Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Afryka: wyprawa rowerowa przez marokańską Dolinę Draa

Niezwykła rowerowa wyprawa wśród wspaniałych gajów palmowych, kazb oraz berberyjskich wiosek i piasków pustyni.

Niezapomniane, zapierające dech w piersiach widoki przepięknego, księżycowego krajobrazu i rozgwieżdżonego nieba będą nam towarzyszyły podczas całej ekscytującej wyprawy.

Atrakcje

 • zwiedzanie kraju na dobrej jakości rowerach górskich,
 • zwiedzanie Marrakeszu i wioski Amezru,
 • wizyta w Aid Benhaddou i As Savirze,
 • przełęcz Tizi Tiszka,
 • możliwość wejścia na Toubkal,
 • trasa przez gaje palmowe,
 • wędrówka z karawaną wielbłądów.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podczas wyprawy poruszać się będziemy w większości drogami szutrowymi. Trasa jest bardzo urozmaicona - przejazdy zarówno po terenie płaskim, jak i górskim.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Maroko to kolorowy kraj, którego mieszkańcy pomimo przywiązania do tradycji otwarci są na nowe doznania kulturowe.

Marrakesz to niezwykłe miejsce, w którym można spotkać bardzo ciekawych ludzi, uzdolnionych artystów oferujących nam niezwykłe przeżycia i niezapomniane atrakcje.

Jest to również region niezliczonych gajów palmowych, czerwonych kazb i bezkresnej pustyni.

Plan wyjazdu

Program Organizatora jest orientacyjny. Podane dzienne dystanse mogą różnić się o około 15 km. Poszczególne elementy programu mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe, kondycję uczestników i inne czynniki organizacyjne. Prosimy więc nie traktować tego programu zobowiązująco, jednak Organizator dołoży wszelkich starań, by zrealizować go jak najdokładniej.

Dzień 1: Polska - Maroko

Lecimy do Marrakeszu, gdzie wieczór spędzamy spacerując po arabskiej starówce, Medinie.

Dzień 2: Marrakesz

Zwiedzamy Marrakesz, m.in.: Ogrody Menera, XII wieczny minaret Kutubia, pozostałości po imponujących pałacach sułtańskich, grobowce dynastii Saadytów pochodzące z XVI w., pozostałości po dawnych pałacach sułtańskich. Skupiamy się także na największej atrakcji miasta, czyli placu Jemaa El-Fna. Podziwiamy obecnych tam akrobatów, bajarzy, wróżki, połykaczy ognia, różne zespoły muzyczne, a także zaklinaczy węży. W tym cudownym miejscu możemy kupić przeróżne tajemnicze mikstury, talizmany i zafundować sobie tradycyjny tatuaż z henny.

Dzień 3: Marrakesz – Ajt Warir

Wyruszamy dobrej klasy rowerami górskimi na 35 kilometrową trasę wiodącą przez gaje palmowe. Podziwiamy również góry Atlas.

Dzień 4: Przełęcz Tizi Tiszka

Wjeżdżamy na przełęcz Tizi Tiszka (2260 m n.p.m.).

Dzień 5: Adaha - Warazrat

Zmierzamy przez kamienistą pustynię do kazby Aid Benhaddou. Ciekawostką jest, że w tym miasteczku kręcono sceny do filmów „Gladiator” i „Jezus z Nazaretu”.

Dzień 6: Warazrat – Agzd

Jedziemy wzdłuż wspaniałej doliny Draa. Po drodze możemy podziwiać pasące się wielbłądy, palmy daktylowe, drzewa cytrusowe i oliwne oraz migdałowce.

Dzień 7: Agzd – Tansikht

Zwiedzamy okolice Agzdu – obserwujemy Marokańczyków – poznajemy ich zwyczaje. Następnie wyruszamy w głąb Afryki, gdzie coraz częstszym widokiem są gliniane lepianki.

Dzień 8: Tansikht – Zagora

Najbardziej widokowy etap wyprawy: zwiedzamy małe, nie odwiedzane przez turystów wioski i przejeżdżamy przez liczne gaje palmowe. Docieramy do Zagory. Przy odrobinie szczęścia możemy obserwować burzę piaskową, która często nadciąga późnym popołudniem.

Dzień 9: Zagora – M’hamid

Odwiedzamy targ w Zagorze. Miejsce gdzie można zaopatrzyć się w różne towary – zaczynając od ziół, owoców, poprzez wyroby rzemieślnicze, a kończąc na kozach, owcach, a nawet wielbłądach. Potem przemieszczamy się do wioski Amezru, gdzie wyrabiana jest najwyższej jakości srebrna biżuteria. Po południu przyłączamy się do karawany wielbłądów i przemierzamy Saharę.

Dzień 10: M’hamid – Zagora – Marrakesz

Od rana zapewniamy super atrakcje – wspinamy się na jedną z wydm, by podziwiać wschód słońca. Następnie busem przejeżdżamy do Zagory i korzystamy z marokańskiej łaźni, hammanu. Nocą przejeżdżamy do Marrakeszu.

Dzień 11: Marrakesz/As Savira

Dla wytrwałych proponujemy rowerową wycieczkę po mieście, by odwiedzić położone nieco dalej od centrum francuskie dzielnice, ogrody i zabytki. Zmęczeni wyprawami rowerowymi mogą skorzystać z wycieczki autokarowej do As Saviry, twierdzy wzniesionej przez Portugalczyków. W As Savirze mieszkał przez kilka lat Jimmy Hendrix, co przyciągało tłumy hippisów z całego świata.

Dzień 12: Powrót

Lot Maroko-Polska.

Zakwaterowanie

Noclegi w pensjonatach.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • przeloty z bagażem podręcznym,
 • wynajem rowerów górskich dobrej jakości,
 • przejazdy autokarowe,
 • wizyta w łaźni (hammam),
 • transport bagaży podczas wypraw rowerowych,
 • usługi opiekuna,
 • ubezpieczenie KL i NW,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia,
 • przewozu bagażu głównego: 60-100 EUR (dokładna cena zależy od linii lotniczych).

Ceny

Cena wyjazdu na 12 dni: 3800 PLN/os.

Ważne informacje

Istnieje możliwość wydłużenia wycieczki o 3 dni, by wejść na najwyższy szczyt Afryki północnej – Toubkal (4167 m n.p.m.). Jest to związane z dodatkową opłatą.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie!

Sprawdź podobne wyjazdy

Locorotondo, Włochy

Galaway, Irlandia

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.