Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Pielgrzymka do Ameryki Południowej

Wyjątkowa wyprawa do Argentyny i Brazylii - czołowych krajów Ameryki Południowej. Moc atrakcji przyrodniczych, kulturowych i religijnych. Unikalna szansa na spotkanie argentyńskich cowboyów, odwiedzenie najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego i relaks na najsłynniejszej plaży świata.

Atrakcje

 • liczne zabytki,
 • grób Evity Peron,
 • słynne sanktuaria maryjne,
 • udział w wyjątkowych Mszach Świętych,
 • gauchos,
 • Foz do Iguazu,
 • Copacabana,
 • statua Chrystusa Odkupiciela,
 • fakultatywne pokazy tanga i samby.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa do Ameryki Południowej dla wszystkich!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Argentyna i Brazylia to sztandarowe kierunki turystyczne Ameryki Południowej. Oba kraje należą do grona największych pod względem powierzchni państw świata (Brazylia 5, a Argentyna 8 miejsce).

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Wylot z Warszawy.

Dzień 2:

Poranne lądowanie w Buenos Aires. Przejazd do hotelu zlokalizowanego w centrum miasta i śniadanie. Wyruszymy na zwiedzanie stolicy Argentyny. W planie: zabytkowa katedra, Plac Majowy, Pałac Prezydencki Casa Rosada, przechadzka deptakiem Florida, cmentarz Recoleta (miejsce pochówku m.in. Evity Peron).

Następnie udamy się do portowej dzielnicy La Boca, uchodzącej za kolebkę tanga. Odwiedzimy kilka miejsc związanych z papieżem Franciszkiem. Wieczorem fakultatywnie Tango Show połączony z kolacją (koszt ok. 100 USD).

Dzień 3:

Transfer do Lujan, miejscowości znanej z najsłynniejszego w Argentynie sanktuarium maryjnego. Odwiedzimy je i weźmiemy udział w Mszy Świętej. Następnie transport w głąb pampy, gdzie będzie unikalna okazja do spotkania się z gauchos (argentyński odpowiednik cowboya). Dla chętnych fakultatywna wycieczka konna.

Dzień 4:

Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot do Puerto Iguazu. Przejazd do hotelu, a następnie udamy się w stronę jednych z największych i najbardziej urokliwych wodospadów świata: Foz do Iguazu, które będziemy podziwiać od strony argentyńskiej.

Dzień 5:

Kolejny dzień podziwiania wodospadów Iguazu (tym razem od strony brazylijskiej). Przechadzka trasą Parku Narodowego Iguazu oraz podejście pod Garganta del Diablo - największy z wodospadów.

Opcjonalnie (za dopłatą 40 USD) pokaz samby połączony z kolacją.

Dzień 6:

Po hotelowym śniadaniu transfer na lotnisko. Lot do Rio de Janeiro lub Sao Paulo. Transport do Aparecidy, gdzie znajduje się jedno z najbardziej znanych brazylijskich sanktuariów: Matki Boskiej z Aparecidy, patronki Brazylii. Podczas wizyty w sanktuarium weźmiemy udział w Mszy Świętej.

Dzień 7:

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Sanktuarium. Transfer do Rio de Janeiro i zakwaterowanie w hotelu. 

Dzień 8:

Śniadanie, a następnie zwiedzanie miasta: osławiona Głowa Cukru (czeka nas wjazd na szczyt wzgórza kolejką linową), odwiedzimy Sambodromo oraz obejrzymy z zewnątrz stadion Maracana. Pieszy powrót do hotelu z przerwą na obiad. Dalszą część dnia można przeznaczyć na wizytę na najsłynniejszej z plaż: Copacabana.

Dzień 9:

Kontynuujemy eksplorację Rio de Janeiro. Czeka nas wjazd na Corcovado, wzgórze z wyjątkowymi widokami na panoramę miasta. To właśnie tam znajduje się królująca nad miastem statua Chrystusa Odkupiciela. W następnej kolejności odwiedzimy Ogród Botaniczny, a potem czas wolny dla uczestników wyprawy.

Dzień 10:

Relaks na plaży Copacabana i transfer na lotnisko w Rio de Janeiro. Wieczorny lot powrotny do Europy.


Dzień 11:

Lądowanie w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

Zakwaterowanie

W Brazylii i Argentynie śpimy w pokojach 2-os. w hotelach 3*.

