Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

18-dniowa podróż do Afryki: eksploruj Madagaskar

Wycieczka na tropikalne wyspy Madagaskar i Sainte Marie. Tylko tutaj zobaczysz endemiczną naturę i zażyjesz kąpieli w turkusowych wodach Oceanu Indyjskiego.

Wyprawę realizujemy również na zamówienie w ustalonym z nami terminie dla grup powyżej 4 osób.

Atrakcje

 • Wielkie Safari samochodami terenowymi 4×4 po zachodnim Madagaskarze,
 • Park Narodowy Tsingy de Bemaraha, wpisany na listę UNESCO,
 • spacer zachwycającą Aleją Baobabów,
 • Park Narodowy Kirindi Mitae z endemiczną fauną i florą Madagaskaru,
 • rejs po najdłuższym na świecie kanale Pangalanes,
 • wycieczka luksusowym jachtem po Oceanie Indyjskim,
 • relaks na piaszczystych plażach wysp Sainte Marie,
 • podróż wydłubanymi w pniach drzew pirogami,
 • degustacja lokalnych przysmaków,
 • przejażdżka madagaskarskimi rikszami,
 • wizyta w Palmarium i obcowanie z lemurami.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Oferta wycieczki skierowana jest do osób o średnim poziomie zaawansowania i kondycji fizycznej. W programie krótki trekking po parkach narodowych Madagaskaru.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Wyspy Madagaskar i Nosy Boraha znajdują się u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki wśród turkusowych wód Oceanu Indyjskiego. Tutaj  żyje wiele endemicznych gatunków zwierząt i roślin, które można spotkać jedynie w tym rejonie świata.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa - Antananarywa

Zebranie grupy na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Przelot z przesiadką do stolicy Madagaskaru, Antananarywy, zwanej Tana. Na miejscu transfer do hotelu Brajas*, czas wolny i kolacja.

Dzień 2: Antananarywa - Morondava

O poranku udamy się na krótkie zwiedzanie stolicy. Odwiedzimy Pałac Królowej, który wpisany jest na listę UNESCO. Zaplanowana jest również przejażdżka Aleją Niepodległości i punkt widokowy, gdzie podziwiać będziemy panoramę miasta i jezioro Anosy.

Następnie udamy się na lotnisko, skąd polecimy do środkowo-zachodniej części Madagaskaru do  małego miasteczka portowego Morondava. Następnie transfer do hotelu Aux Sables d Or 3*, który położony jest tuż przy plaży nad Kanałem Mozambickim (zakwaterowanie w pokojach lub bungalowach).

Po południu czas wolny na spacery po okolicy lub plażowanie. Kolację zjemy w restauracji włosko-francuskiej, znanej z idealnie przyrządzonych owoców morza.

Dzień 3: Morondava - Bekopaka (Tsingy)

O wczesnych godzinach porannych udamy się na Wielkie Safari samochodami terenowymi 4x4 po najpiękniejszych rejonach Madagaskaru. Najpierw pojedziemy do Bekopaka, małego miasteczka leżącego tuż przy Parku Narodowym Tsingy de Bemaraha. Po 100 km drogi przepłyniemy promem rzekę Tsiribihina, a następnie zjemy obiad w lokalnej restauracji.

Ciąg dalszy wyprawy safari w kierunku Tsingów. Po drodze mijać będziemy madagaskarskie lasy z ogromnymi baobabami. Późnym popołudniem zameldujemy się w hotelu Olympe de Bemaraha 3* w Bekopaka. Tutaj zjemy kolację, a następnie czas wolny na indywidualne aktywności.

Dzień 4: Bekopaka

O poranku wizyta w kolejnym miejscu wpisanym na listę UNESCO, Rezerwacie Tsingy w Bemaraha, który słynie z niesamowitych ostańców kresowych przypominających las ze skalnych igieł. Ze względu na to, że Park Narodowy położony jest na niemal 150 tys. hektarów, odwiedzimy najbardziej spektakularną część, Wielkie Tsingy Andamozavaky.

Wędrować będziemy po skalnych szlakach, przypominających baśniowe labirynty i podziwiać zachwycające krajobrazy parku z licznych punktów widokowych. Na odważnych czekają również wiszące nad przepaścią mosty linowe - dreszczyk emocji gwarantowany!

Na czujnych obserwatorów wśród leśnych kanionów czekają endemiczne gatunki zwierząt, m.in. lemury i kameleony. Droga usiana jest również skalnymi jaskiniami, do których można zajrzeć, aby podziwiać podziemne widoki. Dla chętnych możliwość zorganizowania pikniku z jedzeniem i napojami. Nasz lekki trekking kończy się na przełomie rzeki Manabolo. Po południu powrót do hotelu, kolacja i czas wolny.

Dzień 5: Bekopaka - Park Narodowy Kirindy

O poranku wyruszymy w dalszą drogę samochodami terenowymi 4x4 w kierunku Morondavy. Po przekroczeniu rzeki promem zjemy obiad w Belo sur Tsiribihina. Następnie udamy się do Parku Narodowego Kirindy Mitea, który słynie ze zróżnicowanej fauny i flory. Wiele gatunków żyje jedynie w tej części świata i jest objęta szczególną ochroną.

