Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Australia: wyprawa w kameralnym gronie z eksploracją Tasmanii

Klimatyczne Sydney i Melbourne, bogate pod względem roślinności parki narodowe, wyjątkowe formy skalne, w tym słynne Uluru oraz Tasmania to tylko niektóre atrakcje w ramach wyprawy. Przeżyj niezapomniany, 4-tygodniowy wyjazd do Australii, poznaj kulturę mieszkańców i poczuj wyjątkowe australijskie flow!

Atrakcje

 • rejs na Wielką Rafę Koralową,
 • terytorium Aborygenów - ziemi Arnhema,
 • malownicze plaże i krajobrazy,
 • rejs nad jeziorem Yellow Water Billabong,
 • Coober Pedy - stolica opalu (zwiedzanie muzeum),
 • Góra Kościuszki - trekking,
 • Sydney i Melbourne - eksploracja największych miast w Australii,
 • Uluru - słynna formacja skalna w Alice Springs,
 • Port Arthur - Tasmania (obiekt UNESCO).

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Australia to państwo, które otoczone jest Oceanami Spokojnym i Indyjskim. Dlatego też często słyszymy nazwę Australia i Oceania. Ze względu na dużą powierzchnię kraj jest bardzo zróżnicowany.

Na kontynencie słynącym z kangurów, koali i emu znajdują się tereny pustynne (Alice Springs), lasy tropikalne w Darwin, wielkie miasta, jak Melbourne i Sydney oraz deszowe obszary Tasmanii. Australia przyciąga turystów ze względu na mnogość kulturową i specyficzny styl życia mieszkańców.

Plan wyjazdu

UWAGA!

Jeżeli uda nam się dotrzeć do Australii nieco wcześniej, wybierzemy się do Kurandy. A tam lasy deszczowe oraz punkty widokowe nad wodospadem Barron.

Osoby chętne mogą przejechać się kolejką linową nad lasami deszczowymi (bilet ok. 51 AUD). Wieczorem planujemy odpoczynek na plaży niedaleko Cairns.

Dni 1-2

Wylot z Warszawy z pilotem do Cairns.

Możesz wylecieć na wyprawę z innego europejskiego miasta, wystarczy, że wcześniej nas o tym poinformujesz.

Dzień 3

Odpoczynek po długim locie.

Dzień 4

Wycieczka łodzią lub katamaranem na Wielką Rafę Koralową (koszt 90-300 AUD). Będzie okazja zobaczyć różne gatunki zwierząt morskich i liczne formacje koralowe.

Pozostali uczestnicy wyprawy będą mogli zrelaksować się na plaży w Cairns lub odwiedzić Park Narodowy Daintree.

Dzień 5

Wylot do Darwin - najbardziej wysuniętego obszaru na północ. Po przylocie zwiedzimy centrum miasta.

Dzień 6

Wizyta w Parku Narodowym Litchfield, słynącego z termitier, ogromnych kopców o ciekawych kształtach. Na terenie parku są również jeziora i wodospady, doskonałe na relaks i kąpiel. Przed nami odwiedziny w kolejnym parku, Kakadu. Znajduje się on nieopodal Arnhema, ziemi zamieszkałej przez Aborygenów. Na terenie Kakadu dotrzemy do najlepszych punktów widokowych.

Osoby chętne mogą wybrać się w rejs po rzece, gdzie największą atrakcją są krokodyle (ok. 35 AUD). Nocleg w centrum Kakadu.

Dzień 7

Fakultatywna 2-godzinna wycieczka nad jezioro Yellow Water Billabong (ok. 110 AUD). Po południu wyprawa do Nulangie, gdzie będziemy podziwiać malowidła skalne po dawnych mieszkańcach regionu. Po wycieczce do Nulangie podróż do środkowej części Australii.

Dzień 8

Dotrzemy do Diabelskich Skał. Docelowo zmierzamy do Alice Springs, miasta Aborygenów.

Dzień 9

Na terenie Alice Springs zajrzymy do Telegraphs Station (ok.12 AUD). Zrobimy sobie również krótki spacer po okolicy. Kto wie, może spotkamy kangury?

Następnym punktem dnia będzie podróż do Ayers Rock (Uluru), gdzie zobaczymy najpopularniejszą formację skalną w Australii. Wieczorem będziemy się delektować zachodem słońca z Ayers Rock w tle.

Dzień 10

Tego dnia będziemy eksplorować Uluru z bardzo bliskiej odległości. Dla chętnych proponujemy spacer wokół tej wzniosłej góry. Dziś dotrzemy również do Kata Tjuta.

