Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa na zamówienie do Peru i Boliwii z dżunglą (16/19 dni)

Wyprawa po najpiękniejszych zabytkach Peru i Boliwii. Wycieczka objazdowa po najważniejszych pamiątkach prekolumbijskich w Ameryce Południowej. Możliwość spotkania Indian, nadal żyjących wśród lasów Amazonii.

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • najpiękniejsze zabytki Limy i La Paz,
 • wyprawa na tajemniczy płaskowyż Nazca,
 • pamiątki po konkwistadorach wpisane na listę UNESCO,
 • podróż śladami Inków,
 • spotkanie z szamanem w amazońskiej dżungli,
 • relikty pierwszego miasta świata.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka jest objazdowa, w związku z czym nie jest potrzebne przygotowanie kondycyjne.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Peru i Boliwia to państwa w Ameryce Południowej. Boliwia należy do najwyżej położonych krajów świata. Peru częściowo położone jest w dolinie rzeki Amazonki.

Plan wyjazdu

Terminy i punkty programu mogą ulec zmianie.

Opcja dodatkowa - program urozmaicony wizytą w Amazonii.

Dzień 15

Po powrocie do Limy samolotem udamy się do Iquitos. Po posiłku wieczorne wyjście na miasto.

Dzień 16

Łodzią dopłyniemy do miejsca noclegowego w środku lasu tropikalnego. Odwiedzimy przedstawicieli ludu Yagua, spotkamy się z szamanem. Kolejnym etapem będzie wieś Santa Maria. Poznamy ekosystem Amazonii, dzień zakończymy wieczorną przechadzką o zachodzie słońca.

Dzień 17

Po wizytach w kolejnych wioskach ludów amazońskich wybierzemy się na spacer po jednej z największych metropolii w Amazonii, Iquitos, gdzie najważniejszym zabytkiem jest zaprojektowany przez Gustava Eiffela żelazny dom. Wieczorem przejazd do portu lotniczego i podróż do Limy.

Dzień 18

Powrót do Polski.

Dzień 1

Wylot z Warszawy do Limy. Po zakwaterowaniu krótkie powitanie i odpoczynek po podróży.

Dzień 2

Spacer po stolicy Peru, której historyczne centrum zbudowane przez konkwistadorów wpisane jest na listę UNESCO. Wśród zabytków, które zobaczymy, będą: świątynia p.w. Św. Franciszka, Plaza de Armas i Pałac Rządowy oraz Arcybiskupi. Niezwykła atrakcja to również Muzeum Złota z bogato zdobionymi eksponatami z czasów Inków.

Dzień 3

Wcześnie rano wyruszymy do Paracas, skąd łodziami dotrzemy do Ballestas, aby wziąć udział w fotograficznych łowach. Później przez Ica dojedziemy do Nazca, podziwiać pierwsze naziemne malowidła.

Dzień 4

Opcjonalna wycieczka samolotem nad płaskowyż, aby zobaczyć rysunki z Nazca. Autobusem jadącym słynną drogą Panamericana, dotrzemy do Arequipy, doskonałego miejsca do robienia zdjęć.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjście do miasta, aby zobaczyć najciekawsze atrakcje, w tym Plaza de Arma oraz katedrę p.w. Św. Katarzyny. Po lunchu czas wolny. Spotkamy się wieczorem w miejscu noclegu.

Dzień 6

Dzień rozpoczniemy od podziwiania cudownych widoków w drodze do kanionu Colca, w którym pierwszymi Europejczykami byli Polacy. Zameldujemy się w Chivay, następnie wjedziemy na punkt widokowy w Colca. Będzie szansa na zobaczenie majestatycznych ptaków przy Krzyżu Kondorów. Fakultatywna możliwość relaksu w termach La Calera.

Dzień 7

Udamy się do Puno, skąd łodziami dotrzemy do wysp Uros, pływających na jeziorze Titicaca. Wieczorem wrócimy na nocleg do Puno.

Dzień 8

Zapakujemy bagaż na 2 kolejne dni, które spędzimy poza hotelem. Pojedziemy do Boliwii, mijając jezioro Titicaca. Podczas podróży przystanki w typowych boliwijskich osadach: Juli, Pomato oraz Chucuito, gdzie zobaczymy świątynie poświęcone bóstwu płodności. Odwiedzimy również świątynię Matki Boskiej w Copacabana. Na noc dotrzemy do La Paz położonego na wysokości 3782 m n.p.m.