Można tu zobaczyć wiele zwierząt endemicznych: lemury (katta, sifaka biała) i ptaki (flaming różowy, cyraneczka madagaskarska).

Na terenie Parku Narodowego Kirindy Mitea łączą się dwa klimaty: tropikalny i suchy. Można tu zobaczyć zarówno wilgotne lasy deszczowe, jak i surowe lasy liściaste. Tylko tutaj można zobaczyć trzy gatunki wiekowych baobabów, m.in. zjawiskowy baobab Grandidiera.

Po południu zakwaterowanie w urokliwych bungalowach w Hotelu Le Relais de Kirindi 3*, następnie kolacja i czas wolny.

Dzień 6: Park Narodowy Kirindy - Morondava

Przedpołudnie w Parku Narodowym Kirindy Mitea, gdzie przespacerujemy się wśród baobabów w suchym lesie. Zobaczymy też szczególny Baobab Zakochanych. Po drodze szukać będziemy lemurów, drapieżnych foss, kameleonów i kolorowych motyli. Po po obiedzie wrócimy do Morondavy, a po drodze słynna Aleja Baobabów! Zakwaterowanie w Hotelu Aux Sables d Or 3* lub w Hotelu Le Relais de Bedick 3* z basenem.

Dzień 7: Morondava - Antsirabe

O poranku wyruszymy prywatnym minibusem do Antsirabe. Po drodze zatrzymamy się przy jeziorze Tritriva oraz na obiad w restauracji. Późnym popołudniem będziemy już w Antsirabe, który za czasów kolonialnych był słynnym kurortem. Zakwaterowanie w Hotelu Les Chambres du Voyageur 3* lub w Hotelu Les Thermes d Antsirabe 3*.  Kolację zjemy w lokalnej restauracji przy dźwiękach malgaskich piosenek.

Dzień 8: Antsirabe - Andasibe

O poranku czeka nas przejażdżka słynnymi rikszami pousse-pousse, co tłumaczone jest jako pchaj-pchaj. Krótki spacer po okolicy i wyruszymy w podróż do Andasibe. Po drodze obserwować będziemy zmienne krajobrazy Madagaskaru. Zatrzymamy się, aby odwiedzić lokalne wytwórnie rzemieślnicze, m.in. tradycyjny warsztat aluminiowych naczyń w Ambatulambo.

Na obiad zatrzymamy się pod drodze, chwilę po ominięciu stolicy Antananarywy. Odwiedzimy również ośrodek przyrodniczy z tropikalnymi płazami i gadami, m.in. kameleonami i żabami. Zakwaterowanie w hotelu Feon ny Ala 2*, kolacja i czas wolny na zwiedzanie okolicy.

Dzień 9: Andasibe - Kanał Pangalanes - Ankanin’ny Nofy

Przed południem udamy się do Rezerwatu Analamazoatra, gdzie podziwiać będziemy tutejszą faunę i florę. Zobaczymy liczne gatunki kolorowych storczyków i powąchamy, jak pachnie prawdziwa wanilia. Tutaj również zapoznamy się z największymi lemurami Madagaskaru, Indri-Indri.

Po zwiedzaniu krótki odpoczynek w lokalnej kawiarni i dalsza droga w kierunku Kanału Pangalanes nad Oceanem Indyjskim. Trasa prowadzić nas będzie po różnorodnych krajobrazach wyspy: od górskich serpentyn po tropikalne lasy deszczowe z charakterystycznymi polami bananowców.

Obiad zjemy w Bricqueville i przesiądziemy się do aut terenowych 4x4, które zawiozą nas przez dzikie ostępy nad jezioro Rosoabe, gdzie czekać będzie prywatna łódź. Później czeka nas dwugodzinny rejs po XIX w. Kanale Pangalanes, gdzie oczy cieszą cudowne widoki tutejszych jezior. Na pokładzie podziwiamy również zachód słońca. Zakwaterowanie w bungalowach  Pangalanes Jungle Nofy 3*.

Dzień 10: Ankanin’ny Nofy

O poranku czeka nas przeprawa łodzią na drugą stronę jeziora Amplitube z prywatnym rezerwatem lemurów przy hotelu Palmarium. Następnie krótka wizyta w lokalnej wiosce i obiad w rezerwacie. Po południu przeprawa przez jezioro i powrót do hotelu. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub plażowanie.

Dzień 11: Ankanin’ny Nofy - Foulpointe/Mahambo

Rano wyruszymy w rejs po lokalnych wodach do Toamasina (Tamatave). Po drodze obserwacja tropikalnych wybrzeży z widokiem na okoliczne wioski. W Toamasina przesiądziemy się do minibusa, a obiad zjemy w największym porcie na Madagaskarze.

Następnie wycieczka objazdowa po okolicy i wyjazd do Foulpointe lub Mahambo (oddalone od siebie o 20 km). Późnym popołudniem dojazd na miejsce i zakwaterowanie w hotelu Manda Beach 3* lub La Pirogue 3*. Kolacja i czas wolny.

