Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Ameryka Środkowa: wyprawa na zamówienie do 5 krajów: Panamy, Kostaryki, Nikaragui, Gwatemali i Hondurasu

Intensywna wyprawa przez najpiękniejsze kraje Ameryki Środkowej, podczas której oprócz pięknych widoków zobaczymy ważne miejsca i zabytki. Będziemy wypływać w malownicze rejsy, przejedziemy się konno, poznamy proces wytwarzania czekolady i znajdziemy chwilę na relaks na złotej plaży.

Prowadzeni przez lokalnych przewodników poznamy najważniejsze historie i ciekawostki o Panamie, Kostaryce, Nikaragui, Gwatemali oraz Hondurasie.

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • rejs przez Kanał Panamski,
 • eksploracja najważniejszych miejsc w Panamie, Kostaryce, Nikaragui, Gwatemali i Hondurasie,
 • obserwacja roślin i zwierząt w Rezerwacie Lasu Deszczowego w Kostaryce,
 • wulkany w Gwatemali, Kostaryce i Nikaragui,
 • ruiny miasta Majów - Copan,
 • relaks na złotej plaży.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa nie wymaga przygotowania fizycznego.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Panama, Gwatemala, Nikaragua, Honduras i Kostaryka to jedne z piękniejszych państw Ameryki Środkowej. Każde z nich zaskakuje niepowtarzalnymi krajobrazami, różnorodna przyrodą i wieloma atrakcjami oraz zabytkami historycznymi.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Panama

Wylot z Warszawy. Po wylądowaniu w Panamie jedziemy nad Kanał Panamski, następnie powrót do centrum miasta i zwiedzanie Ciudad de Panama (UNESCO). Pójdziemy na Plac Niepodległości oraz do klasztoru San Jose, aby zobaczyć Złoty Ołtarz i do Katedry.

Dzień 2: Panama

Wsiadamy na łódź i wyruszamy w 4-godzinny rejs do Gamboa przez Kanał Panamski. Jeśli ktoś nie ma ochoty na rejs powrotny, do Panamy może wrócić busem.

Dzień 3: Kostaryka

Lecimy do Kostaryki i rozpoczynamy eksplorację San Jose. Zobaczymy najważniejsze miejsca: Teatr Narodowy, Kościół La Merced, Gmach Parlamentu, Główne Targowisko, Plac Demokracji i wejdziemy do Muzeum Narodowego. Przejdziemy także do Parku Hiszpańskiego, Parku Morazan, Atlantic Railway i Metallic School.

Dzień 4: Kostaryka

Jedziemy do Rezerwatu Lasu Deszczowego, gdzie można zobaczyć niezliczone gatunki roślin i zwierząt. Następnie wysłuchamy informacji na temat wytwarzania czekolady z ziaren kakaowca. Po zakończeniu opowieści czeka nas degustacja czekolady.

Dzień 5: Kostaryka

Jedziemy do leżącej u podnóża wulkanu Arenal wioski La Fortuna. Dzień spędzimy w Parku Narodowym Arenal, z którego można podziwiać wulkan i jezioro.

Dzień 6: Kostaryka

W drodze do Rincon de la Vieja zatrzymamy się w Bebedero i wypłyniemy w rejs po rzece Tempisque płynącej w Parku Narodowym Palo Verde. Następnie pojedziemy do dawnej wioski rybackiej Tamarindo. Znajdziemy tu najpiękniejszą plażę o długości 4 km.

Dzień 7: Kostaryka

Cały dzień przeznaczamy na odpoczynek i relaks na złotej plaży.

Dzień 8: Nikaragua

Przekraczamy granicę Nikaragui i jedziemy do miasta Granada. Tam z punktu widokowego możemy podziwiać lagunę Apoyo i Park Narodowy Wulkanu Masaya, a w nim aktywny wulkan Santiago.

Dzień 9: Nikaragua

Intensywnie zwiedzamy kolonialną Granadę. Pójdziemy do Domu Trzech Światów, na dzwonnicę w kościele La Merced i do klasztoru San Francisco. Z Granady przejedziemy konno nad jezioro i wybierzemy się w rejs na wyspy “Las Isletas”.

Dzień 10: Gwatemala

Lecimy do Gwatemali. Zobaczymy klimatyczne miasto Antigua. Wejdziemy do najważniejszych obiektów, przejdziemy ulicami wśród sklepików i warsztatów artystycznych i rzemieślniczych, a na koniec pójdziemy do Coffee Finca.