Dzień 9

Przez cały dzień będziemy zwiedzać La Paz. Zobaczymy Targ Czarownic, miejscowe kościoły, zabytki najstarszej części miasta i przejdziemy się Doliną Księżycową. W La Paz skorzystamy z transportu słynną koleją gondolową. W drugiej części dnia każdy spędzi czas na własną rękę.

Dzień 10

Po podróży dotrzemy do znajdującego się na liście Unesco kompleksu Tiahuanaco, przez historyków uważanego za pierwsze miasto w historii. Największą atrakcją ruin niegdyś zamieszkiwanych przez Indian andyjskich jest Brama Słońca.

Dzień 11

W drodze do Cuzco zobaczymy miejsce sakralne poświęcone bóstwu Viracocha i jeden z najpiękniejszych kościołów w Boliwii, Andahuaylillas.

Dzień 12

Pakujemy bagaż na jeden dzień, resztę pozostawiając w hotelu w Cuzco. Jedziemy do Machu Picchu, miasta zaliczanego do cudów świata, wpisanego na listę Unesco. Na noc zatrzymamy się w Ollantaytambo.

Dzień 13

Po zobaczeniu pozostałości inkaskiej fortecy Ollantaytambo pojedziemy do Świętej Doliny Inków. Droga będzie wiodła terenami pól uprawnych wzdłuż rzeki Urubamba. Zwiedzimy też Pisac i wrócimy do Cuzco.

Dzień 14

Cuzco - miasto położone na wysokości 3326 m n.p.m. niegdyś było najważniejszym miastem inkaskim. Pospacerujemy po starej części tej wyjątkowej metropolii. Oprócz zabytków pozostałych po kolonistach hiszpańskich zobaczymy znajdujące się w okolicy ruiny poindiańskie w Sacsayhuaman, Kenko, Puca Pucara i Tambo Machay.

Dzień 15

Z lotniska udamy się z powrotem do Limy w Peru.

Dzień 16

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Noclegi w pokojach 2-osob., w hotelach 3- i 4*.

Pogoda

Boliwia i Peru położone są w klimacie zwrotnikowym i podzwrotnikowym. Pory roku są raczej suche, średnie temperatury dochodzą do 32°C.

Cena zawiera

 • transport samolotem do Peru i z powrotem,
 • transporty między lokacjami ujętymi w programie,
 • noclegi,
 • poranne posiłki,
 • usługi przewodnika mówiącego po polsku,
 • ubezpieczenie NNW i KL oraz bagażu.

Cena nie zawiera

 • obiadów i kolacji,
 • biletów wstępu do atrakcji,
 • opłat lokalnych (w tym napiwków),
 • opłaty przelotowej w Peru 320 USD,
 • opłat za dodatkowe wycieczki,
 • opłaty jedynkę w hotelach,
 • opłat za zgodę na filmowanie i robienie zdjęć,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Ceny

Całkowity koszt wyjazd do Boliwii i Peru: 6600 PLN i 1913 USD (zawiera już wstępy, napiwki, opłatę przelotową w Peru, składkę na TFG).

Opłata za pokój - jedynkę w hotelach

325 USD

Przedłużenie wyprawy o pobyt w Amazonii

850 USD

Ważne informacje

Pilot wycieczki będzie polecał lokale, w których można zjeść najsmaczniejsze lokalne przysmaki.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Czy wiesz, że?

Boliwia jest najbardziej indiańskim państwem w Ameryce Południowej. Jego mieszkańcy pielęgnują stare tradycje i gusła opierając się wpływom masowej turystyki. Dawne wierzenia koegzystują z religią katolicką. Jednym z doskonałych przykładów czczenia prastarych wierzeń jest Ulica Czarownic w La Paz - Calle de las Brujas.

To bardzo klimatyczne miejsce pełne krętych uliczek, w które wciśnięty jest niesamowity targ. Przedstawicielki indiańskiego plemienia Keczua sprzedają na nim wyjątkowe rzeczy. Można zaopatrzyć się w mikstury na uśmiercanie wrogów na odległość, amulety, eliksiry miłości, specyfiki do wywoływania duchów a także typowo turystyczne pamiątki, magnesy, pocztówki i lokalne rękodzieło.

Sprawdź podobne wyjazdy

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

od6 800 PLN

/ os.

Erywań, Armenia

8 - 17 październik 2022

+ 3 więcej

od2 950 PLN

/ os.

Phoenix, Stany Zjednoczone

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.