Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Trekking na lekko w Armenii. Zdobywamy Aragac 4090 m n.p.m.

Trekking na lekko przez zachwycającą Armenię. Podziwiać będziemy masywy górskie, doliny rzek i szczyty wygasłych wulkanów. Zachwycimy się kulturą i historią regionu odwiedzając stolicę Erywań, górskie klasztory z listy Unesco i inne historyczne zabudowania. Chętni zdobędą z nami Aragac (4090 m n.p.m.) - najwyższego szczyt Armenii.

Uczestnicy mają do wyboru dwa warianty wycieczki:

Bez zdobycia Aragac:

19-30.08.2022 - 12 dni - od 5490 PLN/os.

Z Aragac:

19.08-03.09.2022 - 16 dni - od 5990 PLN/os.


Atrakcje

 • Codzienne trekkingi na lekko w najpiękniejszych regionach Armenii
 • Zdobycie Aragacu 4090 m n.p.m., najwyższego szczytu Armenii - dla chętnych
 • Wejście na wygasłe wulkany: Armaghan, Azhadak i Wajoc Sar
 • Bogata kultura i historia, zabytki z listy UNESCO: klasztory Hagpat, Sanahin i Gegard
 • Kontakt z mieszkańcami - śpimy w gościnie u lokalnych gospodarzy

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce


Plan wyjazdu


Dzień 1

Nocny lot do Armenii z lotniska Chopina w Warszawie

Dzień 2

Czeka nas siedmiokilometrowy trekking od klasztoru Haghpat (UNESCO) do klasztoru Sanahin, podczas którego podziwiać będziemy widoki na miasto Alawerdi i kanion rzeki Debet. 

Dzień 3

Tego dnia odwiedzimy Park Narodowy Dilidżan. Dystans trekkingu to 10 kilometrów. Po drodze zobaczymy dwa zabytki ormiańskiego chrześcijaństwa: położone na skale “orle gniazdo”, czyli klasztor Hagarcin oraz klasztor Goszawank.

Dzień 4

Czwartego dnia czeka nas całodniowa wyprawa nad największe jezioro Kaukazu i jedno z najwyżej położonych jezior świata, czyli nad jezioro Sewan.

Dzień 5

Piąty dzień naszej wyprawy obfitować będzie w wiele atrakcji. Zaczniemy od dziesięciokilometrowego trekkingu na wygasły wulkan Armaghan (2829 m n.p.m.), w którego kraterze znajduje się jezioro. Następnie udamy się w dalszą drogę przez przełęcz Wardanjanc do wsi Artabujnk. Po drodze zobaczymy karawanseraj Selim. Wespniemy się na szczyt, aby podziwiać klasztor Cachac Kar a następnie zejdziemy do ruin twierdzy Smbataberd i cmentarza Żydów górskich we wsi Jeghegis. Wieczorem czeka nas jeszcze przystanek w klasztorze Norawank.

Dzień 6

To dzień wypełniony 16-kilometrową trasą przez pastwiska na malowniczy wygasły wulkan Wajoc Sar (2582 m n.p.m.).

Dzień 7

Jedziemy do Dżermuku i wybieramy się na trekking w dolinie rzeki Arpa. Odwiedzimy monastyr Gndewank, pojedziemy do prowincji Sjunik i jeśli starczy nam czasu, zobaczymy Zorac Karer, zwany “ormiańskim Stonehenge”

Dzień 8

Tego dnia zwiedzimy klasztor Tatew i przejedziemy się najdłuższą na świecie obrotową kolejką linową. Następnie wyruszymy z Tatewu w głąb kanionu rzeki Worotan otoczeni przez kilkusetmetrowe pionowe ściany.

Dzień 9

Dzisiejszy trekking doliną rzeki Azat przyniesie nam takie atrakcje jak wizyta w starożytnej, zrekonstruowanej w XX wieku, świątyni Garni oraz skalnym klasztorze Geghard (UNESCO).

Dzień 10

Dzień rozpoczniemy jazdą autami 4x4, którymi wyruszymy do początku szlaku na Azhadak (3597 m n.p.m.), skąd czeka nas 18-kilometrowy trekking. Wieczorem odpoczniemy w stolicy Armenii - Erywaniu.

