Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Afryki: wyspy Madagaskar i Sainte Marie (18 dni)

Podróż do afrykańskiego raju: 18 dni na dziewiczych wyspach Madagaskar i Sainte Marie. Zobacz unikalną przyrodę, która występuje tylko w tym miejscu na świecie: gigantyczne baobaby, zadziwiające lemury i skoczne delfiny.

Atrakcje

 • kilkudniowe safari 4x4 wzdłuż dzikich bezdroży Madagaskaru,
 • Park Narodowy Kirindi Mitea i Park Narodowy Tsingy de Bemeraha wpisany na listę UNESCO,
 • spacer wzdłuż zadziwiającej Alei Baobabów,
 • odkrywanie endemicznej fauny i flory Madagaskaru - lemury, kameleony, liczne rodzaje storczyków,
 • rejs po najdłuższym kanale Pangalanes,
 • plażowanie wśród dzikich lagun i kąpiele w lazurowych wodach Madagaskaru,
 • rejs luksusowym jachtem pasażerskim po Oceanie Indyjskim ( można zobaczyć delfiny!),
 • wycieczki tradycyjnymi, drewnianymi pirogami,
 • zwiedzanie wyspy Sainte Marie,
 • przejażdżka lokalnym środkiem transportu, “pousse-pousse”,
 • pyszna francuska kuchnia.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Oferta wycieczki skierowana dla każdego, bez względu na poziom zaawansowania i kondycji fizycznej. Idealna dla miłośników tropikalnej przyrody i osób spragnionych relaksu wśród lazurowych lagun.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Wyspy Madagaskar i Sainte Marie znajdują się u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki. Otoczone są lazurowymi lagunami i krystalicznymi wodami Oceanu Indyjskiego. Porośnięte równikowymi lasami, gdzie żyje wiele endemicznych gatunków zwierząt, które można spotkać jedynie w tym miejscu na świecie!

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa - Antananarywa

Wylot z Polski do stolicy Madagaskaru, Antananarywy. Nazwa miasta oznacza “Miasto Tysiąca”. Zameldowanie w hotelu, kolacja oraz czas wolny.

Dzień 2: Antananarywa - Morondava

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Antananarywy. Zobaczymy ruiny Pałacu Królowej, które w 2005 r. zostały odbudowane dzięki pomocy UNESCO. Następnie udamy się na punkt widokowy, z którego można ujrzeć panoramę miasta z jeziorem Anosy w tle.

Po krótkim zwiedzaniu stolicy udamy się na lotnisko, aby wylecieć madagaskarskimi liniami do Morondava, niewielkiego miasteczka portowego na wybrzeżu Madagaskaru. Zakwaterowanie w hotelu tuż przy plaży nad Kanałem Mozambickim. Czas na indywidualne zwiedzanie miasteczka i plażowanie. Wieczorem zapewniona kolacja w restauracji z kuchnią włosko-francuską.

Dzień 3: Morondava - Bekopaka (Tsingy)

O poranku wyruszymy na safari 4x4 do miasteczka Bekopaka, które umiejscowione jest nieopodal Naturalnego Rezerwatu Tsingów w Bemaraha. Następnie udamy się promem wodnym przez rzekę Tsiribihina do Belo sur Tsiribihina, aby zjeść lokalny obiad. Później pojedziemy wzdłuż terenów Madagaskaru, aby wieczorem dotrzeć do Tsingy w Bekopaka, czyli zjawiskowych skalnych raf przecinających liczne wąwozy.

Dzień 4: Bekopaka

Dzień spędzimy w największym rezerwacie madagaskarskim w Bemeraha, który jest kolejną atrakcją wpisaną na listę UNESCO. Park Narodowy Tsingów jest pełen formacji skalnych o unikalnych kształtach. Wędrować będziemy po wapiennych kanionach, wśród leśnych ostępów Madagaskaru. Odkrywać przed nami swoje tajemnice będą kręte, kamienne labirynty oraz wiszące nad przepaściami mosty.

