Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa na zamówienie do Ameryki Południowej - Góry Tęczowe w Peru

Najważniejsze zabytki kultury Inków w Peru i Boliwii, majestatyczne, wysokogórskie widoki, wyprawy w gęsty, południowoamerykański las. To czeka nas podczas ponad 2 tygodnie, które spędzimy na wyprawie. Czas poznać zwyczaje i kulturę Indian z bliska, odbyć pasjonujące wyprawy po jeziorze Titicaca i spróbować egzotycznych specjałów.

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • zwiedzanie Limy,
 • rejs na wyspy Ballestas,
 • fakultatywny lot nad płaskowyżem Nazca,
 • Arequipa,
 • wycieczka do kanionu Colca,
 • Jezioro Titicaca, rejs na wyspy Uros,
 • zwiedzanie La Paz,
 • zwiedzanie Tiahuanaco,
 • Cuzco, święta dolina inków,
 • Machu Picchu,
 • Tęczowa Góra.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa nie jest trudna technicznie. Trekking w jej trakcie nie będzie należał do najbardziej wymagających, a największe kłopoty może tu sprawiać wysokość n.p.m., która niekiedy przynosi objawy choroby wysokościowej. Trekking na Machu Picchu i Huayna Picchu jest fakultatywny - te wyprawy są już dla osób zaawansowanych.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Peru i Boliwia to dwa południowoamerykańskie kraje, które dzięki położeniu w Andach czarują widokami. Podbite przez Europejczyków, przez wieki były domem ogromnych i zaawansowanych cywilizacji, w tych Inków. Głęboko w lesie znaleźć możemy ich drogi, ruiny miast i grobowce. Dzisiejsi Indianie do dziś korzystają z części rozwiązań, jakie zbudowali ich przodkowie.

Sami staniemy się świadkami życia dzisiejszych mieszkańców Peru i Boliwii, a także będziemy mogli zerknąć w przeszłość, na minione dzieje i złote skarby ukryte przed najeźdźcami. Legendy o El Dorado są żywe, może to nam się poszczęści?

Plan wyjazdu

Program może ulec zmianie ze względu na wiele czynników, takich jak zmieniające się warunki na miejscu, konieczność czy obustronna zgoda. W przypadku wprowadzenia zmian zaproponowana zostanie alternatywa, która będzie równomierna finansowo. A gdy zmiany nastąpią na opcję nierównoważną finansowo, konieczna będzie dopłata.

Dzień 1:

Grupa spotyka się na warszawskim lotnisku im. F. Chopina w hali odlotów. Wspólny wylot do Peru i lądowanie w Limie. Po wyjściu z lotniska transfer hotelowy. Na miejscu zakwaterowanie, drink powitalny i spotkanie organizacyjne.

Dzień 2:

Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie peruwiańskiej stolicy. Kolonialna Lima wpisana na listę UNESCO założona została przez Francisca Pizarro. W planach zwiedzania Plaza de Armas, kościół św. Franciszka, Pałac Rządowy i Arcybiskupi. Po obiedzie zawitamy w Muzeum Złota, w którym podziwiać można wystawy ceramiki, biżuterii i drogich materiałów z czasów preinkaskich.

Dzień 3:

Wczesnym rankiem wyjedziemy do Paracas. Tutaj czeka nas wyprawa motorówką na wyspy Ballestas, które noszą też miano peruwiańskiego Galapagos. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy kormorany, sępy, pingwiny czy też lwy morskie zamieszkujące te wody. Następnie przejedziemy do Ica, a potem do Nazca. Zatrzymamy się w punkcie widokowym, z którego zobaczymy nasze pierwsze rysunki Nazca.

Przejedziemy do hotelu w Nazca. Po zakwaterowaniu kolacja.

Dzień 4:

Chętni będą mogli polecieć fakultatywnym lotem awionetką nad Płaskowyżem Nazca. Z pokładu samolotu idealnie zobaczymy kształty ogromnych, tajemniczych rysunków, które wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa UNESCO (koszt atrakcji to 115 EUR).

Następnie już wszyscy pojedziemy autobusem autostradą Panamericana aż do Arequipy. Na pokładzie autobusu zjemy też obiad.

Dzień 5:

Zwiedzamy Arequipę, miasto wpisane na listę UNESCO. W programie Klasztor św. Katarzyny, Plaza de Armas i katedra. Po obiedzie czas wolny. Polecamy zrobienie zakupów wyrobów z alpaki.

