16 dni w Brazylii i Argentynie

Przeżyj niesamowitą, 16-dniową wyprawę do Brazylii i Argentyny. Zwiedzaj najpiękniejsze zakątki Ameryki Południowej. Zobacz wyjątkowy wodospad Iguazu, budowane na wzór Lizbony miasto Salvador de Bahia oraz Manaus - najbardziej niedostępny zakątek na terenie kontynentu.

Plan wyprawy przewiduje również eksplorację amazońskiej dżungli! Spakuj najpotrzebniejsze rzeczy i wybierz się na wyprawę życia. Brazylia i Argentyna są na wyciągnięcie ręki.

Atrakcje

 • wyprawa do serca Amazonii,
 • nocleg w dżungli,
 • Salvador de Bahia - zwiedzanie miasta (UNESCO),
 • Iguazu - jedne z największych na świecie wodospadów (UNESCO),
 • Manaus - zwiedzanie miasta,
 • malownicze plaże Rio de Janeiro,
 • Buenos Aires - zwiedzanie stolicy Argentyny.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka do Argentyny i Brazylii jest dla wszystkich!

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Argentyna to państwo w Ameryce Południowej. Od południa oblewa je Ocean Atlantycki. Sąsiaduje z takimi państwami, jak Paragwaj, Boliwia, Urugwaj oraz właśnie niesamowita i ogromna Brazylia, której nikomu nie trzeba przedstawiać.

Argentyna charakteryzuje się bogatą roślinnością, malowniczymi widokami oraz pitą hurtowo yerba mate. Na terenie państwa znajdują się liczne parki narodowe oraz miasta, które budowane były na wzór europejskich (Lizbona, Madryt, Rzym). Podróż do Argentyny może być nie lada gratką dla miłośników street artu - w rejonie Mendozy ulicznych dzieł jest naprawdę dużo.

Plan wyjazdu


Dzień 1 (Warszawa - Buenos Aires)

Spotykamy się na warszawskim lotnisku i wyruszamy do Buenos Aires.

Dzień 2 (Buenos Aires)

W godzinach porannych dotrzemy do Buenos Aires. Po przylocie przemieścimy się do hotelu, gdzie będzie czas na śniadanie i chwilę odpoczynku. Następnie rozpoczniemy eksplorację Buenos Aires. Zwiedzimy m.in. budynek Kongresu, Katedrę, Pałac Prezydencki, teatr im. Krzysztofa Kolumba oraz XIX-w. cmentarz Recoleta w dzielnicy parkowej Palermo.

Dotrzemy również do dzielnicy portowej La Boca, która została utworzona przez pierwszych przybyłych tu emigrantów z Włoch. Znajdziemy czas również na spacery bocznymi, urokliwymi ulicami miasta. Wieczorem osoby chętne mogą wybrać się na wydarzenie Tango Show z kolacją i winem (koszt ok. 120 EUR).

Dzień 3 (Buenos Aires - Foz do Iguazu)

Poranny transfer na lotnisko i wylot do Puerto Iguazu. Dziś zobaczymy jeden z najpiękniejszych wodospadów na świecie na rzece Iguazu na terenie Argentyny. Obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Chętni mogą wybrać się na wyprawę do Ciudad del Este na obszarze Paragwaju. Po dniu pełnym wrażeń nocleg w hotelu.

Dzień 4 (Foz do Iguazu)

Dziś zobaczymy jeden z bardziej spektakularnych projektów hydroelektrycznych - Itaipu. Następnie zachwycimy się urokliwym wodospadem Iguazu z perspektywy brazylijskiej. Wieczorem wrócimy do hotelu na nocleg.

Dzień 5 (Foz do Iguazu - Salvador de Bahia)

W godzinach porannych transfer do Salvadoru. Następnie zakwaterowanie w hotelu oraz czas wolny.

Dzień 6 (Salvador de Bahia)

Dziś zwiedzimy Salvador, który znalazł się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. To XVI/XVII-w. miasto zostało zbudowane przez osiadłych tu portugalczyków na wzór Lizbony. Zobaczymy najciekawsze punkty miejscowości, w tym liczne kościoły i katedry w tym kościół św. Franciszka. Odwiedzimy również targ rękodzieła. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 (Salvador de Bahia)

W planach czas wolny lub fakultatywna wycieczka na wyspę Itaparica (koszt ok. 85 EUR). Nocleg mamy zamówiony w Salvadorze.

Dzień 8 (Salvador de Bahia - Manaus)

Rano transfer na lotnisko i przelot wewnętrzny do Manaus. Nocleg w jednym z miejscowych hoteli.

Dzień 9 (Manaus - Rio Negro)

Dziś udamy się w rejs do bazy położonej w centrum Amazonii. Będziemy mieli okazję podziwiać miejsce, w którym spotykają się dwie rzeki tworzące Amazonkę: Rio Solimoes oraz Rio Negro. Zachwycimy się wyjątkową fauną i florą, znajdziemy również czas na łowienie piranii. Po południu zjemy obiad, nocleg spędzimy w lodży w sercu dżungli.

