Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Ameryka Północna i Środkowa na 15 dni wyprawy: wyspy Gwadelupa + Martynika

Martynika i Gwadelupa: 2 tygodnie aktywnie spędzone na wyspach stanowiących część Małych Antyli, archipelagu na Oceanie Atlantyckim. Czekają na nas egzotyczna flora i fauna, wulkany i niesamowite pasma górskie oraz obcowanie z lokalną kulturą.

UWAGA: wyjazd na zamówienie. Podane terminy są przykładowe.

Atrakcje

 • wyjazd możliwy już dla grupy 2-osobowej,
 • równikowe pasma górskie pokryte lasami,
 • kościoły, katedry, muzea,
 • malownicze plaże i rafy koralowe,
 • możliwość wzięcia udziału w fakultatywnych wyprawach i aktywnościach (nauka tańca, nurkowanie itp.),
 • rejs katamaranem,
 • egzotyczna flora i fauna,
 • trekking na na wulkan Soufriere,
 • wizyta w destylarni rumu,
 • kultura i kuchnia kreolska.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa przeznaczona dla każdego. Aktywności, które mogą sprawiać jakąś trudność (np. nurkowanie) są nieobowiązkowe, więc nie ma konieczności brania w nich udziału.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Martynika i Gwadelupa to departamenty zamorskie Francji. Martynika jest wyspą pochodzenia wulkanicznego, jedno z jej miast, Saint Pierre, zostało zniszczone w 1902 r. erupcją wulkanu. Gwadelupa została odkryta w 1493 r. przez Krzysztofa Kolumba.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Lot z Warszawy na Martynikę (wyspę słynącą z ogrodów, lasów, plaż oraz kreolskiej kultury). Po przybyciu na wyspę nastąpi odbiór samochodu z lotniska, a następnie indywidualne przejazdy do hotelu.

Dzień 2:

Jedziemy do Fort de France: stolicy Martyniki na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Centrum wypełniają wąskie uliczki i domy ze zdobionymi balkonami.

Transport do Balata, miejscowości, gdzie ujrzymy kościół Sacre Coeur, który powstał pod wpływem wyraźnej inspiracji pierwowzorem z Paryża. Z tego miejsca rozciąga się wspaniała panorama stolicy wyspy.

Przejazd wiodący przez tropikalny ogród otaczający kreolską rezydencję. Odwiedzimy ogród botaniczny Balata.

Następnie czeka nas przejazd z widokami na otoczone paprociami szczyty, dochodzące do 30 m pędy bambusa i ogromne drzewa lasu tropikalnego do St Pierre (zniszczonego w 1902 r. przez wybuch wulkanu Mount Pelee).

Dzień zwieńczymy przejazdem wzdłuż wybrzeża Atlantyku i wizytą w destylarni rumu.

Dni 3-4:

Dni wolne, które można przeznaczyć na plażowanie, relaks oraz wycieczki po okolicy (piesze lub samochodem).

Dzień 5:

Faktultatywna możliwość rejsu łodzią na wyspę Saint Lucia pokrytej wilgotnym lasem równikowym. oraz wyłaniającymi się z morza szczytami. Znana jest z bogactwa tropikalnych kwiatów oraz występowania rzadkich gatunków papug. Wybrzeże charakteryzuje się licznymi wioskami rybackimi, które otaczają plantacje bananów oraz palm kokosowych.

Zwiedzanie stolicy wyspy, Castries, a następnie transport do Zatoki Marigot otoczonej stromymi i zalesionymi wzgórzami. Następnie popłyniemy do Rodney Bay, karaibskiego centrum żeglarskiego oraz na wyspę Pigeon, na której znajduje się park historyczny.

Dzień 6:

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek lub wyprawa na płd. wyspy na Półwysep Chevalier. Na miejscu możliwy będzie spływ kajakowy wiodący wzdłuż laguny Chevalier. Czeka nas także rejs po namorzynach i doskonała możliwość na obserwację egzotycznych ptaków.

