Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Austria na kajaki górskie (5 dni)

Wyprawa do Doliny Salzy na długi weekend, podczas której nauczymy się pływać na kajakach górskich, to świetny sposób na aktywne spędzenie czasu, gwarantujący wysoki poziom adrenaliny każdego dnia urlopu.

Podczas kilkudniowego pobytu w Austrii aż 3 dni spędzimy w wodzie na kajakach górskich, biorąc udział w szkoleniu pływania na bystrzu (codziennie min. 2h) oraz podczas spływu rzeką Salza lub Enns (min. 2h. każdego dnia).

Nauczymy się także technik asekuracji, ratownictwa i weźmiemy udział w wykładach oraz projekcjach filmowych z tematyki kajakarstwa górskiego. Nie zabraknie również innych aktywności, ponieważ wybierzemy się na trekking po malowniczym wąwozie Wasserloch lub na przejażdżkę rowerami.

Atrakcje

 • zajęcia na wodzie pod okiem wykwalifikowanych kajakarzy górskich i ratowników,
 • 3 dni aktywności na wodzie,
 • malownicza Dolina Salzy,
 • trekking po wąwozie Wasserloch,
 • ognisko przy dźwiękach gitary.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wymagane umiejętność pływania wpław, dobra kondycja fizyczna i koordynacja ruchowa.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Dolina Salzy w austriackich Alpach to niezwykle malownicze miejsce, zapewniające piękne widoki podczas pieszych wędrówek i sporą dawkę adrenaliny podczas spływu krystalicznie czystymi rzekami Salza i Enns. Camping w otoczeniu pięknej przyrody zapewni nam spokój i odpoczynek od hałasu panującego w mieście.

Plan wyjazdu

Na potrzeby szkolenia zostaniemy podzieleni na dwie grupy, początkującą i średniozaawansowaną.

W grupie początkującej (Level 1) nauczymy się podstaw pływania kajakiem górskim, ratownictwa i asekuracji. Zajęcia odbędą się w praktyce i w teorii, a nasza wiedzę możemy pogłębiać dzięki otrzymanym materiałom szkoleniowym.

Grupę średniozaawansowaną będą tworzyć osoby, które ukończyły kurs 1 stopnia lub zdobywały umiejętności na innych szkoleniach.

Dzień 1

Przejazd (przelot) do Austrii. Na kempingu rozbijamy namioty i bierzemy udział w pierwszym ognisku integracyjnym.

Dzień 2

Zbiórka o 9.30. Otrzymujemy sprzęt niezbędny do pływania: pianki, buty, kamizelki i kaski. Rozpoczynamy pierwszy dzień szkolenia, uczymy się wsiadania i wysiadania z kajaków, utrzymywania w nich równowagi, pływania wprost po spokojnej wodzie i wydostania się z przewróconego kajaku.

Po dopracowaniu w/w umiejętności wypływamy na spokojniejszy odcinek rzeki Salza. Po powrocie bierzemy udział w wykładzie o podstawach kajakarstwa górskiego.

Dzień 3

Płyniemy po rzece Enns, na której napotkamy bystrza i fale. Są to idealne warunki do ćwiczenia wychodzenia na nurt i wejścia do cofki. Po południu odbędzie się wykład o rzekach górskich i zjawiskach na nich występujących.

Dzień 4

Wyruszamy na trekking po wąwozie Wasserloch. Wędrówka potrwa od 10. do 13. i podczas niej przejdziemy przez drewniane mostki i schody, wodospady i wodne kaskady. Nie zabraknie też zjawiskowych widoków na Dolinę Salzy. Potem wsiadamy do kajaków i szlifujemy wejścia i wyjścia z cofki.

Podczas pływania rozpoznajemy zjawiska występujące na rzece i staramy się sprawnie omijać napotkane przeszkody. Poznamy też podstawowe techniki asekuracji. Po południu wybierzemy się na wykład, podczas którego podsumujemy wiedzę dotyczącą manewrów i technik pływania.

Dzień 5

O 10. wyruszamy w drogę powrotną do Polski.

Zakwaterowanie

Zapewniamy nocleg na kempingu Camping Saggraben znajdującym się nad rzeką Salza. Śpimy we własnych lub wypożyczonych namiotach 2-3- lub 4-osobowych.

Na terenie ośrodka znajdziemy restaurację (z dostępem do wi-fi), nowoczesne sanitariaty i miejsce na ognisko.

Możemy też przyjechać na miejsce camperem (do 3,5 t).

Jeśli zdecydujemy się na nocleg w pobliskich apartamentach, wówczas uzyskamy rabat 200 PLN na wyjazd.

Pogoda

Austria leży w strefie klimatu umiarkowanego, lata są słoneczne, a zimy mroźne. Średnie temperatury w okresie letnim wynoszą 30°C, a w okresie zimowym -18°C.

Cena zawiera

 • noclegi we własnych namiotach,
 • sprzęt asekuracyjny i kajaki,
 • aktywności przez 4 dni,
 • opłaty za wstęp na rzekę Salza,
 • odpowiednie odzież i obuwie neoprenowe,
 • opiekę instruktorów,
 • ognisko przy dźwiękach gitary,
 • pamiątkę z wyjazdu - film,
 • ubezpieczenie KL, NNW (z klauzulą o sportach wysokiego ryzyka),
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • kosztów przelotu i dojazdu (odpowiednio 300 PLN/os. z Katowic; 200 PLN/os. z Wiednia),
 • wyżywienia,
 • opłat za wypożyczenie namiotów.

Ceny

Koszt wyjazdu na 5 dni: od 1499 PLN od osoby + koszty przelotu/dojazdu.

Ważne informacje

Zabieramy ze sobą ważny dowód osobisty.

Do Wiednia możemy dostać się samolotem (Wizzair) z Gdańska lub Warszawy. Z Wiednia zapewniamy transfer z/na lotnisko (dodatkowa opłata 200 PLN/os.).

Samolot z Gdańska do Wiednia wylatuje w środę o godz. 14.55, z Warszawy o 13.15. Transfer z lotniska w Wiedniu na kemping o 16.30.

Powrotny samolot z Wiednia do Gdańska odlatuje w niedzielę o 16.55, natomiast do Warszawy o 15.15. Transfer z kempingu na lotnisko przewidziany jest o godz. 10.

Z Krakowa, Łodzi, Poznania lub Wrocławia najlepiej dojechać do Wiednia Flixbusem. Z Vienna International Busterminal Wien Erdberg (Bus Terminal VIB) zapewniamy transfer na kemping o godz. 16.15 w środę, a w niedzielę z kempingu na dworzec o godz. 12.30.

Jeśli zdecydujemy się na podróż busem z Katowic, za przejazd w obie strony dopłacimy 300 PLN/os. Wyruszamy w środę o 8.45 z Dworca PKS, na miejsce docieramy ok. 18.30. W drogę powrotną wyjeżdżamy w niedzielę, do Katowic dotrzemy na 22.

Organizator

Organized by M-CANOE

M-CANOE to fanatycy wody specjalizujący się w organizacji spływów kajakowych, raftingu, kanioningu i via ferratach.

Co spakować na kajaki?

Zabieramy ze sobą namioty, karimaty i śpiwory. Istnieje możliwość wypozyczenia namiotu 2-3-osobowego (100 PLN/4 noce) lub 4-osobowego (150 PLN/2 noce).

Walutą Austrii jest euro (EUR).

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.