Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Przemierz USA od Los Angeles po Nowy Jork

Czeka nas niesamowita podróż przez USA. Zaczniemy w Los Angeles, by przemierzyć autem prawie 10000 km i dotrzeć do Nowego Jorku. Eksploracja Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej będzie niezapomnianym przeżyciem dla spragnionych przygód uczestników wyprawy.

Zobaczymy Wielki Kanion, Park Narodowy Yellowstone, wodospad Niagara, odwiedzimy najbardziej znane kasyna w Las Vegas i będziemy podziwiać największy pomnik świata. W 25 dni zwiedzimy najciekawsze miejsca w USA.

Atrakcje

 • 25-dniowa podróż autem,
 • najlepsze punkty widokowe najpiękniejszych miejsc w USA,
 • Los Angeles z Aleją Gwiazd, Beverly Hills i Hollywood,
 • Kalifornijska Jedynka,
 • Monterey,
 • San Francisco i nabrzeże Fisherman’s Wharf oraz most Golden Gate,
 • San Francisco Cable Car,
 • Park Narodowy Yosemite wraz z przepięknymi wodospadami, wyjątkowymi skałami i olbrzymimi sekwojami,
 • Dolina Śmierci,
 • muzeum maszyn używanych do wydobywania boraksu,
 • Las Vegas ze znanymi kasynami-hotelami,
 • Tama Hoovera,
 • miasteczko Williams z Route 66,
 • Wielki Kanion,
 • Kanion Antylopy,
 • Dolina Pomników,
 • Park Narodowy Arches,
 • Park Narodowy Canyonlands,
 • Park Narodowy Capitol Reef,
 • Park Narodowy Bryce Canyon,
 • Salt Lake City i Centrum Religijne Mormonów,
 • miasteczko Jackson,
 • Million Dollar Cowboy Bar,
 • Park Narodowy Grand Teton,
 • Park Narodowy Yellowstone ze źródłami geotermalnymi i tarasami wapiennymi,
 • Wieża Diabła,
 • Mount Rushmore,
 • Szalony Koń,
 • Park Narodowy Badlands,
 • Chicago wraz z dzielnicą Jackowo, Magnificent Mile, Willis Gate i Millennium Park,
 • wodospad Niagara,
 • Waszyngton i Biały Dom, Kapitol oraz zwiedzanie wybranego muzeum,
 • Nowy Jork wraz z Manhattanem, Piątą Aleją, Centrum Rockefellera, katedrą Świętego Piotra, Empire State Building, Chrysler Building i Times Square,
 • Liberty Island ze Statuą Wolności,
 • przeprawa promem do Wyspy Ellis,
 • Wall Street,
 • mosty Nowego Jorku i Central Park,
 • możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji za dopłatą (lot nad Wielkim Kanionem, rejs w Monterey w poszukiwaniu wielorybów, rejs po jeziorze Michigan i rzece Chicago, rejs pod ścianę wodospadu Niagara, zwiedzanie muzeów w Nowym Jorku lub Chicago).

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie ma specjalnych wymagań co do stopnia sprawności uczestników, jednak należy liczyć się z tym, że znaczną część wyprawy spędzimy w samochodzie, przemierzając w ten sposób setki kilometrów. Z kolei w miejscach ujętych w programie będziemy poruszać się na piechotę. Warto więc wziąć to pod uwagę i zastanowić się, czy na pewno podołamy takiej podróży.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej są państwem położonym pomiędzy Oceanem Spokojnym a Atlantyckim. Znajdziemy w nim ogromne miasta o bardzo gęstym zaludnieniu, ale też regiony pustynne, w których przez dziesiątki kilometrów nie napotkamy żadnej miejscowości. Liczne parki narodowe skrywają mnóstwo przepięknych krajobrazów, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa - Los Angeles

Wyruszymy z lotniska w Warszawie, gdzie spotkamy się z pilotem wyprawy. Polecimy do Los Angeles i zakwaterujemy się w hotelu. Będziemy mogli udać się na spacer lub po prostu odpocząć. Istnieje możliwość wylotu z innego lotniska po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z organizatorem.

Dzień 2:

Pobyt w Los Angeles nie może minąć bez odwiedzenia Alei Gwiazd, dlatego będzie to pierwszy punkt naszej wycieczki. Pójdziemy też obejrzeć odciśnięte w betonie na podjeździe Grauman’s Chinese Theatre stopy oraz dłonie najbardziej znanych aktorów. Odwiedzimy Beverly Hills i będziemy podziwiać znak HOLLYWOOD.