Rezerwat jest przepełniony ukrytymi wśród skał jaskiniami, a w gąszczu okolicznej przyrody będzie można zobaczyć (przy odrobinie szczęścia) endemiczne gatunki zwierząt, m.in. lemury i kameleony. Dla spragnionych relaksu możliwość zorganizowania pikniku z pysznym jedzeniem i chłodzącymi napojami. Nasza wycieczka zakończy się przy ujściu rzeki Manambolo, a następnie powrócimy do hotelu w Bekopaka.

Dzień 5: Bekopaka - Park Narodowy Kirindi

Wczesnym rankiem powrócimy pojazdami 4x4 w kierunku Morondavy. Po obiedzie pojedziemy do Narodowego Parku Kirindi Mitea. Zobaczyć tu można 3 zjawiskowe gatunki baobabów, a w szczególności najpiękniejszy baobab Grandidiera. Urzekająca fauna i flora rezerwatu jest wyjątkowa, ponieważ wiele z gatunków można zobaczyć jedynie na Madagaskarze.

To m.in. lemur katta, cyraneczka madagaskarska czy sifaka biała. Po nacieszeniu się pięknem tego niesamowitego rezerwatu przyrody udamy się na zakwaterowanie do hotelu, a po kolacji zaplanowany jest czas wolny na zwiedzanie okolicy.

Dzień 6: Park Narodowy Kirindy - Morondava

O poranku udamy się na obserwację lemurów oraz endemicznych fos w suchym lesie w Parku Kirindi. Zobaczymy również zapierający dech Baobab Zakochanych. Po południu pojedziemy wzdłuż słynnej Alei Baobabów w kierunku Morondavy, gdzie przewidziany jest czas wolny.

Dzień 7: Morondava - Antsirabe

Od tego dnia poruszać się będziemy prywatnym minibusem, którym wyruszymy do Antsirabe u podnóża masywu wulkanu Ankaratra. Po drodze zatrzymamy się, aby podziwiać widoki nad jeziorem Tritriva i zjeść obiad w lokalnej restauracji. Pod wieczór dojedziemy do Antsirabe, które za czasów kolonialnych słynne było jako francuski kurort.

Tutaj będziemy mieć czas wolny na zwiedzanie okolicy i posiłek w restauracji, gdzie często odbywa się wieczór malgaskiej piosenki.

Dzień 8: Antsirabe - Andasibe

O poranku udamy się na przejażdżkę lokalnymi rikszami o francuskiej nazwie “pousse-pousse”, co oznacza “pchaj-pchaj”. Następnie wyjedziemy oglądać malownicze krajobrazy wyspy, których nieodzownych elementem są drzewa bananowe, pola ryżowe czy baobaby. Po drodze zatrzymywać się będziemy u lokalnych rzemieślników, m.in. w tradycyjnej wytwórni aluminiowych naczyń w Ambatulambo.

Obiad zjemy w lokalnej restauracji, próbując smakowitych potraw kuchni malgaskiej lub francuskiej. Następnie odwiedzimy ośrodek, w którym zobaczyć można liczne gatunki płazów i gadów, takie jak kameleony czy tropikalne żaby. Przyjazd do Andasibe, zakwaterowanie, kolacja i czas wolny na poznawanie okolicy.

Dzień 9: Andasibe - Kanał Panganales - Ankanin Nofy

Dzień rozpoczniemy od Analamazoatra Special Reserve, gdzie podziwiać będziemy wyjątkową florę wyspy. Tu zobaczymy liczne gatunki storczyków i wiele rodzajów wanilii. Zaobserwujemy również największy gatunek lemura, tzw. Indri-Indri, który cechuje się unikalnymi wydawanymi dźwiękami.

