Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Boliwia i Peru w 11 dni

Pełna wrażeń wycieczka do najwyżej położonych krajów Ameryki Południowej to niewątpliwie przygoda, którą zapamiętamy na długo. W trakcie wyprawy poznamy dziedzictwo starożytnych Inków, które po dzień dzisiejszy nie jest w pełni odkryte. Przemierzając kolejne miasta, będziemy mieli możliwość obcowania z niezwykłą kulturą i przyrodą Peru i Boliwii.

Atrakcje

 • Cuzco w Peru,
 • Dolina Urubamby,
 • Ruiny miasta Machu Picchu,
 • wyspy Uros,
 • La Paz w Boliwii,
 • Lima w Peru.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Przygotowanie fizycznie nie jest wymagane, wycieczka objazdowa wraz z dłuższymi spacerami. Ze względu na wysokogórskie położenie obu krajów musimy mieć jednak na uwadze, że występuje tam wyższe ciśnienie, które może mieć wpływ na gorsze samopoczucie u osób, które są podatne na jego wahania.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Spoglądając na mapę Ameryki Południowej, widzimy, że Peru i Boliwia znajdują się u zboczy Andów w zachodniej części kontynentu. Z racji swojego położenia geograficznego oba kraje zachwycają surowością i pięknymi krajobrazami. Poznając największe atrakcje Peru związane z kulturą Inków, będziemy odkrywali kolejne tajemnice ich potęgi.

Zwiedzając Peru i Boliwię, będziemy niejednokrotnie będziemy mieli styczność ze zwierzętami Ameryki Południowej - lamami i alpakami, uznawanymi za symbole tych państw.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylot z lotniska z Warszawy. Nocleg w stolicy Peru - Limie.

Dzień 2

Przelot do miasta Cuzco, którego początki szacuje się na XII w. Miasto położone na wysokości 3400 metrów, w południowej części Peru, jest dawną stolicą starożytnych Inków.

Dzień 3

Dzień rozpoczynamy od eksploracji Cuzco, m.in.: plac centralny, który jest sercem miasta otoczonym kościołami oraz urokliwymi arkadami; katedra ze srebrnym ołtarzem ważącym aż 400 kg; pozostałości świątyni słońca Coricancha - miejsce koronacji i pochówku władców Inków, kompleks inkaskich budowli Sacsayhuaman.

Dzień 4

Przejazd do Doliny Urubamby, zwanej Świętą Doliną Inków, odbywa się przez urokliwe wioski i miasteczka z wspaniałymi widokami na góry. W miasteczku Pisac rozpoczyna się dolina, nad którą znajdują się ruiny twierdzy Pisac. Po zakończeniu wycieczki wracamy do hotelu w Cuzco.

Dzień 5

Wsiadamy do pociągu jadącego do Aguas Calientes, miejscowości u podnóża Machu Picchu. Następnie przesiadamy się do autobusu, który zawiezie nas pod same ruiny miasta, gdzie podziwiać będziemy zaginione miasto Inków - jedno z siedmiu cudów świata.

Dzień 6

Po śniadaniu opuszczamy Cuzco. Czeka nas całodniowa podróż autokarem do kolejnego peruwiańskiego miasta - Puno - położonego nad jednym z największych jezior Ameryki Południowej. Leżące na terenach Peru i Boliwii jezioro Titicaca jest najwyżej położonym jeziorem żeglugowym na Ziemi.

Dzień 7

Wybieramy się na pływające trzcinowe wyspy Uros. Dostaniemy się tam tradycyjnym środkiem transportu - trzcinową łodzią. Wyspę zamieszkują Indianie, którzy dysponują własnym językiem i mieszkają w trzcinowych domach.

Na wyspach można się poczuć, jakbyśmy odwiedzili inny świat. Z Uros udajemy się na preinkaskie cmentarzysko Sillustani, charakterystyczną jego cechą są grobowce w kształcie wież zwane chullpas. Po dniu pełnym wrażej wracamy do Puno, aby naładować baterie na następny dzień.

