Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Francja-Aplpy: górska wyprawa rowerowa z Chamonix do Zermatt

Trasa z Chamonix do Zermatt to wyprawa dla wszystkich miłośników jazdy rowerem po górach. Szlak łączy masywy Mount Blanc i Matterhornu, dlatego też jest idealny dla osób lubiących wyzwania. Trasy na tym odcinku są trudne i wymagające, a widoki zapierają dech w piersiach.

Atrakcje

  • wycieczka rowerami górskimi,
  • noclegi pod namiotami,
  • zwiedzanie alpejskich gór i lodowców.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Mont Blanc to najwyższy szczyt w Alpach położony 4 810 m n.p.m. Szlak na trasie z Chamonix do Zermatt jest spełnieniem marzeń miłośników alpejskich ścieżek i wspaniałych górskich krajobrazów.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Wyjazd.

Dzień 2: Chamonix

Wycieczka rowerowa po okolicy Chamonix (w tym zwiedzanie słynnego lodowca Argentiere), a wieczorem impreza integracyjna.

Dzień 3: Chamonix – Champex

Wycieczka rowerowa w górę doliny Chamonix do miasteczka Le Tour. Przejazd na przełęcz Col de Blame kolejką gondolową. Przejazd trasą rowerową przez wioskę Trien, przełęcz Forclaz, miasteczko Martigna oraz piękne jezioro Champex.

Dzień 4: Champex - Verbier

Przejazd rowerami znad jeziora Champex do doliny Entremont, następnie do Verbier, gdzie znajduje się jeden z najlepszych bikeparków w Szwajcarii. Będzie czas wolny na trening umiejętności na zjazdach.

Dzień 5: Verbier - Evolene

Wycieczka rozpoczyna się od wioski Evolene. Następnie ciągnie trasą jednego z najsłynniejszych szwajcarskich maratonów MTB "Grand Raid Cristalp Race" przez przełęcz Croix de Coeur i znów do Evolene.

Dzień 6: Evolene - Grimentz

Dzień rozpocznie się od wspinaczki na dwie najwyższe przełęcze na trasie "Pas de Lona" 2787 m i "Basset de Lona" 2792 m. Następnie zjazd wzdłuż pięknego górskiego jeziora Moiry i odpoczynek w wiosce Grimentz.

Dzień 7: Grimentz - Zermatt

Przejazd rowerami na przełęcz Illsee 2544 m, następnie kolejny podjazd do wioski Unterbach i dalej aż do Zermatt.

Dni 8-9: Zermatt

Wycieczka rowerowa z Zermatt na przełęcz Gornergat, aby z bliska zobaczyć najpiękniejszy alpejski szczyt, jakim jest Matterhorn. Powrót do Zermatt.

Dzień 10:

Powrót.

Zakwaterowanie

Noclegi na kempingach pod namiotami. Warto zaopatrzyć się w ciepły strój oraz karimatę.

Cena zawiera

  • noclegi na kempingach pod namiotami,
  • przejazd autokarem z/do Krakowa i Katowic,
  • transport bagaży na trasie,
  • usługi opiekuna grupy,
  • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera

  • wyżywienia.

Ceny

Cena wyjazdu na 10 dni to 2250 PLN od osoby. Podana cena jest promocyjna i obowiązuje jedynie przy rezerwacjach dokonanych do 15.03.2020 r.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno "okazjonalni rowerzyści", "rowerowi turyści" jak i doświadczeni rowerzyści.

Sprawdź podobne wyjazdy

Cres, Chorwacja

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.