Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Odwiedź rajski Madagaskar!

Madagaskar to niezapomniane widoki, złote plaże oraz dostęp do krystalicznego Oceanu Indyjskiego. Jednak to, co wyróżnia ten wyspiarskie kraj, to endemiczne gatunki zwierząt i roślin, które można spotkać tylko w tej części świata. Odkryj z nami niezwykłe parki narodowe pełne unikatowych lemurów i prastarych baobabów!

Atrakcje

 • największe lemury świata z gatunku Indri Indri,
 • Park Narodowy Ranomafana - dżungla z pięknymi wodospadami i potokami,
 • Park Narodowy Isalo - pomarańczowe kaniony i endemiczne rośliny,
 • lasy baobabów,
 • kopalnia szafirów,
 • piaszczyste plaże,
 • kąpiele w Kanale Mozambickim,
 • zabytkowe miasta postkolonialne,
 • krystaliczne jeziora i baseny naturalne,
 • lokalne chaty Malgaszów - miejscowej ludności.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd jest w pełni zorganizowany, jedyną trudność mogą sprawić dwugodzinne marsze przez las tropikalny.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Madagaskar jest nazywany czerwoną wyspą ze względu na rdzawą barwę formacji skalnych. Jest to kraj niezwykle bogaty w endemiczne gatunki flory i fauny. W szczególności wyspa jest znana z potężnych baobabów oraz największych lemurów na świecie z gatunku Indri Indri. Krajobraz Madagaskaru jest pełen kontrastów - można tu spotkać wypalone równiny, wilgotne lasy tropikalne oraz piaszczyste plaże.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Zbierzemy się na Okęciu w Warszawie i wyruszymy do Antananarywy na Madagaskarze, po drodze przesiadając się w jednym z europejskich lotnisk. Wieczorem zakwaterujemy się w 3* hotelu Brajas.

Dzień 2

Dzień zaczniemy od zwiedzania Antananarywy, która jest stolicą Madagaskaru. Zobaczymy panoramę miasta, ruiny Pałacu Królowej (Palais de la Reine), który został wpisany na listę UNESCO oraz widok na jezioro Anosy, czyli największy akwen w stolicy. Przejedziemy się również główną ulicą, Aleją Niepodległości.

Po obiedzie w lokalnej restauracji wybierzemy się do ośrodka, w którym znajdują się niezwykłe gatunki żab i kameleonów. Następnie wyruszymy na zachód w kierunku rezerwatu, po drodze mijając typowo handlową miejscowość Moramanga. Przenocujemy w popularnym hotelu Feon ny Ala.

Dzień 3

Dzień zaczniemy od wizyty w niezwykłym Rezerwacie Analamazoatra, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać unikatową roślinność Madagaskaru, m.in. storczyki i wanilię. Zobaczymy też największe lemury na świecie z gatunku Indri Indri. Po przerwie kawowej wyruszymy nad Ocean Indyjski. W miejscowości Brickaville wsiądziemy do samochodów z napędem 4x4 i wyruszymy w kierunku słodkich jezior Rosoabe.

Przejazd pomiędzy tymi niezwykłymi akwenami zajmie około dwie godziny. W międzyczasie zobaczymy też piękny zachód słońca nad dziewiczymi krajobrazami Madagaskaru. Przenocujemy w bungalowach pomiędzy krystalicznym jeziorem Ampitabe a Oceanem Indyjskim.

Dzień 4

Przeprawimy się łodzią na drugi brzeg jeziora, aby ujrzeć lemury w naturalnym środowisku. Odwiedzimy też miejscową wioskę i wrócimy wzdłuż brzegu jeziora na lokalny obiad. Po południu czas wolny, więc można zwiedzić okoliczne plaże i kąpać się w przejrzystym jeziorze.

Dzień 5

Dzień zaczniemy od przepłynięcia do Toamasina (Tamatave), gdzie znajduje się największy port na Madagaskarze. Nazwa miejscowości pochodzi od soli, ponieważ okoliczne wody słynne są z zasolenia. Zwiedzimy największe atrakcje miasta i zakwaterujemy się w ekskluzywnym hotelu 4* Neptun.

Dzień 6

Po obfitym śniadaniu wyruszymy z powrotem do stolicy Madagaskaru. Po drodze zobaczymy plantacje palm do wytwarzania oleju palmowego oraz niezwykłe krajobrazy pełne serpentyn i ostrych zakrętów. Podczas trasy mającej 250 km wzniesiemy się o niemal 1400 m n.p.m! Wieczorem chętni będą mogli się udać do słynnego klubu nocnego o nazwie Cabaret Le Glacier.

