Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Argentyna + Chile - 2 tygodnie w Ameryce Płd. (Wyspa Wielkanocna dodatkowo na 3 dni)

Ameryka Południowa to nie tylko gęsta Puszcza Amazońska. To także imponujące lodowce, Ziemia Ognista i zapierające dech w piersiach Iguazu. To wycieczka, podczas której można odkryć zupełnie inne oblicze kontynentu kojarzonego z dżunglą i karnawałową sambą - wystarczy odwiedzić Chile i Argentynę.

Atrakcje

 • podróż do jednego z największych miast kontynentu - Buenos Aires,
 • wyprawa do Ziemi Ognistej,
 • podziwianie księżycowych krajobrazów Doliny Księżycowej,
 • wyjazd do miasta położonego najdalej na południe kontynentu,
 • trekking pod lodowcem Martial,
 • wycieczka do najwyżej położonych gejzerów wodnych El Tatio.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka dla osób, które lubią intensywne tempo zwiedzania.

Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Argentyna i Chile to dwa kraje Ameryki Południowej położone na południu kontynentu. Będąc na chilijskich plażach, widzimy Ocean Spokojny, natomiast na argentyńskich - Atlantycki.

Plan wyjazdu

Program dla osób, które chcą rozszerzyć wycieczkę o Wyspę Wielkanocną:

Dzień 13

Wylot na Wyspę Wielkanocną, gdzie zobaczymy posągi Moai. Potem powędrujemy na krater wulkanu Rano Kau, który jest wypełniony wodą. Zwiedzimy też lokalną osadę.

Dzień 14

Eksplorujemy wyspę.

Dzień 15

Tym razem zobaczymy wulkan Rano Raraku, a następnie pojedziemy na plażę Anakena i przespacerujemy się przez lokalny targ, na którym będziemy mogli zrobić zakupy. Później wylatujemy do Santiago de Chile.

Dzień 16

Czas wolny w Santiago de Chile. Lot do Polski.

Dzień 17

Przylatujemy do Warszawy.

Dzień 1

Wylatujemy z Warszawy do Buenos Aires.

Dzień 2

Wędrujemy po Buenos Aires. Podziwiamy Pałac Prezydencki, Katedrę i Kongres, spacerujemy tętniącą życiem Avenida 9 Julio, zaglądamy też do dzielnicy portowej (La Boca).

Dzień 3

Lecimy do Ushuaia, miasta wysuniętego najbardziej na południe na całym kontynencie. Tutaj czeka nas krótki trekking pod lodowiec Martial, skąd roztacza się piękny widok na kanał Beagle.

Dzień 4

Czas na wyjazd do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Będziemy mieli okazję ujrzeć plaże, doliny z rzekami i jeziorami otoczone wzniesieniami górskimi, a nawet argentyński step i torfowiska. Dla chętnych rejs wzdłuż Kanału Beagle.

Dzień 5

Zobaczymy imponujące lodowce w Parku Narodowym Los Glaciares. Ujrzymy na własne oczy jeden z największych lądolodów na Ziemi, czyli Południowy Lądolód Patagoński. Statkiem popłyniemy do lodowca Perito Moreno i będziemy mieli okazję podziwiać lodowce z punktów widokowych.

Dzień 6

Jedziemy do miasta położonego nad Fiordem Ostatniej Nadziei, czyli do Puerto Natales w Chile. Wejdziemy do parku narodowego, by zobaczyć fragment największego w Ameryce Południowej pola lodowego Hielo Sur. Po dotarciu na punkty widokowe ujrzymy nie tylko lodowce, ale też jeziora, wzniesienia i wodospady Salto Grande.

Dzień 7

Wycieczka do Punta Arenas, stolicy chilijskiej Patagonii. Po wędrówce po mieście pojedziemy do Fortu Bulnes, a stamtąd polecimy do Santiago de Chile.

