Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Afryki: majówka w Botswanie i Zimbabwe na zamówienie

10 dni na upalnym południu Afryki. Zimbabwe i Botswana podczas podróży przez parki narodowe i ogromne Wodospady Wiktorii. Jeden z siedmiu światowych cudów natury na wyciągnięcie ręki. Wybierz się z nami na safari, podczas którego spróbujemy złapać w obiektywy najrzadsze i najpiękniejsze zwierzęta Czarnego Lądu.

Termin na zamówienie - wybierz daty idealne dla Ciebie.

Atrakcje

 • Wodospady Wiktorii,
 • fakultatywny lot helikopterem nad wodospadami,
 • fakultatywny obiad w tradycyjnej afrykańskiej restauracji z pokazem tańca,
 • rafting na rzece Zambezi, Wąwóz Batoka,
 • wieczorny rejs po Zambezi,
 • Park Narodowy Chobe, wodne i lądowe safari,
 • Park Narodowy Hwange, safari.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd nie jest wymagający. Podczas naszego pobytu w Afryce przemieszczać będziemy się na pokładzie samochodów i drogą lotniczą. W tropikach momentami trudne do zniesienia mogą być upały, ale jest to kwestią indywidualną.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Zimbabwe i Botswana to kraje w południowej części Afryki. Posiadają jedne z największych rezerwatów na świecie. Podczas wyjazdu sprawdzimy, jak na miejscu chroni się dziką przyrodę. Obszar ten leży na styku dwóch płyt litosfery, które stale się od siebie odsuwają.

Efekt jest taki, że w odległej przyszłości Afryka zostanie podzielona na dwie części. Na dziś rowy tektoniczne powstałe w tym miejscu tworzą cudowne, bajkowe wręcz krajobrazy, które każdy musi choć raz zobaczyć.

“Mgła, która grzmi” - tak przed przybyciem kolonizatorów nazywano Wodospady Wiktorii. Miejsce to jest niezwykłym, ogromnym zespołem wodospadów, które powstały poprzez rozrywanie tektoniczne kontynentu afrykańskiego.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Spotkanie grupy na lotnisku w Warszawie. Odprawa przed wylotem od 17., a sam wylot do Frankfurtu o 18.55. Lądowanie w Niemczech o 20.40, wylot do Addis Abeba o 22.05.

Dzień 2:

Lądowanie w Addis Abeba o 5.55. Wylot do Victoria Falls o 8.35. Przylot na miejsce o 12.15. Z lotniska przejazd i zakwaterowanie w hotelu The Kingdom 4*.

Hotel leży obok Wodospadów Wiktorii, które uznaje się za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata. Wodospady stanowią granicę między Zimbabwe a Zambią i są szerokie na niemal 2 km. Woda rzeki Zambezi spada tu aż 108 m w dół.

Dzień 3:

Po śniadaniu udamy się z przewodnikiem na eksplorację okolic wodospadów. Czeka nas malowniczy spacer wzdłuż linii spadku wody. Dostępne są dwie opcje fakultatywne, z czego pierwsza obejmuje widokowy lot helikopterem nad wodospadami. Taka atrakcja trwa kwadrans.

Druga fakultatywna aktywność wiąże się z wieczorem. Będzie nią posiłek w restauracji Boma, która serwuje zestaw tradycyjnych przysmaków. Podczas jedzenia będziemy mieli szansę zobaczyć pokaz tradycyjnych, plemiennych tańców, a także samemu spróbować zagrać na bębnach.

Dzień 4:

Poranny posiłek i wyjazd nad brzeg rzeki Zambezi. To tutaj w Wąwozie Batoka weźmiemy udział w raftingu. Wąwóz znajduje się poniżej Wodospadów Wiktorii. Po raftingu wrócimy do naszego hotelu.

Po południu wybierzemy się na rejs po Zambezi pod nazwą Sunset Cruise.

Dzień 5:

Rano wykwaterowanie. Udajemy się do Parku Narodowego Chobe, który znajduje się już na terenie Botswany. Odpoczynek po podróży i wyjazd na rejs po Chobe. Tutaj czeka nas safari, podczas którego z pokładu statku będziemy mogli obejrzeć m.in. hipopotamy w naturalnym środowisku. Powrót na obiad i poobiednie safari w jeepach, podczas którego poszukamy Wielkiej Afrykańskiej Piątki.

Park Narodowy Chobe to najstarsze tego typu miejsce w Botswanie, a także jeden z większych rezerwatów na planecie. Porośnięty jest różnorodnymi rodzajami roślinności, od sawann aż po bagna. Fauna, którą można tu spotkać, to np. słonie, hipopotamy, zebry, żyrafy, nosorożce białe, bawoły, lwy, gepardy.