W Santa Monica spróbujemy najlepszych owoców morza, by potem zanurzyć stopy w Oceanie Spokojnym, przemierzając plaże znane wszystkim ze Słonecznego Patrolu oraz ćwiczeń Arnolda Schwarzeneggera. Zobaczymy też słynną Route 66.

Następnie wsiądziemy w nasze auto, by pomknąć California State Route 1, czyli najpiękniejszą drogą w USA ciągnącą się wzdłuż wybrzeża Pacyfiku aż do Monterey. Po drodze nie tylko będziemy podziwiać ocean, ale też zobaczymy kolonie słoni morskich i zahaczymy o punkty widokowe Big Sur.

Dzień 3: Monterey

Chętni z samego rana będą mogli wypłynąć na głębokie wody, by podczas maks. 4-godzinnego rejsu oglądać wieloryby. Kanion oceaniczny to idealne miejsce, żeby je spotkać. Mieszka tu lub przejściowo żeruje ponad 20 odmian waleni, mnóstwo gatunków ptaków, a nawet lwy morskie. Możemy zobaczyć wale szare i humbaki. W przypływie szczęścia istnieje prawdopodobieństwo spotkania największego zwierzęcia na kuli ziemskiej, czyli płetwala błękitnego.

Uczestnicy, którzy nie mieli ochoty na wypłynięcie w poszukiwaniu wielorybów, będą mogli pospacerować po molo i po centrum Monterey, które niegdyś słynęło jako przystań piratów oraz osada wielorybnicza. Zwiedzą również najbardziej znane oceanarium Monterey Bay Aquarium, które wszyscy kojarzymy m.in. z filmu “Gdzie jest Nemo”.

Po południu udamy się do San Francisco.

Dzień 4: Zwiedzanie San Francisco

Zwiedzanie rozpoczniemy od nabrzeża portowego Fisherman’s Wharf. Z Pier 39 popatrzymy na Alcatraz oraz lwy morskie, które zamieszkują tę okolicę. W licznych restauracjach będziemy mogli posilić się i spróbować lokalnych słodyczy. Można też będzie kupić pamiątki.

Do centrum pojedziemy tramwajem San Francisco Cable Car, który jest ostatnim działającym systemem ręcznie sterowanej kolejki linowej. Powstała ona w 1873 r. Będziemy podziwiać przepiękne wiktoriańskie budynki i zielone parki miejskie, które popołudniami stają się centrum życia mieszkańców San Francisco. Następnie będziemy spacerować po Crooked Street, czyli ulicy położonej na Russian Hill, najbardziej krętym odcinku Lombard Street.

Kolejny punkt programu to most Golden Gate, który mierzy aż 2 km, a wybudowano go w 1937 roku. Rozpościera się z niego wspaniała panorama San Francisco. Potem wsiądziemy w samochód, by pojechać do Parku Narodowego Yosemite.

Dzień 5: Park Narodowy Yosemite

W regionie urzekną nas polodowcowa dolina, przepiękne wodospady i niesamowite kształty skał. Zobaczymy m.in. Ribbon Fall i Bridal Veil Fall, a także Wodospad Yosemite, który mierzy aż 740 m. Skała Half Dome kształtem przypomina kopułę świątyni, a El Capitan jest jednym z największych monolitów na Ziemi. Może uda nam się spotkać śmiałków, którzy będą się po niej wspinać? Dolina w Parku Narodowym Yosemite jest mekką miłośników wspinaczek.

Kolejnym punktem programu będą ogromne sekwoje. Część z nich to drzewa, które mają około 3000 lat, a ich wysokość to nawet kilkadziesiąt metrów. Będziemy mieli okazję zobaczyć Grizzly Giant i Tunnel Tree. Ta ostatnia to sekwoja, w której wydrążono tunel, aby umożliwić przejazdy zaprzęgami konnymi. Następnie przeprawimy się przez góry, a na trasie miniemy wiele punktów widokowych. Na końcu zobaczymy Mono Lake.

