Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Ekwador i Wyspy Galapagos - wyprawa na zamówienie

Niesamowita wyprawa do perły Ameryki Południowej, Ekwadoru. Najmniejszy andyjski kraj zwany rajem na ziemi oczarowuje fauną i florą, śladami tajemniczych kultur oraz urokiem kolonialnych miast. Czekają na nas wysokie szczyty Andów, klimatyczne miasteczka, kolorowe targi, inkaskie ruiny i życzliwi ludzie.

Prawdziwą gratką dla miłośników przyrody będzie dodatkowa wycieczka na zjawiskowe wulkaniczne wyspy Galapagos.

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • Quito - perła architektury kolonialnej,
 • Aleja Wulkanów, złożona z wulkanów Atacazo, Pasochoa, Sincholagua, Corazón, Ilinizas i Cotopaxi,
 • przejazd tarabitą - nietypową kolejką linową przez rzekę Pastaza,
 • wodospad Pailón del Diablo, nazywany też Diabelską Patelnią - jeden z najbardziej spektakularnych wodospadów w Ekwadorze,
 • liczne zabytki z czasów starożytnych cywilizacji,
 • fantastyczne wysokogórskie krajobrazy podczas przejazdu koleją przez “Nos Diabła”,
 • pozostałości miasta Inków w Ingapirca,
 • piękna kolonia Cuenca,
 • pomnik równika,
 • cuda natury, lasy deszczowe, jeziora i wspaniałe wodospady,
 • archipelag Galapagos.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Aby wziąć udział w wyprawie, nie trzeba mieć specjalnych umiejętności. W programie przewidziane są przejazdy, lekki trekking oraz rejsy łodziami i jachtem.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce


Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa – Quito

Wylot z warszawskiego Okęcia do Quito. Po przylocie meldujemy się w hotelu w stolicy Ekwadoru i jemy kolację.

Dzień 2: Quito

Odkryjemy uroki nowej części miasta. Zobaczymy: pomnik Francisco de Orellana, drogę konkwistadorów, panoramę Guapulo i dolin w pobliżu Quito, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej oraz Bazylikę.

Wybierzemy się również na zwiedzanie kolonialnej części Quito. Czekają na nas Pałac Arcybiskupi, Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Katedra, kościół oraz klasztor San Francisco z XVI w., kościół La Compañía z początku XVII w., a także La Vírgen del Panecillo - monumentalną rzeźbę Matki Boskiej ze skrzydłami na Wzgórzu Panecillo oraz piękną panoramę Quito.

Po obiedzie dotrzemy do La Mitad del Mundo (Pomnik Równika) i staniemy na dwóch półkulach Ziemi jednocześnie, zwiedzimy też Muzeum Inti Nan.

Dzień 3: Quito – Baños

Pojedziemy na południe Ekwadoru, gdzie naszym celem będzie Park Narodowy Cotopaxi słynący z Alei Wulkanów. Zobaczymy aż 6 wulkanów, w tym najwyższy czynny wulkan na Ziemi - Cotopaxi. Będziemy spacerować dnem wyschniętego jeziora, obserwując egzotyczne zwierzęta i rośliny na wysokości niemal 4 tys. m n.p.m.

Po południu udamy się do Baños, ale jeszcze po drodze zdążymy zatrzymać się w wiosce Indian Salasaca i kupić kilka regionalnych pamiątek.

Dzień 4: Baños - Rio Verde - Riobamba

W położonym pomiędzy Amazonią i Andami Baños zwiedzimy słynne wśród pielgrzymów sanktuarium Matki Boskiej i spróbujemy przysmaków z trzciny cukrowej. Wybierzemy się na spacer po dżungli wzdłuż brzegów rzeki Pastaza (dopływu Amazonki).

Po dotarciu do miasta Río Verde skorzystamy z wyjątkowej atrakcji i przejedziemy kolejką linową (zwaną tarabita) przez rzekę Pastaza.

Będziemy też mieć okazję zobaczyć najpiękniejszy w Ekwadorze wodospad Pailón del Diablo (Diabelska Patelnia), pokonamy zawieszony w jego pobliżu most i po południu pojedziemy do Riobamba.

