Afryka-Algieria: pustynna wyprawa

Wybierz się na 11-dniową wyprawę Arrakis - trekking po największej gorącej pustyni na Ziemi z dala od cywilizacji w otoczeniu dziewiczej przyrody i zapierających dech w piersiach widoków.

Spotkaj się z rdzennymi mieszkańcami Sahary, egzotycznymi i fascynującymi Tuaregami - błękitnymi ludźmi.

Ostateczne terminy wypraw rezerwowane są w okresie od września do kwietnia, po zebraniu grupy chętnych.

Atrakcje

 • spotkanie z gospodarzami Sahary - nazywanymi nomadami pustyni - Tuaregami Kel Azdżer,
 • eksploracja miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, m.in. regionu parku Tassili, gdzie można podziwiać ukształtowane przez tysiące lat skalne formacje oraz niespotykane nigdzie indziej lasy i jaskinie, petroglifów, kanionów, oaz,
 • oglądanie rytów sprzed 10 tysięcy lat i naskalnych malowideł z okresu, kiedy Sahara była bujnym we florę i faunę obszarem,
 • spanie w namiotach lub bezpośrednio pod rozgwieżdżonym pustynnym niebem,
 • podróże karawaną na grzbietach wielbłądów,
 • kosztowanie pustynnych specjałów: tagili, czyli chleba pieczonego w piasku i tuareskiej herbaty.

Czytaj więcej

Zwiń

Dedykowani przewodnicy i instruktorzy

 • Paweł Wojtyszyn

  Przewodnik

  Założyciel Wagabundo Travel oraz Incentive Heroes, pod którymi realizuje unikalne koncepcje podróżnicze

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Będąca 10. co do wielkości największym krajem na świecie Algieria zajmuje północną część Afryki z dostępem do Morza Śródziemnego. Wyprawa Arrakis będzie odbywała się głównie na terenie Sahary z wizytami w soczystych oazach oraz kąpielami w napotykanych po drodze gueltach.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Przelot Polska - Algieria (Djanet)

Spotkanie na hali odpraw lotniska im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku odpraw Wagabundo Travel. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu w Djanet.

Dzień 2: Djanet - Alidema, Monkhor

Wyjazd w kierunku Tadrartu. Wyprawa wiodąca przez region Alidema i Monkhor.

Dzień 3: Oun Tehek, El Barkat i El Beridj

Eksploracja skalnego płaskowyżu Oun Tehek i El Barkat. Przerwy na trekking i spacery w celu obejrzenia prehistorycznych skalnych malowideł. Nocleg w pobliżu jaskini Muflona.

Dni 4, 5 i 6: Region Tadrart

Wyprawa prowadzi w kierunku Groty Tisseteka, która docelowo będzie miejscem noclegu. Po drodze: skalne łuki, kamienna twierdza Moul’n’Aga, kaniony Tamazguida, diuny ergu Tin Merzouga, łuk skalny Intehak oraz kanion In Djaren.

Dzień 7: Region Timras (Timghas, Tikoubaouine, Emouroden, Tilalen)

Wyprawa rusza w kierunku Djanet, a następnie na północ przez jar Timghas do regionu Timras. Na szlaku wyprawy znajdą się: las skalnych form Tikoubaouine, niezwykle oryginalne formy skalne zwane przez miejscowych “zawieszonymi mieczami” oraz jaskinie Emouroden.

Dzień 8: Tin Teghert, Iheri, płasko-niż Dider, wodne guelty

Fascynująca podróż, w czasie której można zobaczyć unikalne, duże (wysokość do około 6 m) i wykonane w bardzo szczegółowy sposób rzeźby zwierząt. Wyjątkową atrakcją w czasie pustynnej przeprawy będzie możliwość kąpieli w jednej z malowniczych guelt w pobliżu niewielkiej oazy Iheri.

Dzień 9: eksploracja kaniou Essendilene

Teren kanionu to miejsce niezwykłe, bogate w urokliwe oczka wodne, bujną roślinność i krajobrazy. To obszar zasobny w wodę pitną i z tego względu jest szczególnie ważny dla Tuaregów.

Dzień 10: Erg Admer, Tegharghart, skała płaczących krów, petroglify, pożegnalna kolacja przy akompaniamencie lokalnych zespołów muzycznych.

Ostatni dzień wyprawy będzie przebiegał na eksploracji malowniczych diun oraz petroglifów. Wieczorem odbędzie się uroczysta kolacja.