Dzień 7:

Po śniadaniu transfer na lotnisko i oddanie samochodu. Przelot z Martyniki na Gwadelupę: wyspę Antyli Francuskich pokrytą licznymi wzniesieniami z kraterem aktywnego wulkanu Soufriere. Gwadelupa posiada rozległy płaskowyż wapienny, który otoczony jest plażami i rafami koralowymi.

Dzień 8:

Dzień wolny przeznaczony na spacery uczestników po okolicy i na odpoczynek.

Dzień 9:

Zwiedzanie Pointe a Pitre, tętniącej życiem stolicy wyspy. Przechadzka po starym mieście i ruchliwym nadbrzeżu z przystanią promową. Odwiedzimy katedrę Św. Piotra i Pawła.

Przeprawimy się mostem na drugą część wyspy. Czeka nas przejażdżka przez las tropikalny i postoje w punktach widokowych. W Maison du Cacao zapoznamy się z historią oraz tajnikami uprawy i wytwarzania kakao.

Wyprawę zakończymy w Muzeum Rumu, prezentującym 300-letnią historię produkcji tego trunku na Karaibach oraz na wizycie w największym na Karaibach akwarium.


Dzień 10:

Czas na odpoczynek lub rejs katamaranem dookoła archipelagu Les Saintes (tylko 2 z wysp są zamieszkałe). W czasie trwania rejsu możliwość nauki z instruktorem tańców karaibskich oraz nurkowania z rurką.

Postoje w portach rybackich oraz na malowniczych plażach. Czekają nas obiad, drinki, relaks przy lokalnej muzyce i pięknych widokach.

Dzień 11:

Po śniadaniu możliwa wizyta w Parku Narodowym Gwadelupy. Następnie trekking wiodący lasem tropikalnym, który poprowadzi nas na wulkan Soufriere.

Dni 12-14:

Dni wolne przeznaczone na plażowanie i wypoczynek. Ostatniego dnia transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Dzień 15:

Lądowanie w Warszawie i zakończenie wycieczki.

Zakwaterowanie

Pokoje 2-os. w hotelach 4* (hotele Bakoua oraz Auberge de la Vieille Tour).

Pogoda

Pogoda na Martynice i Gwadelupie jest dogodna przez cały rok. Nawet w czasie trwania pory deszczowej nie ma problemu z dostępem do słońca. Najlepszą porą na wizytę na Małych Antylach są okresy od marca do maja oraz od września do listopada.

Cena zawiera

 • przelot Martynika - Gwadelupa,
 • koszty zakwaterowania w hotelach 4*,
 • śniadania,
 • koszty wynajmu samochodu,
 • ubezpieczenia: NNW, KL, bagaż.

Cena nie zawiera

 • przelotu na trasie Warszawa - Martynika oraz na trasie Gwadelupa - Warszawa,
 • opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • kosztów atrakcji fakultatywnych.

Ceny

15 dni wyprawy w cenie 1795 EUR za osobę + loty od 2100 PLN.

Ważne informacje

Wyjazd może być zrealizowany już dla 2 osób.

Wycieczkę można zrealizować w dowolnym terminie.

Istnieje opcja podwyższenia standardu zakwaterowania do 5*.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Wyprawa do Ameryki

Martynika jest wyspą o gęstym zaludnieniu: 354 mieszkańców na km². Zamieszkuje ją wiele grup etnicznych: Mulaci, Murzyni, Chińczycy, Hindusi, Kreole oraz Europejczycy. Większość ludności to katolicy. Oficjalnym językiem urzędowym kraju jest francuski, ale mieszkańcy przeważnie posługują się językiem kreolskim.

Gwadelupa ma nieco mniejszą gęstość zaludnienia: 258 mieszkańców na km². Zamieszkana jest głównie przez Mulatów, Murzynów i Kreoli. Podobnie jak na Martynice językiem urzędowym jest francuski, a większość mieszkańców wyznaje katolicyzm.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

8 - 25 sierpień 2022

od6 950 PLN

/ os.

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Panama, Panama

14 - 28 luty 2022

od8 890 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.