Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Syberia: spacery po lodowcach, trekking po stepach i górach Ałtaj

Spotkanie z tajemnicami Ałtaju, leżącego na pograniczu Rosji i Mongolii. Ten południowy fragment Syberii to doskonały pomysł na trekkingową wyprawę wśród dziewiczej przyrody. Wpisany na listę UNESCO masyw górski w Ałtaju gwarantuje niezapomniane wrażenia!

Atrakcje

 • podróż przez syberyjskie stepy,
 • poznanie kultury ałtajskich szamanów,
 • podróż do lodowca na wysokości 3000 m n.p.m.,
 • rafting,
 • relaks w tradycyjnej bani,
 • zwiedzanie gór Ałtaj, wpisanych na listę UNESCO,
 • eksploracja terenów zapomnianych przez ludzi.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Program wyjazdu jest bardzo zróżnicowany (góry, tajga, stepy), ale łatwy do przejścia i nie wymaga od uczestników kondycji i doświadczenia trekkingowego. Jedynym wyzwaniem może być podejście do lodowca na wysokość 3000 m n.p.m. Udział w wycieczkach trekkingowych nie jest obowiązkowy. Stopień trudności wyprawy: 2.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Ałtaj to góry na pograniczu Rosji (południowa Syberia), Mongolii, Kazachstanu i Chin. Złote Góry Ałtaju wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ałtaj jest miejscem owianym aurą tajemniczości, za sprawą kultury szamanów oraz grobowców sprzed stuleci.

Plan wyjazdu

Termin i punkty programu mogą ulec zmianie.

Dni 1-2

Podróż samolotem z Warszawy do stolicy Kraju Ałtajskiego, Barnaułu. Stąd grupa uda się do Górnoałtajska (dla odmiany stolicy Republiki Ałtaj), w którym przenocuje.

Dzień 3

W programie wyjście do Muzeum Ałtaju, gdzie przechowywana jest mumia księżniczki Ukok. To okazja do bliższego poznania historii regionu. Podróż w stronę Mongolii Traktem Czujskim, budowanym przez więźniów sowieckich łagrów. Przeprawa przez Przełęcz Siemińską.

Dzień 4

Grupa dociera do miejsca oddalonego od cywilizacji. To wieś Czuj-Oozy, w której będzie można skosztować lokalnej kuchni, a po posiłku udać się na krótką wycieczkę do miejsca styku rzek Argut, Czuja i Katunia.

Dzień 5

Kontynuacja podróży Traktem Czujskim i kolejne odkrycia: skalne malowidła w Kałbak-Tasz, Kurajski Step i wzniesienie zwane Końcem Geografii. Od tego miejsca zaczynają się bezkresne stepy kraju ałtajskiego. Grupa podąża do wsi Kosz Agacz. To punkt podróży położony najbliżej Mongolii. Posiłek w lokalnej karczmie.

Dzień 6

Grupa przesiada się do samochodów ciężarowych, które dowiozą ją do górskiej bazy. Z niej zacznie się wycieczka trekkingowa do lodowca Mały Aktru.

Dzień 7

Dalszy trekking, tym razem w stronę lodowca Duży Aktru. Wyprawa bez obciążenia, z niesamowitymi widokami na ośnieżone szczyty. Na koniec wycieczki grupa dociera do jeziora na wysokość 3000 m n.p.m.

Dzień 8

Ciężarówki zabierają uczestników do Kurajów. Po drodze miną kurhany, przejadą przez Krasnye Vorota, naturalną skalną bramę. Dzień zakończy spacer po tajdze, z pejzażem na okoliczne jeziora.

Dzień 9

Spotkanie z tajemniczą historią regionu. Eskapada do Pazyryckich kurhanów, w których spoczywają scytyjscy wodzowie. Później przełęczą Katu Jaryk grupa dotrze nad rzekę Czułyszman. Na noc uda się do schroniska w pobliżu jeziora Teleckiego.

