Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

23 dni w podróży do Ameryki Płd. - rajska Brazylia z Iguazu, Rio i Amazonią

Wyprawa do największego kraju Ameryki Południowej, Brazylii, to doskonała okazja na poznanie kultury i tradycji, odrywanie amazońskiej dżungli oraz degustację lokalnych potraw. Podczas wyprawy zwiedzisz najważniejsze punkty Brazylii, w tym Rio de Janeiro, tropikalną Amazonię, Zielone Wybrzeże, wyspę Ilha Grande oraz wodospady Iguazu. Brazylia jest na wyciągnięcie ręki!

Atrakcje

 • wodospady Iguazu,
 • eksploracja Amazonii,
 • wodne safari,
 • Rio de Janeiro - zwiedzanie miasta,
 • obcowanie z naturą,
 • poznanie kultury i tradycji Brazylii,
 • Zielone Wybrzeże - rejs łodzią,
 • Ilha Grande - zwiedzanie wyspy,
 • Pantanal - zwiedzanie miasta,
 • malownicze plaże Copacabany.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podczas wyjazdu wymagana jest przeciętna sprawność fizyczna. Należy pamiętać o tropikalnej pogodzie i związanymi z nią niedogodnościami podczas zwiedzania.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Brazylia to państwo leżące w Ameryce Południowej, z dostępem do Oceanu Atlantyckiego. Graniczy z takimi państwami, jak Kolumbia, Wenezuela, Argentyna, Boliwia, Peru czy Paragwaj. Jest jedynym krajem na świecie, przez który przebiegają równocześnie zwrotnik Koziorożca oraz równik.

Brazylia słynie z malowniczych terenów Amazonii, nazywanych “płucami ziemi”, wyjątkowej roślinności, niemal 4-kilometrowej plaży w jednej z dzielnic Rio de Janeiro - Copacabana - oraz wyjątkowych, zapierających dech w piersiach wodospadów Iguazu.

Plan wyjazdu

UWAGA!

Istnieje możliwość wylotu z innego miasta/lotniska, wystarczy odpowiednio wcześniej poinformować o tym organizatora.

Dzień 1 (Warszawa - Brazylia)

Wylot z Warszawy do Brazylii z przesiadką do Foz do Iguaçu. Transport do hotelu - odpoczynek i nocleg.

Dzień 2 (Iguazu - część argentyńska)

Wyprawę rozpoczniemy od zwiedzania jednego z siedmiu cudów świata, Wodospadu Iguazu od strony argentyńskiej. Będziemy mogli zobaczyć malownicze wodospady z bliska.

Na miejscu są dostępne liczne ścieżki spacerowe, istnieje również możliwość przejazdu pociągiem. Dziś zobaczymy Diabelską Gardziel, największą kaskadę wodospadu Iguazu. Na nocleg wrócimy do Foz.

Dzień 3 (Iguazu - strona brazylijska)

Przejazd nad brazylijską część wodospadów na terenie Parku Narodowego Iguaçu. Na terenie parku znajduje się ponad 11 km szlaków przyrodniczych, z perspektywy których możemy obserwować wodospady Iguazu.

W drodze powrotnej na nocleg do Foz odwiedzimy Park Ptaków, gdzie zobaczymy liczne gatunki ptaków występujące tylko na obszarze Ameryki.

Dzień 4 (Iguazu - Campo Grande)

Poranek spędzimy, relaksując się przy basenie. Następnie kilkanaście godzin w nocnej podróży autobusem liniowym do Campo Grande, bramy do regionów Bonito i Pantanal.

Dni 5-6 (Pantanal)

Nad ranem dotrzemy do Campo Grande. Transfer do lodge’y. Przez dwa dni będziemy eksplorować Pantanal - największy rezerwat na świecie, który obejmuje tereny bagniste i podmokłe. W roku 2000 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Na terenie rezerwatu będziemy obserwować dziką naturę oraz liczne gatunki roślin i zwierząt. Pantanal pokonamy konno, pieszo oraz łodzią. Kto wie, może uda nam się spotkać najsłynniejsze gatunki tego obszaru, tj. pumy, oceloty, kajmany czy jaguary.

