Afrykańska wyprawa - z północy na południe Etiopii

Poczuj się jak zdobywca nieznanego lądu i wyrusz razem w niezapomnianą podróż do Etiopii. Ten wyjątkowy kraj Afryki na obszarze Czarnego Lądu przyciąga swoją kulturą i tradycją oraz obrzędowością.

Zobacz z nami najniższy punkt na ziemi, zachwyć się niesamowitym widokiem na wielobarwne jezioro Dallol oraz sprawdź, jak wydobywana jest sól na obszarze pól solnych i słonych jezior.

Atrakcje

 • malownicze widoki,
 • poznanie kultury i tradycji okolicznych plemion - Dassanech, Karo, Hamer i Konso,
 • Etra Ale - jeden z najniżej położonych wulkanów na świecie,
 • Dankali - najniższa depresja na ziemi,
 • Addis Abeby - zwiedzanie stolicy Etiopii,
 • Afdera - słone jezioro, skąd wydobywana jest sól.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Etiopia to jeden z bardziej malowniczych krajów położonych na terenie Afryki. Zachwyca różnorodnością ze względu na florę i faunę. To właśnie tu znajduję się najniżej położona depresja na świecie, Danakil. Podróżując do Etiopii, mamy okazję zderzyć się z wyjątkową kulturą i tradycją plemienną.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylot z warszawskiego lotniska do Etiopii.

Dzień 2

Wczesnym rankiem lądujemy w stolicy Etiopii - Addis Abeba. Nasz pobyt rozpoczniemy od zakwaterowania w hotelu i zwiedzania miasta. Wybierzemy się dziś na szczyt Entoto, gdzie zachwycimy się wyjątkowym widokiem na Addis Abeby.

Odwiedzimy m.in. Katedrę Świętej Trójcy, Katedrę Św. Jerzego oraz Archeologiczne Muzeum Narodowe. Wieczorem odwiedzimy jedną z lokalnych restauracji. Spróbujemy tradycyjnych dań kuchni etiopskiej. Atrakcją wieczoru będą pokazy tańca na żywo.

Dzień 3

Dziś czeka nas dzień pełen wrażeń, pojedziemy na południe Etiopii, do miejscowości Arba Minch. Będziemy podziwiać malownicze wzgórza i plantacje bananowca.

Dzień 4

Dzień rozpoczniemy od podróży przez Karat Konso, wioskę stworzoną przez plemię Konso. Następnie odwiedzimy Turmi, osadę plemienia Hamer, znanego z wyjątkowych, kolorowych fryzur oraz ręcznie wykonywanych aluminiowych ozdób.

Dzień 5

Dotrzemy do linii granicznej oddzielającej Etiopię od Kenii. Przepłyniemy łodzią wzdłuż rzeki Omo, być może spotkamy kogoś z plemienia Dassanech. Po południu udamy się na bazar w poszukiwaniu przypraw oraz pamiątek z tej wyjątkowej podróży.

Dzień 6

Po śniadaniu wyruszymy do Murulle, osady, którą zamieszkuje społeczność Karo. Słynie ona z niesamowitych malunków na ciele. Dziś zajrzymy też do wioski Dus oraz miasta Jinka. W drodze do wybranych miejscowości zatrzymamy się na piknik.

Dzień 7

Przyjrzymy się dziś z bliska plemieniu Mursi. Zobaczymy kobiety, które przyozdabiają swoje ciało - a dokładniej wargi - glinianymi krążkami. W południe będziemy zwiedzać muzeum etnograficzne, gdzie poznamy dokładną historię każdego z plemion zamieszkujących dany region na obszarze Etiopii.

Dzień 8

Wizyta w wiosce Plemienia Ari oraz podróż do Arba Minch, miasta, które leży pośród dwóch jezior: Abaya oraz Czammo.

Dzień 9

Jesteśmy już w połowie naszej wyprawy. Dziś odkryjemy tajemnice plemienia Dorze znajdującego się w Czenczy. Osoby należące do tego plemienia na co dzień zajmują się tkactwem. W południe odwiedzimy górską szkołę.

Następnie udamy się w rejs po jeziorze Czamno. Może uda nam się spotkać stado hipopotamów lub krokodyli? Będziemy nocować w Arba Minch.

Dzień 10

Po śniadaniu czeka nas wyjazd do Shashema, wioski zamieszkałej przez rastafarian. W południe zjemy obiad nad jeziorem Awassa. Zachwycimy się wyjątkowym widokiem. Czasu na podziwianie uroków tego miejsca będzie sporo, ponieważ zostaniemy tu na kolację i nocleg.

