Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Safari 4x4 na zamówienie w Afryce Zachodniej - Burkina Faso, Togo, Benin i Wybrzeże Kości Słoniowej

Turystyczny rajd przez 4 afrykańskie kraje: Burkina Faso, Togo, Benin oraz Republikę Wybrzeża Kości Słoniowej. Spotkania z magicznymi kulturami centralnej Afryki i podróż przez przyrodnicze perły pogranicza Sahary i sawanny.

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • terenowa wyprawa trasą liczącą 4000 km,
 • skarby architektury (m.in. Bobo-Dioulasso),
 • spotkania ze słoniami, lwami, antylopami i innymi zwierzętami,
 • przyrodnicze perełki wpisane na listę UNESCO i geologiczna atrakcja kopuł Les Domes de Fabedougou,
 • królewska rezydencja w Tiebele zdobiona pracami lokalnych artystek,
 • wizyta w miejscach uprawy kawy i kakao,
 • niezwykła architektura domów ludności Taneka i Somba,
 • tubylcze osady na jeziorze i pod ziemią,
 • targowiska różności i spotkania z kultem voodoo.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa jest objazdowa, nie wymaga przygotowania kondycyjnego.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Wszystkie 4 kraje znajdują się w zachodniej części Afryki, 3 z nich położone są nad Zatoką Gwinejską. Północna część Burkina Faso to piaski Sahary, reszta odwiedzanych terenów leży w strefie klimatów podrównikowego i równikowego.

Plan wyjazdu

Terminy i punkty programu mogą ulec zmianie.

Dzień 1

Wylot do Wagadugu. Po obowiązkowej kontroli paszportowej połączonej z okazaniem żółtych książeczek zdrowia zakwaterowanie w hotelu z basenem. Wieczorem posiłek i odpoczynek.

Dzień 2

Wyruszymy samochodami terenowymi do Bobo-Dioulasso, oddalonej o 400 km od stolicy Burkina Faso. Przejazd przez sawannę plus wizyta na jednym z miejscowych bazarów. Zobaczymy muzeum instrumentów ludowych w Bona. Wieczorem koncert na bębnach djembe i tykwach, instrumentach szczególnie charakterystycznych w Burkina Faso.

Dzień 3

Od rana eksplorujemy Bobo-Dioulasso i poznajemy kulturę miasta oraz lokalny bazar i meczet. Po lunchu reszta dnia do własnej dyspozycji.

Dzień 4

W drodze na Wybrzeże Kości Słoniowej zobaczymy wodospady Kartaguela i sąsiadujące z nimi Domes de Fabedougou, jedne z najciekawszych skarbów przyrodniczych w Afryce. Na granicy należy przygotować się na organizacyjny chaos. Wieczorem zameldujemy się w Ferkessédougou. Trasa do przejechania: 250 km.

Dzień 5

Wyjedziemy do Bouny. Po drodze zobaczymy osady typowe dla okolic Parc National de la Comoé (znajdującego się na liście UNESCO) na pograniczu Burkina Faso, Ghany i Wybrzeża Kości Słoniowej. Po dotarciu do Bouny spotkamy się z jej mieszkańcami i zwiedzimy okolicę. Trasa do przejechania: 300 km.

Dzień 6

Zwiedzanie zaczniemy od muzułmańskiej świątyni z czasów cesarza Toure Samori, który zapisał się w historii walką z francuskim kolonializmem. Następnie wrócimy na ziemie należące do Burkina Faso i poznamy kulturę ludności Lobi. Zwiedzimy poświęcone jej muzeum i odwiedzimy miejscowego szamana.

Dzień 7

Dzień rozpoczniemy od podróży do Rezerwatu Nazinga. Trasa będzie prowadziła pośród rozległych sawann. Mijamy miasta Leo i Dagara (w którym zjemy obiad), pod koniec dnia zatrzymamy się w miejscu noclegowym znajdującym się w centrum Rezerwatu. Trasa do przejechania: 300 km.

Dzień 8

Czas na safari po Rezerwacie Nazinga, słynącym z ogromnej populacji słoni. Będzie też okazja do spotkania małp, bawołów i antylop. Lunch zjemy obok wodopoju dla zwierząt. Po odpoczynku udamy się do Tiebele, gdzie zwiedzimy królewską rezydencję, ozdobioną przez mieszkające w okolicy artystki. Wieczorem odpoczniemy przy kolacji i akompaniamencie lokalnych zespołów. Trasa do przejechania: 180 km.

Dzień 9

Samochody terenowe zabiorą nas w kierunku Togo. Po drodze spotkamy się z tubylcami z ludów Mossa i Bissa. Przy granicy warto zwrócić uwagę na baobaby. Po kolejnej odprawie celnej dotrzemy do Dapaong. Trasa do przejechania: 250 km.

Dzień 10

Wcześnie rano ekspedycja ruszy w kierunku Zatoki Gwinejskiej. Będziemy podróżować przez tereny wyżynne, mijając uskok tektoniczny Alejo oraz pola upraw kakao i kawy. Czeka nas różnorodność widoków, krajobrazy będą zmieniały się często. Trasa do przejechania 500 km.