Dni 7-8 (Bonito)

Transfer do sąsiedniego obszaru, Bonito. Spędzimy tu intensywne i aktywne dwa dni wyprawy. Będziemy podziwiać wyjątkowe ukształtowanie terenu, bogatą florę i faunę oraz malownicze rzeki. W ramach wyprawy dotrzemy do krateru Buraco das Araras, będziemy nurkować w Rio da Prata oraz zejdziemy do groty z Błękitną Laguną.

Dzień 9 (Campo grande - Manaus)

Transfer z Campo de Grande do Manaus (lot z przesiadką), następnie przejazd do hotelu i chwila na odpoczynek.

Dzień 10 (Amazonia)

Dzień rozpoczniemy od przeprawy przez most na Rio Negro do wioski Castanho, słynącej z wodospadów. Kolejnym punktem będzie rejs łodzią do centrum dżungli, a tam nocleg w lodge’ach.

Po południu popłyniemy w rejs canoe, eksplorując labirynty kanałów, obserwując przy tym wielobarwne ptaki i małpy oraz czyhające w wodzie kajmany. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 11 (Amazonia)

Tego dnia poznamy lokalną społeczność Amazonii oraz lecznicze właściwości rosnących tu roślin. Wybierzemy się na wyprawę po lesie z krótką przerwą na lunch. Odwiedzimy pola uprawne drzew tropikalnych oraz manioku. Atrakcją dnia będzie udział w pokazie tańca tradycyjnego ludu Dessano. Następnie wrócimy do lodge’y na kolację i odpoczynek.

Dzień 12 (Amazonia)

Pod okiem przewodnika miłośnicy wędkarstwa będa mogli popisać się swoimi umiejętnościami podczas łowienia piranii oraz innych gatunków amazońskich ryb. Osoby chętne w tym czasie wykąpią się w rzece razem z różowymi delfinami. Później udamy się w rejs w miejsce, gdzie rzeki Solimoes oraz Rio Negro łączą się, tworząc Amazonkę. Następnie wrócimy do Manaus do hotelu i regenerujemy siły.

Dzień 13 (Manaus - Rio de Janeiro - Paraty)

W godzinach porannych wybierzemy się na objazdowe zwiedzanie stolicy Amazonii - Manaus. Odwiedzimy Pałac Rio Negro, Teatr Amazoński, targ rybny, pływający port oraz katedrę.

Następnie transfer na lotnisko i wylot do Rio de Janeiro. Na lotnisku będzie czekał kierowca, który przetransportuje uczestników do Paraty. Podróż zajmie ok. 4-5 godz. Będziemy poruszać się wzdłuż wyjątkowego Zielonego Wybrzeża.

Po dotarciu na miejsce zakwaterujemy się w Pousada, pensjonacie w zabytkowym budynku. Paraty to wyjątkowe miasto, gdzie ruch kołowy jest zakazany, co ułatwia spacery po klimatycznych uliczkach miasta.

Dzień 14 (Paraty - Zielone Wybrzeże)

W godzinach przedpołudniowych wypłyniemy z portu w Paraty, skąd rozpoczniemy rejs wzdłuż Zielonego Wybrzeża. W ciągu 5 godzin odkryjemy malownicze plaże, bezludne wyspy oraz urokliwe zatoki. Znajdziemy czas na snorkeling pośród ryb oraz odpoczynek na plaży.

W drodze powrotnej do Paraty możemy zjeść lunch na statku. Po dotarciu na miejsce mamy czas wolny, który możemy przeznaczyć na relaks lub dalszą eksplorację kolonialnego miasta.

Dzień 15 (Paraty - Serra da Bocaina)

Dzień rozpoczniemy od wyprawy samochodami terenowymi w głąb lasu atlantyckiego. Dotrzemy do Parku Narodowego Serra da Bocaina, gdzie zachwycimy się widokiem na wodospady. Odwiedzimy dawny Złoty Szlak oraz destylarnię tradycyjnego brazylijskiego trunku - cachaçy (możliwość degustacji). Wrócimy do Paraty w godzinach popołudniowych.

Dzień 16 (Paraty - Ilha Grande)

Transfer vanem z Paraty, następnie rejs łodzią na wyspę Ilha Grande, umiejscowioną między Paraty a Rio de Janeiro. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w hotelu i relaks na plaży.