Pogoda

Podczas planowania wyjazdu warto pamiętać o tym, że na półkuli południowej pory roku są przeciwne do tych na półkuli północnej.

Pogoda w Argentynie: od listopada do marca średnia temp. to ok. 23°C. Natomiast od czerwca do września ok. 12°C.

Pogoda w Brazylii: od grudnia do lutego średnia temp. w dzień to 32°C. Od czerwca do września 26°C.

Cena zawiera

 • przeloty: Warszawa – Buenos Aires, Rio de Janeiro – Warszawa (z przesiadką we Frankfurcie lub w Zurychu),
 • transport mikrobusem/autokarem,
 • przeloty wewnętrzne,
 • koszty zakwaterowania,
 • częściowe wyżywienie od dnia 3 do 9 (śniadanie, obiad lub kolacja),
 • ubezpieczenie,
 • opiekę pilota wyprawy, Rafała Kuleszy oraz lokalnych przewodników,
 • bilety wstępu.

Cena nie zawiera

 • zwyczajowych napiwków,
 • napoi do zawartych w cenie posiłków,
 • dodatkowych posiłków,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (obowiązkowej) Koszt to 13 PLN/os.

Ceny

Cena wyjazdu na 11 dni to 8290 PLN + 1300 USD (z czego 1050 USD płatne przed wylotem, a 250 USD po przylocie do Buenos Aires).

Ważne informacje

Argentyna:

Przy wjeździe do kraju niezbędny jest ważny paszport. Uczestnik wyprawy może zostać poproszony o okazanie biletu na lot powrotny oraz dowodu poświadczającego posiadanie środków finansowych gwarantujących pokrycie kosztów dalszej podróży.

Obywatele Polski nie potrzebują wizy pod warunkiem, że udają się do Argentyny na okres nieprzekraczający 90 dni.

Zaświadczenia o szczepieniach nie są wymagane, ale osobom podróżującym w rejonach granicznych z Paragwajem oraz Brazylią zaleca się szczepienie przeciwko żółtej febrze. Odnotowano także przypadki zarażenia wirusem Zika. Północne regiony Argentyny są objęte ryzykiem wirusa dengi (przenoszonego przez komary).

Brazylia:

Podczas wjazdu niezbędny jest paszport ważny min. 6 miesięcy od terminu przekroczenia granicy. Turyści otrzymują kartę wjazdu, którą należy zachować (konieczne okazanie podczas kontroli granicznej przy wyjeździe). Służby graniczne podobnie jak w Argentynie mogą zażądać okazania bilet na lot powrotny oraz dowodu posiadania środków finansowych na dalszą część podróży.

Policja graniczna ma prawo skrócić pobyt poprzez wstawienie do paszportu turysty specjalnego stempla.

Obywatele Polski, którzy odwiedzają Brazylię w celach turystycznych lub biznesowych mają prawo do pobytu bezwizowego trwającego 90 dni.

Turyści z Europy nie muszą okazywać na granicy międzynarodowej książeczki szczepień. Wskazane jest szczepienie przeciw żółtej febrze (rosnąca liczba przypadków zachorowań, w tym przypadków śmiertelnych). Należy się zaszczepić w okresie co najmniej do 10 dni przed wylotem.

W poszczególnych częściach Brazylii występuje zwiększone ryzyko malarii oraz innych chorób, które przenoszą komary (zika, chikungunya, denga).

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Ameryka Płd. - ciekawostki

Język oficjalny Republiki Argentyńskiej to hiszpański.

Ludność Argentyny to obecnie ok. 44 mln osób, z czego ponad 40% zamieszkuje aglomerację Buenos Aires. Walutą jest peso (ARS).

Językiem urzędowym Brazylii jest portugalski. Znajomość języków obcych wśród ludności jest tutaj bardzo słaba.

Walutą kraju jest Real Brazylijski (BRL).

Telefony przywożone z Polski będą działać jedynie w większych miastach.

W kraju nie ma ujednoliconego poziomu napięcia elektrycznego: w poszczególnych stanach wynosi 110, 127 lub 220 V.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

6 - 23 listopad 2020

+ 1 więcej

od6 950 PLN

/ os.

Lima, Peru

16 - 27 lipiec 2020

+ 4 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Yangon, Birma

7 - 21 listopad 2020

+ 1 więcej

od5 400 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.