Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Podróż po USA: Floryda, Luizjana, Teksas, Tennessee, Arizona, Nowy Meksyk, Georgia i Kalifornia

Stany Zjednoczone to państwo, na terenie którego znajdziemy wiele miejsc wartych odwiedzenia. Dzięki wyprawie odkryjemy mniej popularne stany, takie jak Luizjana, Nowy Meksyk, Arizona, Georgia czy Tennessee.

Podczas wyjazdu do USA odkryjesz największe lasy namorzynowe Ameryki, poczujesz się jak w prawdziwym amerykańskim westernie i zobaczysz centrum kosmiczne NASA. A to wszystko w 3 tygodnie! USA czeka.

Atrakcje

 • centrum kosmiczne NASA,
 • Graceland - posiadłość Elvisa Presleya,
 • przylądek Canaveral,
 • rejs parowcem po rzece Missisipi,
 • Los Angeles - zwiedzanie miasta,
 • Disneyland,
 • park narodowy Everglades,
 • park narodowy Carlsbad Caverns - jaskinie,
 • malownicze plaże w Santa Monica i Long Beach.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej kuszą turystów różnorodnością pod względem kulturowym, etnicznym i geograficznym. W jednym państwie możemy poznać kulturę Indian, odwiedzić ogromne metropolie, zobaczyć miasteczka wyjęte niczym z westernu, przejść po białych wydmach oraz odpocząć na piaszczystej plaży nad brzegiem oceanu.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylatujemy do Miami z warszawskiego lotniska. Po wylądowaniu jedziemy do hotelu.

Dzień 2

Przed nami spacer po Miami Beach. Przejedziemy słynną drogą US1 na Key West z przystankami w punktach widokowych. Na miejscu przejdziemy się po Duval Street, gdzie odwiedzimy lokalne puby i restauracje.

Dotrzemy do najdalej wysuniętego punktu Stanów Zjednoczonych (w kierunku południowym). Wielbiciele twórczości Ernesta Hemingwaya będą mogli odwiedzić jego posiadłość. Czas spędzimy również na plaży. Nocujemy niedaleko Parku Narodowego Everglades.

Dzień 3

Dziś dotrzemy do Everglades, królestwa aligatorów. Na obszarze parku znajduje się największy las namorzynowy w USA. Ernest Coe Visitor Center, Anhinga Trail, rejs łodzią po mokradłach.

Dzień 4

Kontynuujemy podróż do Orlando. Dzień możemy przeznaczyć na fakultatywny pobyt w Sea World lub Disney World. Wieczorem zachwycimy się zachodem słońca na plaży Cocoa Beach.

Dzień 5

Przed nami zwiedzanie centrum kosmicznego NASA im. Johna. F. Kennedy’ego oraz spacer po przylądku Canaveral. Po południu odwiedzimy najstarsze miasto w USA, St. Augustine.

Dzień 6

Kierujemy się w stronę Atlanty. Na trasie zatrzymamy się w Savannah, zwiedzimy centrum miasta.

Dzień 7

Dziś dotrzemy do centrum Atlanty. W zależności od naszych upodobań będziemy mogli wybrać 3 główne atrakcje dnia. A na liście mamy siedzibę CNN, World of Coca-Cola, ogromne Georgia Aquarium oraz dom autorki “Przeminęło z wiatrem”, Margaret Mitchell.

Dzień 8

Na dziś przygotowaliśmy coś dla wielbicieli rock and rolla - odwiedzimy Graceland, posiadłość Elvisa Presleya. Późnym popołudniem pojedziemy z Memphis w stronę Nowego Orleanu.

Dzień 9

Dziś czeka nas rejs parowcem po rzece Missisipi. Następnie przejdziemy się po French Quarter, kolonialnej dzielnicy miasta, która tętni życiem. Wieczorem zatrzymamy się na dłuższą chwilę na wyjątkowej Bourbon Street.

Dzień 10

Jedziemy do Houston, po drodze zatrzymamy się na Oak Alley Plantation. Po dotarciu na miejsce zobaczymy m.in. Market Square Historic District.

Dzień 11

Przed nami zwiedzanie miasta znanego z kanałów, San Antonio. Dotrzemy dziś do kościoła misji Alamo. Po południu wybierzemy się do Austin, stolicy Teksasu, gdzie zwiedzimy Parlament stanu Teksas.

Dzień 12

Z rana wyruszymy w drogę do Dallas. W planach mamy zwiedzanie The Sixth Floor Museum at Dealey Plaza. To właśnie tam zobaczymy unikatowe filmy i pamiątki z życia J.F Kennedy’ego.

Wybierzemy się również do Fort Worth, gdzie być może uda nam się zobaczyć rodeo, koncerty gwiazd muzyki country lub akcje sprzedażowe bydła.

Dzień 13

Dziś zwiedzimy teksańskie tereny, na których znajdują się złoża ropy naftowej oraz pustynię Carlsbadu.

