Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Armenii i Gruzji na zamówienie

Gruzja i Armenia to perły średniowiecznej architektury Kaukazu. W obu krajach znajdują się wspaniałe miejsca znane choćby z Biblii. Warto wybrać się w podróż po najpiękniejszych kaukaskich zabytkach, w tym wpisanych na listę UNESCO.

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • zwiedzanie najstarszych zabytków Armenii i Gruzji,
 • niezapomniane krajobrazy gór Kaukazu,
 • najważniejsze zabytki dwóch kaukaskich stolic: Erywania i Tbilisi,
 • najpiękniejsze średniowieczne świątynie na Kaukazie,
 • degustacje wybornego gruzińskiego wina i zwiedzanie winnic,
 • liczne atrakcje wpisane na listę UNESCO.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka objazdowa nie wymagająca odpowiedniego przygotowania pod kątem fizycznym.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Armenia i Gruzja to dwa państwa kaukaskie z historią sięgającą starożytności. Stolica Gruzji, Tbilisi, uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miast w tym rejonie świata. Oba kraje uzyskały niepodległość po kilku stuleciach niewoli, najpierw w imperium carskim, później w ZSRR.

UWAGA: Na wyprawę do Armenii i Gruzji na 10 dni możesz wybrać się przez cały 2020 rok. Podane terminy są jedynie przykładowe. Skontaktuj się z nami - wspólnie ustalimy szczegóły wyjazdu.

Plan wyjazdu

Terminy i punkty programu mogą ulec zmianie.

Dzień 1

Wylot z Warszawy do Erywania, stolicy Armenii.

Dzień 2

Zakwaterowanie w hotelu, a po posiłku wyjście na zwiedzanie miasta położonego u stóp góry Ararat, znanej z biblijnej opowieści o potopie. Spacer szlakiem najważniejszych zabytków Erywania, w tym m.in. opery, muzeum Matenadaran, pałacu prezydenckiego i siedziby parlamentu. W drugiej części dnia pojedziemy do Eczmiadzyn, miejscowości znanej z licznych kościołów.

Pod koniec dnia po ormiańskiej kolacji na Placu Republiki zobaczymy przedstawienie typu “światło - dźwięk” z fontannami w roli głównej.

Dzień 3

Po porannym posiłku zwiedzimy jedną z największych wystaw szklanych artefaktów na świecie w Centrum Sztuki im. Cafesjiana. Następnie wyruszymy na eksplorację okolic Erywania, m.in. pogańskiego centrum w Garni oraz wpisanego na listę UNESCO zespołu klasztornego Gegard. Podczas kolacji spróbujemy lokalnych potraw i alkoholi. Na noc wracamy do Erywania.

Dzień 4

Dzień rozpoczniemy od zwiedzenia klasztoru Khor Virap oraz świątyni w Noravank. W porze obiadowej zameldujemy się w zespole jaskiń Trchuneri Karayr. W przerwie między jaskiniowymi przechadzkami zjemy posiłek. Resztę dnia spędzimy na odkrywaniu średniowiecznych pereł architektury: karczmy kupieckiej z XIV w. i cmentarza Noratus.

Podsumowaniem będą wspaniałe krajobrazy największego akwenu w kraju, jeziora Sewan. Na noc zostajemy w pobliskim hotelu.

Dzień 5

Wyprawa śladami świątyń w Armenii. Najpierw dotrzemy do położonego na wyspie opactwa Sewanawank. Później przejedziemy do Odzun w regionie Lori, by zwiedzić piękną bazylikę i otaczającą ją średniowieczną nekropolię. Na koniec dotrzemy do świątyń wpisanych na listę UNESCO w Sanahin i Haghpat. W ostatniej z miejscowości przenocujemy.