Dzień 6: Park Narodowy Doliny Śmierci i Las Vegas

Death Valley, czyli Dolina Śmierci, słynie przede wszystkim z tego, że jest najgorętszym miejscem na naszym globie. To tutaj temperatura przy gruncie wyniosła kiedyś aż 94°C! Pustynny krajobraz zachwyci wszystkich koneserów wycieczek i punktów widokowych, których w Dolinie Śmierci jest niemało. Będziemy mieli okazję obejrzeć wydmy Mesquite, czyli fragment pustyni przypominający piaszczystą Saharę.

Po drodze zrobimy postój w oazie położonej w samym centrum pustyni Furnace Creek. Odwiedzimy tu muzeum maszyn używanych w XIX w. do wydobywania boraksu. Ponadto pojedziemy na Zabriskie Point, by zobaczyć niesamowite formacje skalne. Zatrzymamy się w Badwater, czyli miejsca położonego aż 85,5 m p.p.m., co sprawia, że jest to największa depresja w Ameryce Północnej. W Artist Drive obejrzymy z kolei kolorowe skały.

Następnie udamy się do Las Vegas. Najbardziej znane kasyna świata ugoszczą nas jak nikt dotąd. Będziemy mogli pospacerować po Las Vegas Boulevard - The Strip oraz zobaczymy wyjątkowe kasyna-hotele, np. Paris, New York-New York, Caesars Palace czy Bellagio, gdzie możemy trafić na muzyczny pokaz fontann.

Dzień 7: Tama Hoovera i Williams z Route 66

Po porannych zakupach w słynnych outletach i odpoczynku w Las Vegas udamy się na ogromną Tamę Hoovera, która kiedyś była największą elektrownią wodną świata, a nawet największą budowlą na kuli ziemskiej. Została zbudowana w 1935 r. i działa do dziś, zaopatrując w wodę i energię elektryczną całe miasto. Spacerując po tamie, przyjrzymy się Jezioru Mead, by następnie pojechać do kowbojskiego miasteczka Williams. Przebiega przez nie słynna Route 66.

Dzień 8: Wielki Kanion

Wielki Kanion to miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest największym przełomem rzeki na całym globie. Ma 445 km długości, 29 km szerokości i 1867 m głębokości. Przespacerujemy się wzdłuż jego południowej krawędzi i odwiedzimy najciekawsze punkty widokowe.

Jeśli wyrobimy się czasowo, zejdziemy w dół kanionu i poszukamy kondorów kalifornijskich, które są niezwykle rzadkimi okazami ptaków wielkością odpowiadających połowie awionetki! Chętni będą mogli polecieć samolotem albo helikopterem i podziwiać Wielki Kanion z góry.

Kolejnym przystankiem będzie punkt widokowy Horseshoe Bend leżący w obszarze rezerwatu Indian Navajo. Tutaj kanion tworzy zakręt w kształcie końskiej podkowy.

Dzień 9: Kanion Antylopy i Dolina Pomników

Pozostaniemy na obszarze, który należy do Indian Navajo. Oprowadzą nas oni po Kanionie Antylopy. Należy on do tzw. kanionów szczelinowych, czyli jest wąski i głęboki. Powstał w wyniku niebezpiecznych powodzi, w trakcie których prędkość wody osiąga nawet 100 km/h. W ten sposób wypłukała ona piaskowiec i przy pomocy wiatru oraz piasku polerowała ściany kanionu.

Później odwiedzimy Dolinę Pomników, czyli Monument Valley, gdzie obejrzymy najważniejsze skały i zrobimy postój w Forrest Gump Point, by następnie udać się w pobliże Parku Narodowego Łuków Skalnych (Arches). Tam też popatrzymy na niesamowitą skałę Mexican Hat.

Dzień 10: Park Narodowy Łuków Skalnych i Park Narodowy Canyonlands

W Parku Narodowym Arches możemy wybrać trekking łatwy lub trudny. Łatwy trwa ok. 1-1,5 godziny i prowadzi do Lanscape Arch. Z kolei trudny to ok. 2-3 godziny drogi, a kończy się w Delicate Arch.

Będziemy spacerować aleją parkową, z której zaobserwujemy różne skały, m.in. The Gossips oraz Courthouse Towers. Zobaczymy też ikonę parku, czyli Balances Rock. Ma ona 40 m wysokości, a utrzymuje ją tylko miniaturowa nóżka. Potem udamy się do Windows Section, gdzie znajduje się najwięcej łuków skalnych. Przejdziemy przez kilka krótkich tras, np. do Okien oraz Double Arch.