Później udamy się w kierunku Oceanu Indyjskiego, obiad zjemy w Brickaville i przesiądziemy się do znanych nam już wcześniej pojazdów 4x4, aby dojechać nad urokliwe jezioro Rosoabe. Przez prawie 2 godziny przeprawiać się będziemy przez system jezior i kanał Pangalanes. Po drodze podziwiamy zachód słońca wśród dziewiczych krajobrazów Madagaskaru.

Dzień 10: Ankanin Nofy

Rankiem przeprawimy się drewnianą łodzią na drugą stronę jeziora Ampitabe, aby zwiedzić prywatne palmarium, naturalny rezerwat lemurów. Następnie pojedziemy do okolicznej wioski, gdzie zobaczymy domostwa i gospodarstwa lokalnych mieszkańców. Obiad zjemy w hotelu w palmarium, następnie rejs po jeziorze i czas przeznaczony na plażowanie.

Dzień 11: Ankanin Nofy - Foulpointe/Mahambo

Rano czeka nas przeprawa łodzią do Toamasina w prowincji Tamatave (co oznacza “słony”). Następnie przesiądziemy się do małego autobusu, aby eksplorować atrakcje miasta. Wczesnym popołudniem pojedziemy do Foulpointe lub do niedalekiego Mahambo. Droga prowadzić nas będzie po nizinnych rozlewiskach wodnych, gdzie zobaczyć można liczne madagaskarskie wioski.

Dzień 12: Foulpointe/Mahambo - Sainte Marie (Nosy Boraha)

O poranku wyruszymy z małego portu w Mahambo na największym prywatnym statku pasażerskim na wyspę Sainte Marie. Rejs trwać będzie około 3 godzin. Po dopłynięciu do stolicy wyspy - Ambodifotatra - zakwaterowanie oraz czas wolny.

Dzień 13: Sainte Marie (Nosy Boraha)

Kolejny dzień można spędzić na 2 sposoby: fakultatywnie, eksplorując wyspę Sainte Marie lub odpoczywać na bajkowych plażach. Dla chętnych jest możliwa wycieczka do tropikalnego lasu, aby poznać tutejszą faunę i florę. Zwiedzić można również plantację kawy i wanilii oraz udać się na wyprawę wydrążonymi w pniu drzewa pirogami do lasów namorzynowych (mangrowych).

Dzień 14: Sainte Marie (Nosy Boraha)

Kolejny dzień fakultatywnych wycieczek po wyspie. Zaplanowane jest dotarcie na wschodnią część wyspy, gdzie wykąpiemy się naturalnym zbiorniku wodnym, który został wydrążony przez tropikalny wodospad. Następnie odwiedzimy cmentarz piratów, którzy w XVII w. mieli na wyspie swoją kryjówkę wśród wód Oceanu Indyjskiego. Następnie odwiedzimy najstarszy na wyspie obiekt sakralny.

Dla chętnych istnieje możliwość wynajęcia quadów, skuterów oraz plażowanie. Dla aktywnych uczestników: spędzenie połowy dnia na wynajętej łodzi motorowej, która służy do łowienia dużych ryb, m.in. ostroboków, mieczników czy rekinów.

Dzień 15: Sainte Marie (Nosy Boraha) - Toamasina

O poranku przepłynięcie łodzią motorową do Soanierana Ivongo, małego miasteczka na wyspie Madagaskar. Z nad burty oglądać będziemy wschód słońca nad wyspą Sainte Marie. Następnie wyruszymy autobusem do Toamasina, z postojem na wypoczynek w Foulpointe (kąpiel w oceanie lub hotelowym basenie). Wczesnym popołudniem dotrzemy do stolicy Tamatave, gdzie po zakwaterowaniu w hotelu zaplanowano czas wolny.