Dzień 6

Koniec ormiańskiej przygody, przekroczymy granicę i udamy się do najważniejszego miasta Gruzji, Tbilisi. Zobaczymy najpiękniejsze atrakcje miasta, w tym Abanotubani znane z siarkowych źródeł oraz Stare Miasto. Poznamy katedrę Sioni, średniowieczną twierdzę Narikala (IV w.) oraz słynne ulice Shardeni i Rustaveli Avenue. Będzie także polski akcent, zwiedzanie świątyni pw. Piotra i Pawła, ufundowanej przez naszych rodaków. Wieczorem degustacja miejscowych smakołyków.

Dzień 7

Zwiedzanie najważniejszych atrakcji turystycznych Gruzji. Najpierw dawna stolica oraz wpisane na listę UNESCO miasto Mccheta, następnie symbol Gruzji - świątynie Sweti Cchoweli i  Dżwari. Kolejnym przystankiem będzie Gori, w którym na świat przyszedł jeden z najokrutniejszych dyktatorów w historii, Józef Stalin. Po lunchu spotkanie ze starożytnością w Upliscyche. Na wieczór udajemy się do Tbilisi.

Dzień 8

Słynną Gruzińską Drogą Wojenną dotrzemy do Gudauri, miejsca znanego amatorom sportów zimowych i przez przełęcz Jvari (na wysokości 2379 m n.p.m.) dotrzemy do Kazbegi. Po krótkim odpoczynku wyprawa trekkingowa (lub przejazd samochodami terenowymi) do świątyni Gergeti z cudownym widokiem na wierzchołek Kazbeku. Pod koniec dnia powrót do stolicy Gruzji.

Dzień 9

Wizyta w jednej z winnic w rejonie Kakheti. W Tsinandali zobaczymy jedną z winnic i będziemy mieć okazję do degustacji miejscowego wyrobu. Ponadto zwiedzimy średniowieczną warownię Sighnaghi, kościół w Bodbe (kolebka chrześcijaństwa na Kaukazie) i wejdziemy na liczne punkty widokowe, z których zobaczymy górskie szczyty Kaukazu w całej okazałości. Pożegnanie w Tbilisi z winem i dobrą zabawą.

Dzień 10

Powrót do kraju.

Zakwaterowanie

Noclegi w pokojach dla dwóch osób (z łazienkami) w 3* hotelach.

Pogoda

Na Kaukazie pogoda jest zmienna, spowodowane jest to bliskością morza i gór.

W Gruzji nad brzegami Morza Czarnego panują wysokie temperatury i duża wilgotność oraz obfite opady deszczu. Na terenach górskich klimat jest łagodniejszy. Jednak im wyżej, tym chłodniej.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • wyżywienie dwa razy dziennie (rodzaje w zależności od planu dnia),
 • transport na miejscu,
 • opłaty za zwiedzanie atrakcji turystycznych,
 • opiekę przewodnika mówiącego w języku polskim,
 • ubezpieczenie NNW i KL oraz bagażu.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych,
 • opłat za dodatkowe usługi (w tym napiwki),
 • opłat za zgody na korzystanie z kamer i aparatów,
 • opłat za dodatkowe wycieczki,
 • zakupu trunków do posiłków,
 • transportu samochodami terenowymi,
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Ceny

Koszt wyjazdu do Gruzji i Armenii wynosi 1850 USD za osobę.

Bilety lotnicze

1 000 PLN

Opłaty za dodatkowe usługi (w tym napiwki) dziennie

4 USD

Transport jeepami do jednej z atrakcji

12 USD

Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

13 PLN

Ważne informacje

Wyjazd w kameralnej grupie liczącej nawet już od 2 do 10 osób. Wakacje na miarę!

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Gruzja i Armenia na zamówienie

Wycieczka wyłącznie na indywidualne zamówienia. Skontaktuj się z nami - ustalimy terminy.

Sprawdź podobne wyjazdy

Addis Abeba, Etiopia

23 wrzesień - 5 październik 2022

od3 900 PLN

/ os.

Guangzhou, Chiny

3 - 12 październik 2022

od5 890 PLN

/ os.

Konakry, Gwinea

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.