17-dniowa wyprawa do Ameryki

Spacer po podniebnym szlaku w Monteverde na Kostaryce, rejs po jeziorze w Nikaragui, zwiedzanie stolicy Panama City, spacer po Imperium Majów na terenie Gwatemali - te, i wiele innych atrakcji czekają właśnie na Ciebie. Wszystko podczas 17-dniowej wyprawy do Ameryki Środkowej. Spakuj najpotrzebniejsze rzeczy i wybierz się na wakacje życia!

Atrakcje

 • Skywalk - spacer podniebnym szlakiem,
 • Atitlan - rejs po jeziorze,
 • Panama City - zwiedzanie miasta,
 • San Jose - park wodospadów,
 • plantacje bananowców,
 • plantacje kawy - degustacja,
 • wulkan Arenal - trekking,
 • Nikaragua - rejs po jeziorze,
 • Antigua Guatemala (UNESCO).

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Oferta skierowana jest dla wszystkich, którzy chcą odwiedzić Amerykę Środkową!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Panama, Gwatemala, Kostaryka, Nikaragua, Belize, Honduras oraz Meksyk to państwa, które położone są w Ameryce Środkowej. Podczas naszej wyprawy większość czasu spędzimy na obszarze Kostaryki i Panamy.

Panama jest kojarzona z jednym z głównych szlaków żeglugowych - Kanałem Panamskim. Słynie z malowniczej i bogatej roślinności, rajskich plaż nad oceanem oraz ciekawej kultury i tradycji.

Kostaryka w wolnym tłumaczeniu oznacza “bogate wybrzeże”. Została odkryta przez naród hiszpański na początku XVI w. Słynie z wyjątkowych widoków na wzgórza wulkaniczne oraz dzikich plaż nad Morzem Karaibskim.

Plan wyjazdu


Dzień 1 (Warszawa - Panama City)

Wylatujemy z warszawskiego Okęcia do Panama City. Po przylocie przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 2 (Panama City)

W godzinach porannych rozpoczniemy zwiedzanie najważniejszych punktów Panamy tj. Plac Niepodległości, Katedra oraz Złoty Ołtarz w klasztorze San Jose.

Następnie przejedziemy nad Kanał Panamski, traktowany jako jeden z najważniejszych na świecie szlaków żeglugowych. To właśnie w tym miejscu łączą się dwa Oceany: Spokojny i Atlantycki. Nocleg w Panama City.

Dzień 3 (Panama City-San Jose-La Paz-San Jose)

Przejazd na lotnisko i wylot do stolicy Kostaryki, San Jose. Dziś wybierzemy się do wodospadów La Paz, umiejscowionych w ogrodzie.

W parku będziemy podziwiać bogatą florę i faunę, które w otoczeniu wodospadów tworzą niepowtarzalny klimat. Możemy tu spotkać liczne gatunki ptaków i motyli oraz orchidee. Ogrody wodospadu zajmują niemal 30 h powierzchni, na której znajduje się jeszcze 4 inne wodospady - Tempo, Encantada, Magia Blanca oraz Escondida.

Kolejnym punktem wycieczki będzie wizyta na plantacji kawy. Kostaryka uznawana jest na świecie za jednego z czołowych producentów ziaren kawowca. Na miejscu nie obędzie się bez degustacji i zakupów. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4 (San Jose - Tortuguero)

Nad ranem wyruszymy do Tortuguero, gdzie zobaczymy plantacje bananowców w Cabo Blanco. Park Narodowy Tortuguero uznawany jest za jedną z ciekawszych atrakcji na obszarze Kostaryki.

Dziś wybierzemy się w rejs łodzią po kanałach. Z perspektywy łodzi będziemy mogli obserwować zielone żółwie morskie oraz inne gatunki zwierząt. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 5 (Tortuguero-La Fortuna)

Dzień rozpoczniemy od podziwiania kostarykańskiej natury z bliska. Od rana będziemy kontynuować rejs łodzią. Zapewne uda nam się spotkać liczne gatunki żółwi, małp oraz wielobarwne ptaki. Kto wie, może staniemy oko w oko z kajmanami?

