i 59 EUR). Jeśli ktoś nie będzie nimi zainteresowany, mamy wiele alternatyw, w tym trekking nad jezioro Krnsko, rowery górskie, lot paralotnią czy lot widokowy szybowcem.

Dzień 6: Piątek

Widzieliśmy już Dolinę Socy z wody, z poziomu tras pieszych, a niektórzy również z tyrolki. Przyszedł czas na widokowy przejazd kolejką gondolową na Kanin, a podczas niego w pół godziny pokonamy aż 2 km przewyższenia. Kiedy już staniemy na szczycie, będziemy mogli pójść dalej - na grań, z której zobaczymy odległy zarys włoskich Alp. Po południu opuszczamy Słowenię i przejeżdżamy w Alpy.

Dzień 7: Sobota

Wyruszamy na Salzę. Początek biegu rzeki jest dosyć spokojny, co dobrze wpłynie na oswajanie się ze sprzętem, ale po kilometrze spływu rozpoczną się utrudnienia. Czeka nas cały zestaw długich bystrzy, progów skalnych i zatoczek. W Wildalpen odwiedzimy też naturalny tor kajakowy, a na miejscu spędzimy 4-5 godzin.

Do miejsca noclegowego wrócimy ok. 16-17., a ok. 20. zaczniemy spotkanie przy ognisku.

Dzień 8: Niedziela

Ostatniego dnia wyprawy udamy się na odcinek Salzy, który będzie zdecydowanie najbardziej malowniczy i dostarczający emocji. Nazwa odcinka to Salzaklamm, a trasa na nim zwęża się miejscami do zaledwie kilku metrów. Po drodze dopłyniemy też do platformy do skoków, która sięga 4 m. To rozrywka dla chętnych.

Z miejsca noclegowego wyruszymy o 8.30, płynąć będziemy ok. 2 godz. W okolicach godz. 12.30 wyjazd będziemy oficjalnie uważać za zakończony.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w Słowenii:

Pięć nocy w Słowenii spędzimy w Bovec, popularnej letniej destynacji do wypadów w góry. Zamieszkamy tam w mieszczących 4 lub 6 osób apartamentach z kuchnią, łazienką i wi-fi.

Zakwaterowanie w Austrii:

Dwie noce w Dolinie Salzy spędzimy w budynku restauracji/recepcji, w którym znajdziemy 2 pokoje wieloosobowe o charakterze hotelowym.

Pogoda

Słowenia latem jest idealnym miejscem na spływ, z bardzo małą liczbą dni deszczowych (sporadycznie zdarzają się przelotne burze) i temperaturami, które w ciągu dnia spokojnie osiągają 30°C.

Trochę bardziej kapryśna aura charakteryzuje okolice Salzy, gdzie częściej pada deszcz, a temperatura powietrza wyraźnie spada. Jednak i tutaj turyści mają dużą szansę cieszyć się ciepłymi, słonecznymi dniami.

Cena zawiera

 • realizację programu,
 • 5 dni spływu rzekami Soca i Salza,
 • 5 noclegów w Słowenii i 2 noclegi w Austrii,
 • wodospad Boka,
 • Slap Virje,
 • Most Napoleona,
 • mauzoleum w Kobaridzie,
 • sprzęt asekuracyjny,
 • kanadyjki pneumatyczne,
 • obuwie neoprenowe i specjalistyczną odzież,
 • usługi pilota i wykwalifikowanych instruktorów - ratowników,
 • ubezpieczenie KL, NNW (sporty wysokiego ryzyka),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • film pamiątkowy.

Cena nie zawiera

 • kosztów dojazdu w obie strony: z Katowic (400 PLN) lub z Wiednia (300 PLN),
 • zipline (59 EUR),
 • kanioningu (50 EUR),
 • gondoli na Kanin (20 EUR),
 • dodatkowych opcji noclegowych,
 • wyżywienia (codziennie w zasięgu kilkuset metrów znajdziemy restaurację).

Ceny

Koszt wyjazdu za jedną osobę wynosi 2399 PLN.

Ważne informacje

Dojazd:

Osobom, które kupią przelot z Warszawy do Wiednia liniami lotniczymi Wizzair, zapewniamy transfer lotniskowy z i na lotnisko stolicy Austrii. Osoby z Katowic pojadą z nami busem, a osoby z Krakowa, Wrocławia, Poznania i Łodzi zachęcamy do dojazdu do Wiednia liniami FlixBus - odbierzemy je z dworca autobusowego w Wiedniu.

Samolot:

Wylot z Warszawy do Wiednia odbywa się w niedzielę, o godz. 13.15, a przylot o godz. 14.40. Nasz autobus odbierze podróżnych o 16.30, a na miejsce dojedziemy ok. godz. 21. W trasie powrotnej wylot z Wiednia do Warszawy będzie miał miejsce w niedzielę o godz. 15.15, a lądowanie w Polsce o godz. 16.45. Transfer na wiedeńskie lotnisko odbędzie się ok. godz. 10., a na lotnisko przybędziemy ok. najpóźniej o godz. 13.

Cena takiego transferu lotniskowego w obie strony to 300 PLN.

Dojazd w dwie strony busem za dopłatą 400 PLN.

Dojazd z dworca w Wiedniu:

Do Wiednia z łatwością dostać się można liniami FlixBus z większości dużych miast Polski. Najwięcej z nich zatrzymuje się na międzynarodowym dworcu Erdberg. W niedzielę odbierzemy stąd uczestników wyjazdu o godz. 16.15, a podczas powrotu odwieziemy podróżnych na dworzec na godz. 14.

Organizator

Organized by M-CANOE

M-CANOE to fanatycy wody specjalizujący się w organizacji spływów kajakowych, raftingu, kanioningu i via ferratach.

Austria i Słowenia idealne na rafting!

Amatorzy sportów wodnych uwielbiają rafting na rzekach Solca i Salza. To jeden z najbardziej atrakcyjnych kierunków z dodatkową możliwością zipline, kanioningu, obserwacji wodospadów.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.