Po południu odwiedzimy Park Narodowy Watarrka. Wieczorem będziemy podziwiać zachód słońca nad Kings Canyon.

Dzień 11

4- godzinny trekking z widokiem na malownicze skały Kings Canyon. Nocleg w jednym z moteli na trasie północno-południowej.

Dzień 12

Wizyta w Coober Pedy. Po drodze dotrzemy do punktu widokowego Breakaways, skąd rozpościera się panorama na Moon Plains.

Coober Pedy jest znane dzięki złożom opalu, którego w okolicy jest bardzo dużo. To australijskie miasto jest charakterystyczne ze względu na duże wahania temperatur (od + 50°C do -3°C w skali doby). Przez duże różnice temperatur mieszkańcy Coober Pedy mieszkają pod ziemią, na terenie dawnych kopalni.

Po południu odwiedzimy muzeum opalu oraz jeden z kościołów na zboczu gór. Noc spędzimy w podziemnym hotelu.

Dzień 13

Z rana wyruszymy do Adelaide. Po drodze miniemy wiele słonych jezior, w tym Lake Hart - uznawane za największe z nich. Wieczorem centrum miasta.

Dzień 14

Podróż do Warrnambool. Po drodze przystanek w rezerwacie Tower Hill oraz jednej z wielu winnic w tym rejonie. Wieczorem relaks na jednej z malowniczych plaż Warrnambool, będącej jednocześnie obserwatorium wielorybów.

Dzień 15

Przejazd wzdłuż Great Ocean Road - drogi ciągnącej się wzdłuż oceanu. Dziś odwiedzimy Park Narodowy Port Campbell, gdzie nad brzegiem umiejscowione są wapienne kolumny nazywane formacją Dwunastu Apostołów.

W drugiej połowie dnia udamy się na poszukiwanie koali oraz przespacerujemy się po lesie deszczowym, gdzie rosną ogromne drzewa eukaliptusowe i paprocie drzewiaste.

Dzień 16

Cały dzień przeznaczymy na zwiedzanie Melbourne. Dotrzemy m.in. do Queen Victoria Market, Federation Square oraz ogrodów botanicznych.

Dla chętnych wjazd na punkt widokowy Eureka Tower (ok. 20 AUD). Wieczorem wyruszymy na podbój miasta, w poszukiwaniu dobrej zabawy i smacznej kuchni.

Dzień 17

Wizyta w Parku Dandenong Ranges: spacer po lasach eukaliptusowych. Kolejny punkt wycieczki to dolina Yarra, znana z najlepszego wina w tym rejonie Australii.

Po południu wyruszymy w kierunku Albury, odwiedzając po drodze Alpine National Park.

Dzień 18

Podróż przez przełęcz Charlotte Pass na obszarze Parku Narodowego Kościuszki. Dziś czeka nas trekking na najwyższą górę w Australii - Górę Kościuszki (2230 m n.p.m.). Po południu skierujemy się ku Canberze.

Dzień 19

Eksploracja Gór Błękitnych. Po drodze wizyta w jednym z punktów widokowych z panoramą na wodospady Wentworth. Dziś odwiedzimy m.in. grupę skalną Trzy Siostry, Echo Point oraz dolinę Jelemien (zjazd kolejką linową do Katoomba). Wczesnym wieczorem dotrzemy do Sydney. Zwiedzimy jedną z dzielnic portowych i zjemy kolację w wybranej restauracji.

Dzień 20

Przed nami odkrywanie tajemnic Sydney. Zobaczymy dziś m.in. Gmach Opera House, Królewskie Ogrody Botaniczne, katedrę św. Marii, dzielnicę portową Circular Quay oraz most Harbour. Przejdziemy przez najstarszą ulicę Macquarie’s Street oraz wyruszymy w rejs po zatoce Botany Bay do plaż na obszarze Manly.

Dzień 21

Ciąg dalszy Sydney. W ramach dzisiejszych atrakcji możemy wybrać odwiedziny akwarium, muzeum lub jeden z punktów widokowych w mieście.

Dzień 22

Czas wolny. Osoby chętne mogą eksplorować Sydney, pozostali mogą odpoczywać na plaży.

Dzień 23

Z samego rana jedziemy na lotnisko: wylot do Hobart w Tasmanii. Po przylocie przejedziemy się na półwysep Tasmana. Osoby chętne mogą zwiedzić Port Arthur, dawną kolonię karną, która w 2010 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (bilet wstepu ok. 40 AUD).

