Udział w Festivalu Voodoo - fascynujące etniczne safari po Afryce Zachodniej - Togo i Benin

Kontakt z naturą połączony z tradycjami mieszkańców - wszystko to zobaczymy w trakcie niesamowitego Festiwalu Voodoo w Benin! Wyprawa, podczas której uda nam się własnymi zmysłami doświadczyć najważniejszych zakątków Zachodniej Afryki: Togo i Benin.

Atrakcje

 • Festiwal Voodoo,
 • kultura i zwyczaje mieszkańców Zachodniej Afryki,
 • wioski na palach,
 • rejsy po jeziorach,
 • kąpiele w oceanach i wodospadach,
 • zabytki, świątynie, miasta,
 • dzika przyroda,
 • święte wzgórza.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Benin i Togo to sąsiadujące ze sobą kraje Afryki, które stanowią symboliczne połączenie nowoczesności i tradycji. Mieszkańcy wciąż żyją w zgodzie z naturą, wyznają tradycyjne wartości ,ale jednocześnie próbują dogonić rozwinięty świat Zachodu. Państwa te mają za sobą długie lata niewolnictwa.

Plan wyjazdu

Uwaga! Przedstawiony plan wycieczki jest uzależniony od pogody. Może więc ulec zmianie.

Dzień 1: Podróż do Afryki

Przylot do Cotonou.

Dzień 2: Togo i Aného

Nie tracimy czasu i po załatwieniu formalności, wyruszamy w podróż do Togo. Zobaczymy okolice rzeki Mono i poznamy zwyczaje zamieszkującej te tereny ludności (głównie zajmującej się rybołówstwem i rzemiosłem). Później skierujemy się w stronę Aného, kolonialnego miasta położonego blisko lagun i oceanu. Jeśli dotrzemy na miejsce przed planowaną godziną, będziemy mogli udać się na spacer.

Dzień 3: Do stolicy

W trakcie podróży do Lomé uda nam się zobaczyć Agbodrafo i Togoville, miasta, które słyną ze swoich historii. Zajrzymy tu do domu niewolników, a następnie udamy się w rejs po Jeziorze Togo. W stolicy Togo – Lomé – przywitamy Nowy Rok.

Dzień 4: Ruszamy dalej

Po porannym dojściu do siebie po nocnym świętowaniu udajemy się w dalszą podróż po Afryce. Tym razem celem naszej wyprawy będzie Kpalimé, miasto położone wśród malowniczych plantacji, lasów i wodospadów.

Dzięki przewodnikowi dowiemy się wielu ciekawych faktów o właściwościach i zastosowaniach tutejszych roślin. W tym regionie występuje także wiele gatunków barwnych motyli, które być może uda nam się zobaczyć.

Dzień 5: Cel wycieczki - Kara

Pierwszą część dnia spędzimy w trasie (będzie oczywiście czas na zrobienie zdjęć, zatrzymamy się także w lesie nietoperzy i smoczej skale). Miasto Kara zwane jest drugą stolicą Togo, jest tu nawet pałac prezydencki, który służy jako siedziba rządu, gdy w Lomé, z jakiegoś powodu, władze nie mogą pracować.

Dzień 6: Tradycje mieszkańców

Z samego rana udajemy się na wycieczkę na Mount Kabyé - tu czas wyraźnie się zatrzymał. Mieszkańcy wiosek wciąż utrzymują się głównie dzięki wytwarzaniu ceramiki i kowalstwu.

Drugą część dnia spędzimy w Tambermie, na obszarze wpisanym na Listę UNESCO. Tradycyjne dwupiętrowe chaty, zwyczaje mieszkańców i klimat życia na łonie natury - to wszystko sprawia, że miejsce jest naprawdę wyjątkowe.

Dzień 7: Przenosiny do Beninu

Poranek przeznaczymy na bliższe poznanie Tambermy (przewodnik opowie nam o architekturze i samej ludności), później udamy się do Beninu. Po drodze zwiedzimy kraj Somba, a pod koniec dnia dotrzemy do Natitingou.

Dzień 8: W Natitingou

Pierwsza część dnia to czas wolny. Później udamy się na wycieczkę po okolicy - zobaczymy Muzeum regionalne, poznamy zwyczaje ludności Fulani oraz weźmiemy udział w degustacji piwa robionego z prosa. Atrakcją dnia będzie kąpiel nad wodospadem Kota.

