Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Afrykańska wyprawa do Namibii z Botswaną w tle

Szukasz niezapomnianych wrażeń i pięknych widoków? Weź udział w afrykańskim safari w samym sercu Parku Narodowego Etosha. Zobaczysz dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Powali Cię potęga nieskażonej natury: najstarsza pustynia świata, majestatyczne wodospady oraz przepiękna góra zwana "Matterhornem Namibii”.

Atrakcje

 • pustynia Namib – najstarsza i najpiękniejsza pustynia świata,
 • safari w Parku Narodowym Etosha - dzika przyroda na wyciągnięcie ręki (słonie, lwy, antylopy, żyrafy, nosorożce, gepardy, lamparty, hieny i wiele innych),
 • park Namib-Naukluft gdzie kręcono najnowszą część “Mad Maxa” – przejazd drogą, którą jechał bohater,
 • podziwianie nocnego nieba z namiotu na dachu pick-up’a,
 • smaki regionalnej kuchni w Swakopmund – nadmorskim, poniemieckim miasteczku,
 • Walvis Bay – podziwianie wielorybów, delfinów i różowych flamingów,
 • słynne Wybrzeże Szkieletów,
 • spotkanie z ludem Damara – jak wyglądało ich życie w przeszłości, a jak wygląda teraz,
 • wspinaczka na “afrykański Matterhorn” – górę Spitzkoppe,
 • majestatyczne wodospady Epupa,
 • poszukiwanie krokodyli,
 • Twyfelfontein – jedne z najstarszych na świecie petroglifów, pozostawione przez ludzi San,
 • niezapomniane wschody i zachody słońca,
 • wizyta w wiosce dzikiego ludu Himba,
 • eksplorowanie dzikiej Delty Okawango – na lądzie i wodzie,
 • Park Narodowy Makgadikgadi Pans,
 • słynna pustynia Kalahari,
 • wycieczka mokoro – tradycyjnym afrykańskim kanoe,
 • podróże wysokiej klasy terenowymi autami.

Czytaj więcej

Zwiń

Dedykowani przewodnicy i instruktorzy

 • Paweł Gluza

  Przewodnik

  Podróżnik i fotograf. Jego zdjęcia można zobaczyć m.in. w magazynie "National Geographic".

Poziom zaawansowania

W wyprawie przewidziane są krótkie spacery, które nie wymagają wcześniejszych przygotowań kondycyjnych. Dla chętnych możliwość zdobycia szczytu Spitzkoppe (1728 m n.p.m.).

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Namibia to państwo w południowo-zachodniej Afryce, leżące nad Oceanem Atlantyckim. Łączy pustynne krajobrazy oraz bezkresne równiny. Namibia nazywana jest najbardziej fotogenicznym miejscem na Ziemi. Najsłynniejszy park Namibii, Etosha, ma powierzchnię Holandii.

Botswana leży w Południowej Afryce bez dostępu do morza. To kraj kontrastu – zmieniający się krajobraz od dzikich bagien po pustynię. 70% Botswany stanowi słynna Pustynia Kalahari. Znajduje się tu Centralny Rezerwat Dzikich Zwierząt Kalahari, drugi co do wielkości rezerwat przyrody na świecie.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Windhoek

Przelot z Warszawy lub Berlina do Windhoek, stolicy Namibii. Zakwaterowanie w hotelu. Spotkanie organizacyjne i czas wolny na zakupy.

Dzień 2: Pustynia Namib

Wykwaterowanie z hotelu. Opuszczamy Windhoek i uciekamy od cywilizacji, kierując się w odludne tereny Namibii. Naszą podróż rozpoczynamy od Namib, najstarszej pustyni na świecie. Przemierzymy blisko 350 km, udając się w prawdziwie dzikie tereny. Będziemy podziwiać zachód słońca z jednej z pustynnych wydm. Nocujemy na campingu.

Dzień 3: Pustynia Namib

Poranek przywitamy, podziwiając wschód słońca ze słynnej Dune 45. Następnie udamy się na wycieczkę do Sossusvlei i Deadvlei, wyschniętej doliny położonej w głębi pustyni. Tego dnia zobaczymy również Sesriem Canyon. Kolejną noc spędzamy na campingu.

Dzień 4: Swakopmund

Pustynia Namib z lotu ptaka – poranny lot nad pustynią dla chętnych. Po śniadaniu opuszczamy camping i jedziemy do Swakopmund. W tym poniemieckim nadmorskim miasteczku zobaczymy dobrze zachowaną architekturę kolonialną. Będziemy również w Walvis Bay, gdzie można spotkać różowe flamingi. Obejrzymy zachód słońca nad oceanem. Nocujemy na campingu.