Dzień 7

O poranku wyruszymy do Antsirabe, miasta w środkowej części Madagaskaru, które było słynnym kurortem francuskim. Po drodze zobaczymy piękne krajobrazy i lasy tej malowniczej wyspy oraz wyroby lokalnych rzemieślników wykonane z bydlęcych rogów czy ram po rowerach. Zobaczymy też tradycyjną wytwórnię naczyń z aluminium w miejscowości Ambatolampy.

Wczesnym wieczorem przejedziemy się miejscowymi rikszami, których lokalna nazwa to pousse-pousse (z francuskiego pchaj-pchaj). Kolację zjemy w pięknej restauracji, gdzie grana jest muzyka na żywo przez lokalne zespoły.

Dzień 8

Skierujemy się na południe, po drodze podziwiając niezwykłe wzniesienia i czerwone zbocza górskie oraz zielone pola ryżowe. Zobaczymy również lokalne chaty Malgaszów, czyli autochtonicznej ludności Madagaskaru. Jej domy zbudowane są z cegieł wykonanych z laterytu, co jest unikatowym stylem budownictwa.

Po drodze zatrzymamy się też w pracowni rzeźb hebanowych o nazwie “Zamafiry arts shop” w miejscowości Ambositra. Po południu będzie też czas wolny na zwiedzanie miasteczka. Wczesnym wieczorem dotrzemy do miasta Ranomafana w sercu dżungli.

Dzień 9

Od rana eksplorujemy Park Narodowy Ranomafana, czyli największy tego typu kompleks na Madagaskarze, który został wpisany na listę UNESCO. Zaczniemy od spaceru trasą Vatoharanana biegnącą przez wzgórza wilgotnego lasu tropikalnego. Ukształtowanie terenu zaczyna się od poziomu 400 m n.p.m., a kończy na wysokości 1400 m n.p.m.

Miejsce to jest bardzo różnorodne i obfite w niezwykłe gatunki zwierząt i roślin. Madagaskar jest znany z największego na świecie zbioru endemicznej fauny, która występuje tylko w tej części świata. Znajduje się tam 115 gatunków ptaków, 62 rodzaje gadów, 98 typów płazów i aż 12 gatunków lemurów.

Park narodowy jest też słynny z powodu wód uzdrowiskowych o działaniu leczniczym! Cały dzień będziemy podziwiali ten cud naturalny we wszystkich jego odsłonach. Znajdziemy też czas na piknik w środku raju oraz zjawiskowe sesje zdjęciowe.

Dzień 10

Tego dnia wybierzemy się do Ranomafany, jednak tym razem krótszą trasą o nazwie Sahamaloatra. Poza kontaktami z lemurami zobaczymy też niespotykane gatunki storczyków. Na końcu trasy znajduje się krystaliczne jezioro, przy którym zjemy przekąski i nacieszymy się rajskim widokiem.

Następnie po powrocie do hotelu ruszymy w dalszą trasę w kierunku południa Madagaskaru. Wczesnym wieczorem dotrzemy do miejscowości Fianarantsoa, słynnej z tradycyjnych domków, licznych kościołów oraz kultury picia wina. Tam wybierzemy się na punkt widokowy, z którego rozpościera się panorama całego miasta i okolicznych gór. Ten widok zapiera dech w piersiach!

Dzień 11

Odwiedzimy fabrykę papirusu zwaną Antaimaro’s oraz manufakturę przetwarzającą kokony jedwabników w naturalny jedwab. W dalszej części zobaczymy liczne winnice, niesamowite groty i formacje skalne oraz pola uprawy papirusu. Zatrzymamy się również na bazarze słynącym z niespotykanych roślin leczniczych.

Następnie przejedziemy przez równiny prekambryjskie i złożone formacje ze skał osadowych. Wzdłuż drogi będziemy mijać karłowate krzewy i piękne płaskowyże Madagaskaru. Wczesnym wieczorem dotrzemy do miejscowości Ranohira, gdzie przenocujemy w 3* bungalowach.

Dzień 12

Dzień zaczniemy od podróży na klify w Parku Narodowym Isalo. Występuje tam ponad 400 gatunków roślin i zwierząt, w tym duża część ma charakter endemiczny. Jednak najpiękniejsze są piaskowe formacje, z których rozpościera się widok na cały park. Wybierzemy się na spacer do tzw. kanionu małp, gdzie rosną niespotykane nigdzie indziej gatunki aloesów.

W tym rajskim miejscu znajdują się naturalne baseny, powstałe dzięki pobliskiemu wodospadowi. Odbędziemy tam relaksującą kąpiel pośród dźwięków lasu tropikalnego i szumu wodospadu. W dalszej części wędrówki zobaczymy rośliny wyglądające jak baobaby rosnące do góry nogami o nazwie Pachypodium rosulatum.

Po dwugodzinnym marszu dotrzemy do lasu, gdzie spotkamy piękne lemury Carra oraz największe z gatunku Indri Indri, które sięgają do 90 cm. Następnie dojdziemy do kolejnych naturalnych basenów, które zostały wyżłobione większymi wodospadami.