Łodzią wrócimy do Cabo Blanco, skąd wyruszymy do La Fortuna. Zrobimy sobie postój na obiad w miejscowości Guapiles. Po południu relaks w jednym z gorących źródeł przy wulkanie Arenal.

Dzień 6 (Arenal-Monteverde)

Dzisiejszą wyprawę zaczniemy u stóp wulkanu Arenal. Jest traktowany jako najmłodszy wulkan na Kostaryce. Pierwsza erupcja została zanotowana ok. 7 tys. lat temu. Arenal zaliczany jest do najbardziej aktywnych wulkanów na obszarze państwa. Ostatnią erupcję zarejestrowano w 1968 r. po 400 latach.

Po południu wybierzemy się na trekking po lesie deszczowym. Poczujemy się jak w prawdziwej dżungli, otoczeni bogactwem natury i różnych gatunków zwierząt. Wieczorem transfer do Monteverde na nocleg.


Dzień 7 (Monteverde-Grenada)

Początek dnia spędzimy w Rezerwacie Biosfery Lasu Chmurowego Monteverde. To właśnie tu poznamy cały ekosystem lasów deszczowych i chmurowych. Odbędziemy wędrówkę po jednej z wizytówek Kostaryki - szlaku podniebnym.

Podczas wyprawy będziemy mogli zaobserwować dokładnie piętra lasów tropikalnych umiejscowionych na zboczach gór. Trasa będzie przebiegać przez podniebne platformy i pomosty zawieszone nad koronami drzew.

Dzień zakończymy przy granicy z Nikaraguą, będziemy nocować w Granadzie.

Dzień 8 (Granada-Park Narodowy Wulkanu Masaya-Managua)

Dziś zwiedzimy Granadę, przespacerujemy się po mieście oraz przejedziemy dorożką do jeziora Nikaragua, skąd udamy się w rejs pośród wysp Isletas Grandas.

Nikaragua jest największym jeziorem na obszarze Ameryki Środkowej. Jego powierzchnia wynosi ok. 8250 km². Wody jeziora zamieszkują liczne gatunki ryb tj. tarpany, żarłacze tępogłowe oraz ryby piły. Jezioro znane jest z egzotycznych małych wysepek, które podczas zachodów słońca tworzą niesamowity krajobraz.

Kolejnym punktem wyprawy będzie wizyta w Parku Narodowym Wulkanu Masaya. Następnie transfer do Managua, gdzie będziemy eksplorować historyczne centrum miasta wraz z nowoczesną katedrą. Nocleg spędzimy w Managua.

Dzień 9 (Managua - Guatemala City - Antigua Gwatemala)

Przejazd na lotnisko i lot do Gwatemala City. Po przylocie udamy się do Antigua Guatemala, dawnej stolicy Gwatemali, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1979 r.

W planach zwiedzanie tego wyjątkowego miasta, które nazywane jest Florencją Mezoameryki. Nocleg w hotelu.

Uwaga! Na tym etapie można zakończyć wycieczkę i wrócić następnego dnia do Polski.

Dzień 10 (Antigua Gwatemala-Panajachel-Jezioro Atitlan-Guatemala City)

Transfer do Panajachel nad jezioro, które uznawane jest za najpiękniejsze na świecie, Atitlan. Następnie wybierzemy się w rejs do Santiago Atitlan. W drodze towarzyszyć nam będą zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne wulkany. Przejazd do Guatemala City na nocleg.

Dzień 11 (Antigua Guatemala-Copan)

Z rana przejazd do Copan na terenie Hondurasu. W planach kompleksowe zwiedzanie Imperium Majów, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na nocleg udamy się do Rio Hondo.

Dzień 12 (Rio Hondo-Quirigua-Jezioro Izabal-Flores)

Odwiedzimy plantację bananowców oraz dotrzemy do archeologicznej strefy Quirigua wpisanej na listę UNESCO. Będziemy podziwiać liczne monolityczne bóstwa, które są spuścizną kultury Majów.

Podczas wyprawy zatrzymamy się nad Jeziorem Izabal, nocleg planowany jest we Flores.

Dzień 13 (Flores-Tikal-Belize City)

Transfer do Tikal, budowli w Imperium Słońca. Kompleks ten znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i umiejscowiony jest w sercu lasu tropikalnego. Podczas wizyty będziemy mogli podziwiać antyczne piramidy i pałace.