Dzień 11

Zwiedzanie Erywania. Zobaczymy muzeum sztuki współczesnej Kaskady. Odwiedzimy dom-muzeum reżysera Siergieja Paradżanowa. Przejdziemy przez starówkę z Niebieskim Meczetem oraz stylowym targiem artystów i staroci Wernisaż. Odwiedzimy Cicernakaberd - miejsce pamięci ze wstrząsającym Muzeum Ludobójstwa Ormian. Wieczorem możliwość zjedzenia kolacji w centrum miasta i wieczorny spacer. Miłośnicy historii i kultury mogą tego dnia odwiedzić również repozytorium dawnych rękopisów ormiańskich Matenadaran, Muzeum Historii Armenii z Galerią Narodową oraz wycieczka do gorzelni koniaku Ararat lub Noy.


Dzień 12

Część uczestników wyprawy - bez Aragacu udaje się na lotnisko, skąd powróci do Polski. Pozostali wyruszą o poranku w stronę masywu Aragacu na trekking aklimatyzacyjny. Noc spędzimy w pensjonacie nad jeziorem Kari Lich.

Dzień 13

Robimy podejście do południowego lub zachodniego wierzchołka Aragacu 4 090 m n.p.pm.

Dzień 14

W zależności życzenia grupy kolejna wędrówka w masywie Aragacu lub trekking w okolicy twierdzy Amberd i Biurakańskiego Obserwatorium Astronomicznego. Powrót do Erywania.

Dzień 15

Plan dnia dostosowany będzie do rozkładu lotów. Albo jeszcze rano wrócimy do Polski, albo czeka nas dodatkowy trekking i zwiedzanie w okolicach Erywania lub Eczmiadzynu - historycznego centrum religijnego Armenii oraz Zwartnocu, niepowtarzalnych ruin wczesnochrześcijańskiej katedry (UNESCO).

Dzień 16

Powrót do Polski.

Program wycieczki może zmienić się w zależności od terminu wylotu lub w wyniku sytuacji na miejscu.

Zakwaterowanie

Noclegi w domach lokalnych gospodarzy, łazienka i toaleta wspólna dla kilku pokoi. Większość pokoi dwuosobowych, ale możliwość również noclegu w 3 i 4-osobowych pokojach. Pokoje 1-osobowe z dopłatą 1000 PLN za pobyt. Podczas trekkingu będziemy spać w pensjonatach, chętni mogą spać we własnych namiotach. W Erywaniu nocleg w hotelu.

Pogoda

Połowa sierpnia to idealne warunki pogodowe na odwiezenie Armenii. Klimat jest suchy, kontynentalny, latem praktycznie bez opadów.

Cena zawiera

 • Bilety lotnicze, ze wszystkimi opłatami (bagaż nadawany i podręczny)
 • Noclegi u gospodarzy i w pensjonatach
 • Wyżywienie: codzienne śniadania i pakiety lunchowe, kolacje podczas pobytu w domach gospodarzy
 • Opiekę polskojęzycznego pilota
 • Transport klimatyzowanym minibusem
 • Pakiety informacyjne i mapy
 • Obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową biura podróży
 • Ubezpieczenie NNW i KL i ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • Obowiązkową opłatę na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę
 • Ubezpieczenie na wypadek zarażenia się wirusem (COVID-19) podczas pobytu za granicą

Cena nie zawiera

 • Wstępy płatnych atrakcji i zabytków (około 15 EUR)
 • Kolacje w Erywaniu i Geghardzie (około 20-50 EUR)
 • Test na obecność Covid-19 przed / w trakcie / po wyjeździe (jeżeli dotyczy)

Ważne informacje

Lecimy z Lotniska Chopina w Warszawie. Istnieje możliwość zorganizowania (za dopłatą) przelot z innego miejsca w Europie.

Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Transport

Do dyspozycji grupy przez cały wyjazd jest wygodny minibus z klimatyzacją, w którym będziemy wozili nasze bagaże. Dzięki temu trekkingi w górach będą pokonywane "na lekko".

Sprawdź podobne wyjazdy

Oslo, Norwegia

15 - 21 lipiec 2022

+ 2 więcej

od7 990 PLN

/ os.

Biszkek, Kirgistan

31 lipiec - 14 sierpień 2022

+ 1 więcej

od7 990 PLN

/ os.

Bergen, Norwegia

19 - 28 sierpień 2022

od5 490 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.