Dzień 14

Przed nami wizyta w dwóch parkach narodowych - Guadalupe Mountains oraz Carlsbad Caverns Następnie czeka nas krótki trekking po jednym z górskich szlaków.

Dzień 15

W ramach wyprawy odwiedzimy dziś słynne Whites Sands, białe wydmy. Wieczorem dotrzemy do Santa Fe, miasta artystów.

Dzień 16

Wypoczęci wyruszamy w drogę słynną Route 66, zwiedzimy po drodze “Sky City, Pueblo Acoma oraz dotrzemy do Skamieniałego Lasu (to park narodowy).

Dzień 17

Jedziemy do Tucson. Na trasie wizyta w Sedonie, czyli kurorcie Red Rock oraz indiańskie budowle w Montezuma Castle. Późnym popołudniem dotrzemy do Parku Narodowego Saguaro z całym mnóstwem strzelistych kaktusów, symboli Arizony.

Dzień 18

Dziś będziemy kontynuować zwiedzanie parku Saguaro i znajdujących się na jego terenie punktów widokowych. Następnie przemieścimy się do Old Tucson, miasta, które nie raz mogliśmy oglądać w amerykańskich westernach. Dzień zakończymy w Yumie, miasteczku leżącym przy granicy z Meksykiem.

Dzień 19

Będziemy eksplorować San Diego, przejdziemy się jedną z promenad oraz odwiedzimy USS Midway, muzeum znajdujące się na okręcie lotniskowca, który brał udział w akcji Pustynna Burza oraz wojnie w Wietnamie. Zachwycimy się również słynnym pomnikiem całującej się pary.

Dzień 20

Jedziemy do najpopularniejszego miasta w Kalifornii, Los Angeles. Przed nami centrum Hollywood i przechadzka słynną aleją światowych gwiazd. Wieczorem zrelaksujemy się na malowniczych plażach Santa Monica lub Long Beach.

Dzień 21

Wylatujemy do Europy z Los Angeles.

Dzień 22

Lądujemy w Warszawie.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy będziemy nocować w hotelach i hostelach w pokojach 2-osobowych.

Pogoda

Na obszarze USA pogoda jest dość zróżnicowana. W północnej części kraju występuje klimat arktyczny (Alaska), w centralnej części - kontynentalny, natomiast na Florydzie - subtropikalny. Od lipca do listopada Stany Zjednoczone są narażone na występowanie huraganów.

W lecie średnia temperatura dochodzi do 32°C, w czasie zimy spada poniżej  0°C. Ze względu na duży obszar państwa w części przybrzeżnej różnice w temperaturze powietrza między miejscowościami wynoszą nawet do 28°C.

Cena zawiera

 • noclegi (20),
 • przeloty na trasie Warszawa-Miami i Los Angeles-Warszawa,
 • przejazdy środkami transportu podczas całej wyprawy po USA,
 • ubezpieczenie NNW (15000 PLN), KL (30000 EUR) i bagażu podróżnego (1000 PLN),
 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • zestaw gadżetów od organizatora.

Cena nie zawiera

 • opłaty za dodatkowe atrakcje dla chętnych,
 • biletów wstępu do wymienionych atrakcji (koszt ok. 250 USD),
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN),
 • wyżywienia (koszt ok. 25-40 USD za dzień).

Ceny

Koszt wyjazdu wynosi 9 600 PLN + 1690 USD za osobę.

Podana w ofercie cena podstawowa została przeliczona na zł. Jej ostateczna wysokość będzie zależeć od kursu odpowiedniej waluty z dnia dokonywania poszczególnych płatności.

Ważne informacje

Aby dostać się na teren Stanów Zjednoczonych, niepotrzebna jest już wiza turystyczna. Średni koszt wizy do USA wynosił 614 PLN.

Zniesienie obowiązku wizowego dla Polaków do Stanów Zjednoczonych było długo wyczekiwane.

Organizator

Organized by Kiribati Club

Ciekawe kierunki, nietypowe destynacje, doświadczenie, zbaczanie ze szlaków, osobowości, eksploracja nurtu slow travel.

Co zabrać na wakacje w USA?

Na wyjazd warto ze sobą zabrać wygodne buty, ciepłą bluzę, kapelusz, mały plecak lub nerkę oraz podręczną torbę podróżną.

Na wyjazd trzeba się zaopatrzyć w specjalną przejściówkę, ponieważ gniazdka w USA są dostosowane do wtyczek nieposiadających bolców.

Sprawdź podobne wyjazdy

Honolulu, Stany Zjednoczone

24 kwiecień - 8 maj 2021

+ 4 więcej

od13 100 PLN

/ os.

Lima, Peru

24 kwiecień - 5 maj 2021

+ 1 więcej

od8 990 PLN

/ os.

Las Vegas, Stany Zjednoczone

24 maj - 10 czerwiec 2021

+ 4 więcej

od7 790 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.