Kolejnym punktem będzie Park Narodowy Canyonlands, który słynie z krętych dróg. Prowadzą one na dno kanionu, ale tylko nieliczni i zaawansowani kierowcy mają na tyle odwagi, by po nich zjechać. Zatrzymamy się w Grand View Point, czyli punkcie widokowym, z którego po raz ostatni popatrzymy na ogromne kaniony rzeki Colorado.

Dzień 11: Parki Narodowe Capitol Reef i Bryce Canyon

Capitol Reef nie należy do najbardziej znanych parków narodowych USA, co nie oznacza, że jest mniej malowniczy od innych. Dawniej był ostoją Mormonów. Zajmowali się tu uprawą drzew i hodowlą roślin. W dolinie zobaczymy petroglify, czyli rysunki naskalne, które wykonali dawni mieszkańcy regionu. Będziemy mogli zakupić w Visitor Centre najbardziej naturalne na świecie wyroby.

Następnie pojedziemy krętą drogą, z której rozpościerają się widoki na skały i ostre szczyty Escalante Monument. W ten sposób dotrzemy do Parku Narodowego Bryce Canyon. Przespacerujemy się krawędzią kanionu, zatrzymując się w najlepszych punktach widokowych, by podziwiać niesamowite formacje skalne i robić zdjęcia.

Szybsi wędrowcy, jeśli zechcą, będą mogli zejść pętlą Navajo Loop na dno kanionu i przeprawić się przez pomarańczowo-czerwone ostańce. Podróż taka nie jest długa, jednak może zmęczyć.

Dzień 12: Salt Lake City i Jackson

W Salt Lake City poznamy bliżej Mormonów i ich religię, gdyż miasto jest uważane za ich światową stolicę. Wiarę oraz historię jej powstania przybliżą nam sami Mormoni w Centrum Religijnym. Popatrzymy też na fasadę ich świątyni - do środka nie będziemy mogli wejść, bo wstęp do niej mają tylko Mormoni. Odwiedzimy salę koncertową i nowoczesne centrum turystyczne w Salt Lake City.

Potem pojedziemy do miasteczka Jackson, które leży przy paśmie gór Teton. Dawniej miasto słynęło z polowań na rogaciznę. Dzisiaj to ważny ośrodek narciarski, w którym często odpoczywają milionerzy z Doliny Krzemowej. Na miejscu będziemy mogli odbyć podróż zabytkowym dyliżansem. Ponadto zjemy najlepszego steka Ameryki i napijemy się piwa w słynnym barze Million Dollar Cowboy Bar.

Dzień 13: Parki Narodowe Grand Teton i Yellowstone

Przez Park Narodowy Grand Teton przeprawimy się drogą biegnącą w dolinie. Występuje tu mnóstwo jeleni, więc powinniśmy je spotkać. Jeśli się uda, może nawet wypatrzymy łosie. Na trasie jest wiele pięknych punktów widokowych, przy których będziemy się zatrzymywać. W ten sposób obejrzymy wspaniałe góry Grand Teton oraz jezioro Jackson, gdzie będziemy mogli przyjrzeć się ostrym i wysokim na ponad 4000 m n.p.m. szczytom górskim.

Następnie Park Narodowy Yellowstone, wpisany na listę UNESCO. Yellowstone to w rzeczywistości olbrzymi wulkan z kalderą o średnicy ponad 70 km. Gdyby doszło do erupcji, dokonałaby zniszczeń na całej kuli ziemskiej. W parku zobaczymy wybuch gejzeru Old Faithful oraz popatrzymy na pobliskie wielobarwne źródła geotermalne. Odbędziemy spacer po szlaku, wytyczonym przez największe na świecie pole termalne, a także dotrzemy do największego w parku gorącego źródła, Grand Prismatic Spring.

Dzień 14: Park Narodowy Yellowstone

Udamy się w stronę kanionu rzeki Yellowstone. Odbędziemy dwa spacery kończące się w punktach widokowych, z których zobaczymy wodospady. Kolejnym punktem będą kaskady tarasów wapiennych w Mammoth Hot Springs, które przypominają te uformowane przez naturę w Turcji w Pamukkale. Przeprawimy się przez trawiastą część parku Yellowstone, więc może uda nam się spotkać bizony, mulaki i jelenie. Jeśli będziemy mieli szczęście, wypatrzymy niedźwiedzia czarnego albo nawet grizzly!