Dzień 10 (Rio Negro)

W godzinach porannych będziemy eksplorować budzącą się do życia dżunglę. Wybierzemy się na pieszą wyprawę w głąb Amazonii. Do bazy wrócimy na odpoczynek i obiad, po czym wypłyniemy na krótki rejs łodziami canoe.

Dzień 11 (Rio Negro-Manaus)

Rejs do stolicy Amazonii - zwiedzanie Manaus, miasta, które istnieje dzięki plantacjom drzew kauczukowca. Zobaczymy dziś m.in. brytyjski urząd celny, zabytkowe katedry oraz wzniosły gmach opery Colon. Nocleg spędzimy w Manaus.

Dzień 12 (Manaus - Rio de Janeiro)

Z rana transfer na lotnisko i wylot do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.

Dzień 13 (Rio de Janeiro)

Dziś będziemy eksplorować światową stolicę karnawału, Rio de Janeiro. Zachwycimy się widokiem na górę Głowa Cukru nad zatoką Guanabara o wysokości 396 m n.p.m. Zobaczymy miejsce, w którym rozpoczyna się coroczny karnawał - Sambodrom. Dotrzemy też na stadion Maracana.

Po południu odpoczniemy na rajskich plażach Rio de Janeiro.

Dzień 14 (Rio de Janeiro)

Kontynuacja zwiedzania Rio. Dziś dotrzemy do słynnego punktu widokowego Corcovado, gdzie umiejscowiona jest statua Chrystusa Odkupiciela. Odwiedzimy avenida Rio Branco oraz ogród botaniczny. Drugą połowę dnia poświęcimy na relaks.

Dzień 15 (Rio de Janeiro)

Ostatnia chwila na zwiedzanie i czas wolny w Rio. Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

Dzień 16 (Warszawa)

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy będziemy nocować w hotelach 3- i 4* w pokojach 2-osobowych z łazienkami. Na obszarze Amazonii nocleg przewidziany jest w lodży. Istnieje możliwość wynajęcia pokoju 1-osobowego za dodatkową dopłatą 850 EUR.

Pogoda

Pogoda w Argentynie i Brazylii

Najcieplejsze miesiące w Argentynie to grudzień, styczeń i luty, najzimniejszym miesiącem w roku jest lipiec. Najlepszy okres do podróżowania to marzec i kwiecień. Średnia roczna temperatura wynosi ok. 17°C.

Do Brazylii najlepiej podróżować w miesiącach: styczeń, luty, marzec, kwiecień i grudzień. Ze względu na położenie pogoda w Brazylii dopisuje niemal przez cały rok. Średnia roczna temperatura to ok. 21°C. Na obszarze Amazonii temperatura dochodzi nawet do 30°C.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • przeloty na trasie Warszawa-Buenos Aires i Rio de Janeiro-Warszawa (loty z przesiadkami),
 • loty wewnętrzne,
 • transfery mikrobusem lub autokarem na miejscu,
 • wczesny check-in w Buenos Aires,
 • ubezpieczenie bagażu, NNW i KL,
 • opiekę pilota wycieczki,
 • bilety wstępu do obiektów (koszt wliczony w naszą cenę dodatkową - ok. 300 EUR - ta opłata uiszczana jest po przylocie do Buenos Aires),
 • śniadanie + 3 posiłki podczas pobytu w dżungli.

Cena nie zawiera

 • opłaty za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (koszt ok. 13 PLN za osobę),
 • napiwków dla kierowców i przewoźnika,
 • opłaty za fotografowanie oraz filmowanie w zwiedzanych obiektach,
 • kosztów imprez fakultatywnych.

Ceny

Koszt 16-dniowej wyprawy do Argentyny i Brazylii wynosi 7000 PLN + 3000 EUR za osobę.

Ważne informacje

Planując wyjazd do Argentyny i Brazylii, warto pamiętać, by nasz paszport był ważny co najmniej pół roku.

Podczas pobytu na terenie Brazylii każdy otrzymuje kartę wjazdu - Carte de Entrada. Dokument ten należy zatrzymać, ponieważ będzie potrzebny podczas opuszczania kraju przy kontroli granicznej.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Waluty i wyposażenie na wyprawę

Walutą obowiązującą na terenie Brazylii jest real (BRL). Kurs tej waluty przekłada się na obecny kurs PLN. Natomiast w Argentynie walutą jest peso argentyńskie (ARS).

Do Brazylii i Argentyny warto ze sobą zabrać ciepły polar lub sweter (ze względu na klimatyzację), wygodne buty, strój kąpielowy, najpotrzebniejsze leki, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, cienkie ubrania z długim rękawem (ochrona przed owadami) oraz lekką kurtkę przeciwdeszczową na czas podróży po Amazonii.

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

11 - 22 kwiecień 2020

+ 6 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Rangun, Birma

22 listopad - 6 grudzień 2020

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Jerozolima, Izrael

8 - 17 lipiec 2020

+ 1 więcej

od3 300 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.