Dzień 8

Lecimy do Calama, by przed zapadnięciem nocy ruszyć na wycieczkę do Doliny Księżycowej, której powierzchnia przypomina krajobraz Księżyca. Podczas wędrówki będziemy mogli podziwiać również Góry Cordillera de la Sol oraz Dolinę Śmierci.

Dzień 9

Wyprawa do wyschniętego, słonego jeziora Salar de Atacama. Potem pojedziemy nad Laguna Chaxa, do rezerwatu różowych flamingów. Następnie czeka nas wędrówka po górach. Jej celem będą dwa jeziora: Miscanti i Miniques. Wracając, zajrzymy do miasteczka Toconao. Jego architektura może wprawić w zdumienie, domy są tam bowiem wybudowane ze skał wulkanicznych.

Dzień 10

Jedziemy zobaczyć gejzery El Tatio, położone na wysokości 4300 m n.p.m. Wyruszymy jeszcze przed świtem, by móc zobaczyć parę wodną buchającą z gejzerów i unoszącą się na wysokość nawet kilkunastu metrów. Po śniadaniu wrócimy do San Pedro, potem pojedziemy do Calamy, a stamtąd polecimy do Santiago de Chile.

Dzień 11

Pospacerujemy ulicami Santiago de Chile, największego miasta kraju. Zajrzymy do Parku Narodowego Metropolitano, zobaczymy wzgórza San Cristobal, przejdziemy się też dzielnicą rządową.

Dzień 12

Jedziemy do Valparaíso, czyli największego portu na zachodnim wybrzeżu kontynentu. Miasto jest położone u podnóża Andów, a ze względu na bliskość oceanu bywa nazywane “Perłą Pacyfiku”. Po miejskiej wędrówce pojedziemy do Vina del Mar, czyli miasta ogrodu. Wjedziemy też zabytkową kolejką na kolejny punkt widokowy.

Dzień 13

Czas wolny w Santiago de Chile. Później wylatujemy do Europy i przesiadamy się na samolot do Polski.

Dzień 14

Lądowanie w Warszawie.

Zakwaterowanie

Nocujemy w pokojach 2-osobowych w hotelach 3- i 4*.

Pogoda

Klimat w Chile i Argentynie, zwłaszcza na południu tych krajów, różni się mocno od klimatu w pozostałych rejonach Ameryki Południowej. W Chile temperatura może spaść nawet w okolice 0°C. Przez większą część roku temperatury podobnie jak opady są tu umiarkowane i utrzymują się na stałym poziomie.

Cena zawiera

 • przeloty z/do Warszawy,
 • transport lotniczy/autokarowy w czasie wyprawy,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie bagażu, KL i NNW,
 • noclegi ze śniadaniami.

Cena nie zawiera

 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • biletów wstępu do atrakcji,
 • wycieczek dla chętnych,
 • opłat lotniskowych,
 • obiadów i kolacji,
 • napiwków dla kierowców i przewodników,
 • opłat za filmowanie i fotografowanie w niektórych miejscach.

Ceny

Koszt wyjazdu do Ameryki Płd. na osobę na 14 dni wynosi 6500 PLN + 3330 EUR.

Rozszerzenie wyjazdu o Wyspę Wielkanocną

1 450 EUR

Opłaty lotniskowe

120 EUR

Bilety wstępu

200 EUR

Składka na TFG

13 PLN

Napiwki/dziennie

5 USD

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 150 EUR

Ważne informacje

Przy wyjeździe do Chile lub Argentyny nie trzeba posiadać wizy. Należy natomiast mieć ze sobą dowód osobisty i paszport. Nie są wymagane żadne szczepienia.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Wyprawa do Argentyny i Chile

Warto zabrać kurtkę wiatroodporną i przeciwdeszczową oraz buty do trekkingu (opcjonalnie także sprzęt do trekkingu). Na wycieczce przydadzą się też ciepłe bluzy.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

6 - 23 listopad 2020

+ 1 więcej

od6 950 PLN

/ os.

Lima, Peru

16 - 27 lipiec 2020

+ 4 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Rangun, Birma

22 listopad - 6 grudzień 2020

+ 1 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.