Dni 17-18 (Ilha Grande)

Te dwa dni możemy poświęcić na odpoczynek pośród rajskich plaż, uprawianie sportów wodnych oraz zwiedzanie wyspy. Osoby zainteresowane mogą wybrać wycieczkę motorówką wokół wyspy, co pozwoli dotrzeć do wyjątkowych punktów na snorkeling.

Warto wybrać się na trekking na szczyt Pico de Papagayo lub spacer po słynnej surferskiej plaży, Lopez Mendez.

Dzień 19 (Ilha Grande - Rio de Janeiro)

Żegnamy wyspę Ilha Grande i jedziemy do Rio de Janeiro. Na miejscu zakwaterujemy się w hotelu w dzielnicy Copacabana, po czym wyruszymy na podbój miasta. Przygodę z Rio rozpoczniemy od spaceru po charakterystycznej, niemal 4-kilometrowej plaży, zmierzając w kierunku Ipanemy.

Dotrzemy do baru, w którym niegdyś przesiadywał autor słynnego hitu “Girl from Ipanema” oraz na taras widokowy na Leblon. Dzień zakończymy odpoczynkiem i kąpielą w oceanie.

Dzień 20 (Rio de Janeiro)

Dziś wybierzemy się na zwiedzanie głównych punktów Rio de Janeiro. Dotrzemy m.in. pod pomnik Chrystusa Odkupiciela oraz odkryjemy tajemnice tropikalnej puszczy Tijuca, którą zaliczamy do największych parków narodowych na obszarze administracyjnym wielkich aglomeracji miejskich.

Przyjrzymy się bliżej kolorowej dzielnicy Santa Teresa, usiądziemy na słynnych schodach Selarona w dzielnicy Lapa, które wyłożone są ceramiką w kolorach flagi Brazylii. Ostatnim punktem dnia będzie przystanek u stóp Głowy Cukru, skąd kolejką linowa wjedziemy na szczyt, podziwiając panoramę miasta, plaże nad Oceanem Atlantyckim oraz Zatokę Guanabara.

Dzień 21 (Rio de Janeiro)

Ostatni dzień brazylijskiej wyprawy możemy poświęcić na wypoczynek na plaży w Copacabana. Chętni mogą wybrać się na trekking po Parku Narodowym Serra dos Órgãos (koszt ok. 75 USD). Na terenie Parku znajdują się liczne formacje skalne, malownicze wodospady oraz zielone lasy atlantyckie.

Dni 22-23 (Rio de Janeiro - Warszawa)

Transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy będziemy nocować w hotelach 3*, w pokojach 2-osobowych z łazienkami, w standardzie lokalnym. Na terenie Paraty nocleg przewidziany jest w tradycyjnym pensjonacie w 2-osobowych pokojach z łazienkami. W czasie pobytu w Amazonii i na Pantanalu będziemy spać w 2-osobowych lodge' ach.

Pogoda

Pogoda w Brazylii:

W Paraty i Rio de Janeiro pogoda dopisuje niemal przez cały rok. Do najcieplejszych miesięcy zaliczamy styczeń, luty oraz marzec.

Na obszarze Amazonii możemy się spodziewać wysokiej temperatury, deszczu oraz dużej wilgotności powietrza. Okres deszczowy trwa tu od listopada do czerwca.

Aby podziwiać wodospad Iguazu, najlepiej podróżować w porze zimowej - od grudnia do lutego, w porze letniej (maj-sierpień), kiedy panuje susza, opadów jest mało i poziom wód w wodospadzie nieco spada.

Średnia roczna temperatura w Brazylii wynosi ok. 21°C.

Cena zawiera

Wycieczki:

Paraty - rejs szkunerem po Zielonym Wybrzeżu (wycieczka grupowa, w pakiecie kawa i owoce tropikalne).

Paraty - off-road 4x4 na terenie Parku Narodowego Serra do Bocaina oraz po Złotym Szlaku (bilety wstępu do parku, usługi przewodnika, degustacja cachaçy, przejazd grupowy).

Rio de Janeiro - przejazd od Corcovado do Głowy Cukru (bilet wstępu na pomnik Chrystusa Odkupiciela, usługi lokalnego przewodnika, przejazd grupowy).