Dzień 6:

Opuszczamy Arequipę i jedziemy do Kanionu Colca. Droga na miejsce położona jest na wysokości 4830 m n.p.m. - będziemy na niej mogli oddać się podziwianiu pokrytych śniegiem wulkanicznych stożków, a także stad lam i wikuni. Nasz hotel położony jest w Chivay.

Po zakwaterowaniu przejedziemy do Kanionu Colca. Tam czeka nas obserwowanie stad królewskich kondorów. Fakultatywna kąpiel w gorących źródłach La Calera po kolacji.

Dzień 7:

Rankiem wyjeżdżamy w kierunku Puno, które leży nad brzegiem jeziora Titicaca. Tam wsiądziemy na pokład łodzi, która zabierze nas na wyspy Uros, gdzie czeka nas spotkanie z mieszkańcami. Po nim wrócimy do Puno i zakwaterujemy się w hotelu.

Dzień 8:

Dziś będziemy mogli zostawić część bagażu w Puno - odbierzemy go po 2 dniach. Ze sobą zabierzemy tylko rzeczy potrzebne na te 2 dni. Po śniadaniu przejedziemy trasą, która biegnie wzdłuż brzegu Jeziora Titicaca aż do granicy z Boliwią. Zatrzymamy się, by pozwiedzać tradycyjne wioski Chucuito, Juli i Pomato. W Copacabana odwiedzimy Sanktuarium Maryjne. Zjemy tam też obiad.

Docieramy do La Paz, czyli największego miasta kraju. Leży ono na wysokości wynoszącej niecałe 4000 m n.p.m. i znajduje się na zboczach dużego kanionu. Nocleg w La Paz.

Dzień 9:

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie boliwijskiej stolicy. Odwiedzimy Kościół Św. Franciszka i stare miasto. Nasze kroki zaprowadzą nas też na Targ Czarownic i do Doliny Księżycowej. Przejedziemy się też kolejką linową. Po obiedzie czas wolny. Nocleg w mieście.

Dzień 10:

Trasą przez Desaguadero dojeżdżamy do Puno. Zwiedzamy Tiahuanaco, obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Tam wejdziemy do muzeum i odkryjemy ruiny miasta, które uważa się za najstarsze na świecie. Miejsce to stanowiło stolicę andyjskiej kultury noszącej tę samą nazwę. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 11:

Po śniadaniu wyjedziemy do Cuzco. W drodze obiad i zwiedzanie Świątyni Boga Wiracocha i Andahuaylilla, czyli kolonialnego kościoła, który nosi też przydomek Kaplicy Sykstyńskiej. Nocleg w Cuzco.

Dzień 12:

Część bagażu zostawiamy w Cuzco (odbierzemy go dnia następnego), dlatego potrzebne rzeczy weźmiemy w osobnych torbach. Po śniadaniu udamy się do twierdzy Ollantaytambo, kolejno do świętej doliny Inków. Droga wiedzie wzdłuż rzeki Urubamba. Z trasy zobaczymy pola uprawne, które “wykonali” jeszcze Inkowie.

Na rynku w Pisac odwiedzimy indiański targ, zjemy też obiad. Następnie pociągiem dostaniemy się do Aguas Calientes - tam nocleg.

Dzień 13:

Po śniadaniu czeka nas wyjazd na trwającą cały dzień wycieczkę do Machu Picchu. Miasto ukryte w górach zostało w 2008 r. uznane za jeden z siedmiu cudów świata. Zwiedzimy tu ruiny inkaskiego miasta. Po obiedzie powrót do Cuzco na noc.

Dla chętnych dwie opcje wspinaczkowe, pierwsza to wejście na Huayna Picchu (Młoda Góra), z którego zobaczymy wspaniałą panoramę z ruinami. Wstęp wiąże się z opłatą ok. 20 USD. Chęć udziału należy zadeklarować w momencie rezerwacji wycieczki, gdyż dzienny limit osób, które mogą wejść na górę wynosi 400.

Huayna Picchu sięga 2693 m n.p.m. i podczas wejścia będziemy mieli ok. 2 km do pokonania. Czas trwania wycieczki to 2,5 godz. Trasa jest bardzo stroma, dla osób zaawansowanych.

Drugą opcją jest wejście na Machu Picchu, którego wysokość to 3082 m n.p.m. Również tutaj trasa ma ok. 2 km długości, ale przejście jej zajmuje ok 3,5 godz. Jej poziom trudności oceniany jest jako średni.