W tym miejscu również odpoczniemy po długiej podróży przez las i w cieniu majestatycznych drzew. Następnie wsiądziemy do minibusa, który zawiezie nas do hotelu, po drodze zatrzymując się u Stóp Królowej Isalo. Kolację zjemy w popularnej restauracji, która jest słynna z powodu świetnych steków z zebu (gatunek bydła domowego).

Dzień 13

Po śniadaniu wyruszamy na południe kraju, odwiedzając kopalnię szafirów oraz miasto Ilakaka, gdzie handluje się tymi cennymi kamieniami. Na trasie napotkamy też nowe miasta-wioski założone przez górników szukających drogocennych kamieni. Zobaczymy również majestatyczne baobaby, które będą nieodłączną częścią dalszej trasy.

Odwiedzimy również park botaniczny znany głównie z sukulentów, czyli roślin zbierających wodę w pniach. Po południu odwiedzimy miejscowość Toliara, którą zwiedzimy z przewodnikiem. Kolację zjemy w hotelu 3*, po czym będziemy mieli czas wolny na eksplorację miasta.

Dzień 14

Wybierzemy się do Rezerwatu Reniala słynnego z powodu majestatycznych baobabów i endemicznych gatunków ptaków i gadów. Te olbrzymie drzewa żyją ponad 1500 lat, a ich średnica sięga niekiedy 11 m!

Po rezerwacie będziemy się poruszać na wozach zbitych z desek, dzięki czemu będziemy mieć wrażenie, jakbyśmy się cofnęli w czasie do pradawnego Madagaskaru. Po południu wrócimy do hotelu, gdzie będziemy mieli dodatkową możliwość łowienia dużych ryb lub kąpieli w Kanale Mozambickim.

Dzień 15

Ten dzień jest przeznaczony na relaks, jednak hotel Ifaty ma do zaoferowania liczne atrakcje, które można dokupić we własnym zakresie, takie jak: kitesurfing, narty wodne, freediving czy wycieczki quadem.

Dzień 16

Wyruszamy w drogę powrotną do miejscowości Tulear, aby udać się na okoliczne lotnisko. Przed południem przylecimy do Antananarywy, gdzie zrelaksujemy się po intensywnej podróży.

Dzień 17

Od rana będziemy mieli czas na zakup pamiątek i ostatnie posiłki, po czym wylecimy samolotem do Warszawy.

Dzień 18

Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Zakwaterowanie

Noclegi głównie 3- i 4*. W większości zakwaterowanie odbywa się w bungalowach 2-osobowych.

Pogoda

Najlepsza pogoda na wyjazd na Madagaskar jest od marca do listopada. Wtedy to temperatura sięga 30°C. Najbardziej deszczowe miesiące to styczeń i luty. Temperatura morza jest odpowiednia do kąpieli przez cały rok.

Cena zawiera

 • przeloty samolotami na trasie Warszawa - Antananarywa - Warszawa z przesiadką w jednym z europejskich lotnisk w każdą stronę,
 • wewnętrzny lot pomiędzy Toliarą a Antananarywą,
 • noclegi w hotelach 3- i 4*,
 • śniadania i obiadokolacje,
 • przewodnik polskojęzyczny,
 • przejazd z i na lotnisko,
 • transport busami i pojazdami 4x4 pomiędzy miastami na Madagaskarze,
 • pływanie łodzią przez trzy dni pomiędzy Brickaville a Tamatave,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Cena nie zawiera

 • ceny wizy do Madagaskaru (30 EUR),
 • obiadów i dodatkowych napojów,
 • biletów do parków narodowych oraz opłat przewodników (180 EUR),
 • napiwków dla obsługi transportowej, hotelowej i restauracyjnej (ok. 80 EUR),
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN),
 • dodatkowych wycieczek,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego podczas całej podróży (320 EUR).

Ceny

Koszt wyjazdu na Madagaskar wynosi 7900 PLN + 2220 EUR od osoby + 293 EUR na wizę, bilety, przewodników, napiwki, TFG.

Ważne informacje

Przed wyjazdem należy zaszczepić się na takie choroby jak: wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, dur brzuszny, błonica, tężec i krztusiec. Wyżej wymienione szczepionki najlepiej wykonać na 5 tygodni przed wylotem.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Madagaskar - ciekawostki

Mieszkańcy wyspy uważają lemura za święte zwierzę, którego nie można zabić.

Niemal 80% wanilii na świecie jest hodowana na Madagaskarze.

Ponad 80% gatunków flory i fauny z tego kraju ma status endemiczny.

Prawie 90% obywateli Madagaskaru żyje za nie więcej niż 2 USD na dzień.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

8 - 25 sierpień 2022

od6 950 PLN

/ os.

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Panama, Panama

14 - 28 luty 2022

od8 890 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.