Dzień 11: Gwatemala

Wybieramy się na rejs przez jezioro Atitlan i docieramy do miasta Santiago Atitlan, które położone jest malowniczo między wulkanami. Przejdziemy klimatycznymi uliczkami, wejdziemy do galerii sztuki, kościoła “Santiago Apostol” i przyjrzymy się lokalnym rytuałom Majów. Na nocleg wracamy do stolicy Gwatemali.

Dzień 12: Honduras

Jedziemy do Hondurasu, gdzie kierujemy się w stronę Copan (lista UNESCO), ruin miasta Majów. Potem wejdziemy do Muzeum Rzeźby.

Dzień 13: Gwatemala

Wracamy do Gwatemali, gdzie każdy spędza czas zgodnie z własnymi upodobaniami.

Dzień 14: Panama

Przejazd do stolicy Panamy.

Dzień 15: Wylot

Powrót do Warszawy.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy śpimy w hotelach 3-4* w pokojach 2-osobowych.

Pogoda

W Panamie występuje klimat równikowy - jest wilgotno, ciepło z częstymi opadami deszczu. Najmniej opadów jest od stycznia do kwietnia oraz w grudniu i wrześniu. Najcieplej jest w styczniu, kiedy średnie temperatury wynoszą 30°C, a najchłodniej w czerwcu: 29°C.

W Kostaryce mamy klimat równikowy i monsunowy. Najmniej opadów jest w okresie od stycznia do kwietnia i w grudniu. Najwyższe średnie temperatury są w marcu (26°C), a najniższe w październiku (22°C).

Nikaragua to klimat monsunowy i klimat sawann. Najmniej opadów jest od stycznia do maja, w lipcu i od listopada do grudnia. Najcieplejszym miesiącem jest marzec, ze średnimi temperaturami 34°C, a najchłodniejszym październik (29°C).

W Hondurasie najcieplej jest w kwietniu, kiedy średnie temperatury wynoszą 29°C, a najchłodniej w listopadzie (24°C). Najmniej opadów doświadczymy od stycznia do kwietnia, w lipcu, listopadzie i grudniu.

W Gwatemali o klimacie równikowym najcieplej jest w kwietniu, kiedy średnie temperatury wynoszą 27°C, a najchłodniej w listopadzie (22°C). Najmniej opadów występuje od stycznia do kwietnia, w lipcu, listopadzie i grudniu.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze: Warszawa-Panama; Gwatemala-Warszawa,
 • bilety lotnicze: Panama-San Jose, Managua-Guatemala City,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie zgodne z programem,
 • przejazdy minibusem,
 • opłaty za rejs,
 • opłaty za wstęp do obiektów i atrakcji,
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników,
 • podatki lokalne,
 • ubezpieczenie,
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.).

Cena nie zawiera

 • opłat wjazdowych do Hondurasu (6 USD) i Kostaryki (8 USD),
 • opłat wyjazdowych: Gwatemala (4 USD) i Belize (20 USD),
 • opłat w Nikaragui - karty turystycznej (10 USD) i opłaty granicznej (3 USD),
 • opłaty podatkowej w Meksyku (24 USD),
 • dodatkowego wyżywienia oraz drinków,
 • zwyczajowych napiwków - 85 USD (przekazujemy pilotowi na początku wyprawy).

Ceny

Koszt wyjazdu na 15 dni: 8890 PLN + 2350 USD od osoby.

Ważne informacje

Podczas wyjazdu do: Panamy, Kostaryki, Nikaragui, Hondurasu i Gwatemali nie ma obowiązku wizowego. Należy jednak posiadać przy sobie paszport z 6-miesięcznym okresem ważności.

W każdym z w/w państw należy też okazać bilet powrotny lub umożliwiający kontynuowanie podróży.

Dodatkowo w Panamie i Nikaragui należy posiadać przy sobie gotówkę - minimum 500 USD.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Wyprawa do Ameryki Środkowej.

Na wyprawę wyruszamy w kameralnej grupie 8-15 osób.

Sprawdź podobne wyjazdy

Addis Abeba, Etiopia

23 wrzesień - 5 październik 2022

od3 900 PLN

/ os.

Guangzhou, Chiny

3 - 12 październik 2022

od5 890 PLN

/ os.

Konakry, Gwinea

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.