Dzień 15: Wieża Diabła, Szalony Koń i Mount Rushmore

Wieża Diabła (Devils Tower) to wulkaniczna intruzja mierząca blisko 400 m n.p.m. Jest ona celem dla miłośników wspinaczki oraz przykładem erozji wietrznej. W jej okolicy mieszkają pieski preriowe, więc może uda nam się jakiegoś spotkać.

Następnie udamy się ku słynnej skale Mount Rushmore, w której wyrzeźbiono głowy prezydentów Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej: Theodore’a Roosevelta, Abrahama Lincolna, Thomasa Jeffersona i George’a Washingtona.

Kolejną atrakcją będzie Szalony Koń, który po ukończeniu stanie się największym pomnikiem świata. Został on zaprojektowany przez Korczaka Ziółkowskiego - rzeźbiarza o polskim pochodzeniu. Prace nad pomnikiem nie były i nie są wspierane finansowo przez państwo, gdyż autor chciał zachować niezależność projektu. Rozpoczęły się one w 1948 roku, a w 1998 roku ukończona została głowa Indianina. Jest ona tak ogromna, że głowy czterech prezydentów z Mount Rushmore zmieściłyby się na jej policzku.

Dzień 16: Park Narodowy Badlands

Przejedziemy przez prerię oraz Wielkie Amerykańskie Równiny, kierując się w stronę Chicago. Przeprawimy się przez Park Narodowy Badlands, gdzie kręcony był film “Tańczący z wilkami”. Będziemy zatrzymywać się w najlepszych punktach widokowych. W parku tym żyją bizony, owce gruborogie oraz kojoty.

Dzień 17: Chicago i dzielnica Jackowo

Po przybyciu do Chicago pójdziemy do Jackowa, czyli polskiej dzielnicy, gdzie z pewnością uda nam się zjeść pierogi i dobrego schabowego. Do końca dnia będziemy mieli czas wolny.

Dzień 18: Eksplorujemy Chicago

Dzień będzie nieco spokojniejszy i wreszcie odpoczniemy od samochodu. Odwiedzimy ekskluzywną ulicę w centrum miasta, Magnificent Mile. Wjedziemy na szczyt Willis Gate, czyli jednego z najwyższych budynków na świecie. Będziemy mogli zrobić sobie zdjęcia w przeszklonych wypustach znajdujących się na 102. piętrze wieżowca.

Ponadto przespacerujemy się po Millennium Park nad brzegiem jeziora Michigan i zobaczymy słynną fasolkę, czyli Cloud Gate. Popatrzymy też na fasadę Harris Theater, a w zaułkach Chicago spróbujemy odnaleźć mural Chagalla i rzeźby Picassa oraz Miro.

Chętni będą mogli odbyć rejs po jeziorze Michigan i rzece Chicago.

Dzień 19: Ostatni dzień w Chicago

Poranek będziemy mogli spędzić na relaksie w hotelu albo na spacerach po Chicago. Potem czeka nas długa trasa samochodem do wodospadu Niagara.

Dzień 20: Niagara Falls

Wodospad Niagara jest jednym z najpiękniejszych wodospadów na świecie. Jedna jego kaskada ma blisko 800 m szerokości i 53 m wysokości. Będziemy spacerować wzdłuż wodospadu, zatrzymując się w kilku punktach widokowych, by podziwiać majestat spadającej wody.

Dla chętnych za dodatkową opłatą przewidziany jest rejs statkiem Maid of The Mist, by z bliska obejrzeć wodospad. Będzie też możliwość przejścia do punktu widokowego po amerykańskiej stronie. Następnie przejedziemy do Waszyngtonu.

Dzień 21: Waszyngton

Zobaczymy najatrakcyjniejsze miejsca w centrum miasta. Podejdziemy pod Biały Dom oraz Kapitol (Budynek Kongresu). Przyjrzymy się Washington Monument, czyli obeliskowi mającemu 169 m wysokości. Dodatkowo zwiedzimy galerie sztuki lub jedno z muzeów, np. National Air and Space Museum - Smithsonian Institution albo Narodowe Muzeum Indian Amerykańskich.

Dla chętnych będzie przeprawa do Mauzoleum Abrahama Lincolna, miejsca pamięci ofiar wojen oraz pomnika Waszyngtona. Potem udamy się w stronę Nowego Jorku.

