Madagaskar: niezwykła wyprawa do krainy baobabów, wanilii, lemurów i francuskiej kuchni

Wycieczka po największej wyspie Afryki, Madagaskarze. To tutaj rośnie zjawiskowa roślinność i żyją niesamowite gatunki zwierząt, które występują tylko w tej części świata. Wyspę otaczają lazurowe wody Oceanu Indyjskiego i piaszczyste, tropikalne plaże.

Atrakcje

 • spacer Aleją Baobabów,
 • wykwintna kuchnia francuska,
 • wizyta na lokalnych, malgaskich targach,
 • nocleg w namiotach w Wąwozie Bemaraha,
 • trekking po Parku Narodowym Isalo,
 • czerwone kaniony w Ranohira,
 • kąpiel w Wodospadach Nimf,
 • wizyta w kopalni szafirów i w lokalnej bimbrowni,
 • bliskie spotkanie z endemiczną przyrodą Madagaskaru,
 • nocleg w urokliwym hotelu, który niegdyś pełnił rolę kościoła katolickiego,
 • wizyta w warsztacie jedwabiu,
 • rejs w dół rzeki Tsiribihina,
 • poznawanie obyczajów lokalnych mieszkańców i rdzennych plemion Madagaskaru.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka dla wszystkich chętnych, z wyszczególnieniem osób lubiących aktywność fizyczną i trekkingi. Warto zabrać ze sobą lekkie obuwie sportowe.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Madagaskar jest wyspą położoną pośród wód Oceanu Indyjskiego, u południowo-wschodniego wybrzeża Afryki. To miejsce odległe od stałego lądu, dlatego wytworzyły się tutaj niesamowite, endemiczne fauna i flora, którą można zobaczyć jedynie na Madagaskarze.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Wylot z lotniska w Polsce.

Dzień 2:

Dotarcie w nocy do Antananarywy, stolicy Madagaskaru.

Dzień 3:

Po śniadaniu wybieramy się na lotnisko i lecimy do Toliara (Tulear) na południowym-zachodzie Madagaskaru. Zwiedzimy tą nadmorską miejscowość, odwiedzając m.in. centrum, Muzeum Morskie oraz targ, gdzie można dostać świeże ryby, owoce i mięso.

Wybierzemy się też do arboretum Antsokay, czyli pięknego ogrodu botanicznego, w którym znajduje się ponad 90% endemicznych gatunków flory i fauny. Zobaczymy niezwykłe odmiany pachypodium (palmy madagaskarskiej) czy wiele roślin o działaniu leczniczym.

Dzień 4:

Wybierzemy się do Parku Narodowego Isalo, który składa się z łańcucha górskiego pochodzącego z czasów środkowej jury. Pasmo to rozciąga się na długości ponad 100 km i znajdują się tam liczne kaniony i ostre szczyty. Zmierzając na południe, zobaczymy cmentarze przy drogach charakteryzujące się niezwykłymi nagrobkami rzeźbionymi w drewnie.

Odwiedzimy też bimbrownię, gdzie pędzi się lokalny rum oraz szkołę, aby zobaczyć, jak wygląda życie dzieci na “Czerwonej Wyspie”. Po drodze zatrzymamy się w mieście Ilakaka słynącej z kopalni szafirów i sprawdzimy, jak wygląda proces wydobywania tych surowców oraz poczujemy klimat miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu. Przenocujemy w namiotach, mając przed sobą widok ogromnych skał na tle zachodzącego słońca.

Dzień 5:

Przez cały dzień będziemy eksplorować cudowny Park Narodowy Isalo, gdzie przespacerujemy się wśród naturalnych basenów wydrążonych przez wodospady. To idealne miejsce na rajską sesję zdjęciową w sercu dzikiej natury. W trakcie 5-godzinnego marszu zobaczymy też lemury, wykąpiemy się w basenie, obejrzymy zachód słońca przy zjawiskowej formacji skalnej, nazywanej przez lokalnych mieszkańców “Okiem Boga”.

Dzień 6:

Wyruszymy w kierunku Fianarantsoa, jednego z większych miast Madagaskaru. Po drodze zobaczymy ogromne połacie pól ryżowych i tytoniu. Odwiedzimy lokalną winnicę - kraj ten produkuje różne odmiany wina. Jadąc dalej, zwiedzimy też wytwórnię papieru ryżowego oraz targ miejscowego bydła zebu. W miejscowości Ambalavao handluje się tymi zwierzętami sprowadzanymi z całego południa wyspy.

Następnie wjedziemy do Parku Ny Anja, gdzie żyją lemury z gatunku katta. Jest to prywatny rezerwat, którym zajmują się mieszkańcy okolicznych wiosek. Ze względu na określone pory karmienia będziemy mieli 100% szans na spotkanie tych niezwykłych ssaków z rodziny naczelnych. Noc spędzimy w klimatycznym hotelu, który niegdyś był kościołem katolickim.

Dzień 7:

Po obfitym śniadaniu wyruszymy na północ do Parku Narodowego Ranomafana. Po drodze odwiedzimy lokalne plantacje herbaty i spróbujemy tego lokalnego przysmaku. Po dotarciu do parku wybierzemy się na ekscytującą wędrówkę wilgotnym lasem znajdującym się w terenach podgórskich.

Spotkamy tam niezwykłe gatunki zwierząt (lemury, kameleony), jak też piękne okazy flory - orchidee, palmy oraz rośliny mięsożerne. Po obiedzie w lokalnej restauracji wybierzemy się na dalszy spacer w poszukiwaniu dziko żyjących lemurów.