Dzień 10

Spokojniejszy dzień podróży. Eksploracja wioski Bałykczy, wodospadu Uczar i Kamiennych Grzybów. Dla chętnych szansa na jazdę konną po okolicy.

Dzień 11

Przeprawa przez jezioro Teleckie w drodze na nocleg do Czemału.

Dzień 12

Podczas pobytu w Czemału grupa będzie miała czas na odpoczynek. Możliwość raftingu na Katuniu.

Dzień 13

Grupa wróci do Barnaułu, gdzie zwiedzi m.in. historyczną aptekę górską. Opcjonalnie rejs statkiem po Obie z muzyką na żywo lub wizyta w klubie.

Dzień 14

W godzinach wieczornych grupa wróci samolotem do Warszawy.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* lub pensjonatach, po 2 osoby w pokoju oraz u miejscowych gospodarzy (pokoje dwu- lub wieloosobowe).

Sieć noclegowa w Ałtaju jest słaba, nie należy też spodziewać się wysokiej klasy wyposażenia pokoi. Pokoje mają wspólne łazienki, w górach brak bieżącej wody oraz toalety (wychodki na zewnątrz). Kąpiele w baniach (rodzaj sauny z zimną i gorącą wodą z opcja łaźni) - osobne banie dla kobiet i mężczyzn.

Pogoda

Klimat w Ałtaju jest surowy, z mroźnymi zimami i chłodną porą letnią. W najcieplejszych miesiącach temperatura osiąga ok. 20°C, zimą nawet do -23°C.

Cena zawiera

 • przeloty wraz z opłatami,
 • przewóz dwóch rodzajów bagażu (waga zgodna z wytycznymi przewoźnika),
 • noclegi,
 • posiłki (śniadania i obiadokolacje),
 • transport na miejscu (w tym ciężarówkami i łodziami),
 • relaks i kąpiele w rosyjskiej bani (8 wejść),
 • zestaw map i broszur informacyjnych,
 • obligatoryjne ubezpieczenie,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • ubezpieczenie bagażu max do 200 EUR,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • opłaty za wizę do Rosji (możliwość zorganizowania wspólnej wizy dla grupy),
 • opłat za wstępy do atrakcji turystycznych,
 • części posiłków w trakcie wyjazdu,
 • opcjonalnych atrakcji np. rafting, lot helikopterem.

Ceny

Koszt wyjazdu 7990 PLN za osobę.

opłata za wizę

500 PLN

opłaty za wstęp do atrakcji turystycznych

50 USD

część posiłków w trakcie wyjazdu (za 1 dzień)

10 USD

Ważne informacje

Do wjazdu do Rosji niezbędne jest uzyskanie wizy.

Wyjazd w grupach od 8 do 15 osób. Podróż do Ałtaju to wyprawa do innej strefy czasowej, z tego powodu można odczuwać dyskomfort związany z aklimatyzacją. Specyfiką tej części Rosji jest powolna obsługa w miejscowym sektorze turystycznym.

Samolot z grupą wylatuje z Warszawy, istnieje możliwość zmiany miejsca odlotu po wcześniejszym ustaleniu. Na miejscu grupa będzie podróżować lokalną koleją (brak klimatyzacji), terenówkami i ciężarówkami terenowymi przystosowanymi do przewozu ludzi.

Poza posiłkami z oferty uczestnicy będą musieli przygotować własne pożywienie. Na trasie podróży będą sklepy oraz lokale gastronomiczne. Ceny porównywalne są do polskich.

Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Czy wiesz że?

Częścią kultury Ałtaju są szamani? Miejscowa ludność wierzy, że mogą komunikować się z duchami, uzdrawiać i przesuwać skały swoim gardłowym śpiewem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Oslo, Norwegia

16 - 22 czerwiec 2021

+ 3 więcej

od7 990 PLN

/ os.

Moskwa, Federacja Rosyjska

Gelati, Gruzja

3 - 12 kwiecień 2021

+ 2 więcej

od4 990 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.