Dzień 14:

Dziś w naszych planach znajduje się jedno z najpiękniejszych miejsc w Peru, czyli Góra Tęczowa. Górskie zbocze jest jakby pokolorowane przeróżnymi kolorami i odcieniami, które tworzą wyraźne pasy. Aby tam dotrzeć, wyruszymy o 5.30 z hotelu, przejedziemy przez okolice góry Ausangate. Kiedy już dotrzemy w miejsce rozpoczęcia się szlaku pieszego, zjemy śniadanie i napijemy się herbaty.

Samo wejście zajmie nam ok. 1,5 godz. Na górze zrobimy sobie godzinny przystanek na podziwianie widoków i odpoczynek. Kiedy zejdziemy już w dół, zjemy lunch i wrócimy do Cuzco. Dojazd ok. 18. Nocleg w Cuzco.

Dzień 15:

Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy. Potem przejazd na lotnisko i wylot do Limy. Obiad w stolicy i wylot do Warszawy.

Dzień 16:

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie zgodnie z programem. Nasze hotele będą oferowały standard 3- bądź 4*. To pokoje 2-os. z łazienkami.

Za dopłatą w wysokości 595 USD można zarezerwować zakwaterowanie w pokoju 1-os.

Pogoda

Pogoda w Peru

Kraje wysoko w Andach posiadają wiele stref pogodowych, z których większość związana jest z wysokością n.p.m. Wielkim atutem tych klimatów jest to, że są one dosyć przyjazne przez cały rok. Pora sucha panuje tu od czerwca do października, a deszczowa od listopada do maja.

Najchłodniejszy okres jest od czerwca do września, a średnie temperatury roczne wahają się między 20 a 30°C w poszczególnych miesiącach.

Pogoda w Boliwii

Boliwia charakteryzuje się podobną pogodą do tej w Peru. Największe opady przypadają na czas między marcem a grudniem. Od czerwca do sierpnia są one niskie, panuje wówczas pora sucha.

Cena zawiera

 • loty na trasie Warszawa - Lima - Warszawa z przesiadką,
 • wewnętrzny przelot między Cuzco a Limą,
 • lokalne przejazdy autokarem lub mikrobusem, przejazd autobusem kursowym między Nazca a Arequipa, przejazdy pociągiem realizowane zgodnie z programem,
 • zakwaterowanie,
 • codzienne śniadania (za wyjątkiem dnia 1),
 • usługi polskojęzycznego pilota podczas całego wyjazdu,
 • ubezpieczenie turystyczne.

Cena nie zawiera

 • wejściówki do obiektów i muzeów (ok. 180 USD),
 • opłaty za wejście na Huayna Picchu (ok. 20 USD),
 • napiwków dla lokalsów (ok. 5-10 USD dziennie),
 • opłat za wycieczki fakultatywne,
 • opłat za filmowanie i fotografowanie,
 • dodatkowych posiłków,
 • dopłaty do pokoju 1-os.

Ceny

Koszt wyprawy do Peru i Boliwii na 16 dni wynosi 6600 PLN + 2095 USD.

Ważne informacje

Wizy Peru i Boliwia:

Polacy podróżujący do Peru i Boliwii na okres krótszy niż 90 dni nie muszą posiadać żadnych dokumentów wizowych. Ważne jest, żeby posiadać paszport ważny przez jeszcze przynajmniej 6 miesięcy od momentu wjazdu do Ameryki Południowej.

Szczepienia Peru i Boliwia:

Konieczne jest zaszczepienie się przeciwko żółtej febrze, która najgroźniejsza jest wysoko w górach. Również tam spotkać możemy się z podwyższonym ryzykiem zachorowania na malarię i wirus Denga. W krajach tych zdarzają się również zachorowania na Zika i Chagasa.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Prawo w Peru i Boliwii:

W związku ze stale aktualnym problemem narkotykowym w Ameryce Południowej władze prowadzą otwartą wojnę z wszelkimi przemytnikami, sprzedawcami i producentami narkotyków. Próby przewiezienia takowych substancji mogą wiązać się z natychmiastowym uwięzieniem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Addis Abeba, Etiopia

23 wrzesień - 5 październik 2022

od3 900 PLN

/ os.

Guangzhou, Chiny

3 - 12 październik 2022

od5 890 PLN

/ os.

Konakry, Gwinea

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.