Dzień 22: Przyjazd do Nowego Jorku

Pierwszy dzień zwiedzania Nowego Jorku zaczniemy od okolic Manhattanu. Zobaczymy Piątą Aleję i udamy się do Centrum Rockefellera. Tam dla chętnych będzie możliwość wjazdu na punkt widokowy. Odwiedzimy katedrę Świętego Piotra i popatrzymy na Empire State Building oraz Chrysler Building, czyli najbardziej znane drapacze chmur Ameryki. Potem odwiedzimy Times Square.

Dzień 23: Nowy Jork

Popłyniemy do Liberty Island, gdzie ze Statui Wolności popatrzymy na Manhattan. Promem przeprawimy się na Wyspę Ellis. Tutaj zwiedzimy Muzeum Emigracji. Na tę wyspę przybywali imigranci, którzy marzyli o Nowym Świecie. Poddawani byli kwarantannie i dopełniali wszelkich formalności.

Następnie udamy się na Wall Street, by zobaczyć słynnego Byka. Kolejnym punktem będzie pomnik w strefie Ground Zero, gdzie kiedyś znajdowało się World Trade Center. Aktualnie jest to najwyższy budynek USA - ma 1776 stóp (liczba symboliczna zgodna z rokiem ogłoszenia Deklaracji Niepodległości). Chętni uczestnicy wyprawy będą mogli odwiedzić najwyższy taras widokowy Nowego Jorku. Zobaczymy też mosty: Brooklyn Bridge, Queensboro Bridge oraz Manhattan Bridge.

Potem pojedziemy do Central Parku, gdzie można będzie pospacerować lub zwiedzić jedno ze znanych muzeów, np. Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, Muzeum Guggenheima, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Metropolitan Museum lub Muzeum Historii Naturalnej.

Dni 24-25: Pożegnanie z Nowym Jorkiem i z USA

Będziemy mieli ostatnią możliwość na zakupy i spacery po Nowym Jorku. Następnie wsiądziemy do samolotu do Polski. Wyprawę zakończymy na lotnisku w Warszawie.

Program ramowy może ulec zmianie w zależności od warunków czy nieprzewidzianych okoliczności.

Zakwaterowanie

Będziemy nocować w różnych motelach lub hotelach. Pokoje będą 2-osobowe typu Double - dla par - lub typu Twin - dla pozostałych uczestników. W pokojach Double jest jedno łoże małżeńskie, a w pokojach Twin - dwa łóżka pojedyncze. W standardzie pokoje są z łazienkami, telewizją i klimatyzacją. Na wyposażeniu jest komplet ręczników.

Pogoda

W USA panują różne warunki pogodowe w zależności od regionu. Trzeba wziąć to pod uwagę szczególnie w przypadku podróży trwającej prawie miesiąc i przebiegającej przez całe Stany. Najlepiej na wyprawę udać się między majem a wrześniem, kiedy pogoda jest bardziej stabilna, a temperatury wyższe.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • przejazd autem po USA w czasie całej wyprawy,
 • noclegi,
 • ubezpieczenie bagażu na 1000 PLN,
 • ubezpieczenie NNW na 15000 PLN,
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL na 30000 EUR,
 • opiekę pilota wycieczki,
 • zestaw podróżnika, w którego skład wchodzą: koszulka, etui na bilet, worek sportowy oraz karta ubezpieczeniowa.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia (ok. 25-40 USD dziennie na osobę),
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN za osobę),
 • biletów wstępu oraz biletów do komunikacji miejskiej (ok. 160 USD),
 • kosztów dodatkowych atrakcji dla osób chętnych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 25 dni różni się w zależności od wybranego terminu.

7.08 - 10.09 2022 - 13 900 PLN + 2 790 USD

07.09 - 01.10 2022 - 13 900 PLN + 2 790 USD

18.05 - 11.06 2023 - 13 500 PLN + 2 690 USD

Koszty dodatkowych atrakcji fakultatywnych (dla chętnych):

Oglądanie wielorybów w Monterey 45 USD

45 USD

Przelot nad Wielkim Kanionem

250 USD

Bilety wstępu do muzeum w Nowych Jorku lub Chicago

25 USD

Rejs po jeziorze Michigan i rzece Chicago

40 USD

Rejs pod ścianę wodospadu Niagara

20 USD

Wyspa Alcatraz rejs promem oraz wstęp do więzienia

55 USD

Ważne informacje

Istnieje możliwości ustalenia wylotu z innego portu lotniczego po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem.

