Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Do Afryki za gorylami: Uganda, Rwanda, Burundi

Uganda przyciąga turystów dzięki walorom przyrodniczym. To właśnie w tym miejscu w Afryce możemy odwiedzić malownicze jeziora, liczne rezerwaty i parki narodowe.

Podczas 2-tygodniowej wyprawy wybierzemy się na wodne safari, będziemy tropić goryle, szympansy oraz lwy w ich naturalnym środowisku, dotrzemy do Gishora, nazywanego Sanctuaires Des Tambours oraz odwiedzimy społeczność Ibyiwacu. Nie zwlekaj, afrykańska przygoda jest na wyciągnięcie ręki!

Atrakcje

 • malownicze jeziora,
 • trekking po wzgórzach wulkanu,
 • Park Narodowy Wulkanów,
 • tropienie lwów, goryli i szympansów,
 • wodne safari,
 • Park Narodowy Królowej Elżbiety,
 • jezioro Bunyonyi,
 • wizyta w Gitega.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka jest skierowana do wszystkich zainteresowanych!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Uganda to kraj znajdujący się we wschodniej części Afryki. Położona nad jeziorem Wiktorii graniczy z Republiką Konga, Tanzanią, Kenią oraz Rwandą. Państwo nazywane Perłą Afryki słynie z licznych parków narodowych i krajobrazowych. Na obszarze Ugandy możemy podziwiać malownicze jeziora i wędrować po górach.

Plan wyjazdu


Dzień 1 (Warszawa - Entebbe)

Wylot z Warszawy do Ugandy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2 (Entebbe)

Lądowanie w Entebbe. Z lotniska przejazd do Parku Narodowego Kibale. Możliwość wycieczki na jeden z największych szczytów, skąd doskonale widać Las Baldachimowy i Jezioro Kraterowe. Nocleg spędzimy w Isunga Lodge.

Wyżywienie: lunch, kolacja.

Dzień 3 (Bigodi)

W godzinach porannych transfer do Kibale Forest National Park, gdzie rozpoczniemy tropienie szympansów. Park ten słynie z największej liczby mieszkających tu szympansów oraz 12 innych gatunków naczelnych na obszarze Afryki Wschodniej. Po południu wybierzemy się na 2-3 godz. spacer po bagnach w Bigodi. Nocleg w Isunga Lodge.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 4 (Kibale National Park - Park Narodowy Królowej Elżbiety)

Przejazd do Parku Narodowego Elżbiety. Po drodze zatrzymamy się, by obejrzeć kratery Kasenada. Po dotarciu do lodge’y i zakwaterowaniu udamy się na popołudniowe safari. Nocleg spędzimy w Twin Lakes Safari Lodge.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 5 (Park Narodowy Królowej Elżbiety)

W godzinach porannych udamy się na tropienie lwów wraz z miejscowymi naukowcami, którzy opowiedzą nam co nieco o historii parku i specyfice tych zwierząt.

Podczas wędrówki będziemy podziwiać masyw górski Rwenzori oraz bujną roślinność. Następnie wybierzemy się na safari wodne łodzią po kanale Kazinga, który doprowadzi nas do jeziora Edward. Nocleg w Twin Lakes Safari Lodge.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 6 (Ishasha Sector - Bwindi Impenetrable National Park)

Transfer do Ishasha Sector na safari, gdzie będziemy mogli obserwować wspinające się na drzewa lwy oraz inne gatunki zwierząt i ptaków. Następnie pojedziemy do Bwindi Impenetrable National Park.

Po drodze będziemy podziwiać tarasowe wzgórza Kigezi Highlands. Nocleg w Lake Mutanda Resort.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 7 (Gorilla Tracking - jezioro Bunyonyi)

Rano wybierzemy się na trekking na zboczach wulkanu. Dziś będziemy tropić goryle razem z profesjonalnym tropicielem tych łagodnych małp. Wyprawa nie będzie należała do najłatwiejszych, jednak wyjątkowa flora i fauna lasu są warte poświęcenia.

Po wyprawie trekkingowej transfer w okolice jeziora Bunyonyi. Noc spędzimy w Bunyonyi Overland Resort.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 8 (jezioro Bunyonyi - wyspa Punishment - Park Narodowego Wulkanu)

Popłyniemy łodzią na safari na urokliwą wyspę leżącą na jeziorze Bunyonyi - Akampene. Odwiedzimy lokalne wioski, następnie przemieścimy się do Parku Narodowego Wulkanu i będziemy kontynuować wędrówkę do Obozu Badawczego Karisoke.