Dzień 16: Toamasina - Antananarywa

Z samego rana wyruszymy do stolicy Madagaskaru, mijając plantacje palm, z których wyrabia się olej palmowy. Droga prowadzić będzie nas przez urokliwe serpentyny do wysokości prawie 1400 m n.p.m. Po południu zakwaterowanie w hotelu i kolacja. Dla uczestników spragnionych zabawy istnieje możliwość fakultatywnego wyjścia do madagaskarskiego klubu nocnego, Cabaret Le Glacier.

Dzień 17: Antananarywa - Warszawa

Po śniadaniu czas spędzimy na lokalnym targu, gdzie będzie możliwość zakupienia madagaskarskich pamiątek. Obiad zjemy w restauracji niedaleko lotniska. Wylot do Polski.

Dzień 18: Powrót do Polski

Przylot do Warszawy.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 3- i 4* w bungalowach lub pokojach. Możliwe jest zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym za dodatkową opłatą 350 EUR.

Pogoda

Na Madagaskarze występują 2 pory roku: lato i zima. Pogoda jest zróżnicowana, w zależności od miejsca w którym się znajdujemy - wybrzeże jest cieplejsze, natomiast wyżyny i tereny górskie chłodniejsze. Najlepszy czas na odwiedzenie Madagaskaru to zima, czyli od kwietnia do października, wtedy temperatury oscylują pomiędzy 20 a 30°C.

Cena zawiera

 • przelot z Polski na Madagaskar i z powrotem,
 • przelot krajowy na trasie Antananarywa - Morondava,
 • zakwaterowanie w hotelach 3- i 4*,
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
 • transfery na i z portów lotniczych,
 • 4 dni safari samochodami Landcruiser 4x4 do Parku Narodowego Tsingy de Bemeraha i Kirindy Mitea,
 • transport mikrobusem wraz z lokalnym przewodnikiem i kierowcą na trasie Morondava - Antananarywa - Sainte Marie - Antananarywa,
 • transfer pojazdami 4x4 nad kanał Pangalanes,
 • wynajem łodzi motorowej na 3-dniową trasę Brickaville - kanał Pangalanes - Tamatave,
 • rejs luksusowym statkiem “El Condor” na wyspę Sainte Marie,
 • transfer łodzią motorową na trasie Saint Marie - Madagaskar,
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż).

Cena nie zawiera

 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN od osoby,
 • obiadów i napojów do kolacji,
 • kosztów wycieczek fakultatywnych (opcjonalne),
 • biletów wstępu do parków narodowych oraz opłat za usługi przewodnika - ok. 180 EUR,
 • zwyczajowych napiwków - ok. 80 EUR,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego - 350 EUR.

Ceny

Koszt wyjazdu na 18 dni: 7900 PLN od osoby + 2330 EUR. Ze sobą zabieramy min. 260 EUR na dodatkowe wydatki.

Ważne informacje

Przy wjeździe na Madagaskar nie obowiązują żadne szczepienia, aczkolwiek WHO zaleca zaszczepić się przeciwko żółtej febrze, żółtaczce typu A i B, tężcowi, błonicy i polio. Można również zaopatrzyć się w leki antymalaryczne.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Podróż do Afryki

Należy zabrać ze sobą kremy z filtrem przeciwsłonecznym, repelent przeciw komarom (zawierający DEET) oraz kapelusz.

Walutą Madagaskaru są ariary madagaskarskie - ok. 1 EUR to 4000 MGA. Warto wziąć ze sobą w podróż euro i wymienić je na wyspie na madagaskarską walutę.

Mieszkańcy Madagaskaru nadal kultywują plemienne obyczaje i rytuały, w których najważniejszym elementem jest pamięć o duchach przodków.

Sprawdź podobne wyjazdy

Phoenix, Stany Zjednoczone

6 - 25 czerwiec 2022

+ 5 więcej

od3 900 EUR

/ os.

Nadi, Fidżi

20 maj - 4 czerwiec 2022

+ 2 więcej

od5 490 EUR

/ os.

Tokio, Japonia

10 - 18 maj 2022

+ 5 więcej

od8 900 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.