Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa na Mauritius i Reunion

Niesamowita podróż pośród wygasłych i aktywnych wulkanów. Przepiękne wodospady opuszczające się z monumentalnych szczytów górskich. Rejs katamaranem i spokojne, białe plaże z krystalicznie czystą wodą. To wszystko i jeszcze więcej w czasie 15 dni pobytu na wyspach Reunion i Mauritius.

Podane daty są przykładowe - skontaktuj się z nami w celu ustalenia najdogodniejszego dla Ciebie terminu.

Atrakcje

 • odkrywanie lokalnej kuchni,
 • dreszczyk emocji w sąsiedztwie wulkanów,
 • wizyta w manufakturze, w której tradycyjnymi metodami wytwarza się olej,
 • zwiedzanie jaskiń w Saint-Paul,
 • Pinto Maido,
 • Cilaos, kurort górski z gorącymi źródłami,
 • punkt widokowy La Roche Merveilleuse,
 • zwiedzanie nadmorskiej wioski Saint-Leu,
 • podziwianie dzikiej przyrody i majestatycznych szczytów górskich,
 • niespotykana możliwość obserwacji wnętrza i krateru wulkanu Piton De La Fournaise,
 • muzeum La Cite du Volcan,
 • podziwianie licznych wodospadów w Salazi,
 • wizyta na plantacji oraz w fabryce wanilii,
 • relaks na pięknych plażach,
 • odwiedziny w wiosce Chamarel,
 • jezioro Grand Bassin powstałe w kraterze wygasłego wulkanu,
 • krater Trou aux Cerfs,
 • rejs katamaranem po zatoce Black River i oglądanie delfinów.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa nie wymaga specjalnego przygotowania od uczestników.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Reunion to kraina wulkanów, podczas gdy Mauritius nazywany jest rajską wyspą. Dwa tak bliskie geograficznie rejony, a jednak tak od siebie różne.

Na Reunion współistnieją dwa typy wulkanów: wygasłe i aktywne (jedyne takie miejsce na świecie). W tym Piton des Neiges, wygasły wulkan będący najwyższym szczytem na wyspie (3070,5 m n.p.m.), oraz Piton de la Fournaise, najaktywniejszy wulkan świata. Znaczna część wyspy charakteryzuje się dzikością i brakiem kontaktu z cywilizacją. Znajdziemy tu plantacje ylang-ylang i wanilii oraz dżungle pełne orchidei.

Mauritius to wyspa idealna do spokojnego wypoczynku. Czysta woda, laguny, białe plaże, bujna flora i pola pełne trzciny cukrowej, a do tego możliwość nurkowania, gry w golfa, windsurfingu i wędkowania na morzu.

Plan wyjazdu

Program wyprawy może ulec zmianie w zależności od sytuacji oraz zainteresowania uczestników.

Dzień 1: Wylot z Warszawy

Spotykamy się na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Lecimy na Reunion, przesiadając się na jednym z europejskich lotnisk.

Dzień 2: St. Denis na Reunion

Przylatujemy do St. Denis na wyspie Reunion, która znajduje się na Oceanie Indyjskim. Jedziemy do hotelu w St. Gilles.

Dzień 3: Saint-Paul i Pinto Maido

Tego dnia wyprawimy się na Piton Maido, czyli szczyt w Saint-Paul osiągający około 2200 m n.p.m. Będziemy wchodzić drogą, która wije się między polami trzciny cukrowej i podziwiać pobliskie lasy oraz widok na dolinę otoczoną majestatycznymi górami. Po drodze zatrzymamy się w zakładzie,gdzie tradycyjnymi metodami wytwarzany jest olej.

W Saint-Paul eksplorujemy charakterystyczne dla tego miasta jaskinie. W piątki odbywa się tu też słynny targ, na którym będziemy mogli zrobić zakupy.

Dzień 4: Cilaos

Cilaos jest kurortem górskim, w którym znajdziemy gorące źródła. Rozpościera się stąd przepiękny widok na wysokie szczyty górskie sięgające chmur. Do samego miasta można dostać się tylko jedną drogą, która słynie z imponujących krajobrazów. Przespacerujemy się na La Roche Merveilleuse, punkt widokowy na panoramę miasta i góry, które je otaczają.

Odbędziemy spotkania z mieszkańcami regionu. Pokażą nam, na czym polega lokalne rękodzieło, jak wytwarza się wino czy też uprawia soczewicę. Odwiedzimy również typową nadmorską wioskę Saint-Leu.

Dzień 5: La Plaine Des Cafres

Wzdłuż wyspy ciągnie się droga, którą przejedziemy do La Plaine Des Cafres. Z punktu widokowego będziemy obserwować wnętrze i krater wulkanu Piton De La Fournaise sięgający 2632 m n.p.m. Jest to jeden z najaktywniejszych wulkanów na świecie.

Wędrując do tego punktu widokowego, zauważymy zmiany w krajobrazie. Piękne pola otoczone górami, a na nich pasące się bydło zmieniają się w tereny powulkaniczne przypominające powierzchnię księżyca. Zwiedzimy również muzeum La Cite du Volcan.

Dzień 6: Salazi i Hell-Bourg

Salazi słynie z licznych wodospadów oraz plantacji bananów. Podczas spaceru będziemy podziwiać przepiękne wodospady, a między nimi majestatyczny Voile de la Mariee.

Potem pójdziemy do wioski Hell-Bourg, gdzie poczujemy typową kreolską atmosferę. Zwiedzimy plantację oraz fabrykę wanilii. Poznamy tajniki jej uprawy oraz dowiemy się, jak sporządza się najlepszą wanilię świata.

