Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Argentyna i Urugwaj: wodospady, góry, przyroda Ameryki Płd.

14-dniowa wyprawa do Ameryki Południowej. Argentyna i Urugwaj wraz z ich niesamowitymi krajobrazami i licznymi miejscami z Listy UNESCO. Aktywnie spędzony czas w wyjątkowych okolicznościach przyrody i stolicach tętniących życiem.

Atrakcje

 • pustynia solna,
 • Jujuy's: 7-kolorowa góra,
 • wąwoz Humahuaca (Lista UNESCO),
 • wodospady Iguazu (Lista UNESCO),
 • Colonia del Sacramento (Lista UNESCO),
 • parki narodowe,
 • Gardziel Diabła,
 • unikalne formacje skalne,
 • stadion Boca Junior,
 • grób Evity Peron,
 • wyprawy promem.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Argentyna i Urugwaj leżą nad południowym Atlantykiem. Argentyna znajduje się na jednym z czołowych miejsc w rankingu rozwijających się krajów Ameryki Łacińskiej.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylot z Warszawy. Lot z przesiadką w 1 z europejskich miast.

Dzień 2

Lądowanie w Buenos Aires. Po zakwaterowaniu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Argentyny. Zwiedzimy polityczne i historyczne centrum miasta. Udamy się do wyjątkowej dzielnicy San Telmo znanej z brukowanych uliczek i licznych kawiarni z dźwiękiem tanga w tle.

Zwiedzimy La Boca: dzielnicę z kolorowymi domami. To tutaj zlokalizowany jest słynny stadion Boca Junior, w którym swoją piłkarską karierę rozpoczął Diego Armando Maradona.

Kolejnym przystankiem będzie arystokratyczna dzielnica Recoleta. Znajdują się tutaj majestatyczne budynki i pałace, które są reliktem czasów, gdy Buenos Aires nazywano Paryżem Południa. Jest i cmentarz, na którym pochowana została Evita Peron.

Dzień 4

Wyprawa przez pustynne równiny, wzdłuż trasy słynnego Pociągu do Chmur. W trakcie wycieczki ujrzymy zabytkowe ruiny, wioski i wyjątkowe krajobrazy. Przystanek w miasteczku Campo Quijano, w którym znajduje się kilka punktów widokowych.

Postój na orzeźwiającą kawę w Quebrada del Toro i dalej do Santa Rosa de Tastil, miasteczka z XIII w. Następnie San Antonio de los Cobres, która jest jedną z najmniejszych wiosek w całym regionie. Znajduje się na drodze do pustyni solnej, Salinas Grandes, miejsca szczególnie ulubionego przez fotografów.

Dzień zakończymy w Purmamarca, leżącego u stóp słynnej siedmiokolorowej góry: Jujuy's.

Dzień 6

Wyprawa przez wąwozy Escoipe do Doliny Calchaqui. Udamy się do Cuesta del Obispo: najwyższego punktu leżącego na wysokości 3000 m n.p.m.

Następnie wybierzemy się do Parku Narodowego Los Cardones, znanego z kolorowych krajobrazów, świeżego powietrza i kojącej ciszy. Kolejnym przystankiem będzie Cachi. Architektura miasteczka jest połączeniem indiańskich i hiszpańskich tradycji.

Następnie udamy się na południe, w kierunku wąwózu Las Flechas, miasteczka Molinos oraz Angastaco. Finalnie dotrzemy do otoczonej winnicami, malowniczej miejscowości Cafayate. Z głównego placu miasta ujrzymy wyjątkowy zachód słońca, będzie szansa skosztowania lodów o smaku wina.

Dzień 9

Poznamy argentyńską część wodospadów, lokalny przewodnik poprowadzi nas ku najwspanialszym miejscom ukrytym w malowniczym Parku Narodowym oraz na punkty widokowe z wyjątkowymi panoramami na wodospady.

Dzięki dolnym i górnym przejściom będzie nam dane z bliska doświadczyć tego niebywałego spektaklu natury. Na deser wyjątkowy widok: Gardło Diabła. Wieczorem transfer do Buenos Aires.

Dni 10-11

Spacery brukowanymi uliczkami dzielnicy Palermo Soho, degustacja argentyńskiego wina Malbec lub yerby, obserwacja życia stolicy Argentyny.

Wyprawa promem do Montevideo. Po zakwaterowaniu w hotelu zwiedzanie stolicy Urugwaju, znanej z wyjątkowej zabudowy starówki. Odwiedzimy Plac Niepodległości, Palacio Municipal i przespacerujemy się główną ulicą miasta: Avenida 18 de Julio.

Dzień 12

Wyprawa do zabytkowego miasta Colonia del Sacramento (Lista UNESCO) znanego z kolonialnej zabudowy i wyjątkowych walorów historycznych oraz architektonicznych. Powrót promem do Buenos Aires.

Dni 13-14

Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Europy. Lądowanie w Warszawie.

Zakwaterowanie

Śpimy w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych. 1-os. pokój dostępny jest za dopłatą (500 USD).

Pogoda

Pogodę w Argentynie oraz pogodę w Urugwaju kształtuje klimat subtropikalny. Średnia temperatura podczas cieplejszych miesięcy to 22°C. Temperatura w najchłodniejszym miesiącu nie przekracza 18°C.

Cena zawiera

 • koszty zakwaterowania,
 • bilety wstępu do odwiedzanych obiektów,
 • śniadania,
 • koszty transportu,
 • opiekę pilota oraz lokalnych przewodników,
 • przejazd autobusem na trasie Iguazu-Buenos Aires.

Cena nie zawiera

 • lotów na trasie: Warszawa – Buenos Aires – Warszawa (koszt ok. 4500 PLN),
 • przelotów wewnętrznych oraz rejsów promami (ok. 650 USD),
 • posiłków poza śniadaniami,
 • zwyczajowych napiwków,
 • kosztów ubezpieczenia.

Ceny

Wyprawa potrwa 14 dni, a jej koszt to 2910 USD od osoby + loty (ok. 4500 PLN).

Ważne informacje

Obywatele Polski nie mają obowiązku wyrabiania wizy do Argentyny i Urugwaju.

Organizator

Organized by Adventure Club

Nasze wyjazdy kierujemy do prawdziwych pasjonatów podróży, chcących zrozumieć i zbliżyć się do ludzi innych kultur.

Warto wiedzieć

Wyjazd i jego cena przewidziane są dla grupy liczącej min. 8 osób.

Sprawdź podobne wyjazdy

Mexico City, Meksyk

27 październik - 13 listopad 2020

od2 650 USD

/ os.

La Fortuna, Kostaryka

Hanoi, Wietnam

16 - 27 październik 2020

od1 720 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.