W USA podróżujemy wynajętym autem osobowym albo minibusem, w którym może jechać 6-8 osób. Pilot całej wyprawy jest jednocześnie kierowcą. W miastach poruszamy się naszym samochodem, komunikacją miejską lub piechotą.

Obywatele Polski aktualnie nie muszą mieć wykupionej wizy wyjazdowej, gdy chcą polecieć do USA. Koniecznym jest jednak zarejestrowanie się w Electronic System for Travel Authorization (ESTA) oraz wniesienie opłaty w wysokości 14 USD. Na ESTA oczekuje się 72 godziny i jest ona ważna 2 lata, chyba że data ważności paszportu jest krótsza.

Po wyprawie do USA paszport powinien być jeszcze ważny przez pół roku.

Nie każdy jednak ma prawo do ESTA. Osoby, które np. odbywały karę więzienia, chcą wybrać się do USA w innym celu niż biznesowo lub turystycznie albo przebywały dłuższy czas w Iranie, a także osoby, którym wcześniej odmówiono wizy, muszą tradycyjnie ubiegać się o wydanie wizy.

Organizator

Organized by Kiribati Club

Ciekawe kierunki, nietypowe destynacje, doświadczenie, zbaczanie ze szlaków, osobowości, eksploracja nurtu slow travel.

Podróż do USA

Trasa będzie przebiegała przez całe Stany Zjednoczone, więc łącznie będzie wynosiła prawie 10000 km. Większość czasu spędzimy w samochodzie, a w poszczególnych miejscach, które będziemy odwiedzać, będą piesze wycieczki. Właśnie dlatego należy mieć dwa bagaże. Jeden taki, który będziemy zabierać tylko z auta do hoteli - torba podróżna lub walizka, a drugi podręczny, który będziemy brać ze sobą na wędrówki - najlepiej plecak.

Co wziąć do USA? Przede wszystkim parę pełnych i wygodnych butów o grubej antypoślizgowej podeszwie - mogą to być buty typu adidas lub letnie trekkingowe. Do tego przydadzą się bluza albo polar oraz cienka kurtka przeciwdeszczowa. Ponadto trzeba pamiętać o ochronie przed słońcem, czyli okularach przeciwsłonecznych, czapce, chuście lub kapeluszu oraz o kremie z filtrem. Należy też zabrać środek przeciw owadom.

Na wyprawę powinniśmy wziąć ze sobą wyposażoną apteczkę, a w niej: środek odkażający, opaskę elastyczną i opatrunki, leki przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe, przeciwgorączkowe, antybiotyk, pastylki na gardło, wapno, witaminy, maść albo żel przeciwzapalny i przeciwbólowy, środek na oparzenia słoneczne, leki, które przyjmujemy na stałe. Warto spakować nawilżane chusteczki.

Aby zapisać się na tę wycieczkę, nie mamy obowiązku zaszczepienia się, jednak warto wykonać szczepienie przypominające od tężca i żółtaczki (WZW A i B).

Dla własnego bezpieczeństwa poza oryginalnymi dokumentami (przede wszystkim paszportem i dodatkowym dokumentem tożsamości), przyda się posiadanie kserokopii lub skanów ważniejszych z nich, czyli strony z paszportu, gdzie mamy zdjęcie oraz wybranego dowodu tożsamości. Kserokopie zawsze trzymamy w innym miejscu niż oryginalne dokumenty. Powinniśmy spakować też wszelkie legitymacje, które uprawniają nas do zniżek (ISIC, Euro 26). Można też na wszelki wypadek wziąć ze sobą zdjęcia paszportowe.

W hotelach w USA gniazdka nie są dostosowane do wtyczek z bolcami, więc warto w razie czego zakupić i zabrać przejściówkę.

Sprawdź podobne wyjazdy

Tokio, Japonia

17 - 30 październik 2022

+ 2 więcej

od6 450 PLN

/ os.

Moshi, Tanzania

15 - 22 listopad 2022

od2 240 USD

/ os.

Tokyo, Japonia

14 listopad - 5 grudzień 2022

+ 2 więcej

od8 790 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.