Wieczorny powrót do Victoria Falls na nocleg.

Dzień 6:

Poranny wyjazd do Parku Narodowego Hwange, do którego dostaniemy się po ok. 2-3 godz. podróży. Na miejscu zakwaterowanie w Hwange Safari Lodge 3*+. W godzinach popołudniowych wyprawa safari, podczas której spróbujemy spotkać Wielką Piątkę. Do hotelu wrócimy dopiero na kolację. Następnie wieczór przy ognisku pod rozgwieżdżonym afrykańskim niebem.

Dni 7-8:

Dwukrotny wyjazd na safari jeepami (wczesnym rankiem lub o 16.).

Park Narodowy Hwange leży na zachodzie kraju, tuż przy botswańskiej granicy. Powstał w 1930 r. i posiada szeroką gamę lokatorów. Zobaczymy tu (przy odrobinie szczęścia) lwy, żyrafy, gepardy, lamparty, hieny, szakale, hipopotamy, zebry, koczkodany, kilka gatunków antylop i niezwykle rzadkie, bo zagrożone, nosorożce.


Dzień 9:

Po śniadaniu czeka nas przejazd na lotnisko w Victoria Falls. Wylot do Addis Abeby o 13. Lądowanie w stolicy Etiopii o 21. Do Polski polecimy przez Niemcy. Wylot do Frankfurtu o 23.40.

Dzień 10:

Lądowanie w Niemczech o 5.30, a o 7.30 wylot do Warszawy. Powrót do kraju o 9.45.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie podczas wyjazdu w komfortowych hotelach 4*. Noclegi w pokojach 2-os

Pogoda

Pogoda w Zimbabwe i Botswanie:

Klimat Zimbabwe i Botswany sprawia, że możemy wyróżnić tam porę suchą (od kwietnia do września), kiedy to spada naprawdę niewielka ilość wody, a także deszczową (od października do marca), kiedy jest jej zdecydowanie więcej. Co do temperatur, to w porze suchej w całym kraju jest o ok. 10°C chłodniej niż w porze wilgotnej. Średnie temperatury w porze suchej to ok. 30°C, w deszczowej ok. 20°C.

Uczulamy, że w bardziej sawannowych terenach pogoda będzie inna niż nad rzeką Zambezi.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Frankfurt - Addis Abeba - Victoria Falls w dwie strony (linie lotnicze Lufthansa i Ethiopian Airlines),
 • noclegi,
 • posiłki (codzienne śniadania, 3 posiłki podczas zakwaterowania w Hwange Safari Lodge 4*),
 • realizacja programu wyjazdu,
 • usługi lokalnych, anglojęzycznych przewodników,
 • pakiet ubezpieczeniowy (KL, NNW, choroby przewlekłe, turystyka kwalifikowana, bagaż).

Cena nie zawiera

 • kosztów wizy do Zimbabwe (wiza podwójna),
 • ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu (4,45% wartości umowy),
 • dodatkowych posiłków,
 • wydatków własnych.

Ceny

Cena wyprawy do Zimbabwe i Botswany wynosi 11690 PLN od osoby.

Podane terminy są przykładowe - wyjazd organizowany jest na zamówienie.

Ważne informacje

Wiza Zimbabwe:

Wizy do Zimbabwe dostępne są na przejściach granicznych, już na miejscu. Cena wizy wynosi od 60 do 100 USD, w zależności od jej wielokrotności. Aby ją otrzymać, konieczne jest posiadanie przynajmniej 2 wolnych stron w paszporcie.

Wiza Botswana:

Wjeżdżając do Botswany, nie musimy martwić się wizą - takowe nie obowiązują.

Szczepienia Zimbabwe i Botswana:

Zimbabwe i Botswana to region świata, w którym występuje cholera. Od podróżnych z obszarów zagrożonych żółtą febrą wymaga się potwierdzenia szczepienia. Południe krajów (również okolice Wodospadów Wiktorii) to również region o podwyższonym ryzyku malarii. Problemem jest tu ryzyko zachorowalności na AIDS.

Organizator

Organized by Air Tours Club

Od lat przemierzamy świat i pomagamy w jego odkrywaniu naszym klientom. Dbamy o Twoje bezpieczeństwo i komfort podróżowania na każdym etapie wyprawy.

Bagaż na podróż do Afryki:

Każdy uczestnik może wziąć maksymalnie 1 sztukę bagażu podręcznego (do 8 kg) i jedną sztukę bagażu głównego (do 23 kg).

Sprawdź podobne wyjazdy

Panama, Panama

20 lipiec - 5 sierpień 2020

+ 4 więcej

od10 900 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.