Dzień 9: Atrakcje Pendjari Parc

Park, który jest domem dla słoni, sprawi, że poczujemy prawdziwy klimat dzikiej przyrody. To właśnie tu spotkać można guźce, bawoły, hipopotamy, krokodyle, a nawet lwy i lamparty. Spędzimy tu cały dzień i zostaniemy na noc.

Dzień 10: Powoli wracamy

Pierwszą część dnia spędzimy jeszcze w parku i wybierzemy się w jego najciekawsze punkty widokowe. Później będziemy wracać do Natitingou, a po drodze zatrzymamy się w wiosce Tanougou. Tu przewidziana jest przerwa na orzeźwiającą kąpiel nad tamtejszymi wodospadami.

Dzień 11: Na zachód Afryki

Tego dnia wybierzemy się do wioski Taneka, której ludność wciąż żyje zgodnie z dawnymi tradycjami. Wybierzemy się do banku kultury oraz na spotkanie z królem i duchowym przywódcą wioski. Później ruszymy w drogę do Dassa. To święte wzgórza, które służyły jako schronienie przed łowcami niewolników. Na jednym z nich, zobaczymy pałac voodoo. W Benin religia voodoo nazywana jest Vodun.

Dzień 12: Przygotowania do festiwalu voodoo

Po dotarciu do Ouidah i zwiedzeniu miasteczka (zobaczymy Drzewo Zapomnienia, Bramę Bez Powrotu oraz świątynie pytonów i święty las) pomożemy przy przygotowaniach do festiwalu voodoo.

Dzień 13: Festiwal Voodoo

Festiwal odbywa się na plaży obok Bramy Bez Powrotu. Tańce, muzyka, tłumy - to święto wciąż odgrywa ważną rolę w kulturze.

Dzień 14: Odrobina historii

Rankiem będziemy mieć czas na poznanie miasta oraz jego historii (głównie związanej z niewolnictwem oraz voodoo). Później czeka nas wycieczka po jeziorze Noukoué. Zobaczymy tu wioski na palach, a w jednej z nich spędzimy noc.

Dzień 15: Stolica Beninu

Zanim opuścimy wioski na palach popłyniemy w te rejony, w które rzadko udają się turyści, będzie więc okazja, by zobaczyć coś niezwykłego. Popołudnie przeznaczymy na zwiedzanie stolicy Beninu, Porto Novo.

Dzień 16: Czas wracać

Po powrocie do Cotonou będziemy mieć czas wolny. Przewodnik doradzi nam, gdzie najlepiej jeszcze pojechać i co warto zobaczyć. Polecamy szczególnie zakup pamiątek, kąpiel w oceanie i zwiedzanie okolicy. Wieczorem - podróż na lotnisko.

Dzień 17: Powrót do Polski

Lądujemy w Warszawie.

Zakwaterowanie

W zależności od etapu wycieczki, będziemy nocować w hotelach, namiotach lub prywatnych kwaterach.

Pogoda

W Beninie temperatury oscylują w granicach 29-32°C. W okresie europejskiego lata mogą występować tam większe opady deszczu. W Togo natomiast temperatura może osiągnąć nawet 35°C. Deszcze również pojawiają się głównie w III kwartale roku.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • wyżywienie (śniadania, 7. dnia lunch, 6. i 14. dnia kolacja),
 • realizację programu wycieczki,
 • lokalny transport,
 • transfery z lotniska i na lotnisko,
 • opiekę pilota,
 • opiekę przewodnika.

Cena nie zawiera

 • przelotów z Warszawy do Cotonou i z powrotem (koszt ok. 3500 PLN),
 • napojów oraz napiwków,
 • ubezpieczenia,
 • wiz i opłat związanych z wyrabianiem dokumentów.

Ceny

Koszt wyjazdu na 16 dni: 1855 EUR + loty (cena podana dla grupy 8-osobowej).

Ważne informacje

Przed wyjazdem należy mieć ważny paszport oraz wyrobioną wizę do krajów Afryki.

Warto zaszczepić się przed chorobami tropikalnymi (malaria, żółta febra) - jednak nie ma obecnie obowiązkowych szczepień dla turystów wybierających się do Togo i Beninu.

Organizator

Organized by Adventure Club

Nasze wyjazdy kierujemy do prawdziwych pasjonatów podróży, chcących zrozumieć i zbliżyć się do ludzi innych kultur.

Afryka w pojedynkę?

Istnieje możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego (koszt 250 EUR)

Sprawdź podobne wyjazdy

Kuta, Indonezja

27 grudzień 2020 - 10 styczeń 2021

od1 730 USD

/ os.

La Paz, Boliwia - Wielonarodowe Państwo

5 - 18 listopad 2020

od2 060 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.