Amazonia (2x nocleg w lodge’y, wyżywienie-śniadanie, lunch, kolacja; usługi przewodnika, zwiedzanie zgodnie z programem, transport).

Bonito (2x nocleg w hotelu, wyżywienie-śniadanie, lunch; usługi przewodnika, zwiedzanie zgodnie z programem, transport).

Pantanal (2x nocleg w lodge’y, wyżywienie - śniadanie, lunch, kolacja; usługi przewodnika, zwiedzanie zgodnie z programem, transport).

 • noclegi (20),
 • opiekę pilota wycieczki,
 • śniadania podczas pobytu w hotelach,
 • przejazd z/na lotniska w Brazylii,
 • przelot na trasie: Warszawa - Foz do Iguaçu i Rio de Janeiro - Warszawa,
 • przeloty wewnętrzne na trasach: Campo Grande - Manaus oraz Manaus - Rio de Janeiro,
 • pakiet z gadżetami od organizatora (karta ubezpieczeniowa, t-shirt klubowy, worek sportowy, pokrowiec na bilet),
 • prywatny transport wodny i lądowy na trasie: Rio de Janeiro - Paraty - Ilha Grande - Rio de Janeiro,
 • prywatny transport z/do Parku Ptaków oraz wodospadów Iguazu,
 • przejazd nocnym autobusem na trasie: Foz de Iguazu - Campo Grande (komfortowy autobus z fotelami rozkładającymi się do pozycji półleżącej),
 • ubezpieczenie Signal Iduna NNW 15000 PLN, KL 30000 EUR oraz bagażu podróżnego w wysokości 1000 PLN.

Cena nie zawiera

 • atrakcji fakultatywnych,
 • biletów wstępu do atrakcji wspomnianych w planie wycieczki oraz przejazdów lokalnymi środkami transportu (np. taksówka) - koszt ok. 150 USD,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - koszt 13 PLN za os.,
 • dodatkowego wyżywienia - koszt od 10 do 30 USD na dzień za os.

Ceny

Koszt 23-dniowej wyprawy do Brazylii wynosi 8 990 PLN + 2 590 USD za osobę.

Ważne informacje

Aby przebywać na terenie Brazylii, nie potrzebujemy wizy. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu. Dla własnego bezpieczeństwa warto mieć przy sobie ksero dokumentów, tj. paszport (strony ze zdjęciem i wizami) czy dowód osobisty.

Podróżujący do Brazylii nie podlegają obowiązkowym szczepieniom, jednak na niektórych obszarach odwiedzanych przez uczestników podczas wyprawy występuje nie duże ryzyko zakażenia żółtą febrą, dlatego też zalecamy szczepienie.

Organizator

Organized by Kiribati Club

Ciekawe kierunki, nietypowe destynacje, doświadczenie, zbaczanie ze szlaków, osobowości, eksploracja nurtu slow travel.

Podróż do Ameryki Płd.

Wyjazd organizowany jest dla grupy od 6 do 12 osób.

Językiem urzędowym w Brazylii jest portugalski, jednak w większych ośrodkach bez problemu możemy porozumiewać się po angielsku.

Walutą obowiązującą jest Real brazylijski (BRL).

Na wyjazd warto zabrać ze sobą: małą saszetkę na dokumenty i pieniądze (opcjonalnie dodatkowy portfel na monety), bluzę lub polar, wygodne buty sportowe lub trekkingowe, pelerynę przeciwdeszczową, mały plecak lub torebkę na ramię na najpotrzebniejsze rzeczy podczas zwiedzania. Na pewno przydadzą się środki odstraszające komary oraz chroniący przed słońcem krem z filtrem.

Dla bezpieczeństwa i ochrony bagażu sugerujemy zaopatrzenie się w pokrowiec, który ochroni walizkę/ torbę przed uszkodzeniem oraz zabrudzeniem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Honolulu, Stany Zjednoczone

24 kwiecień - 8 maj 2021

+ 4 więcej

od13 100 PLN

/ os.

Pekin, Chiny

23 lipiec - 15 sierpień 2021

+ 1 więcej

od8 700 PLN

/ os.

Tokyo, Japonia

14 sierpień - 5 wrzesień 2021

+ 2 więcej

od8 790 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.