Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Afryka - RPA: 14 egzotycznych nocy

Wycieczka do Afryki, która pozwoli odkryć jej najciekawsze strony. Safari po najsłynniejszych rezerwatach, zwiedzanie miast, obcowanie z dziką naturą, odkrywanie kultury plemion, które wciąż żyją zgodnie z wieloletnimi tradycjami swoich przodków. To wyprawa, która jest idealna dla wszystkich miłośników odkrywania Czarnego Lądu.

Atrakcje

 • safari w parkach i rezerwatach,
 • poznawanie dzikich zwierząt i przyrody,
 • plemiona Zulu i Suazi,
 • odkrywanie najsłynniejszych miejsc RPA,
 • zabytki, place, największe miasta niesamowitego kraju Afryki.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

RPA to kraj, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, dzika natura z cywilizacją i wszystko funkcjonuje w idealnej harmonii. Republika Południowej Afryki jest państwem słynącym z tolerancji (legalne są tu małżeństwa osób tej samej płci), niezwykłych terenów (Przylądek Dobrej Nadziei) oraz ciekawy pod względem administracji.

Na pytanie, co jest stolicą RPA, można odpowiedzieć trojako. Stolicą egzekutywną państwa jest Pretoria, legislacyjną - Kapsztad, a sądowniczą - Bloemfontein.

Plan wyjazdu

Uwaga! Prezentowany plan wyjazdu jest umowny i może zmienić się podczas wyjazdu - wszystko uzależnione jest od panującej pogody.

Dzień 1: Wylot do Kapsztadu

Opuszczamy Warszawę.

Dzień 2: Afryka Południowa - poznajmy się

Po przylocie od razu przejdziemy do odkrywania jednej ze stolic RPA. Zajrzymy do dzielnicy Bo-Kaap, na Greenmarket Square oraz do Ogrodów Kompanii Indyjskiej. Jeśli pogoda dopisze, wjedziemy na Górę Stołową.

Dzień 3: W kierunku Przylądka Dobrej Nadziei

Zanim dotrzemy do Przylądka Dobrej Nadziei, odwiedzimy słoneczne plaże oraz rybacką wioskę. Odkryjemy także wyspę fok. Później skupimy się na poznawaniu rezerwatu.

Na szczycie Przylądka będziemy mogli podziwiać nie tylko zapierający dech w piersiach krajobraz, ale też niezwykłe miejsce, gdzie spotykają się ciepły prąd Oceanu Indyjskiego i zimny z Oceanu Atlantyckiego.

Dzień 4: W krainie win i wielorybów

Pierwszą część dnia poświęcimy na odkrywanie farm winnych (będziemy mogli także degustować produkowane tam napoje). Drugą część spędzimy w mieście Hermanus, które słynie z tego, że wiosną do jego brzegów podpływają wieloryby.

Dzień 5: Kolejne atrakcje

Przylądek Igielny, jedna z najstarszych latarnii morskich oraz wizyta w stolicy strusi - to tylko część zaplanowanych na ten dzień atrakcji.

Dzień 6: Tajemnice strusiej farmy

Dzięki uprzejmości hodowców poznamy charakter tych niezwykłych ptaków, dowiemy się, jak wygląda ich hodowla oraz jak wykorzystywana jest skóra strusi. Później udamy się do jaskiń Cango - czeka nas odkrywanie podziemnych tuneli i korytarzy.

Przeniesiemy się do Knysa Lagoon, gdzie odpoczniemy nad morską zatoką i będziemy obserwować, jak rozwija się tu handel świeżymi ostrygami.

Dzień 7: Rezerwat Tsitsikamma

Afryka to nie tylko Nil i pustynia. To także piękne rezerwaty - odkryjemy więc jeden z nich. Nie tylko będziemy mogli zobaczyć unikalne gatunki zwierząt i roślin, ale także przejdziemy przez most linowy, zobaczymy most Bloukrans oraz inne punkty widokowe.

Dzień 8: Afrykańskie safari

Kraje Afryki popularność zyskały dzięki safari - i my będziemy mogli wziąć udział w tej niezwykłej wyprawie. Przejedziemy przez Park Słoni Addo.

Dzień 9: Słynne miasta RPA

Przed nami aktywny dzień. Najpierw znajdziemy chwilę na spacer po Port Elizabeth, później zaś przeniesiemy się do miasta Durban. Jego ciekawa historia i najpiękniejsze miejsca przed nami (przejedziemy m.in. przez “złotą milę”, zobaczymy ratusz, teatr oraz park wodny U’Shaka).

Dzień 10: Plemiona Zulu i rezerwat

Zmieniamy nieco krajobraz i udajemy się do Shakaland. Tu poznamy zwyczaje i tradycje plemienia Zulu (będziemy też mogli zobaczyć tradycyjny taniec). Później przejedziemy na kolejne safari. Tym razem poznamy bliżej rezerwat Hluhluwe, w który jest domem dla ogromnej liczby nosorożców.