Dzień 11

Przed nami zwiedzanie Awash. Wielbiciele świeżych owoców będą mogli zrobić zakupy na lokalnym targu.

Dzień 12

Celem dzisiejszej wyprawy będzie dotarcie do najniżej położonego miejsca w Afryce, Depresji Dankali. Docelowo dotrzemy do Afdery, słonego jeziora, gdzie odbywa się ekstrakcja soli. Wydobywany tu surowiec jest transportowany do miejscowości w całym kraju. Dziś będziemy nocować na kempingu.

Dzień 13

Dziś odwiedzimy niezwykłe miejsce - Erta Ale, gdzie znajdują się aktywne jeziora lawowe. Wulkan, z którego wydobywa się lawa tworząca jeziora, jest jednym z najniższych wulkanów na świecie, ponieważ liczy zaledwie 612 m. Wieczorem planujemy trekking dla osób spragnionych malowniczych widoków i ciekawych zakątków.

Dzień 14

Podróżując przez pola zastygłej lawy, dotrzemy do wioski Afarów, Ahmedela. Wieczorem czeka obserwacja kilometrowej, wielbłądziej karawany wiozącej sztabki soli do Mekele.

Dzień 15

Punktem głównym dzisiejszej wyprawy będą odwiedziny depresji Danakil, najniżej usytułowanego punktu na Ziemi. Zachwycimy się wyjątkową scenerią rzeźbionych siarką ścian oraz jaskinią solną.

Następnie dotrzemy do jeziora Assal. W południe zajrzymy na lokalny targ, gdzie handlarze sprzedają sól. Może akurat uda nam się zobaczyć, jak ładowane są sztabki soli na wielbłądzie karawany.

Dzień 16

Żegnamy się dziś z Danakil i jedziemy do miejscowości Mekele.

Dzień 17

Odwiedzimy dziś pierwszy afrykański ośrodek muzułmański, Negash. To właśnie tu w VI w. gościł prorok Mahomet. Po południu wyjedziemy z Mekele do stolicy, skąd czeka nas lot powrotny do Polski.

Dzień 18

Przylot do Warszawy.

Zakwaterowanie

Będziemy nocować w hotelach 3* oraz na terenie kempingów. Jest możliwość wynajęcia pokoju 1-osobowego w hotelu za dodatkową opłatą (ok. 490 USD).

Pogoda

W okresie od czerwca do września pogoda w Etiopii jest deszczowa, co znacznie utrudnia poruszanie po lokalnych drogach. W listopadzie Etiopia zmienia swoje oblicze, zamieniając się w zieloną krainę. Średnia temperatura w stolicy Etiopii jest umiarkowana i dochodzi do 20°C, na południu jest znacznie cieplej.

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach i na kempingach (bierzemy własne śpiwory!),
 • wyżywienie (2 posiłki dziennie+napoje; posiłki podczas noclegów na kempingu),
 • transport samochodami, busem, wielbłądem (miejscami),
 • wewnętrzne transfery lotnicze,
 • bilety wstępu do obiektów wspomnianych w programie wycieczki,
 • opieka przewodnika, pilota,
 • ochrona policyjna w Erta Ale i Danakil,
 • rejsy łodziami po jeziorach Chamo i Lare Tana,
 • transport bagaży.

Cena nie zawiera

 • wizy (koszt ok. 50 USD),
 • przelotów na trasie: Warszawa-Addis Abeba-Warszawa (ok. 2500 PLN),
 • opłat lotniskowych,
 • napiwków dla obsługi (ok. 140 USD),
 • ubezpieczenia.

Ceny

Koszt 18-dniowego wyjazdu wynosi 3250 USD od osoby + loty.

Ważne informacje

Aby uzyskać wizę do Etiopii należy złożyć wniosek poprzez system e-visa. Pozwolenie na wjazd do Etiopii możemy również uzyskać na lotnisku w stolicy kraju Addis Abebie. Cena wizy etiopskiej wynosi od 50 do 100 USD.

Warto pamiętać o szczepieniu na malarię. W porze deszczowej jest duże ryzyko zarażenia.

Minimalna liczba uczestników wyprawy to 8 osób.

Organizator

Organized by Adventure Club

Nasze wyjazdy kierujemy do prawdziwych pasjonatów podróży, chcących zrozumieć i zbliżyć się do ludzi innych kultur.

Co wziąć ze sobą w podróż do Afryki?

Musisz ze sobą mieć - śpiwór, karimatę, ciepłe ubranie oraz chustkę lub czapkę chroniącą przed wiatrem i słońcem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.