Przejazd do granicy z Belize i nocleg.

Dzień 14 (Belize-Chetumal-Tulum-Cancun/Riviera Maya)

Dziś udamy się do Tulum - miejscowości, która leży nieopodal granicy z Meksykiem na wschodnim wybrzeżu Morza Karaibskiego. Zwiedzimy nadmorską twierdzę majów, która chroniła morski szlak handlowy.

Kolejnym punktem wyprawy będzie przejazd do Riviera Maya. Po drodze odwiedzimy cmentarz Majów obrośnięty bogatą roślinnością. Nocleg planujemy w Riviera Maya lub Cancun.

Dzień 15 (Cancun/Riviera Maya)

Wypoczynek w Cancun lub Riviera Maya w jednym z hoteli umiejscowionych nad Morzem Karaibskim.

Dzień 16 (Cancun/Riviera Maya)

Czas wolny. Przejazd na lotnisko w Cancun i wylot do Polski.

Dzień 17 (Warszawa)

Przylot do kraju.

UWAGA! Można przedłużyć pobyt w Cancun lub Riviera Maya.

Zakwaterowanie

Noclegi podczas wyprawy przewidziane są w hotelach 3- i 4*, w pokojach 2-osobowych z łazienkami. Istnieje możliwość wynajęcia pokoju 1-osobowego za dopłatą 795 USD.

Pogoda

Pogoda w Panamie:

Na obszarze tego kraju przeważa klimat wilgotny równikowy. W okresie od maja do listopada występuje pora deszczowa, od grudnia do kwietnia - sucha. Średnia temperatura powietrza waha się w okolicach 26-30°C. Na wybrzeżu, które oblewa Morze Karaibskie, pada deszcz prawie przez cały rok.

Pogoda w Kostaryce:

Najlepszy czas na podróż do Kostaryki to miesiące: styczeń, luty, marzec, kwiecień i grudzień. Najcieplej jest w miesiącach od stycznia do maja. Średnia roczna temperatura na obszarze Kostaryki wynosi prawie 21°C.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • śniadania,
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa-Panama City, Cancun-Warszawa z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych),
 • transfer autokarem lub mikrobusem podczas wyprawy,
 • przeloty wewnętrzne,
 • opiekę pilota wycieczki oraz lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie NNW, KL i bagażu,
 • bilety wstępu do obiektów wspomnianych w programie.

Cena nie zawiera

 • dodatkowego wyżywienia,
 • opłat wjazdowych i lotniskowych (koszt ok. 70 USD),
 • napiwków dla bagażowych, przewodników i kierowców (koszt ok. 4 USD na dzień),
 • dopłaty do organizacji wycieczki podczas wysokiego sezonu (koszt 500 PLN),
 • opłaty za dodatkowe atrakcje nie zawarte w programie wycieczki,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (koszt ok. 13 PLN za osobę).

Ceny

Koszt 17-dniowej wycieczki do Ameryki Środkowej wynosi 10 690 PLN + 2590 USD za osobę + ww. opłaty wjazdowe i lotniskowe oraz napiwki.

Ważne informacje

Aby podróżować do Ameryki Środkowej nie potrzebujemy wizy. Podczas wyjazdu nasz paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Panama - ciekawostki

Walutą obowiązującą w Panamie jest Balboa (1 PAB = 100 centavos). Waluta ta używana jest bardzo rzadko i na co dzień mieszkańcy posługują się USD.

W czasie budowy Kanału Panamskiego zużyto 60 milionów funtów dynamitu.

Podczas wyjazdu do Ameryki Środkowej warto mieć ze sobą: wygodne buty, polar na chłodne wieczory, pelerynę przeciwdeszczową, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy oraz małą saszetkę/nerkę na dokumenty i paszport.

Pamiętaj również o spakowaniu najpotrzebniejszych leków i środków na owady. Aby upamiętnić podróż, warto zabrać aparat fotograficzny lub kamerę.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

Lima, Peru

11 - 22 kwiecień 2020

+ 6 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Rangun, Birma

22 listopad - 6 grudzień 2020

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.