Afryka - Sierra Leone: wyprawa trasą Diamentowego Szklaku

Pełna adrenaliny wyprawa do Afryki Zachodniej. Helikopter, motorówka i canoe będą naszymi środkami transportu. Zwiedzanie kopalni diamentów, zdobywanie górskich szczytów, pokonywanie mostów z lian - jednymi z licznych atrakcji.

Czekają nas niezapomniane wrażenia i moc niewiarygodnych wspomnień, z którymi wrócimy do kraju.

Atrakcje

 • barwne stolice Sierra Leone i Liberii,
 • Muzea Narodowe,
 • Cotton Tree (500-letnie drzewo),
 • Banana Island,
 • Mt. Bintumani (1945 m. n.p.m.),
 • kopalnie diamentów,
 • dzikie plaże,
 • wodne safari,
 • lokalne piwa.

Czytaj więcej

Zwiń

Dedykowani przewodnicy i instruktorzy

 • Paweł Wojtyszyn

  Przewodnik

  Założyciel Wagabundo Travel oraz Incentive Heroes, pod którymi realizuje unikalne koncepcje podróżnicze

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

W 2005 r. ostatnie oddziały misji ONZ opuściły Sierra Leone, kończąc swoje zadanie sukcesem. Kraj odzyskał blask i otworzył się na turystykę. Sąsiednia Liberia jest najstarszą republiką w Afryce. Aż połowę jej terytorium zajmują lasy tropikalne.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Lot Warszawa – Freetown. Na miejscu dalszy transport taksówką i promem lub za dopłatą wojskowym helikopterem Mi-8 (100 $/os.). Transfer do hostelu na nocleg.

Dzień 2

Freetown i jego uroki: targ – Big Market, Muzeum Narodowe z bogatą kolekcją rytualnych masek i 500-letnie drzewo Cotton Tree. Spacer brzegiem oceanu. Degustacja lokalnej marki piwa, Star. Nocleg w namiotach pod gwieździstym niebem.

Dzień 3

Rejs motorówką w stronę Banana Island. Po drodze lunch na plaży Bureh Beach. Próba połowu ryb. Sierra Leao czyli Lwie Góry. Noc przy ognisku na dzikiej plaży.

Dzień 4

Dzień atrakcji indywidualnych lub wycieczka na wyspę Ricketts. Cmentarz niewolników i stary kościół - relikty mrocznych czasów. Kolacja z owoców morza.

Dzień 5

Podróż do miasteczka Kabala. Po drodze zniszczone wioski, sprzedawcy drogowi i naciągacze. Spacer po miasteczku, wizyta u wodza Manso. Zakupy przygotowawcze pod wyprawę na Mt. Bitumani.

Dzień 6

Dalsza podróż samochodem terenowym lub motorami z kierowcą. Transfer w kierunku wioski Sinekoro. Docieramy do rzeki Seke. Przechodzimy przez nią przez wiszący most z lian. 2h trekkingu zakończonego powitaniem z wodzem Sinekoro i mieszkańcami wioski.

Dzień 7

Jest to dzień wolny w otoczeniu mieszkańców wioski, dla których widok białych ludzi jest rzadkością. Szanse na wspólne rozgrywki sportowe, plemienne tańce i ognisko z intrygującymi historiami.

Dni 8-9

Droga na Mt. Bintumani (1945 m n.p.m.) z widokami na pola bananowców i sawannę. Przy odrobinie szczęścia ujrzymy egzotyczne zwierzęta. Po zdobyciu szczytu meldujemy z telefonu satelitarnego zdobycie najwyższego szczytu Afryki Zachodniej. Droga powrotna do Sinekoro. 

Dni 10-11

Długa podróż z malowniczymi widokami na trasie: Kabala – Fadugu – Kono.

Dzień 12

Zwiedzanie kopalni diamentów. Może nadarzyć się okazja do samodzielnego kopania w ich poszukiwaniu. Wieczór w miejscowym barze przy dźwiękach afrykańskiej muzyki. Opowieści lokalnych poszukiwaczy i przemytników przy butelce piwa.

Dzień 13

Rzeczna wyspa Tiwai i jej legenda. Tutejszy las tropikalny jest domem dla największej ilości gatunków zwierząt w Afryce. Noc w buszu przy odgłosach dzikich zwierząt.

Dni 14-15

Spacery w głąb buszu, w poszukiwaniu egzotycznych zwierząt. Spływ rzeką w canoe oraz rejs łodzią motorową.

Dzień 16

Wyjazd w kierunku Liberii – zrujnowanego wojną kraju z mnóstwem lasów tropikalnych i palmami kokosowymi u wybrzeży. Po drodze będziemy mijać posterunki ONZ/UNMIL. Docieramy do Monrovii. Wieczorny relaks przy lokalnej muzyce i piwie.

Dzień 17

Śniadanie na dachu z panoramą na miasto. Muzeum Narodowe, masońska świątynia zamieszkała obecnie przez bezdomnych. Wyjazd do miasteczka pięknych plaż i olbrzymich fal, Robertsport.

Dzień 18

Dzień na odpoczynek i refleksje. Spacer po wybrzeżu z palmami, zwiedzanie bezludnej wyspy. Przejazd na lotnisko Robertsfield.

Dzień 19

Lot powrotny z Liberii do Polski.

Zakwaterowanie

W miastach zakwaterowanie w hostelach. Należy mieć na uwadze, że ciepła woda czy łazienka w pokoju to w tych rejonach rzadkość. Dużą część noclegów spędzimy w namiotach.

Cena zawiera

 • opiekę polskiego pilota,
 • zakwaterowanie w hostelach,
 • transport,
 • częściowe wyżywienie,
 • bilety wstępu do parków i rezerwatów przyrody,
 • ubezpieczenia (KL, NNW).

Cena nie zawiera

 • kosztów przelotu (3500-4500 zł),
 • kosztów wiz do Sierra Leone i Liberii,
 • pełnego wyżywienia (od 20 $/dzień),
 • alkoholu i innych napojów nie przewidzianych w programie,
 • wydatków własnych,
 • atrakcji fakultatywnych oraz nie przewidzianych w programie,
 • napiwków (zwyczajowych).

Ceny

Cena za 19 dni to 1900 USD + przelot 3500-4500 PLN.

Ważne informacje

Przelot będzie odbywał się na trasie: Warszawa –> Londyn –> Warszawa, Londyn –> Freetown, Monrovia –> Londyn, koszty przelotu to 3500-4500 zł. Cena dla klasy ekonomicznej wraz z opłatami lotniskowymi.Organizator

Organized by Wagabundo Travel

Naszą misją jest przygoda i motywacja. Wspólnie z Wami realizujemy pionierskie projekty, testujemy nowe idee i odkrywamy głębię osobistych potencjałów.

Sprawdź podobne wyjazdy

Makokou, Gabon

1 - 18 wrzesień 2020

od3 500 EUR

/ os.

Bishkek, Kirgistan

19 - 30 wrzesień 2020

+ 1 więcej

od1 450 EUR

/ os.

Faya-Largeau, Czad

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.