Możemy też się udać do sanktuarium diabła tasmańskiego, gdzie poznamy warunki życia tego gatunku (koszt ok. 35 AUD). Podczas dzisiejszej wyprawy będziemy odwiedzać liczne punkty z widokiem na klify i ocean.

Dzień 24

Spacer po pięknej, 3-kilometrowej plaży Wineglass Bay. Długość trasy zależy tylko od nas! Wieczorem będziemy mieli okazję podejrzeć, jak żyją pingwiny (opcja dla chętnych - koszt ok.35 AUD).

Dzień 25

Dziś odpoczniemy nad oceanem w Bicheno. Po południu okolice Parku Narodowego Cradle Mountain.

Dzień 26

Całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Cradle Mountain, który znajduje się 1545 m n.p.m. Na terenie parku znajduje się jezioro Dove, wokół którego możemy pospacerować (do wyboru dłuższa i krótsza trasa). W Cradle Mountains żyją dzikie gatunki zwierząt, tj. małe kangury, wombaty i dziobaki.

W południe czeka nas podróż do Hobart. Wieczorem Salamanca Market.

Dni 27-28

Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Koniec wyprawy.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy czekają nas noclegi w wygodnych pokojach 2-osobowych. Podczas pobytu w Uluru 2 noclegi spędzimy w domkach 2-4 os. ze wspólnymi łazienkami. Na terenie Tasmanii mamy 5 noclegów w pokojach 2-osobowych z możliwością wynajęcia domków kempingowych.

Pogoda

Ze względu na rozległy obszar Australia jest dość zróżnicowana pod względem temperatury i klimatu. W południowej części Australii spotkamy się z klimatem podzwrotnikowym. Na terenie Sydney średnia temperatura w skali całego roku wynosi ok. 18° C.

Natomiast w północnej części Australii temperatura wynosi ok. 36° C. To właśnie w tym regionie temperatury są najwyższe a klimat słynie z dużej wilgotności powietrza (okolice Darwin).

Cena zawiera

 • przeloty na trasie Warszawa - Cairns, Cairns-Darwin, Sydney-Hobart-Sydney, Sydney-Warszawa,
 • noclegi,
 • gadżety od organizatora (koszulka, karta ubezpieczeniowa, etui na bilet, worek sportowy),
 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • transfer samochodem w czasie wyprawy (oprócz Sydney),
 • ubezpieczenie bagażu podręcznego 1000 PLN, KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN.

Cena nie zawiera

 • atrakcji dla chętnych, w tym wycieczki na rafę (ok. 90 USD),
 • przejazdów lokalnymi środkami transportu (prom, kolejka linowa, taxi) oraz biletów wstępu do atrakcji zawartych w programie (ok. 230 USD),
 • opłaty składkowej na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN za osobę),
 • wyżywienia dziennego - koszt ok. 25-30 USD za osobę.

Ceny

Koszt 28-dniowej wyprawy do Australii i Tasmanii wynosi 11 990 PLN + 4490 USD za osobę.

Podana w ofercie cena podstawowa została przeliczona na zł. Jej ostateczna wysokość będzie zależeć od kursu odpowiedniej waluty z dnia dokonywania poszczególnych płatności.

Ważne informacje

Przed wylotem do Australii należy złożyć wniosek wizowy na stronie eVisitor. Znajdziemy tam formularz w języku angielskim, który należy wypełnić i wysłać. Wiza turystyczna do Australii jest bezpłatna i przyznawana na 1 rok. Upoważnia do 3-miesięcznego pobytu.

Organizator

Organized by Kiribati Club

Ciekawe kierunki, nietypowe destynacje, doświadczenie, zbaczanie ze szlaków, osobowości, eksploracja nurtu slow travel.

Wakacje w Australii - co wziąć?

Na wyjazd do Australii zabierz wygodne buty sportowe lub trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne, ciepłe ubrania, pelerynę przeciwdeszczową oraz zestaw najpotrzebniejszych leków. Rzeczy spakuj w poręczną torbę lub walizkę. Oprócz tego weź mały plecak lub nerkę na rzeczy osobiste. Koniecznie zabierz ze sobą spray na komary i inne owady - na pewno się przyda!

W czasie wyprawy będziemy się przemieszczać samochodem w grupach 5-8-osobowych.

Sprawdź podobne wyjazdy

Puerto Viejo, Kostaryka

11 - 28 marzec 2021

od8 950 PLN

/ os.

Tokyo, Japonia

22 marzec - 13 kwiecień 2021

+ 5 więcej

od8 790 PLN

/ os.

Buenos Aires, Argentyna

7 listopad - 1 grudzień 2021

+ 1 więcej

od12 900 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.