Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Podróż do krajów Ameryki Środkowej: Nikaragua, Kostaryka, Panama

W Ameryce Środkowej szczęście mierzy się inaczej - to wartości niezmierzone, a nie materialne. Sieci społeczne, rodzinne i przyjacielskie, są podstawą zadowolenia z życia. Zobacz, jak żyje się w Kostaryce, Nikaragui i Panamie, chroniąc przyrodę, dbając o środowisko i siebie nawzajem. Tropiki i egzotyczne flora oraz fauna urzekną Cię podczas magicznej podróży do raju!

Atrakcje

 • przyroda i klimat tropikalnego raju,
 • zadowoleni z życia mieszkańcy (zmierzone i potwierdzone),
 • kraje troszczące się o ochronę tego, co żyje wokół,
 • rejs, laguna, plaże, rafa koralowa, wulkan, trekking, spacery, parki narodowe, gorące źródła, ogród botaniczny,
 • przejażdżka tyrolką,
 • wycieczka rowerowa,
 • spacer ścieżką w koronach drzew,
 • kolonialna architektura.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Ameryka Środkowa obejmuje 20 państw oraz 11 terytoriów zależnych. Podczas podróży na styk Ameryk skupimy się na 3 z nich, odkrywając skarby i największe atrakcje Kostaryki, Nikaragui i Panamy.

Destynacje te sprzyjają zarówno błogiemu wypoczynkowi na urokliwych plażach przypominających raj, jak i aktywnościom na czele z pływaniem, jazdą konną, nurkowaniem, wycieczkami rowerowymi, obserwacją zwierząt, ptaków i ryb, czy ze snorkelingiem. Relaksuj się efektywnie, zwiedzaj i poznawaj najbardziej interesujące zakątki amerykańskich krajów.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Loty z Warszawy do Nikaragui do Managui z przesiadką. Transfer do Granady (45 min).

Dzień 2

Zwiedzanie Granady. Kolonialne miasteczko było atrakcyjnym kąskiem dla piratów i portem handlowym. Obecnie warto zwrócić uwagę na barwną starówkę.

Dzień 3

Rejs po jeziorze Cocibolca w Nikaragui. Zrelaksujemy się na wyspie, zjemy obiad, wybierzemy się do Parku Narodowego Wulkanu Masaya na trekking. Zobaczymy leniwce, kapucynki, ostronosy, wyjce, iguany. Transfer do Granady.

Dzień 4

Przejedziemy się starymi szkolnymi amerykańskimi autobusami w kierunku Laguny de Apoyo w wulkanie. Zrelaksujemy się na prywatnej plaży. Na miejscu można popływać kajakami bądź łódkami. Nocleg w Granadzie.

Dzień 5

Transfer promem i busem w kierunku Penas Blancas. W Kostaryce zatrzymamy się w Playa Flamingo z boskimi plażami.

Dzień 6

Dziś wypoczywamy na miękkim piasku, a czas uatrakcyjnią aktywności - snorkeling, pływanie, jazda konna. Jedziemy również do Monteverde (160 km) w Cordillera de Tilarán, światowej stolicy ekoturystyki.

Dzień 7

Poznajemy bogatą przyrodę Kostaryki z 500 gatunkami ptaków, 400 storczyków, 200 paproci podczas spaceru w koronach drzew. Takie mosty to nie lada gratka! Ponadto atrakcje fakultatywne, czyli tyrolka, najdłuższa na świecie, nad drzewami oraz nocne zwiedzanie lasu mglistego z obserwacją zwierząt.

Dzień 8

Transfer do byłej stolicy Kostaryki, Cartago z bazyliką Nuestra Señora de los Angeles z rzeźbą Matki Bożej “La Negrita”. Jedziemy również w kierunku Valle Orosi z ruinami najstarszego kościoła w Ujarras i ogrodem botanicznym Lankester z ogromną kolekcją orchidei i epifitów. Nocujemy w Orosi.

Dzień 9

Dzisiaj zobaczymy plantację kawy w Dolinie Orosi, gdzie zjemy obiad i skorzystamy z gorących źródeł w pobliżu wulkanu Irazu. Transfer do Cahuita nad Morze Karaibskie (190 km).

Dzień 10

Plaże Parku Narodowego Cahuita czekają! A tam m.in. rafa koralowa z 500 gatunkami ryb. Fakultatywny trekking trasą między Kelly Creek a Puerto Vargas. Na nocleg wracamy do hotelu.

Dzień 11

Jedziemy do Panamy, gdzie odbędziemy rejs na wyspy Bocas del Toro i usłyszymy co nieco na temat agentów CIA. Naprawdę tam mieszkają?

Dzień 12

Czas wolny: relaks na plaży na wyspie Zapatilla. Warto zdecydować się na snorkeling obserwację delfinów. Lecimy do Panama City na nocną eksplorację miasta.

Dzień 13

Transfer nad Kanał Panamski - w planie muzeum i niezapomniana panorama na statki. Z powrotem w Panama City przejdziemy się po Casco Viejo z atrakcjami z Listy UNESCO) i zaliczymy wycieczkę rowerową po pasażu Amadore Causeway z Biomuseum Franka Gehrego. Wieczorek muzyczny z tańcami.

Dzień 14

Loty z Panamy do Polski.

Zakwaterowanie

13 noclegów na miejscu.

Cena zawiera

 • loty Warszawa - Managua, Panama City - Warszawa,
 • loty Bocas del Toro - Panama City,
 • zakwaterowanie ze śniadaniami,
 • 12 posiłków (obiad/kolacja zgodnie z programem),
 • usługi polskojęzycznego przewodnika i polskiego pilota,
 • ubezpieczenie KL i NNW, OC, BP,
 • aplikację podróżniczą,
 • bilety wstępów.

Cena nie zawiera

 • opłat bagażowych,
 • napiwków,
 • napojów.

Ceny

Koszt podróży do Ameryki Środkowej: 12490 PLN/os.

Organizator

Organized by Zorientowani Travel Club

Aktywne podróże obejmują objazdówki, fotowyprawy, wyjścia w góry, eksplorację wybrzeży i nie tylko.

Sprawdź podobne wyjazdy

Quito, Ekwador

Tokyo, Japonia

Ostatnie miejsca

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.