Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Brazylia, Argentyna, Urugwaj - wyprawa na zamówienie do Ameryki Płd.

Wybierzemy się w podróż po Ameryce Południowej wprost do serca dżungli amazońskiej. Zobaczymy najbardziej niedostępne miasto na całym kontynencie, będziemy mieli też okazję podziwiać perły argentyńskiej, brazylijskiej i urugwajskiej architektury.

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • wyprawa do serca Puszczy Amazońskiej,
 • podróż do Buenos Aires i Rio de Janeiro,
 • odkrywanie najbardziej niedostępnego miasta na kontynencie - Manaus,
 • podziwianie najpiękniejszych wodospadów na świecie, Iguazu,
 • wycieczka po kilku najbardziej malowniczych państwach Ameryki Południowej.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa odpowiednia także dla osób początkujących, bez zbudowanej kondycji. Przejazdy autokarami do poszczególnych atrakcji.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

W Ameryce Południowej, zwłaszcza w Puszczy Amazońskiej, dominuje wilgotny, gorący klimat zwrotnikowy i podzwrotnikowy - opady są częste, ale przelotne, a temperatura stosunkowo wysoka. Średnie roczne temperatury powietrza na obszarze środkowej Ameryki wahają się na poziomie 25-28 °C.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylatujemy z Warszawy do Buenos Aires.

Dzień 2

Odkrywamy uroki stolicy Argentyny. Zobaczymy m.in. Pałac Prezydencki, Katedrę, teatr im. Kolumba, wybierzemy się do dzielnicy portowej La Boca i parkowej, Palermo.

Dzień 3

Popłyniemy promem do Colonii, najstarszego miasta Urugwaju. Wybierzemy się na wyprawę wzdłuż murów obronnych, będziemy też mieć okazję przejścia ulicami budowanymi jeszcze przez portugalskich osadników.

Dzień 4

Dostaniemy się do Pampy, gdzie będziemy mogli podziwiać akrobatyczną jazdę konną lokalnych kowbojów i zjemy posiłek przy muzyce typowej dla lokalnej społeczności. Dla chętnych możliwość konnej przejażdżki.

Dzień 5

Zobaczymy najpiękniejsze wodospady na świecie, czyli wodospady Iguazu, wdrapiemy się również na słynny punkt widokowy, Diabelską Gardziel. Dla chętnych możliwość podpłynięcia małym statkiem pod samą gardziel wodospadu i wycieczka do Ciudad del Este w Paragwaju.

Dzień 6

Ciąg dalszy podziwiania wodospadów, jednak już po stronie brazylijskiej. Dla chętnych możliwość przelotu nad wodospadami na pokładzie śmigłowca.

Dzień 7

Lecimy do Salvadoru. Na miejscu czas wolny.

Dzień 8

Wybierzemy się na wędrówkę po Salvadorze, przypominającym mocno europejską Lizbonę. Zajrzymy na Stare Miasto i zrobimy zakupy na lokalnym targu.

Dzień 9

Czas wolny w Salvadorze. Dla chętnych wycieczka na Wyspy Itaparica.

Dzień 10

Tym razem polecimy do Manaus, czyli najbardziej niedostępnego miasta Ameryki Południowej. Będziemy też podróżować w głąb Puszczy Amazońskiej, wybierzemy się w rejs po Rio Negro. Na własne oczy zobaczymy bogatą florę i faunę dżungli, a nawet zapolujemy na piranie.

Dzień 11

Trekking po Puszczy Amazońskiej. Będziemy też mieli okazję podziwiać dżunglę z pokładów klasycznych canoe.

Dzień 12

Popłyniemy do Manaus, czyli stolicy Amazonii. Zobaczymy najpiękniejsze budynki w mieście, w tym słynną katedrę i odwiedzimy barwny miejski targ.

Dzień 13

Polecimy do Sao Paulo, a następnie pojedziemy do Parat, by podziwiać wyjątkową architekturę miasta. Powędrujemy na zabytkową starówkę, a noc spędzimy w tradycyjnej pousadzie.

Dzień 14

Spędzimy dzień wolny w Rio de Janeiro.

Dzień 15

Zobaczymy “Górę Cukru” i udamy się na wędrówkę po Rio de Janeiro. Na własne oczy ujrzymy katedrę i miejsce, w którym znajduje się sambodrom. Zobaczymy też stadion “Maracana”, a dzień zakończymy na słynnych plażach Rio.

Dzień 16

To kolejny dzień wyprawy po Rio de Janeiro. Tym razem wejdziemy na wzgórze Corcovado, znane z figury Chrystusa Odkupiciela. Znajdziemy też czas na spacer po Ogrodzie Botanicznym i słynnej Avenida Rio Branco.

Dzień 17

Pożegnanie z Rio. Czas wolny, dla chętnych wycieczka do faveli i możliwość ujrzenia miasta z lotu ptaka z pokładu śmigłowca.

Dzień 18

Wracamy samolotem do Warszawy.

Zakwaterowanie

Będziemy nocować w Buenos Aires, Salvadorze, Manaus, Paratach i Rio de Janeiro. Śpimy w 2-osobowych pokojach z łazienkami w hotelach 3/4*.

Możliwa dopłata do pokoju jednoosobowego w wysokości 750 USD.

Pogoda

W krajach Ameryki Południowej klimat jest mocno zróżnicowany, jednak środkowa część kontynentu jest wilgotna i ciepła. Temperatury oscylują przez cały rok w granicach 20-25°C. Pogoda w Brazylii i pozostałych odwiedzanych krajach sprzyja długim wędrówkom.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze z i do Polski (z przesiadką),
 • transport lotniczy/autokarowy w trakcie wycieczki,
 • opiekę polskiego pilota,
 • noclegi,
 • wyżywienie (śniadania, a w dżungli 3 posiłki dziennie),
 • ubezpieczenie bagażu, a także ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera

 • składki na Fundusz Turystyczny,
 • biletów wstępu do atrakcji,
 • napiwków dla przewodników,
 • wycieczek i atrakcji dla chętnych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 18 dni: 7600 PLN + 2890 USD.

Bilety wstępu

270 USD

Napiwki na miejscu

55 USD

Dopłata do pokoju 1-os.

750 USD

Ważne informacje

Musimy wziąć ze sobą paszport i dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się zaszczepić, najlepiej m.in. przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu i żółtej gorączce.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Wyprawa do Ameryki Płd.

Warto zabrać ze sobą środki przeciw komarom i innym insektom oraz wygodne, wytrzymałe obuwie, np. buty do trekkingu. Podczas wizyt u lokalnych mieszkańców pamiętajmy o szanowaniu ich zwyczajów i prywatności.

Sprawdź podobne wyjazdy

Konakry, Gwinea

Bali, Borneo, Indonezja

1 - 13 grudzień 2022

od1 990 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.