Dzień 12: Foulpointe/Mahambo - Sainte Marie (Nosy Boraha)

O poranku wyruszymy z portu Mahambo na największy statek pasażerski na trasie Madagaskar - Sainte Marie. Podczas 3-godzinnego rejsu przepłyniemy ok. 50 km. Wysiądziemy na ląd w Ambodifotatra, stolicy Sainte Marie. Następnie transfer do hotelu Lakana 3*. Po drodze możliwość zjedzenia obiadu w jednej z portowych restauracji.

Dzień 13: Sainte Marie

Kolejny dzień spędzimy na relaksie na piaszczystych plażach Sainte Marie i kąpielach w Oceanie. Dla chętnych możliwość fakultatywnej wycieczki na plantację wanilii i kawy. Później wyprawa pirogami wśród tropikalnych namorzyn, znanych jako lasy mangrowe. Czekać nas będzie również trekking po lesie deszczowym z obserwacją lemurów.

Dzień 14: Nosy Boraha

Kolejny dzień na wyspie spędzony na odpoczynku i samodzielnej eksploracji wyspy. Dla chętnych możliwość wynajęcia motorówki rybackiej, quadów lub skuterów i zorganizowania fakultatywnej wycieczki na wschodnią część Sainte Marie. W programie: kąpiel w naturalnym wodospadzie, Cmentarz Piratów oraz najstarszy obiekt sakralny na wyspie.

Dzień 15: Sainte Marie - Toamasina (Tamatave)

Wczesnym rankiem wyjazd do portu Ambodifotatra i rejs  łodzią motorową do Soanierana Ivongo. Na pokładzie podziwiać będziemy wschód słońca nad Oceanem Indyjskim. Po przypłynięciu do Toamasina wyjazd autobusem w kierunku Antananarywy. W południe obiad i odpoczynek w Foulpointe, gdzie będzie możliwość kąpieli w oceanie lub basenie. Wczesnym popołudniem zakwaterowanie w Hotelu Neptun 4* i czas wolny.

Dzień 16: Toamasina (Tamatave) - Antananarywa

Wyjazd do stolicy wyspy. Po drodze zjawiskowe widoki Madagaskaru z palmami kokosowymi, bananowcami i górskimi plantacjami ryżu. Późnym popołudniem zakwaterowanie w stolicy w znanym nam już Hotelu Brajas 3*. Dla chętnych wieczorem fakultatywne wyjście do klubu nocnego Cabaret Le Glacier.

Dzień 17: Antananarywa - Warszawa

O poranku ostatni wolny czas na zakup pamiątek z Madagaskaru, a następnie transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Dzień 18: Polska

Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 3- i 4* w bungalowach lub pokojach. W niektórych hotelach basen dla gości.

Pogoda

Na Madagaskarze występują 2 pory roku: lato i zima. Na wybrzeżu jest cieplej niż na terenach górskich. Najlepszy czas na odwiedzenie Madagaskaru to tamtejsza zima, czyli miesiące od kwietnia do października, wtedy temperatury oscylują pomiędzy 20 a 30°C.

Cena zawiera

 • przeloty z Polski na Madagaskar i z powrotem,
 • przelot liniami krajowymi na trasie Antananarywa - Morondava,
 • śniadania, kolacje,
 • transfery po wyspie,
 • opiekę polskiego pilota,
 • safari samochodami typu 4x4 Land Cruiser,
 • wynajem łodzi motorowej,
 • rejs luksusowym statkiem El Condor,
 • ubezpieczenie podróżne w firmie AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • obiadów,
 • napojów do kolacji,
 • wizy - 30 EUR,
 • biletów do parków narodowych i opłat za usługi lokalnych przewodników - 180 EUR,
 • napiwków - 80 EUR,
 • wycieczek fakultatywnych,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego - 350 EUR.

Ceny

Koszt wyjazdu na 18 dni na osobę: 7900 PLN + 2330 EUR.

Wycieczka organizowana już od 4 osób w ustalonym z nami terminie.

Ważne informacje

Przy wjeździe na Madagaskar obowiązuje wiza. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca przed wyjazdem zaszczepić się przeciwko żółtej febrze, żółtaczce typu A i B, tężcowi, błonicy i polio. Warto również zaopatrzyć się w leki antymalaryczne.

Organizator

Organized by MK Tramping

Tworzymy podróże dla ludzi poszukujących przygód.

Podróż na Madagaskar

Wyjazd przewidziany jest już od 4 osób.

Zabierz ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym, repelent przeciw komarom (zawierający DEET) oraz kapelusz.

Walutą na wyspie są ariary madagaskarskie. Warto wziąć ze sobą w podróż pieniądze w EUR i wymienić je na wyspie na lokalną walutę.

Na Madagaskarze nadal można zobaczyć plemienne rytuały, podczas których mieszkańcy czczą pamięć o duchach przodków.

Sprawdź podobne wyjazdy

Kampala, Uganda

25 październik - 6 listopad 2020

od2 950 USD

/ os.

Lima, Peru

25 październik - 7 listopad 2020

od9 500 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.