Dzień 8:

Wyruszymy do Antsirabe, mijając cudowne krajobrazy, w tym pola ryżowe i domy z gliny, w których mieszka okoliczna ludność. Odwiedzimy też centrum rękodzieła mieszkańców wyspy, którzy wykonują rzeźby z drewna hebanowego. Wieczorem po dojeździe do Antsirabe zjemy kolację w magicznym ogrodzie.

Dzień 9:

Zwiedzimy miasto oraz lokalny sklep z kamieniami półszlachetnymi. Wybierzemy się również do wytwórni jedwabiu, szlachetnego materiału z naturalnych jedwabników. Po obiedzie wyruszymy do Miandrivazo, gdzie zjemy kolację i zakwaterujemy się.

Dzień 10:

Z rana płyniemy statkiem z Masiakampy rzeką Tsiribihina. Przepłyniemy wzdłuż zjawiskowej równiny Betsiriry, a na pokładzie zjemy pyszny lunch. Zatrzymamy się w wiosce Sahambano, gdzie będziemy mieli okazję przyjrzeć się codziennemu życiu malgaskich mieszkańców.

Dzień 11:

Wybierzemy się do naturalnych basenów, w których weźmiemy poranną kąpiel. Odwiedzimy miejscowość Berevo, po czym rozbijemy obóz z namiotami nad krystaliczną rzeką. Zjemy kolację na pokładzie przy cudownym zachodzie słońca.

Dzień 12:

Wypłyniemy przez równinę Menabe i zjemy obiad w tradycyjnej wiosce malajskiej. W miejscowości Belo sur Tsiribihina zmienimy środek transportu na samochód z napędem 4x4 i wybierzemy się do Bekopaki. Zatrzymamy się w pobliskiej wiosce, gdzie tym razem to my będziemy lokalną atrakcją dla dzieci. Jeśli szczęście nam dopisze, wybierzemy się na miejscową uroczystość.

Dzień 13:

Wyruszymy do Ankanijao, a następnie przespacerujemy się do Tsingy de Bemaraha, miejsca słynnego z wapiennych klifów zakończonych ostrymi jak brzytwa iglicami. Jest to niezwykłe miejsce pełne wiszących mostów, tuneli oraz szaro-brunatnych skał. Momentami będziemy poruszać się z asekuracją. W drugiej części dnia spłyniemy pirogami wzdłuż okolicznych jaskiń i cmentarzy.

Dzień 14:

Tego dnia wybierzemy się do Małego Tsingy. Następnie wyruszymy do Morondava, po drodze zatrzymując się w lesie Beroboka oraz do zjawiskowej Alei Baobabów.

Dzień 15:

Na wschód słońca jedziemy ponownie do Alei Baobabów, oglądając te prastare drzewa na tle porannej aury. Wybierzemy się też do wioski rybackiej i poobserwujemy metody łowienia miejscowych rybaków.

Dzień 16:

Wyruszamy na okoliczne lotnisko i lecimy do stolicy, Antananarywy. Tam odwiedzimy Park Lemurów, w którym znajduje się 9 swobodnie żyjących gatunków tych przedstawicieli naczelnych. Zobaczymy też endemiczne kameleony, żółwie i ptaki oraz ponad 100 rodzajów roślin charakterystycznych tylko dla Madagaskaru.


Dzień 17:

Po śniadaniu zwiedzimy Ambohimangę, czyli twierdzę królewską znajdującą się 24 kilometry od stolicy. Jest to jeden z najważniejszych budynków ludu Merina, czyli najliczniejszego spośród 18 grup etnicznych Madagaskaru. Po południu będziemy mieli czas na drobne zakupy i pamiątki. Wieczorem wyruszymy na lotnisko i wylecimy do Polski.

Dzień 18:

Powrót do kraju - zakończenie podróży.

Zakwaterowanie

Różnorodne zakwaterowanie - spędzimy noc na łodzi, w namiocie, w lokalnym hoteliku nad urokliwą rzeką oraz designerskiej lodży z basenem. Istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego, koszt 651 EUR.

Pogoda

Najlepszy czas na podróż na wyspę Madagaskar to okres pomiędzy marcem a listopadem. Temperatura w tych rejonach oscyluje w granicach 30°C i jest wówczas najmniejsza szansa na opady deszczu. Najczęściej pada w styczniu i lutym.

Cena zawiera

 • śniadania, obiady i kolacje,
 • bilety wstępów do atrakcji przewidzianych w programie,
 • transport samochodami 4x4 i minibusem,
 • noclegi,
 • opiekę polskojęzycznego pilota i lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie.

Cena nie zawiera

 • przelotów - koszt od 3000 do 3500 PLN,
 • obyczajowych napiwków - koszt ok. 60 EUR.

Ceny

Koszt wyjazdu na 18 dni: 3050 EUR od osoby + przeloty. Ze sobą zabieramy min. 100 EUR.

Ważne informacje

Przed przyjazdem warto się sprawdzić swój kalendarz szczepień podstawowych - zalecana profilaktyka to szczepienie przeciwko żółtej febrze i leki antymalaryczne.

Organizator

Organized by ESTA TRAVEL

Niezależne Biuro Podróży, concierge podróżniczy dla osób indywidualnych, grup, rodzin i firm.

Przed wyprawą na Madagaskar

Wyjazd przewidziany jest dla grupy min. 10 osób.

W podróż należy wziąć ze sobą repelent przeciw komarom o min. zawartości DEET 50% i zadbać o ochronę przeciwsłoneczną - filtr UV, kapelusz i przyciemniane okulary.

Sprawdź podobne wyjazdy

Taszkient, Uzbekistan

Rzym, Włochy

Stambuł, Turcja

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.