Afryka: Kamerun - wycieczka w tropiki

Niezwykła wycieczka do Afryki, która pozwoli nam poznać Kamerun i jego tradycje. Doskonała okazja, by uciec od cywilizacji i wyciszyć się wśród plemion, które żyją w zgodzie z wieloletnimi tradycjami. Aktywny wypoczynek, zwiedzanie i poznawanie nowych kultur w odległym zakątku świata.

Atrakcje

 • podróż koleją w Afryce,
 • niesamowite miasta i wioski oraz ich zabytki,
 • lokalne dania i napoje,
 • odwiedziny u plemion,
 • wioska Pigmejów,
 • wybrzeże Oceanu Atlantyckiego,
 • trekking po górach i dżungli.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Kamerun to państwo, które swoją nazwę zawdzięcza… rzece. Jej nazwa po polsku brzmi Rzeka Krewetek (portugalskie Rio de Camarões). To kraj, w którym nowoczesność spotyka się z tradycjami i dzikimi plemionami. Niezwykłe krajobrazy, mieszanka kultur i religii sprawiają, że to miejsce jest naprawdę wyjątkowe.

Plan wyjazdu

Uwaga! Prezentowany plan wycieczki jest umowny. Jego realizacja uzależniona jest od zastanych warunków pogodowych.

Dzień 1: Wylot z Polski

Wylatujemy z Warszawy.

Dzień 2: Docieramy na miejsce

Lądujemy na lotnisku w niewielkim miasteczku. Po załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności udajemy się do hotelu.

Dzień 3: W stolicy Kamerunu

Z samego rana powita nas stolica Kamerunu - Jaunde. Pierwszą część dnia spędzimy w mieście, odwiedzając ciekawe miejsca (m.in. Kameruńskie Muzeum Sztuki), a po południu rozpoczniemy podróż afrykańską koleją.

Dzień 4: Ngaoundere

Po całonocnej podróży koleją dotrzemy do Ngaoundere, jednego z najważniejszych pod względem ekonomicznych miast Kamerunu. Po krótkim zwiedzaniu całkowicie zmienimy klimat i krajobraz.

Budynki i ulice zamienią się w rozległe afrykańskie równiny. Niewielkie wioski, lokalne przysmaki, nocleg w obozowisku - to tylko niektóre z planowanych atrakcji.

Dzień 5: Plemiona Mbororo i Dowayo

Na chwilę opuścimy Poli i odwiedzimy 2 plemiona, które wciąż żyją wedle dawnych zwyczajów i nie chcą z nich rezygnować na rzecz nowych technologii. Po raz kolejny noc spędzimy w obozowisku.

Dzień 6: Trekking - spacer po Afryce

Czeka nas trekking po górach Vokre. Tu, oprócz pięknych widoków i dzikiej przyrody, zachwycać nas będą tubylcy z plemienia Dupa. Kąpiel w rzece, poznawanie codziennych zajęć mężczyzn i kobiet, degustacja lokalnego piwa (napój bil-bil) przybliżą nas do tej odmiennej kultury. Noc spędzimy w namiotach.

Dzień 7: W górach Vokre

Członkowie plemienia Dupa przeprowadzą nas przez góry Vokre. Później ruszymy dalej, by ponownie spotkać się z plemieniem Mbororo. Poznamy rytuały tych niezwykłych ludzi, zjemy wspólny obiad i pójdziemy na spacer. Kolejna noc pod gwieździstym niebem w namiotach.

Dzień 8: Powrót do Poli

Żegnamy się z plemieniem Mbororo i wracamy do Poli. Po odpoczynku udamy się w odwiedziny do lokalnego sułtana, który opowie nam o tutejszym porządku politycznym.

Dzień 9: Kolejna podróż

Wyruszamy z samego rana, by około 17:30 dotrzeć do Ngaoundere. Tu przesiadamy się do nocnego pociągu do stolicy Kamerunu.

Dzień 10: Żegnamy cywilizację

Od razu po przyjeździe do Jaunde przesiadamy się do aut i ruszamy w drogę do Somalomo. Po drodze nasze oczy cieszyć będą piękne krajobrazy, dżungla oraz stare niemieckie wioski. W mieście nasi gospodarze zaproszą nas na wspólny posiłek pod gołym niebiem i spacer.

Dzień 11: Wśród Pigmejów

Po porannym zwiedzaniu miasta ruszymy w drogę do wpisanego na Listę UNESCO rezerwatu Dja. Czeka nas ok. 2-godzinny trekking przez dżunglę, a celem wyprawy będzie wioska Pigmejów. To zupełnie inny świat, który zarówno zachwyca, jak i nieco zatrważa.

Dzień 12: Czas wracać

Po poranku spędzonym wśród Pigmejów (uczestniczymy w ich porannych rytuałach i obowiązkach) rozpoczniemy podróż powrotną do Jaunde. Po drodze zatrzymamy się w Akonolinga - niewielkim mieście kolonialnym.

Dzień 13: Wybrzeże Atlantyku

Po krótkim spacerze udajemy się na piękne białe i piaszczyste plaże przy miasteczku Kribi. Tu będziemy mogli skosztować lokalnych hitów kulinarnych i spędzić noc w hotelu z widokiem na wodospady.

Dzień 14: W Kribi

Dalej poznawać będziemy uroki miasteczka. Odpoczynek na plaży połączony z widokami na wodospady na pewno zapadnie w pamięci na długo.

Dzień 15: Ostatni dzień w Afryce

Zanim udamy się na lotnisko, aby wieczorem odlecieć do Europy, poranek spędzimy w Kribi, później będziemy mieć czas na spacery i zakup pamiątek w znanym nam już Douala.

Dzień 16: Powrót do Polski


Zakwaterowanie

Będziemy spać pod namiotami i w obozowiskach. W miastach czekają na nas pokoje w hotelach 3*.

Pogoda

Kamerun to państwo wielu klimatów. W zależności od regionu panuje tu klimat pustynny, sawannowy, tropikalny, morski oraz górski. Oznacza to, że należy przygotować się na każdą pogodową ewentualność.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelach,
 • śniadania
 • przewodnika (anglojęzycznego),
 • bilety wstępu,
 • transporty busem i przejazdy pociągiem,
 • opiekę pilota Organizatora.

Cena nie zawiera

 • przelotu do i z Kamerunu (z Warszawy) - koszt ok. 4500 PLN,
 • pozostałych posiłków - koszt ok. 200 EUR,
 • napojów i wody poza śniadaniami,
 • wizy (ok. 80 EUR) oraz opłat lotniskowych (ok. 15 EUR),
 • ubezpieczenia,
 • napiwków i innych własnych wydatków.

Ceny

Koszt wyjazdu na 16 dni: 2610 EUR od osoby. Cena obowiązuje przy grupie minimum 8 osób. Dokupujemy loty.

Ważne informacje

Uwaga! Przed wylotem do Kamerunu musimy mieć zaświadczenie o ważnym szczepieniu na żółtą febrę oraz zapewnić sobie ochronę przeciw malarii.

Organizator

Organized by Adventure Club

Nasze wyjazdy kierujemy do prawdziwych pasjonatów podróży, chcących zrozumieć i zbliżyć się do ludzi innych kultur.

Samotna wyprawa do Afryki?

W hotelach możemy poprosić o pokój jednoosobowy - obowiązuje dopłata 280 EUR.

Sprawdź podobne wyjazdy

Mexico City, Meksyk

27 październik - 13 listopad 2020

od2 650 USD

/ os.

La Fortuna, Kostaryka

Hanoi, Wietnam

16 - 27 październik 2020

od1 720 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.