Dzień 7: Saint-Gilles-les-Bains

Saint-Gilles-les-Bains to najpopularniejszy kurort na Reunion. Tego dnia będziemy mieli czas dla siebie na spacery oraz odpoczynek.

Dzień 8: Przelot z St. Denis do Port Louis na wyspie Mauritius

Udajemy się na lotnisko, by wsiąść w samolot do Port Louis, stolicy Mauritiusa, najbardziej znanej wyspy Archipelagu Maskarenów. Zakwaterujemy się w hotelu, w którym spędzimy 5 najbliższych nocy.

Dzień 9: Spotkanie z przedstawicielem biura wycieczek i pobyt w hotelu

Po śniadaniu odbędzie się spotkanie, w czasie którego przedstawiciel lokalnego biura zapozna nas z potrzebnymi informacjami oraz poinformuje nas o organizowanych wycieczkach. Potem będziemy mogli odpocząć w hotelu i na plaży.

Dzień 10: Przejazd przez południowo-zachodnią część Mauritiusa

Wyjeżdżamy ku południowo-zachodniej stronie wyspy Mauritius. W drodze będziemy podziwiać piękno przyrody. Przejedziemy przez La Morne, La Prairie oraz Maconde, by dostać się pięknej wioski Chamarel. Tutaj zatrzymamy się w celu zobaczenia najwyższego wodospadu, jaki znajduje się na wyspie.

Dla Chamarel charakterystyczne są malownicze zakątki oraz atrakcje przyrodnicze w pobliżu. Są to m.in. wodospady, siedmiokolorowa ziemia, Park Narodowy Black River Gorges.

Następnie pojedziemy nad jezioro Grand Bassin, które powstało w kraterze wygasłego wulkanu. Hindusi mieszkający na Mauritiusie uważają je za święte i jest ono dla nich najważniejszym obiektem kultu. Na koniec tego pełnego wrażeń dnia udamy się do krateru uśpionego wulkanu Trou aux Cerfs, skąd zobaczymy przepiękną panoramę całej wyspy.

Dni 11-12: Czas wolny na Mauritiusie

Te dni możemy spędzić w dowolny sposób. Czekają na nas najpiękniejsze plaże, bogata infrastruktura hotelu, egzotyczna i niespotykana roślinność. Możemy nurkować, a wieczorami tańczyć na dyskotekach, które trwają do samego rana.

Dzień 13: Rejs po zatoce Black River

W porcie w zatoce Black River wsiądziemy do luksusowego katamaranu. Popłyniemy oglądać często występujące w tym rejonie stada delfinów. W czasie rejsu dostępna będzie opcja przypowierzchniowego nurkowania. Na statku napoje oraz lunch wliczają się w koszta wyprawy.

Dzień 14: Ostatni dzień na Mauritiusie

Mamy ostatnie chwile, aby odpocząć na wyspie. Potem przeprawiamy się na lotnisko i wyruszamy do Polski.

Dzień 15: Powrót do Warszawy

Jesteśmy z powrotem w Warszawie i kończymy wyprawę.

Zakwaterowanie

Nocujemy w 2-osobowych pokojach w hotelach 4- lub 5*. Na wyspie Reunion zatrzymamy się w hotelu Boucan Canot 4*, w którym wyjątkowość kreolskiej rezydencji łączy się z nowoczesnością. Na wyspie Mauritius będziemy nocować w hotelu Anelia Beach Resort 4*, jednak można zgłosić chęć zakwaterowania w innym hotelu 4- albo 5*.

Pogoda

Zarówno na Reunion, jak i na Mauritiusie klimat jest oceaniczny i monsunowy. Temperatury są wysokie, a opady częste w ciągu całego roku. Średnie najwyższe temperatury przypadają na miesiące zimowe - styczeń i luty i wynoszą ok. 25-29°C, z kolei najniższe notowane są w lipcu, kiedy to na termometrach średnio zobaczymy 20-24°C. Tak więc praktycznie przez cały rok pogoda jest idealna na wyprawę.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • wyżywienie (1 posiłek dziennie na Reunion: śniadania i 2 posiłki dziennie na Mauritiusie: śniadania i kolacje),
 • przeloty w czasie wycieczki,
 • wynajem samochodu na 5 dni na Reunion,
 • cały dzień na katamaranie w zatoce Black River z lunchem i napojami,
 • wycieczkę gwarantowaną na wyspie Mauritius,
 • opiekę lokalnych biur podróży,
 • asystę na lotniskach w czasie przylotów,
 • ubezpieczenie (bagaż, NNW i KL).

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych z Warszawy na Reunion oraz z Mauritiusa do Warszawy (4100 PLN),
 • kosztu wycieczek dodatkowych,
 • napojów w czasie kolacji na Mauritiusie,
 • wydatków własnych,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN od osoby).

Ceny

Koszt wyjazdu na 15 dni: 2290 EUR od osoby + przeloty 4100 PLN.

Podane terminy są przykładowe - skontaktuj się z nami w celu organizacji wyprawy do wyspiarskiej Afryki na 15 dni już od 2 osób.

Ważne informacje

Aby wjechać na teren Reunion oraz Mauritiusa, nie trzeba posiadać wizy. Po wyspie Reunion będziemy jeździć wynajętym samochodem, który będzie nam służył przez cały pobyt. Jego wynajem jest wliczony w cenę wycieczki.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Zaplanuj własny termin podróży do Afryki!

Wyjazd może być zorganizowany już dla 2 osób w dowolnie wybranym terminie.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

8 - 25 sierpień 2022

od6 950 PLN

/ os.

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Panama, Panama

14 - 28 luty 2022

od8 890 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.