Dzień 5: Riobamba – Alausi – Ingapirca

Rano wyjazd do Alausi, stamtąd przedostaniemy się koleją El Nariz del Diablo do Sibambe. Przez okna pociągu będzie można podziwiać wyjątkowe góry zwane Nosem Diabła oraz wulkany Carihuairazo i Chimborazo. Przejazd tą trasą jest wyjątkowy, ponieważ szlak wiedzie niemal pionowo wzdłuż brzegów rwącej rzeki.

Wyruszymy do Cuenca, w międzyczasie zwiedzając Ingapirca, pozostałości po kulturze Cañaris i Incach.

Dzień 6: Cuenca

Poranna wycieczka do centrum orchidei, w którym można obejrzeć ponad 2000 gatunków tych fascynujących roślin. W Sigsig zwiedzimy warsztat kapeluszy panama wytwarzanych przez Indian Cañari.

Po południu będziemy zwiedzać miasto Cuenca. Obejrzymy katedrę, park Calderon, kościół El Sagrario, Plaza de las Flores, kościół San Francisco y Santo Domingo oraz kompleks ruin prekolumbijskich, Todos los Santos. Ostatnią atrakcją będzie wjazd na punkt obserwacyjny w Turi, skąd można będzie podziwiać malowniczą panoramę miasta.

Dzień 7: Cuenca–El Cajas – Guayaquil

Pojedziemy do bogatego w pozostałości po preinkaskich wsiach Parku Narodowego El Cajas, udamy się też do Guayaquil, miasta-portu, jednego z największych w tej części Ameryki. Po zakwaterowaniu w hotelu przespacerujemy się po Malecon, malowniczej promenadzie, która wiedzie do zabytkowej dzielnicy Las Peñas.

Dzień 8: Guayaquil – Baltra –Puerto

Polecimy na Baltra w archipelagu Galapagos. Na tej niewielkiej wysepce będziemy mogli podziwiać charakterystyczną florę: kaktusy, Święte drzewo Palo Santo oraz lasy namorzynowe. 

Przez kanał Itabaka dotrzemy promem na wyspę Santa Cruz, pojedziemy do miasteczka Puerto Ayora, gdzie zameldujemy się na nocleg. Po południu będziemy zwiedzać wyspę, obserwując gigantyczne żółwie.

Dzień 9: Rejs po Galapagos

Popłyniemy jachtem na wyspę Bartolomé, gdzie znajduje się punkt widokowy z najlepszą panoramą na Galapagos. Po drodze będziemy obserwować różne gatunki żyjących tam dziko ptaków. Zjemy lunch na jachcie i zacumujemy w zatoce Sullivan na wyspie Santiago. Będzie możliwość popływania z lwami i żółwiami morskimi, a być może nawet z pingwinami równikowymi. Przenocujemy w hotelu w Puerto Ayora.

Dzień 10: Rejs jachtem po Galapagos

Wycieczka na uformowaną z lawy wyspę Plazas. Można tam spotkać wiele endemicznych gatunków zwierząt i roślin (nie występujących nigdzie indziej), np. fratercule i zięby Darwina oraz kaktusy i Sesuvium, czyli płożący krzew, który dekoruje wyspę niezwykłymi czerwonymi “dywanami”.

Zjemy lunch na jachcie i popłyniemy na północ Santa Cruz do Punta Carrión. Dla chętnych możliwość uprawiania snorkelingu oraz podziwiania ryb tropikalnych, mantarai i żółwi. Przenocujemy w hotelu w Puerto Ayora.

Dzień 11: Puerto Ayora – Baltra – Quito

Zwiedzanie Stacji Biologicznej Charles Darwin w Puerto Ayora to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z warunkami hodowli różnych gatunków olbrzymich żółwi. Wycieczka autokarowa do kanału Itabaka, skąd przeprawimy się promem na wyspę Baltra, pojedziemy na lotnisko i polecimy do Quito, gdzie zjemy pożegnalną kolację.

Dzień 12: Quito

Przed południem pojedziemy na targ w Quito, gdzie będziemy mieć ostatnią możliwość zakupu lokalnego rękodzieła. Później pojedziemy na lotnisko, skąd polecimy do Polski.

Dzień 13: Warszawa

Wylądujemy w Warszawie.