Kolejnym punktem wyprawy będzie trekking na grób Dian Fossey, który potrwa ok. 2 godzin. Będziemy podziwiać lasy tropikalne, bujną roślinność oraz różne gatunki zwierząt. Dotrzemy do domu Dian Fossey, która została zamordowana w 1985 r. Kobietę pochowano nieopodal ulubionej gorylicy Digit. Nocleg w Mountain Gorilla View Lodge.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 9 (Gorila Tracking lub wizyta w wiosce Ibyiwacu)

Dzień możemy poświęcić na niemal 8 godz. wyprawę trekkingową w poszukiwaniu goryli lub zrelaksować się na wyspie i odwiedzić lokalne wioski, gdzie mieszka społeczność Ibyiwacu. Będziemy nocować w Mountain Gorilla View Lodge.

Wyżywienie: śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 10 (Gisenyi)

Transfer nad jezioro Kivu, gdzie udamy się w rejs na wyspę Napoleona. Zobaczymy malowniczy zachód słońca oraz przespacerujemy się po wyspie w poszukiwaniu rzadkich okazów ptaków i nietoperzy. Noc spędzimy w hotelu Malahide Paradis.

Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 11 (Burundi)

Z samego rana przejazd do Burundi z widokiem na Gitega, stolicę kraju. Następnie transfer do Gishora, miejsca nazywanego Sanctuaires Des Tambours, gdzie kultywowana jest gra na ogromnych bębnach. Umiejętności gry na tym instrumencie przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Nocleg w Roca Golf Hotel Bujumbura.

Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 12 (Bujumbura)

Transfer do Bujumbura z widokiem na malownicze jezioro Tanganika. Następnie czas wolny na zwiedzania miasta i wizytę u Karmelitów na polskiej misji w Burundi. Nocleg w Roca Golf Hotel Bujumbura.

Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 13 (Kigali)

W godzinach porannych wybierzemy się do stolicy Rwandy, Kigali, umiejscowionej w regionie nazywanym Krainą 1000 wzgórz. Następnie czas wolny, który możemy poświęcić na zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Marriott Kigali.

Wyżywienie: śniadanie.

Dzień 14 (Kigali)

Ostatnie chwile w Kigali - czas wolny. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 15 (Warszawa)

Powrót do Warszawy.

Zakwaterowanie

Będziemy nocować w pokojach 2-osobowych w typie standard w resortach i hotelach 3- i 4*.

Pogoda

Pogoda w Ugandzie:

Uganda znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego wilgotnego. Najcieplejszymi miesiącami w Ugandzie są grudzień, styczeń, luty i marzec. W Ugandzie pogoda sprzyja turystom przez cały rok. Średnia roczna temperatura wynosi ok. 27°C. Do najbardziej deszczowych miesięcy zaliczamy kwiecień, październik i listopad.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • opiekę pilota wycieczki,
 • bilety lotnicze na trasach: Warszawa - Entebbe, Kigali - Warszawa,
 • transfer z/na lotnisko,
 • wyżywienie (zaznaczone w planie wyprawy),
 • transport prywatny Land Cruiser 4x4,
 • ubezpieczenie NNW, KL i bagażu podróżnego,
 • zezwolenia na tropienie szympansów i goryli w Ugandzie.
 • wodne safari z pilotem wycieczki,
 • Bigodi - spacer po bagnach,
 • wycieczka na grób Dian Fossey,
 • wodne safari na wyspy w Bunyonyi.

Cena nie zawiera

 • wycieczek fakultatywnych,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (koszt to 13 PLN od osoby),
 • kosztów wiz do Ugandy, Rwandy i Burundi,
 • napiwków zwyczajowych (koszt ok. 80 USD za osobę płatne z góry przed rozpoczęciem wyprawy u pilota),
 • posiłków nie wymienionych w programie wycieczki,
 • opłat na terenie Bujumbura (koszt od 15 do 30 USD za osobę),
 • pozwolenia na tropienie goryli w Rwandzie (koszt to 1500 USD od osoby).

Ceny

Koszt wyjazdu do Afryki na 15 dni wynosi 7190 PLN + 3590 USD + koszty wizy ok. 200-250 USD za osobę. (Cena dod. to 3873-3923 USD)

Ważne informacje

Aby przebywać na terenie krajów afrykańskich, tj, Uganda Rwanda potrzebne są wizy. Koszt wizy wielokrotnego wjazdu wynosi 150 USD (można ją uzyskać na lotnisku w Entebbe, wówczas koszt obniża się do 100 USD).

O Wizę wjazdową do Burundi możemy się ubiegać za pośrednictwem Ambasady Burundi w Moskwie, placówki akredytowanej przez Polskę. Koszt wizy jednokrotnego wjazdu wynosi ok. 100 USD.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Wyprawa do Afryki

Podczas wyprawy warto mieć przy sobie: kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, pelerynę przeciwdeszczową, wygodne buty - sportowe lub trekkingowe oraz bidon.

Swoje rzeczy należy spakować w poręczną torbę lub plecak. Na wycieczce rzeczy osobiste typu dokumenty i pieniądze nosimy przy sobie w małym plecaku lub nerce.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

8 - 25 sierpień 2022

od6 950 PLN

/ os.

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 3 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Panama, Panama

14 - 28 luty 2022

od8 890 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.