Dzień 5: Damaraland – Spitzkoppe

Wyjeżdżamy z Swakopmund i kierujemy się w stronę Spitzkoppe, pięknej góry zwanej "Matterhornem Namibii”. Po drodze dotrzemy do Cape Cross, największej na świecie kolonii uchatek oraz do słynnego Wybrzeża Szkieletów. W rejonie, w którym będziemy, jest wiele wspaniałych tras, a w planach mamy piesze zwiedzanie okolicy.

Dla chętnych, którzy podejmą wyzwanie – możliwość zdobycia szczytu Spitzkoppe. Nocleg na campingu.

Dzień 6: Damaraland – Góra Brandberg

Kolejny dzień w Damaraland. Czeka nas wycieczka do podnóża najwyższej góry w Namibii, Brandberg. Zakwaterowanie na malowniczo położonym campingu przy korycie rzeki Ugab. Czas na odpoczynek.

Dzień 7: Damaraland – Palmwag

Dalsze zwiedzanie Damaraland. Zobaczymy Twyfelfontein, jedne z najstarszych rysunków skalnych na świecie, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nocleg w Palmwag.

Dzień 8: Kaokoland – Opuwo i Epupa Falls

Udajemy się dalej na północ do Opuwo, stolicy ludzi Himba. Tego dnia dotrzemy do majestatycznych wodospadów Epupa. Spędzimy tu kolejne 2 dni.

Dzień 9: Kaokoland – Epupa Falls

Wyprawa do wioski ludzi Himba. To plemię pasterskie, żyjące prawie tak samo jak ich przodkowie setki lat temu. Szczególną atrakcją będzie nocowanie w ich wiosce.

Dzień 10: Kunene River

Podążymy jedną z najsłynniejszych off-roadowych tras w Namibii. Czeka nas trasa długości ok. 150 km, pełna niezapomnianych widoków wzdłuż rzeki Kunene aż do miejsca naszego noclegu na campingu.

Dzień 11: Park Etosha

Po śniadaniu wyruszymy w stronę Parku Etosha. Tego dnia pokonamy najdłuższą trasę podczas całej wyprawy. Po drodze zobaczymy dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Po południu zakwaterowanie w Olifantsrus, jednym z campingów na terenie parku. Usytuowanie campingu pozwala na bezpośrednią obserwację zwierząt zamieszkujących te tereny.

Dzień 12: Park Etosha

Safari po parku, gdzie zobaczymy słonie, żyrafy i lamparty. Przy odrobinie szczęścia można spotkać tu lwy czy rzadkie obecnie nosorożce. Nocleg na campingu Okaukuejo.

Dzień 13: Park Etosha

Kolejny dzień eksploracji parku. Będziemy dalej cieszyć się widokiem pięknej przyrody i dzikich zwierząt. Nocleg w Namutoni, gdzie znajduje się poniemiecki fort.

Dzień 14: Windhoek

Po wczesnym śniadaniu wracamy do stolicy Namibii, Windhoek. Zakwaterowanie w hotelu. Chwila na odpoczynek i odświeżenie. Następnie udamy się do miasta, na ostatnią wspólną kolację.

Dzień 15: Windhoek

Grupa wracająca do Polski będzie odstawiona na lotnisko – wylot do kraju. Reszta osób, które wybiorą opcję dodatkową wycieczki, wylatuje do Botswany.

Dzień 15: Delta Okavango

Opcja dodatkowa – BOTSWANA

Po czasie na odpoczynek udamy się w długą podróż przez granicę do Maun – bramy Delty Okavango.

Dzień 18: Delta Okavango

Eksploracja Delty Okavango. Spływ mokoro w delcie rzeki Okawango. Możliwość obserwacji z poziomu łódki dzikich zwierząt na brzegu, m.in. słoni, żyraf, nosorożców.

Dzień 19: Delta Okavango

Kolejny dzień odkrywania uroków Delty Okavango. To miejsce porośnięte bujną roślinnością, zamieszkałe przez przedstawicieli wielu gatunków zwierząt. Po powrocie na camping czeka nas porządny odpoczynek.

Dzień 20: Delta Okavango/Makgadikgadi Pans

Dla chętnych proponujemy lot nad Deltą Okavango i podziwianie piękna tego terenu z góry. Po południu udamy się do Makgadikgadi Pans.