Opcja obejmująca El Puente i wyprawę do amazońskiej dżungli


Dzień 12: Quito – El Puente (amazoński las deszczowy)

Poranny lot do Lago Agrio. Prywatnym transportem pokonamy ok. 100 km drogi do El Puente, następnie wsiądziemy w canoe i popłyniemy po rzece Cuyabeno do lodge’y (miejsca noclegu) nad jeziorem Laguna Grande. Cały czas będziemy mieć wspaniałą okazję do podziwiania bogactwa tropikalnej flory i fauny amazońskiego lasu.

Dzień 13: El Puente (amazoński las deszczowy)

Trekking po amazońskiej dżungli z przewodnikiem, który będzie opowiadał o zwierzętach oraz o leczniczym i kulinarnym zastosowaniu rosnących tam roślin. Przybliży również codzienne życie plemion indiańskich żyjących w lesie deszczowym. Po południu z pokładu canoe będziemy obserwować małpy i ptaki w ich naturalnym środowisku.

Dzień 14: El Puente (amazoński las deszczowy)

Wyprawa canoe po rzece Cuyabeno plus obserwacja różowych delfinów, małp, żółwi, węży. Po dotarciu do brzegu trekking przez amazoński las do wioski Indian Siona, gdzie dowiemy się, jak przygotowuje się potrawy z yuki oraz jak wygląda codzienne życie najludniejszego w tamtym rejonie plemienia.

Na obiad wrócimy do lodge’y, a po południu będziemy mogli skorzystać z relaksującej kąpieli w jeziorze. Po kolacji udamy się na pasjonujący nocny trekking po dżungli. Będziemy obserwować nocne ptaki, owady i aligatory.

Dzień 15: El Puente – Quito

Rano popłyniemy canoe do El Puente, następnie prywatnym transportem dostaniemy się na lotnisko w Lago Agrio, skąd polecimy do Quito, a później do Europy.

Dzień 16: Warszawa

Wylądujemy w Warszawie.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelach 3*, w wersji z pobytem w amazońskiej dżungli także w lodge’y.

Możliwa jest opcja dopłaty do pokoju jednoosobowego, koszt: 900 USD.

Pogoda

Klimat Galapagos determinują przebiegające w pobliżu zimne prądy morskie. Pomimo położenia wysp na równiku panuje tam klimat podrównikowy łagodny i suchy. W ciągu dnia temperatura zazwyczaj wynosi maksymalnie 27°C. Temperatura wód opływających wyspy w zależności od pory roku ma średnio od 16°C do 28°C.

Galapagos to miejsce, w którym wyróżnia się 2 pory roku: suchą (garúa) - trwającą od VII do XII oraz deszczową od I do VI. Pora sucha to czas suchego chłodnego powietrza, kiedy tylko w górzystych częściach Galapagos występują deszcze.

Czas pory deszczowej to okres tropikalnych temperatur i intensywniejszych opadów, które pojawiają się szczególnie obficie w lutym.

Najlepszy pogodowo czas na wyprawę do Ekwadoru: I-VI. Najchłodniejszymi miesiącami są: IX i X, ale nawet wtedy temperatura powietrza nie spada poniżej 22°C.

Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa – Quito – Warszawa (z przesiadką w Europie),
 • przelot na trasie Quito – Galapagos – Quito (w opcji z dżunglą Quito–Lago Agrio–Quito),
 • przejazdy lokalne zgodnie z programem,
 • zakwaterowanie
 • śniadania i kolacje, w opcji z rejsem na Galapagos - obiad na statku,
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika w Ekwadorze,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż).

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.,
 • biletu wstępu do Parku Narodowego Galapagos: 120 USD,
 • biletów wstępu do obiektów przewidzianych w programie: ok. 80 USD,
 • napiwków,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 900 USD,
 • dopłaty do wysokiego sezonu: 850 PLN.

Ceny

Koszt wyprawy dla 1 os.: 6700 PLN + 2800 USD + bilety wstępu ok. 200 USD*

*Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Ważne informacje

Wybierając się do Ekwadoru na czas krótszy niż 30 dni, nie ma obowiązku posiadania wizy. Trzeba natomiast mieć paszport ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu do Ekwadoru.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Ekwador - szczepienia

Przed podróżą do Ekwadoru nie trzeba wykonywać żadnych szczepień obowiązkowych. Niemniej zaleca się wykonanie szczepionek przeciwko: tężcowi, błonicy, durowi brzusznemu oraz WZW A i B.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

od6 800 PLN

/ os.

Lima, Peru

6 - 21 lipiec 2022

+ 2 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.