Dzień 8

Opuszczamy Peru, aby dostać się do stolicy Boliwii - La Paz. Jest ona jednym z najwyżej położonych miast na Ziemi. Przejeżdżamy przez leżące na półwyspie jeziora Titicaca miasto Copacabana. Po dotarciu do La Paz udamy się na wieczorny spacer po mieście, w którym spędzimy następny dzień.

Dzień 9

W kolejnym dniu podróży będziemy poznawać La Paz. Zachwycą nas w nim malownicze uliczki, historyczne centrum z kościołami i kamienicami oraz słynny targ z ziołami.

Ze zgiełku miasta przejeżdżamy do oddalonej o 10 km od centrum La Paz Doliny Księżycowej, by podziwiać nieziemski klimat, stworzony przez skały osadowe. Erozja wodna i powietrzna wytworzyła wyjątkowe kształty oraz labirynty skalne, które sprawiają niesamowite wrażenie.

Dzień 10

W przedostatnim dniu jedziemy na lotnisko, by wrócić do stolicy Peru - Limy.

Dzień 11

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Limy. Zaczynamy od położonej przy zboczu klifów dzielnicy Miraflores, uważanej za najbardziej nowoczesną w mieście. Udamy się do Muzeum Złota, gdzie będziemy mogli podziwiać unikalne przedmioty i narzędzia pochodzące z epoki przedkolumbijskiej, które wykonane są z tego szlachetnego kruszcu.

Przejazd na lotnisko - powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Noclegi zapewnione w hotelach 3* na bazie pokoi dwuosobowych typu standard. Dopłata do pokoju jednoosobowego - 350 USD.

Pogoda

Peru pogoda: w Peru panuje klimat suchy charakterystyczny dla stref wysokogórskich. Pora deszczowa w górach przypada na okres od października do maja, gdzie największą wartość opadów można zanotować pod koniec stycznia.

Boliwia pogoda: średnie dzienne temperatury w La Paz wahają się w ciągu roku od 12 do 15°C. Największe opady mają miejsce w styczniu, natomiast najmniejsze są w czerwcu.

Ze względu na najmniejsze ilości opadów i optymalne temperatury najlepszym terminem do wyjazdów do Peru i Boliwii jest okres między kwietniem a październikiem.

Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa - Lima z przesiadką w porcie europejskim,
 • noclegi,
 • śniadania,
 • przejazd prywatny dla grupy,
 • transfery z i na lotnisko,
 • pociąg typu Expedition Ollantaytambo / Aguas Calientes / Ollantaytambo,
 • obsługę lokalnego wyspecjalizowanego polskojęzycznego przewodnika w Peru,
 • wycieczki prywatnie.

Cena nie zawiera

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.,
 • kolacji i obiadów,
 • wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp.,
 • opłaty na wstępy (175 USD),
 • jednego przelotu lokalnego na trasie Lima – Cuzco,
 • zwyczajowych napiwków (ok. 5 USD/dzień za osobę).

Ceny

Koszt wyjazdu na 11 dni: 9980 PLN od osoby.

Ważne informacje

Waluta Boliwii to boliwiany - BOB (można również płacić USD).

Waluta Peru sol - PEN (w większych miastach można również płacić w USD, a czasami nawet w EUR).

 • szczepienia ochronne nie są wymagane,
 • możliwość wystąpienia choroby wysokościowej,
 • ważność paszportu przy wjeździe przynajmniej 6 miesięcy,
 • kategorycznie nie wolno przewozić dóbr boliwijskiej kultury,
 • przy wjeździe do Boliwii należy wypełnić formularz wjazdowy, który przy wyjeździe trzeba oddać.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Wyprawa do Boliwii i Peru

Należy pamiętać o zabraniu ze sobą jednocześnie ciepłego, jak i oddychającego ubrania, które przyda się podczas upałów, jak i w deszczowe dni, kremu z filtrem, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

8 - 25 sierpień 2022

od6 950 PLN

/ os.

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 3 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Panama, Panama

14 - 28 luty 2022

od8 890 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.