Dzień 21: Makgadikgadi Pans

Wyruszymy eksplorować solne płaskowyże. To teren bardzo dziki i niezamieszkały przez ludzi.

Dzień 22: Kalahari

Powoli kierujemy się w drogę powrotną w stronę Windhoek. Zatrzymamy się na słynnej pustyni Kalahari. Naszą bazą na ten dzień będzie camping w pobliżu Ghanzi.

Dzień 23: Windhoek

Dzień spędzimy w Windhoek. Czas na relaks i odpoczynek przed powrotem do Polski.

Dzień 24: Wylot

Lot powrotny do Warszawy.

Zakwaterowanie

Namibia ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Do wyboru jest wiele świetnie zaopatrzonych campingów oferujących domki, loggie, pokoje. Możecie wybrać jedną z tych opcji lub standardowy nocleg w bardzo wygodnych namiotach na dachach terenowych aut.

Pogoda

W Namibii panuje niezwykle suchy klimat. Kraj ten boryka się z długimi okresami suszy i brakiem wody. Wyjątkiem jest północno-wschodnia część Namibii w Delcie Rzeki Okawango. Opady deszczu pojawiają się okresowo. Pora deszczowa trwa tu od końca listopada do marca/początku kwietnia.

Największe opady w styczniu/lutym zamieniają wyschnięte koryta rzek w rwące strumienie. Średnia temperatura wiosną to 30°C. W miesiącach letnich jest chłodniej, ponieważ panuje tu wówczas zima ze średnią temperaturą do 23°C. Jesienią jest ciepło i sucho z temperaturami między 25 a 30°C.

Botswana jest krajem bardziej zróżnicowanym pod względem klimatu ze względu na duży obszar pustynny (70% kraju) oraz ogromną oazę Deltę Okavango pośrodku suchego terenu. W Botswanie jest okres mokry i suchy. Pora deszczowa przypada między listopadem a marcem, a sucha między kwietniem a październikiem. Panuje klimat subtropikalny z temperaturami do 40°C latem. Zimą temperatura w nocy może spaść poniżej zera.

Cena zawiera

 • obsługę przewodnika - pilota,
 • niezbędne ubezpieczenia NNW, KL i OC,
 • wyżywienie w podstawowym zakresie (składniki do przygotowania prostych dań, przekąski),
 • koszt realizacji opisanego wyżej programu wycieczki,
 • koszty związane z transportem na miejscu (wynajem samochodów terenowych z wyposażeniem, koszt paliwa, ubezpieczenie aut),
 • noclegi w hotelach i na campingach,
 • inne koszty związane z realizacją programu, np. bilety wstępów, obsługa lokalnych przewodników.

Cena nie zawiera

 • opłat za przeloty,
 • opłat za wizy,
 • dodatkowego wyżywienia,
 • kosztów wycieczek fakultatywnych.

Ceny

Koszt wycieczki od stycznia 2020 r.: 9450 PLN od osoby plus wizy i koszty przelotu od 2500 PLN.

Koszt dodatkowej wyprawy do Botswany to 3450 PLN od osoby.

Ważne informacje

Będziemy podróżować terenowymi autami (Toyoty Hilux lub Land Cruisery) z napędem 4×4 i namiotami zamontowanymi na dachach. Samochody posiadają pełne wyposażenie: sprzęt biwakowy, lodówkę, stół z krzesłami. Jeden samochód terenowy przypada na 4 osoby - komfort uczestników jest najważniejszy.

Podczas wycieczki będziemy wspólnie przygotowywać posiłki z zakupionych wcześniej składników. Na miejscu będzie też można skorzystać we własnym zakresie z jedzenia w restauracjach, z wyjątkiem pierwszych dni wyprawy, podczas których będziemy korzystać tylko z własnych zapasów.

Przebywając w Namibii, należy mieć wizę turystyczną. Można się o nią ubiegać przy wjeździe w porcie lotniczym Windhoek Hosea Kutako. W przypadku Botswany Polacy są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy przy pobytach do 90 dni.

Organizator

Organized by Outway Adventures

Nasze wyjazdy to kameralne grono, nieprzetarte szlaki i gwarancja najwyższej jakości!

Loty do Afryki

Przelot na własny koszt. Uczestników wyprawy odbieramy na lotnisku w Windhoek. Najtańszą opcją lotu do Namibii jest wylot z Berlina (koszt około 2500 PLN) lub wylot z Warszawy (koszt około 3000 PLN). Wyprawa w małej kameralnej grupie z przewodnikiem.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.