Dzień 11

Pierwszym punktem będzie stołeczne miasto Togo, Lomé. W podróży nie zabraknie atrakcyjnych miejsc. Zatrzymamy się przy punktach widokowych na górę Mont Kloto i jezioro Volta. W Lomé pospacerujemy po Wielkim Targu i Targu Fetyszy, gdzie od handlarzy będzie można nabyć lokalne artefakty związane z religią voodoo. Po lunchu przekroczymy granicę benińską. Trasa do przejechania: ponad 240 km.

Dzień 12-13

Dwie opcje do wyboru: zwiedzanie Grand Popo lub leniuchowanie nad hotelowym basenem.

Dzień 14

Przejażdżka wzdłuż wybrzeża Atlantyku do Cotonou. Stąd udamy się do Ganvie i łodziami dopłyniemy do wsi zbudowanej na drewnianych słupach. Kolejną atrakcją będzie osada Bohicon, zbudowana pod powierzchnią ziemi. To pamiątka z czasów niewolnictwa, która stanowiła schronienie dla okolicznych mieszkańców. Zobaczymy relikty królewskiego kompleksu z listy UNESCO. Przed zachodem słońca dotrzemy do Dassa-Zoume.

Dzień 15

Eksplorujemy region Dassa, słynący z kultu voodoo. Zwiedzimy też jaskinie, będące miejscem czci Matki Boskiej. Resztę dnia spędzimy na podróży do Djougou. Trasa do przejechania: ponad 300 km.

Dzień 16

Zaczniemy od wizyty w jednej z wsi ludów Taneka i Somba. Z wodzem i szamanem tej pierwszej grupy etnicznej spotkamy się w osadzie Tanaka. Potem dojedziemy do Natitingou, gdzie skosztujemy miejscowych smakołyków.

Przejeżdżając wśród wzniesień masywu Atacora, zobaczymy wsie ludu Somba, zabudowane typowymi glinianymi budynkami Tatas, które są wznoszone bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Jest możliwość dłuższego spaceru w celu poznania kultury ludności. Na koniec dotrzemy do Tanguiéta, ulokowanego w sąsiedztwie Parku Narodowego Pendjari (na liście UNESCO). Trasa do przejechania: 150 km.

Dzień 17

Safari po Parku Pendjari, prezentujące niezwykłą faunę (m.in. hipopotamy, krokodyle, słonie i lwy) oraz florę (dużo stanowisk baobabów). Na noc zostajemy w hotelu w parku.

Dzień 18

Wstajemy o świcie i idziemy popatrzeć na zwierzęta korzystające z wodopoju. Spotkamy się z rybakami nad jeziorem Kompienga i pojedziemy do Burkina Faso. Łódkami dopłyniemy do hotelu w Thialy. Po południu czas na relaks. Trasa do przejechania: 100 km.

Dzień 19

Wyruszamy do stolicy Burkina Faso - Wagadugu (fr. Ouagadougou). Po drodze liczne przystanki w osadach celem zrobienia pamiątkowych zdjęć oraz zjedzenia posiłków. Przed wieczorem dojedziemy do celu. Trasa do przejechania: 350 km.

Dzień 20

Spacer po atrakcjach Wagadugu, z muzeum z wystawą kultury Mossis i zakupem pamiątek na bazarze włącznie. Jest szansa dla chętnych na podróż do parku rzeźb Laongo, gdzie znajdują się ogromne granitowe płyty, autorstwa rzeźbiarzy pochodzących z aż 5 kontynentów. Wieczorem odpoczynek i przygotowanie do podróży powrotnej.

Dzień 21

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Noclegi w pokojach 2-osob. Hotele będą 2-, 3- i 4*. W niektórych z nich możliwość korzystania z basenu.

Pogoda

W tej części Afryki wysokie temperatury panują przez cały rok (średnio 25°C). W czerwcu należy się spodziewać intensywnych opadów deszczu. Klimat rejonu jest przeważnie tropikalny.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • transport samochodami terenowymi z opiekunem z lokalnej organizacji turystycznej,
 • przejazdy między lotniskiem i hotelami,
 • dwa posiłki dziennie (na początek i koniec dnia),
 • spływy łodziami,
 • usługi przewodnika mówiącego po polsku,
 • opłaty za atrakcje turystyczne, spotkania z tubylcami i lokalne występy,
 • opłaty i oprowadzanie po atrakcjach turystycznych i rezerwatach przyrody,
 • ubezpieczenie NNW i KL oraz bagażu.

Cena nie zawiera

 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • dodatkowych opłat miejscowych (w tym napiwków - ok. 90 EUR),
 • opłaty za wizy,
 • trunków zamawianych podczas posiłków,
 • korzystania ze sprzętu wodnego (np. do nurkowania),
 • dodatkowych wycieczek,
 • opłaty za jedynkę w hotelach.

Ceny

Koszt wyjazdu 19 900 PLN + opłaty wizowe ok. 2000 PLN.

Wiza - Burkina Faso

550 PLN

Wiza - Republika Wybrzeża Kości Słoniowej

460 PLN

Wiza Togo

580 PLN

Wiza Benim

350 PLN

Ważne informacje

Wymagane są: wizy (do wszystkich 4 państw), szczepienia przeciwko żółtej febrze oraz posiadanie międzynarodowej książeczki zdrowia.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Wyprawa do Afryki

Wyjazd w grupie liczącej min. 4 uczestników.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

od6 800 PLN

/ os.

Lima, Peru

20 czerwiec - 5 lipiec 2022

+ 3 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.