Dzień 11: Djanet - Polska (Warszawa)

Przylot do Warszawy.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie jest uzależnione od etapu wyprawy. Najczęściej będą to namioty - organizator zapewnia materace, chętni mogą spać pod gołym niebem. W czasie pobytu w miastach - noclegi w hotelach.

Pogoda

Na Saharze temperatura ulega drastycznym wahaniom. W ciągu dnia słupek rtęci dobija do 45°C, natomiast nocą spada poniżej zera. Konieczne jest posiadanie własnego śpiwora, spodni z długimi nogawkami, butów za kostkę oraz ciepłej kurtki lub polara.

Cena zawiera

 • całkowity koszt wizy do Algierii oraz biletów wstępu i pozwoleń,
 • wyżywienie - 3 posiłki dziennie (przygotowywane przez należącego do zespołu wyprawy kucharza) plus woda bez ograniczeń,
 • opiekę logistyczną dotyczącą realizacji programu wyprawy - m.in. transport samochodami terenowymi,
 • opiekę przewodnika,
 • zakwaterowanie (zgodne z programem wyprawy),
 • ubezpieczenie - pakiet podstawowy - KL i NNW,
 • przewidziane w programie atrakcje.

Cena nie zawiera

 • własnych wydatków (w tym również zwyczajowych napiwków za usługi / towary),
 • nieprzewidzianych programem wyprawy posiłków, napojów (w tym alkoholowych),
 • nie zawartych w programie atrakcji lub atrakcji “do wyboru” / fakultatywnych.

Ceny

Cena za 11 dni wyprawy dla 1 os. wynosi: 1100 EUR plus przelot na trasie Warszawa – Djanet – Warszawa: 2300 - 2900 PLN.

Za dopłatą możliwe są następujące atrakcje:

Udział w festiwalu Sebiba, w cenę jest wliczony nocleg w mieście Djanet w hotelu 3*. Dodatkowy trekking na płaskowyżu Jabbaren połączony z podziwianiem świątynnej sztuki naskalnej. Festiwal odbywa się na przełomie października i listopada, jego data jest ustalana z około 4-miesięcznym wyprzedzeniem.

100 EUR

Wyprawa karawaną (+2 dni więcej). Trekking na grzbiecie wielbłąda z możliwością zobaczenia Tassili Hoggar - górskiego pasma uważanego za jedno z najmniej poznanych na świecie, samotni Charlesa de Foucauld, znawcy kultury tuareskiej oraz najpiękniejszego saharyjskiego zachodu słońca.

150 EUR

Wyprawa karawaną (+3 dni więcej)

200 EUR

Wycieczka: Djanet - Tamanrasset (+ 8 dni), plus cena wg stawki lokalnego przewoźnika lotniczego, w cenę wliczone jest pełne wyżywienie oraz nocleg i zakwaterowanie w Tamanrasset.

900 EUR

Ważne informacje

Do Algierii konieczna jest wiza, czas oczekiwania na jej wydanie może wynieść nawet 2 miesiące, z tego względu całą procedurę trzeba rozpocząć odpowiednio wcześniej.

Ze względów bezpieczeństwa warto przed przylotem wykonać szczepienia przeciwko WZW A i B oraz durowi brzusznemu.

Wszystkie informacje dotyczące zdrowia oraz listę przedmiotów, które są szczególnie przydatne w czasie wyprawy, każdy uczestnik otrzymuje indywidualnie.

Organizator

Organized by Wagabundo Travel

Naszą misją jest przygoda i motywacja. Wspólnie z Wami realizujemy pionierskie projekty, testujemy nowe idee i odkrywamy głębię osobistych potencjałów.

Wyprawa Arrakis to...

...typowo przygodowa podróż, z tego względu trzeba być przygotowanym na niedogodności związane z pustynnym transportem oraz saharyjskim trekkingiem.

Dobowy dystans pokonywany samochodem oscyluje między 50-150 km, natomiast piesze wycieczki nie trwają dłużej niż 2 godziny dziennie. Przez większość czasu nie ma możliwości skorzystania ze standardowej toalety.

Algieria jest krajem muzułmańskim, w związku z tym warto przestrzegać zwyczajowych zasad dotyczących stroju oraz zachowania.

Sprawdź podobne wyjazdy

Faya-Largeau, Czad

Addis Abeba, Etiopia

12 - 28 kwiecień 2020

od3 300 USD

/ os.

Freetown, Sierra Leone

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.