Dzień 11: Absolutystyczne królestwo Swaziland

Opuszczamy na chwilę RPA i udajemy się do Swazilandu. Poznamy ten niewielki kraj i jego stolicę. Odwiedzimy też plemię Suazi.

Dzień 12: RPA - wycieczki ciąg dalszy

Choć poranek spędzimy jeszcze w Swaziland (odwiedzimy fabrykę świec i udamy się na przejażdżkę po okolicy), to po południu wrócimy do RPA do Parku Krugera.

Dzień 13: Safari - kolejna odsłona

Nie zwalniamy tempa i rozpoczynamy kolejne safari. Park Krugera słynie z tego, że na jego terenie można zobaczyć niemal wszystkie charakterystyczne dla Afryki gatunki zwierząt. W tym te uznawane za najbardziej niebezpieczne (lew, lampart, słoń, bawół oraz nosorożec).

Dzień 14: Teleportacja do Polski

To jeszcze nie koniec wycieczki do Afryki Południowej, jednak przez chwilę poczujemy się jak na ojczystej ziemi. Odwiedzimy bowiem Tschukudu. To prywatny rezerwat założony przez Polkę.

Od razu rozpoznamy tutaj znajome symbole i nawiązania do historii Polski. Tu także wyruszymy na safari, a atrakcją będą oswojone gepardy.

Dzień 15: Góry, miasteczka, wodospady

Przed nami aktywny dzień, podczas którego zobaczymy m.in. góry Drakensbergu, wodospady (Berlin Falls), pionierską osadę poszukiwaczy złota. Odwiedzimy też słynną hipopotamicę Jessicę.

Pod wieczór dotrzemy do Johannesburga. Tu zjemy wyjątkową kolację - serwowane na niej będą nietypowe (dla nas) potrawy: mięso z antylopy gnu, ze strusia, krokodyla, a nawet zebry.

Dzień 16: Pożegnanie z Afryką

Ostatni dzień wycieczki do Afryki spędzimy na zwiedzaniu Johannesburgu, karmieniu małych lwiątek i żyraf, zobaczymy też dom samego Nelsona Mandeli. Kilka chwil przed wylotem spędzimy w Pretorii, gdzie odkryjemy Plac Kościelny i siedzibę Rządu.

Dzień 17: Wracamy do kraju

Przylot do Warszawy.

Zakwaterowanie

14 nocy spędzimy w hotelach (pokoje 2-osobowe), lodgach i guest house’ach.

Istnieje możliwość dopłacenia (480 EUR) do pokoju 1-osobowego.

Pogoda

Z racji położenia geograficznego RPA, pogoda, która tu panuje może zaskakiwać Europejczyków. Pory roku są tu bowiem odwrotnie niż choćby w Europie.

Dodatkowo, w okolicach Kapsztadu latem temperatura dochodzi do 30°C, a w tym samym czasie w Johannesburgu może padać śnieg. Warto więc przygotować się na każdą ewentualność.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje),
 • przejazdy na terenie kraju (minibus z klimatyzacją),
 • transfery z i na lotnisko,
 • opiekę pilota wycieczki.

Cena nie zawiera

 • biletów wstępów do wszystkich uwzględnionych w programie obiektów, parków i rezerwatów oraz napiwków - koszt 340 EUR - płacimy w gotówce pilotowi od razu po dotarciu do RPA (obowiązkowo),
 • lotów do i z RPA (koszt ok. 2500 PLN),
 • przelotu z Port Elizabeth do Durban (koszt ok. 120 EUR - cena może ulec zmianie),
 • opłat za wycieczki fakultatywne,
 • lunchów,
 • ubezpieczenia,
 • napojów (wody, alkoholu).

Ceny

Koszt wyjazdu na 16 dni: 2760 EUR od osoby + przeloty ok. 2500 PLN.

Ważne informacje

Jeśli wybieramy się do tej części Afryki na krócej niż 30 dni, nie potrzebujemy mieć wizy do RPA.

Zabieramy ze sobą paszport ważny min. 3 miesiące.

Musimy wykupić obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne.

Szczepienia nie są wymagane. Warto jednak śledzić ogłoszenia i sprawdzić, czy na terenie danego kraju nie pojawiło się jakieś zagrożenie chorobowe.

Organizator

Organized by Adventure Club

Nasze wyjazdy kierujemy do prawdziwych pasjonatów podróży, pragnących poznać ludzi i ich kulturę.

RPA - wycieczki fakultatywne

5. dnia wycieczki (w zależności od pory roku) możliwe jest wypłynięcie łodzią w rejon, w którym gromadzą się wieloryby (atrakcja płatna dodatkowo).

Jest też możliwość, aby wybrać się na nurkowanie z rekinami.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.